Čáslav – Ladoňka je název jarní cibuloviny, s kterou se můžeme v těchto dnech potěšit v ulici Pod Pilou na Chrudimském předměstí v Čáslavi. A že je v obležení velkého množství včel? Bodejď by ne, vždyť je to posel jara!
Myslivci, kteří ve svých srdcích chovají lásku k přírodě, všemu živému v ní, ale také ke hře na dechové hudební nástroje, si dali v sobotu dostaveníčko na netradičně tradičním koštu vína v kulturním stánku Uherské Hradiště - Vésky.
Brno /ROZHOVOR/ – Do čtvrtfinálové série s Duklou vstupovali s velkým elánem, po dvou porážkách v Praze však stojí zápas od vyřazení. Hlavně v sobotním střetnutí na svého soka házenkáři Králova Pole ztráceli a neměli na něj. „V obraně jsme vůbec nespolupracovali. Dukláci mezi námi proskakovali, jak chtěli," povídá nedávno osmadvacetiletý křídelník Tadeáš Zima.
Litoměřice – Hala vinařství společnosti Agrofrukt Kamýk v Žalhosticích je už několik dní místem uskladnění vín přihlášených do jubilejního 15. ročníku Vinařské Litoměřice. Organizátoři z pořádající firmy Ortopedické centrum zkontrolovali a podle speciálního programu roztřídili pro 17 hodnotitelských komisí vzorky přihlášených 820 vín od 120 vinařů z ČR a zahraničí.
Litomyšl - Po pátečním slavnostním otevření je zpřístupněno litomyšlské Portmoneum, které je unikátní svou výzdobou od Josefa Váchala. Autor Krvavého románu je připomenut v nové expozici.
Fotbalová reprezentace do 21 let vyhrála v druhém letošním zápase v přípravě v Polsku 2:1 a navázala na páteční vítězství 4:1 nad Slovenskem. V druhé minutě nastavení rozhodl o triumfu nad pořadatelem červnového evropského šampionátu, na který se chystá i český celek, střídající Aleš Čermák.
Důležitý vstup do bojů o udržení nezvládli, když proti Hranicím na vlastní palubovce nestáhli poločasové manko šesti branek a po porážce 23:25 mu navíc přepustili 10. místo, které zaručuje baráž s vítězem 1. ligy, zatímco celky na konečném 11. a 12. místě opustí nejvyšší soutěž přímo. Kopřivnické házenkáři nyní čeká venkovní sobotní duel na palubovce Nového Veselí, kde se hraje již od 16 hodin.
Liberecký kraj – Jako jediní v Libereckém kraji mají nyní českolipští profesionální hasiči speciální obleky pro lezecké zásahy. Vybavení, které nakoupili díky sponzorským darům od českolipských firem, je určené do ztížených klimatických podmínek, deště, silného větru a mrazu.
Karlovarský kraj - Zatímco v uplynulých letech se v některých skicentrech lyžovalo až do Velikonoc, letos jsou již brány skiareálů uzavřené. Sezonu pak provozovatelé i lyžaři hodnotí kladně.
Ráječko – Svěřenci trenéra Petra Vašíčka začínají naplňovat své cíle, s nimiž vstupovali do jarní části krajského přeboru. Týkaly se zlepšení obranné fáze jejich hry a díky tomu vylepšení osmého místa po podzimu. Po dvou výhrách s celkovým skóre 7:2 poskočili fotbalisté Ráječka na šestou příčku.
Veysonnaz/ Královéhradecko - Medaile jí sice unikla, ale zklamání rychle vyprchalo. Eva Samková se opět usmívá. Aby ne: česká snowboardistka zapomněla na neúspěch z mistrovství světa a opanovala Světový pohár! „Bomba," hlásila po sobotní korunovaci.
Rokycansko – Přes osmdesát znalců voleného mariáše se během zimy zapojilo do 14. ročníku festivalu O mistra Rokycanska. Tentokrát se jím stal Pavel Sedlecký z Klatov, který nasbíral 457 bodů.
Klatovsko – Začátek turistické sezony se blíží, ale některé památky na Klatovsku lákaly své návštěvníky i během zimy. Zimní prohlídky měl například hrad Kašperk. Podle kastelána Zdeňka Svobody byl o ně tradičně velký zájem.
Milovice - Armádní ulice v Milovicích by se mohla konečně po více než deseti letech dočkat opět generální opravy. Letos to ale určitě nebude. Po letošní tuhé zimě na komunikaci sice přibyly další výtluky a díry, takže jízda po páteřní komunikaci v Mladé začíná být velmi nepříjemná, město ale nemá letos na celkovou opravu silnice vyčleněny peníze. Proto se budou opět opravovat pouze díry.
Region - Povinnost mít zimní pneumatiky, končí už v pátek. Pneuservisy proto očekávají návaly řidičů až na konci března. Mnoho řidičů ale podle zkušeností servisů z ekonomických důvodů dojíždí starší zimní vzorek a na podzim se chystá koupit nové zimní pneumatiky. Nejen z tohoto důvodu, není v servisech takový nápor jako před zimou. Výjimkou jsou podle zjištění Deníku servisy, kde přezouvají pneumatiky třeba dopravní podniky či jiné firmy. V takových servisech je plno a řidiči se musí objednat dopředu.
Brno – Po sobotním výprasku zlepšili téměř vše a v neděli bojovali s velkým nasazením. Přesto to bylo házenkářům Králova Pole k ničemu. Ve čtvrtfinálové sérii s Duklou po dvou zápasech v Praze prohrávají 0:2, a pokud chtějí postup, musejí nyní vyhrát všechny tři následující duely. „Družstvo se po nevydařené sobotě semklo a předvedlo obrovské nasazení. Bohužel nás stálo zápas časté vylučovaní," povzdechl si brněnský kouč Zdeněk Missbach.
Jankov – Na první jarní fotbalový zápas v I. B třídě nebudou rádi vzpomínat hráči Jankova, jenž doma inkasoval s Vyšehořovicemi bůra, k čemuž přispěl hattrick bývalý ligový hráč Jan Blažek.
Navázali na vítězné představení ze hřiště přerovské Viktorie a v domácím prostředí přestříleli Petrovice u Karviné 5:2. Divizní fotbalisté Nového Jičína tak vyhráli i druhé jarní utkání, když se znovu dvakrát střelecky prosadil kanonýr Lokša. Dvě úvodní vítězství navíc Hajného celku výrazně pomohla v boji o záchranu. Už tento pátek od 17 hodin se Novojičínští pokusí překvapit na hřišti lídra z Valašského Meziříčí, které v zimě posílil i exligový forvard Zbyněk Pospěch.
Polevsko - Přes příznivou zimu má tělovýchovná jednota z Nového Boru problém ufinancovat provoz vleku na Polevsku. Nemůže splnit některé dotační podmínky.
Blansko, Klepačov /FOTOGALERIE/ – Ještě v pátek počasí do přírody moc nelákalo. Zima a déšť. V sobotu sice někde řidiči ještě škrabali zamrzlá okna, ale ráno zalilo na Blanensku slunce. A vytáhlo desítky lidí do terénu. S batohy a turistickými holemi. Do prudkého stoupání ke klepačovské hospodě Na Kopci mířili od půl osmé ráno osamělí chodci i skupinky výletníků. Na Klepačovskou bleduli.
Bílina – Dubské hřiště, kde domácí 1. FC v normální hrací době na podzim neprohrál, po zimě nebylo ve stavu, kdy se na něm dalo hrát, duel s Bezděkovem tak hostila bílinská umělka.
Hradec Králové - Spolu s přírodou se začátkem jara probouzí i běžecká sezona 2017. Sportovci v organizaci Sportvisio ovšem zimní spánek neuznávají a tak celou zimu pečlivě připravovali právě tuto novou sezonu.
Vyškov /REPORTÁŽ/ - Vezmete krajní proutek, dáte ho za předposlední a podvlečete pod dvěma. Je to naprosto jednoduché. Tak popisuje pletení pomlázky Tomáš Bohuslav, který asistuje návštěvníkům Vítání jara a Dne ptactva ve vyškovském zooparku. „Pro začátečníky je nejlepší, když si vezmou jen šest proutků. Je dobré je víc utahovat, pak je pomlázka hezčí. Hotovou by ji měli mít asi za pět minut," říká chlapec.
Praha - S nástupem jara začíná motoristická sezona. S tímhle upozorněním se na všechny motoristy obrací Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.
Po zimní přestávce bude od pondělí 27. března pokračovat rekonstrukce Štramberské ulice v Kopřivnici. Řidiči projíždějící tímto úsekem musejí počítat s komplikacemi v dopravě.
Děčín - S několikadenním zpožděním dorazilo jaro i do Děčína. Postarali se o to členové recesistické Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou.
Před několika lety přišla s 50 USD ze zbídačelé a válkou postižené země. Během zimy se naučila český jazyk natolik, že na jaře složila úspěšně přijímací zkoušky na vysokou školu. Během roku se vypracovala na ekonomickou ředitelku korporace, v oboru inovativních technologiích.
Anna Plačková je žena mnoha tváří. Představte si ji jako malířku porcelánu, šéfovou infocentra, zastupitelku Jáchymova i jako manželku a babičku, ale hlavně jako členku dobrovolných hasičů.
Liberec – Problémy s partnerem, nemoc, ztráta blízkého člověka, osamělost, myšlenky na sebevraždu, ztráta zaměstnání, starost s dětmi. To jsou nejčastější témata s nimiž se lidé obracejí na Linku důvěry. Lidem pomáhá už 25 let.
Rakovník – Zpěvem jarních písní a lidovými tanci přivítaly jaro v Rakovníku děti z mateřských škol a folklorního souboru Borůvky při Domu dětí a mládeže v Rakovníku.
Zruč nad Sázavou – Na podzim doma ani jednou nebodovali. Takhle tristní bilanci měli před sobotním 14. kolem I. B třídy, skupiny D fotbalisté Zruče nad Sázavou. Teď už to neplatí. Jiskra doma porazila Neveklov těsně 1:0.
Pro jedny se jednalo o první soutěžní utkání jara, druzí zase chtěli potvrdit solidní formu po zimní přestávce. Fotbalisté Želatovic v sobotním zápase 19. kola krajského přeboru přivítali Hněvotín, který kvůli volnému losu a odloženému utkání ve Chválkovicích poprvé okusil atmosféru ostrého duelu. A hlavně poprvé nastoupil bez trenéra Ivo Lošťáka. Ten u týmu přes zimu skončil.