Královéhradecko - Uplynulo deset let, kdy udeřil orkán Kyrill. Nebyl to ledajaký vichr z hor. Při rychlosti 216 kilometrů za hodinu zpustošil v Krkonoších, co mohl. Jak vypadá nejvíce poškozené místo dnes?
Královéhradecko - Uplynulo deset let, kdy udeřil orkán Kyrill. Nebyl to ledajaký vichr z hor. Při rychlosti 216 kilometrů za hodinu zpustošil v Krkonoších, co mohl. Jak vypadá nejvíce poškozené místo dnes?
Doksany – Rybáři z místní skupiny Doksany se v sobotu ráno sešli u slepého ramene Ohře, aby vykonali svou zimní povinnost. Péče o život pod hladinou řeky je totiž celoročním úkolem.
Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Horští nosiči dřív tahali na Sněžku piano nebo pivní sudy. Ti, kteří se na ni vydali v sobotu, dostali na záda třicetikilový náklad.
Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Horští nosiči dřív tahali na Sněžku piano nebo pivní sudy. Ti, kteří se na ni vydali v sobotu, dostali na záda třicetikilový náklad.
Těžko si představit jiného živočicha, který by rybníkáře a rybáře nadzvedával ze židle tolik jako kormorán. Tento vodní pták způsobuje problémy v celé zemi a výjimkou není ani okres Opava či Bruntál.
Zimní období s sebou přináší nepříznivé klimatické podmínky pro zvířata v okolních lesích. Pro jejich přežití je pak často nutné přikrmování. Myslivci zároveň začínají redukovat počet černé lovné zvěře.
Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Horští nosiči dřív tahali na Sněžku piano nebo pivní sudy. Ti, kteří se na ni vydali v sobotu, dostali na záda třicetikilový náklad.
Kozlov – „Zimnímu táboření zdar," zvolal jako na uvítanou turista a hlavní organizátor akce František Uma. Ten na Kozlově od pátku do neděle pořádal již 23. ročník zimního táboření, a to pod hlavičkou Klubu českých turistů.
Kroměřížsko – Výborným podmínkám se o uplynulém víkendu mohli těšit lyžaři na Kroměřížsku. Tamní areály hlásí vysokou návštěvnost a podle předpovědi počasí budou mít dostatek zákazníků i nadále, zažívají tak po letech konečně vydařenou sezonu.
Jizerské hory, Krkonoše - Zimní střediska v Libereckém kraji zažila rekordní víkend. Slunečné počasí vylákalo na sjezdovky a do běžeckých stop v západních Krkonoších a Jizerských horách tisíce lidí.
Znojemsko – Více druhů vodních ptáků než obvykle napočítali při pravidelném zimním sčítání na začátku ledna ornitologové v Podyjí. Tuhá zima na Dyji přilákala například i turpana hnědého nebo hvízdáka euroasijského. „Po sedmi letech se také do národního parku vrátily volavky bílé. Zamrzlá řeka naopak nevyhovovala kormoránům. Celkem ale bylo ptáků méně než v některých teplejších letech," uvedl David Grossmann ze Správy Podyjí.
Přerov – Vyrazit do lednové přírody v sobotu, navíc v devět hodin ráno? Pro člověka jako jsem já, který si o víkendu rád pospí a je zimomřivý tak, že i v létě nosí ponožky, se to může zdát jako nepřekonatelný problém. Proto jsem v ten den, kdy jsem se rozhodla absolvovat zimní komentovanou prohlídku Michalovem, vstávala s pocitem, že mám před sebou minimálně Svatojakubskou cestu do dalekého Santiago de Compostela.
Cetkovice /REPORTÁŽ/ – Za kulturním domem v Cetkovicích se v sobotu odpoledne kouří ze čtyř kotlů. A krásně to tam voní. Vařeným masem, polévkou, jitrnicemi, jelity, tlačenkou. Konají se tam šesté obecní zabijačkové hody. A zájem lidí o pochoutky je velký.
Příbram – Hasiči loni v nové Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy nemuseli řešit žádnou mimořádnou situaci, na kterou by nebyli připraveni. Ukázat jejich připravenost by mohl letošní začátek roku vzhledem k sněhové nadílce a mrazu. Brdy jsou nyní lákadlem nejen pro turisty, ale hlavně pro běžkaře.
Brdy - TURUJ BRDY WINTER RUN 2017 je běžecký závod určený pro všechny, kteří chtějí prověřit svoje fyzické možnosti a zároveň poznávat zajímavá místa v nedávné době zpřístupněného bývalého Vojenského újezdu Brdy.
K záchranné operaci v troskách hotelu zavaleného lavinou v Itálii se dnes připojila také skupina afrických žadatelů o azyl ze Senegalu a Guineje. Mladíci již dva roky dobrovolně pomáhají Červenému kříži při tvorbě logistického zázemí, uvedla mluvčí italského Červeného kříže Enza D'Alessandroová.
Pelhřimov - Zima udeřila v plné síle, dokazuje to i meteostanice na střeše pelhřimovského gymnázia. Ve čtvrtek v osm hodin ráno tady naměřili minus 18,4 stupně Celsia a v pátek v pět hodin ráno dokonce letošní rekord minus 18,7 stupně.
Mrazivé počasí, které trvá v Česku již několik týdnů, způsobilo nárůst pojistných událostí. Pojišťovny evidují hlavně růst počtu úrazů chodců na zledovatělých chodnících a také již více škod na popraskaném vodovodním potrubí, vyplývá z ankety mezi největšími pojišťovnami. Velký růst počtu škod očekávají v dalších dnech až týdnech.
Rynholec - Rynholec na Rakovnicku byl v sobotu dějištěm třetího přípravného utkání Teplic před startem ligy. Prohrály v něm s pražskou Spartou jednoznačně 0:4, když hlavně ve druhé půli zaostávaly. "První poločas byl z naší strany slušný, po prostřídání už byla lepší Sparta, zaslouženě vyhrála," uznal kouč žlutomodrých Daniel Šmejkal.
Rouchovany - Moderní kluziště za asi 23 milionů vzniklo na konci loňského roku v Rouchovanech. Od té doby si je oblíbili nejen místní, ale také lidé z okolí. „Dcera sem chodí do školky, máme to jen pět kilometrů. Je to tady perfektní," pochvaloval si Roman Opálka s rodinou z Rešic.
Kraslice – Na sociální síti Facebook se objevil falešný profil Technických služeb města Kraslice (TSMK). Kdosi ho založil a začal za TSMK s uživateli živě debatovat o diskutované zimní údržbě města. Lidem tam například doporučil, aby si koupili saně, pokud se nemohou po městě dobře pohybovat. Po několika dnech pak zveřejnil příspěvek, že stránky založil úmyslně jako protest proti práci při úklidu zasněženého města. To včera zareagovalo vydáním oficiálního prohlášení, v němž stojí, že radnice zvažuje podání trestního oznámení.
Hradec Králové /FOTO, ROZHOVOR/ - Slovenský obránce odjel bleskově, v pátek začal test zadáka z Kamerunu. Hradec Králové se dál připravuje na jarní část první fotbalové ligy.
Chomutov – Nejlepší česká znakařka Simona Baumrtová již osmkrát v řadě vyhrála anketu Nejúspěšnější sportovec okresu Chomutov. Vítězkou sportovní části se stala i letos a nejvíc hlasů získala také od čtenářů v kategorii Sportovní hvězda Deníku. Ocenění si osobně převzala ve středu na galavečeru v Městském divadle v Chomutově.
Široká Vezera se líně klikatí a ještě neví, že se za pár kilometrů rozpustí v Severním moři. Na obou březích páté nejdelší německé řeky funí studený vítr, prohání se i kolem arény fotbalového Werderu.
Nová Paka – Minulou sobotu se sice novopackým sokolům podařilo odvést i s úroky týmu z Vysokého Mýta prohru z první části VBL, ale v neděli, v hodně oslabené sestavě, podlehli béčku ligových Svitav.
Krkonoše /FOTO, VIDEO/ - Je to deset let, kdy udeřil orkán Kyrill. Nebyl to ledajaký vichr z hor. Při rychlosti 216 kilometrů za hodinu zpustošil v Krkonoších, co mohl. Jak vypadá nejvíce poškozené místo dnes?
Novoměstsko – Problémy s letošní zimní údržbou silnic se starostové obcí mikroregionu Novoměstsko rozhodli vyříkat si přímo se zástupci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.
Moravský kras – Navštívit jeskyně, když venku mrzne? Spoustu lidí to může odradit, přitom rtuť teploměru se v podzemí Moravského krasu drží celý rok téměř na stejné úrovni. Je v nich kolem osmi stupňů Celsia. Jedinými, které v zimě zůstávají otevřené bez omezení, jsou Punkevní jeskyně a jeskyně Výpustek.
Kroměřížsko – Až několik hodin bez vody: s takovou realitou se ve studeném počasí posledních dnů musejí stále častěji potýkat obyvatelé některých měst a obcí na Kroměřížsku. Silný mráz totiž poškozuje vodovodní potrubí a jeho opravy se navíc právě kvůli složitým podmínkám ještě nezřídka protáhnou nad obvyklý rámec.
Břeclav – Práci se dřevem vyměnil za sníh a vodu. Břeclavský řezbář František Varga využil mrazivého počasí, které panuje v těchto dnech na Břeclavsku, a vytvořil Poštorenskou ledovou královnu. Socha má i kovovou korunku. „Byl to můj vlastní nápad. Chystal jsem se na to asi pět let, ale nikdy nebyla taková zima. Až letos jsem využil toho, že bývají v noci až dvacetistupňové mrazy," vysvětluje Břeclavan. Sníh použil z vlastní zahrady a z okolí místní hráze.
Kladensko – Mrazivé počasí je nezastaví, jdou do akce. Krajské fotbalové soutěže začnou 11. března, tedy za sedm týdnů, i proto většina z jejích účastníků naplánovala hrubou přípravu už od začátku příštího týdne.
Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Třicet odvážlivců bude již tuto sobotu zdolávat nejvyšší českou horu s třicetikilovou zátěží na zádech. Ti nejlepší to loni zvládli za jednu hodinu a osm minut.