I když sestup Baníku považuje za hotovou věc, fotbalový kouč Vlastimil Petržela přesto nabídku z Ostravy přijal. Dvaašedesátiletý trenér proslavený zejména angažmá v Petrohradu je prý po schůzce s Václavem Brabcem, který by měl ekonomicky chátrající klub v zimě koupit, přesvědčen o vzkříšení vybledlé fotbalové značky.
Ačkoliv letošní zima připomíná spíše jaro než nejchladnější roční období, od uplynulého svátečního víkendu jsou v provozu severomoravské skibusy. O víkendech a svátcích dovezou lyžaře z Ostravy až na vrcholky Beskyd a Jeseníků.
Ačkoliv letošní zima připomíná spíše jaro než nejchladnější roční období, od uplynulého svátečního víkendu jsou v provozu severomoravské skibusy. O víkendech a svátcích dovezou lyžaře z Ostravy až na vrcholky Beskyd a Jeseníků.
Rumburk - Fotbalový Rumburk se po jednoleté epizodě v krajském přeboru vrátil do I.A třídy. Před startem sezóny 2015/16 to vypadalo s tamním klubem všelijak.
Jablonec n. N. - Na mistrovství republiky se plavec Eda Trunečka dostal do finále, vytvořil si osobní rekord na čtyři sta metrů kraul a překonal oddílový.
Ačkoliv letošní zima připomíná spíše jaro než nejchladnější roční období, od uplynulého svátečního víkendu jsou v provozu severomoravské skibusy. O víkendech a svátcích dovezou lyžaře z Ostravy až na vrcholky Beskyd a Jeseníků.
Východní Čechy – v Krkonoších lyžovaly o víkendu stovky lyžařů. V minulých sezonách však bývaly o svátcích na svazích tisíce lidí. Sněhové podmínky se přitom vzhledem k teplému počasí stále zhoršují.
Východní Čechy - Letošní extrémně teplý prosinec bude mít mrazivý závěr. Na silvestrovské a novoroční vycházky se teple oblečte, protože mrznout bude nejen v noci, ale i přes den. Podle meteorologů k nám zimu přinese příliv suchého studeného arktického vzduchu, který bude v příštích dnech proudit od severovýchodu až východu do střední Evropy.
Znojemsko – Na povánoční slevy dosahující údajně až sedmdesáti procent začaly mnohdy už den po Štědrém dni lákat menší obchody i řetězce. Levněji než před svátky by mohli pořídit lidé například elektroniku, kvůli mírné zimě je v nabídce také více sportovního oblečení.
Kocelovice - Ochlazení podle meteorologů přijde na přelomu roku. Teplé Vánoce má podle nich na svědomí velmi teplý vzduch, který k nám proudil z Atlantiku.
Hodonínsko – Vánoční nákupy sotva skončily a obchodníci už cílí na zákazníky, kteří slyší na slevy. A slibují, že budou výhodnější než předvánoční nabídka. Slevy dosahují místy až sedmdesáti procent, kvůli mírné zimě je například v nabídce více sportovního oblečení.
Východní Čechy - Letošní extrémně teplý prosinec bude mít mrazivý závěr. Na silvestrovské a novoroční vycházky se teple oblečte, protože mrznout bude nejen v noci, ale i přes den. Podle meteorologů k nám zimu přinese příliv suchého studeného arktického vzduchu, který bude v příštích dnech proudit od severovýchodu až východu do střední Evropy.
Východní Čechy - Letošní extrémně teplý prosinec bude mít mrazivý závěr. Na silvestrovské a novoroční vycházky se teple oblečte, protože mrznout bude nejen v noci, ale i přes den. Podle meteorologů k nám zimu přinese příliv suchého studeného arktického vzduchu, který bude v příštích dnech proudit od severovýchodu až východu do střední Evropy.
Zábřeh – Padesátka otužilců z celé republiky se v neděli 27. prosince ponořila do chladné vody přehrady Jahodná v Dolním Bušínově u Zábřehu. Společným koupáním tak oslavili vánoční svátky a symbolicky se rozloučili s letošní plaveckou sezonou.
Praha - Zájem o solária, posilovny nebo akvaparky byl v Praze přes vánoční svátky nízký a do bazénů nepřilákalo návštěvníky ani netradičně teplé a slunečné počasí. Shodli se na tom provozovatelé zařízení. Naopak zájem o kulturu během svátků neklesá.
Brno – Vánoční sbírka charitativní organizace Armáda spásy na pomoc bezdomovcům v Brně letos vydělala bezmála 240.000 korun, což je zhruba stejný výsledek jako loni. Peníze budou použity na dostavbu kuchyňky v azylovém centru v Mlýnské ulici, v níž si bezdomovci sami vaří jídlo. Ze zbylé částky Armáda spásy uhradí obměnu vybavení centra, tedy hlavně nové matrace a postele. V neděli to řekl jeho vedoucí Ivan Borek.
České Švýcarsko – S přicházející zimou začala také sezóna lesních prací. V národním parku se snaží lesníci nahradit smrkové monokultury na smíšené lesy, které zde v minulosti rostly.
Prachov - V devět hodin na Štědrý den bylo na jičínském náměstí na oficiálním teploměru 4,9 °C. Tedy na koupališti u Pelíška mohlo být tak o dva, či tři stupně méně.
Mlékojedy – Už pošestnácté se otužilci nejen z Neratovicka sešli na první svátek vánoční na břehu mlékojedské pískovny, aby se ve vodě osvěžili a rozproudili si krev.
V roce 1989 stál kubík vody jednu korunu. Po dvaceti šesti letech, kdy s jazykem na vestě, ovšem stále s výrazným odstupem dýcháme na záda Rakousku, Německu, Dánsku, Švédsku a dalším kamarádům, kteří se nám za zády smějí do očí, je to korun zhruba osmdesát.
Moskva – Rusko stejně jako ostatní části Evropy prožívá teplý konec roku, v Moskvě dnes šestý den po sobě padl teplotní rekord. Ve městě, kde novoroční svátky často oslavují za dvacetistupňových mrazů, dnes meteorologové naměřili čtyři stupně nad nulou. Dneškem ale prý mimořádně teplé počasí skončí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Slunečné počasí s teplotou kolem devíti stupňů Celsia v sobotu přilákalo na 69. ročník memoriálu Alfreda Nikodéma v centru Prahy rekordních 339 plavců. V hlavním závodě na 750 metrů zvítězil olympionik a držitel českého rekordu v přeplavání kanálu La Manche Rostislav Vítek. Druhá skončila loňská vítězka Lenka Štěrbová.
Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku se první lednovou sobotu otevře turistům. Zimní atmosféru na hradě, který je jinak v tomto ročním období zcela uzavřen, si mohou lidé užít při tradičním novoročním výstupu. Projít se budou moci přitom poprvé po novém vstupním mostě, jehož stavba byla dokončena nedávno. Letos se akce koná 2. ledna. Loni si ji nenechalo ujít přes 3000 nadšenců.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Zatopený lom na okraji Blanska patřil čtyřiadvacátého prosince dopoledne otužilcům. Společně s nimi vodní hladinu brázdila desítka kuriózních plavidel od Titaniku a kadibudky přes dětský bazének řízený jeskyňáři až například po tank nebo člun Santa Clause. Recesistická vánoční plavba a plavání se v Blansku nekonalo poprvé. A zdá se, že ani naposledy.
Moravskoslezský kraj - I když počasí zatím připomíná spíše podzim, poruchové čety energetiků jsou na nástrahy zimního období, které sebou mnohdy nesou zvýšený počet poruch a následných výjezdů, připraveny.
Praha - Slunečné počasí s teplotou kolem devíti stupňů Celsia dnes přilákalo na 69. ročník memoriálu Alfreda Nikodéma v centru Prahy rekordních 339 plavců. V hlavním závodě na 750 metrů zvítězil olympionik a držitel českého rekordu v přeplavání kanálu La Manche Rostislav Vítek. Druhá skončila loňská vítězka Lenka Štěrbová.
I když počasí zatím připomíná spíše podzim, poruchové čety energetiků jsou na nástrahy zimního období, které sebou mnohdy nesou zvýšený počet poruch a následných výjezdů, připraveny.
Pozorováním své vlastní zasněžené zahrady se můžeme leccos dozvědět a podle toho upravit výsadbu. Tam, kde sníh taje nejrychleji, je místo vhodné pro teplomilné rostliny.
/FOTOGALERIE/ Několik desítek otužilců během dopoledne Štědrého dne vplulo do chladných vod Stříbrného jezera v Opavě. Konal se zde totiž v pořadí už šestý ročník akce Rampouch.
Jižní Morava - Sníh padá za lehce namrzlými okny, děti venku staví sněhuláky a rodiče odhrnují příjezdové cesty. Na tento obrázek mohli Jihomoravané i letos na Štědrý den zapomenout.
Kolín – Hodně přes 500 motorek se vydalo na tradiční vánoční vyjížďku, kterou organizovali motorkáři Kolínská verbež. Motorkáři tak ve výsledku zcela zaplnili Karlovo náměstí v Kolíně, kde jejich trasa končila.
Praha – V internetových obchodech dnes startují povánoční výprodeje, v kamenných prodejnách začnou v sobotu. Díky teplé zimě bude v nabídce více zlevněného sportovního zboží. Slevy se budou pohybovat v desítkách procent. Vyplývá to z ankety redakce. Obchodníci tak nyní sázejí na zákazníky, kteří pod stromeček dostali peníze.
Severní Čechy - Bytaři rádi kradou v noci, i na Štědrý den. „Není již výjimkou, že zloději se vloupají do bytu i na Štědrý den. Staly se i případy, kdy se zloději nehlučně vkradli do bytu a překvapili rodinu třeba u štědrovečerní večeře," popisuje odborník na ochranu domácího majetku Ivan Pavlíček z firmy Next.
Osmnáctý ročník mezinárodního sochařského sympozia s názvem Ledové království připravují pořadatelé v Rožnově pod Radhoštěm. Prvním krokem bude stavba speciálního stanu. Sochy ze sněhu a ledu si budou moci lidé prohlédnout až po Vánocích.
Pelhřimov – Ti, kteří letos chtějí strávit Vánoce jinak než celodenním válením se na gauči, pojídáním cukroví a rychlým přibíráním, mohou v době vánočního klidu udělat něco pro sebe.
České Budějovice – Jihočeští včelaři se obávají, že vzhledem k teplé zimě, která svědčí roztočům, přijdou o části svých chovů. Z toho důvodu čekají i nižší produkci medu. Nepříznivě zapůsobilo i velké letní sucho. Podle včelařů může být o 30 až 50 procent méně medu než v roce 2015. Nižší produkce medu pravděpodobně zvedne i jeho ceny. Vyplývá to z vyjádření oslovených včelařů.
Buchlov – S postupujícím prosincovým datem vrcholí i přípravy na asi nejoblíbenější svátky v roce. Vánoční úklid, sehnat dárky, nachystat dobrůtky. Myslíte si, že toho máte moc? A to na Vánoce nepřipravujete celý hrad.
Olomouc - Po odchodech Romana Hubníka, Juraje Halenára či vypršení smlouvy Jana Schulmeistera nastanou v kádrech áčka i béčka olomoucké Sigmy další změny. K ligovému týmu se například přesune brankář Štěpán Spurný a s rezervním mužstvem začnou přípravu talentovaní dorostenci.