
Krach lyžování, vleky na Luži od čtvrtka neexistují!
Horní Světlá - Došlo na nejhorší. I ti, kteří stále věřili, mohou nyní přestat doufat. Ski areál Luž je pojem, který po pětadvaceti letech na Českolipsku už neexistuje. Dokonce ani vleky ne!
Horní Světlá - Došlo na nejhorší. I ti, kteří stále věřili, mohou nyní přestat doufat. Ski areál Luž je pojem, který po pětadvaceti letech na Českolipsku už neexistuje. Dokonce ani vleky ne!
Bělotín – Další přibližně dvacítka mladých lidí najde nové bydlení v centru Bělotína. Vedení obce ve čtvrtek uspořádalo den otevřených dveří bytového domu v lokalitě Na Sýpce.
Kyselka – Již několik sezon trápí jisté týmy špatná koncovka. Mezi tyto týmy se řadí i kyselský SK.
Znojemsko – Procházející se důchodci s vnoučaty rozhrnují holemi či nohou spadané listí a pátravě se rozhlížejí. Po chvíli se děti vítězoslavně sehnou a do připravené tašky přihodí kaštan. Takový obrázek se naskytne každému, kdo v těchto dnech prochází znojemským parkem. Některé školy ve Znojmě totiž vždy na podzim vyhlašují sběr kaštanů a shromážděné plody předají myslivců k zimnímu dokrmování zvěře. Ti ale naznačují, že by spíše uvítali žaludy.
Třebíč - Na Pekelném kopci jižně od Třebíče se už několik týdnů tyčí nová dominanta, tedy rozhledna. Její slavnostní otevření je naplánované až na listopad, samotná rozhledna je už ale téměř hotová a řada lidí se již z jejího vrcholku do okolí rozhlédla.
Brno – I když známé pořekadlo o tom, že všude je dobře, ale doma nejlíp, pro znojemské fotbalisty letos kvůli výsledkům až tolik neplatí, na sobotní otevření zrekonstruovaného stadionu v Husových sadech je tým natěšený. „Paráda, konečně budeme mít vlastní kabinu," radoval se záložník Radek Buchta.
Sokolov - V průběhu akce zahrají žáci Základní umělecké školy Sokolov
Proseč - Popelnice všichni známe jako uniformně ošklivé nádoby na vyhazování odpadků. Někteří obyvatelé Proseče však vzali do ruky barvy a štětce a vytvořili vpravdě umělecká díla.
Ústí nad Labem - Ústecký kraj uvolnil 22,5 milionu korun pro krajskou Správu a údržbu silnic (SÚS). Přibližně 17 milionů korun je určeno na opravy silnic II. a III. třídy před nadcházející zimou. Zhruba 5,3 milionu korun půjde na investice, jako je rekonstrukce dílen v Chomutově nebo rozšíření komunikace v Janově na Děčínsku. Novinářům to dnes řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).
Plzeň – Oči pro pláč zůstávají některým chatařům a chalupářům, když se po zimě vrátí do svých rekreačních nemovitostí. Opuštěné chaty totiž lákají zloděje.
Jičín - Šatny ve sportovním areálu mají utrum. Rekonstrukce se zastavila a bude tomu tak až do příštího roku. Město navíc musí vypsat nové výběrové řízení na dodavatele stavby, protože s původním vítězem výběrového řízení – firmou Esco – ukončilo spolupráci.
Český Krumlov – Krumlovská radnice právě uzavřela letošní vyúčtování největší městské akce.
Proseč - Popelnice všichni známe jako uniformně ošklivé nádoby na vyhazování odpadků. Někteří obyvatelé Proseče však vzali do ruky barvy a štětce a vytvořili vpravdě umělecká díla.
Táborsko – Ani během podzimu nebudou lesy úplně prázdné, i když skladba hub se poněkud změní a pro mnohé se výběr zúží. Hřiby ale ještě zcela nekončí, říká mykolog Vladimír Pravda.
Rakovnicko – S Miroslavem Halló jsme se potkali na kulinářském jarmarku v senomatské roubence. A právě tady mi ochotně zodpověděl několik otázek týkajících se včelařství, neboť se mu věnuje bezmála dvacet let.
Holýšov - Po třech letech čekání je obnova holýšovského kulturního domu dokončena se vším všudy.
Brno – Z Brna se stala líheň nejlepších sportovních lezců na světě. Na juniorském mistrovství světa v Nové Kaledonii získal v lezení na rychlost zlatou medaili osmnáctiletý brněnský lezec Jan Kříž. Po Adamu Ondrovi, který letos sesbíral dva světové tituly v dospělé kategorii, je tak další Brňan se světovým triumfem ze sportovního lezení.
Jičín – Šatny ve sportovním areálu mají utrum. Rekonstrukce se zastavila a bude tomu tak až do příštího roku. Město navíc musí vypsat nové výběrové řízení na dodavatele stavby, protože s původním vítězem výběrového řízení – firmou Esco – ukončilo spolupráci.
Stavební úřady jsou podle kanceláře ombudsmanky povinny řešit potíže nájemníků soukromých bytů, pokud jsou v tak špatném technickém stavu, že je ohroženo zdraví jejich obyvatel. Jeho pracovníci tedy nemohou případnou stížnost nájemníků odbýt tím, ať nesrovnalosti řeší s majitelem bytu. Musí zjistit, jaký je skutečný stav, a případně vyzvat majitele bytu k jeho opravě, řekla mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková.
Týn nad Vltavou - Zkušený fotbalista se byl ukázat na tréninku novému kouči.
Příbram - Bohaté a s pestrobarevnými květy. Takové jsou chryzantémy. Nejen tyto typické „listopadky" si zahrádkáři odnesli i ze středečního trhu v centru Příbrami.
Liberec - /VIDEO/ Lidskou přirozeností je chůze naboso. Tu ale člověk potlačil moderní botou, která prý ubližuje celému tělu.
Ústecký kraj - Plch velký. Není lehké ho spatřit. Žije totiž pouze nočním životem. Čile a neslyšně pobíhá ve větvích stromů a velkýma zadníma nohama a dlouhým huňatým ocasem možná někomu připomíná veverku.
Vyškovsko – Pístovice a Jandovka. Dva rybníky na Vyškovsku, kde se v minulosti pravidelně pořádaly prodejní výlovy. Stejně jako v několika posledních letech, i letos se lidé z regionu můžou těšit jen na ryby z Vyškova. Přestože je nádrží v regionu nespočet, většinou jde o sportovní vody.
Uherský Brod – Více než půl milionu korun stála oprava parkoviště a vchodu na dětské oddělení Městské nemocnice s poliklinikou Uherský Brod, k jejichž slavnostnímu otevření došlo v uplynulých dnech.
S prvními podzimními dny klesají i venkovní teploty. Aby chlad zůstal jen za oknem, je potřeba si přitopit. Kdo nenakoupil topivo přes léto, přichází do uhelných skladů právě nyní. Na Třebíčsku stále u lidí vede hnědé uhlí, roste však zájem také o německé brikety.
Rašovice, Pustiměř – Stavení v Rašovicích se stalo v posledních dnech terčem neznámého zloděje. Přelezl oplocení, v dílně ho pak zaujal starší motocykl.
Klatovsko – Právě dnes, ve středu 1. října, začíná společnost Klatovské rybářství, která obhospodařuje vodní plochy v pěti okresech, s výlovy svých hlavních rybníků. Máme ale jednu špatnou zprávu – kvůli suchu se letos nebude konat výlov Hnačova, který byl vždy hojně navštěvovaný. A máme i jednu dobrou zprávu – vánoční kapři nepodraží.
Brno /ROZHOVOR/ – Je především lyžařka. Po vynikající sezoně, kdy vybojovala páté místo na zimních olympijských hrách v Soči, exceluje Eva Vrabcová-Nývltová i v atletice. V barvách brněnského Olympu letos zaběhla nejrychlejší silniční desetikilometrovou trať za posledních šest let a v neděli také v nejlepším českém čase všech dob opanovala prestižní závod Běchovice – Praha. „Splnila jsem si tajný sen," hlásí osmadvacetiletá rodačka z Trutnova.
Bílina - Velmi okleštěná sestava rumburského nováčka neměla na hřišti silné Bíliny nárok na úspěch. A předpoklady se potvrdily, domácí uštědřili Rumburku šesti-brankovou porážku.
Benešov /FOTOGALERIE/ - Sladké balkónové melounky Pepino Gold jsou ideální na balkóny, na parapet, zídky nebo zavěsit v lodžii. Výpěstek lilkovité rostliny je jedním ze stovek exponátů na výstavě Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Benešov.
Třebíčsko - Letošní úroda brambor měla být poměrně slušná. Srpnové deštivé počasí však plány zemědělců zhatilo. Když vybrané brambory nehnijí už v zemi, dochází k tomu kvůli vlhku u mnoha z nich během několika dní po sklizni.
Plzeňský kraj – Až šest set soupraviček ročně uplete Božena Svobodová spolu s dalšími pěti ženami pro nedonošená miminka z plzeňské fakultní nemocnice.
Benešov - Sladké balkónové melounky Pepino Gold jsou ideální na balkóny, na parapet, zídky nebo zavěsit v lodžii. Výpěstek lilkovité rostliny je jedním ze stovek exponátů na výstavě Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Benešov.
Premiérový dvoubodový zisk v prvoligové sezoně vybojovali včera odpoledne v Jičíně házenkáři Kopřivnice. Vávrovi svěřenci šli v téměř plné sestavě od úvodních minut tvrdě za vítězstvím, které nakonec slavili po výsledku 30:23.
Vyškovsko - Umělečtí kováři, keramičky a truhláři. Tradičními řemesly si dnes vydělává málokdo. Přesto se ale i na Vyškovsku najdou lidé, kteří se jim stále věnují. Uživit se výhradně jimi ovšem nebývá jednoduché, takže často zůstávají pouze koníčkem.
Jižní Čechy - Za historický román Červenobílá o bojích československých legionářů v Rusku, dostal Dalibor Vácha Literární cenu Knižního klubu.
Praha - Dodávky ruského plynu přes Ukrajinu do evropských zemí se během nadcházející zimy kvůli bojům na východě Ukrajiny nedají příliš očekávat. Řekl to agentuře Reuters český vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
Čtyřicet procent lidí si nenechává pravidelně zkontrolovat komín. Kromě pokuty až 25 tisíc korun jim ale hrozí daleko horší věci – požár a škoda na majetku, otravy i úmrtí. Pokud jste si domů ještě nepozvali kominíka, je teď před začátkem topné sezony nejvyšší čas. Někteří už totiž začínají hlásit, že mají plno.
Karviná - Plány na vytvoření malé průmyslové zóny Vagónka na okraji Karviné žijí, i když doznaly jistých změn. Platí však, že tam na dvou hektarech mohou vyrůst haly pro lehký průmysl a služby.
Tábor – Pro muže bez domova připravil Tábor na zimu novinku: ubytovat se jich v opravených prostorách noclehárny v Zavadilské ulici bude moci naráz dvanáct, tedy o čtyři více než dosud.
Svatý Tomáš - Návštěvnost si i letos pochvalují správci Vítkova hrádku, který se v sobotuloučil s letní sezonou.„Návštěvnost ještě nemáme zbilancovanou, ale určitě činí zase kolem třiceti tisíc lidí," říká předseda sdružení Vítkův Hrádek Miroslav Kovačičín.
Brno-jih – V létě koupaliště, v zimě plocha pro bruslaře. Tak bude vypadat přírodní koupací biotop na pravém břehu řeky Svratky mezi Sokolovou a Kšírovou ulicí, který se pro návštěvníky otevře už na začátku října.
Budapešť - Maďarsko nemůže Ukrajině nadále poskytovat plyn, neboť by to bylo na úkor jeho energetické bezpečnosti. Podle agentury MTI to dnes prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán. Budapešť minulý týden oznámila pozastavení dodávek plynu Kyjevu, který v době probíhajících jednání s Moskvou stále nemá jisté, že kvůli sporu o ceny pokryje všechny své potřeby v nadcházející zimě.
Praha - Přijdou Teplice o svého kanonýra? Útočník Aidin Mahmutovič musí zaplatit nespecifikovanou pokutu. Osmadvacetiletý bosenský fotbalista byl vedením severočeského celku potrestán za výroky po pátečním ligovém utkání se Slováckem (4:0), kdy prohlásil, že chce z klubu odejít.
Brno-jih – V létě koupaliště, v zimě plocha pro bruslaře. Tak bude vypadat přírodní koupací biotop na pravém břehu řeky Svratky mezi Sokolovou a Kšírovou ulicí, který se pro návštěvníky otevře už na začátku října.
Děčín – Jablíčko, suchary, zeleninu – to vše baští Bivoj, plch velký, chráněnec recepční z děčínské zoo Kláry Křížkové.
Praha - Dálkový běh na lyžích Jizerská padesátka se v nadcházející zimě uskuteční za jakýchkoli podmínek, třeba i na zkrácené trati.
Kdo nebyl rok v Hrčavě, těžko uvěří. Původní základní škola se totiž díky rekonstrukci změnila doslova k nepoznání.
Cyklistům a bruslařům začala sloužit nová téměř desetikilometrová cyklostezka vedoucí z Nového Jičína do Hostašovic. V zimě, pokud bude sníh, ji mohou využívat běžkaři. Svazek obcí, přes něž cyklostezka vede, ji vybudoval na místě železniční trati, kterou zničila v roce 2009 povodeň. Vybudování stezky stálo 25 milionů korun. Mluvčí novojičínské radnice Marie Machková řekla, že při slavnostním otevření na stezku vyjelo i v nepříznivém počasí přes 500 cyklistů.