Prostějov – I když není soutěživý typ, zkusila své štěstí a vyplatilo se jí to. Vítězka soutěže s Prostějovským deníkem se dočkala své odměny a vyrazila do salonu na masáž zad a rukou lávovými kameny za zkušenou masérkou Simonou Valouškovou.
Hradec Králové, Kuks /FOTOGALERIE/ – Šestadvacet kilometrů stezky pro pěší i cyklisty nyní spojuje krajskou metropoli a Hospital Kuks. V zimě, pokud napadne dostatek sněhu, si trasu mohou projet běžkaři. Myšlenka cyklostezky vznikla již před šesti lety.
Velká Bíteš - Podzimní štika krajského přeboru na jaře sípá a těžce lapá po dechu. Fotbalisté Velké Bíteše prožívají nejhorší období za poslední tři sezony. Stabilní účastník nejvyšší krajské soutěže na Vysočině vyšel v posledních čtyřech utkáních bodově i gólově naprázdno.
Aš - Renovaci vnitřku smuteční síně v Aši na Chebsku dokončili v minulých dnech pověření pracovníci. Oprava vyšla na téměř tři miliony korun. Mimo jiné se vylepšilo i sociální zařízení.
Hradec Králové, Kuks /FOTOGALERIE/ – Šestadvacet kilometrů stezky pro pěší i cyklisty nyní spojuje krajskou metropoli a Hospital Kuks. V zimě, pokud napadne dostatek sněhu, si trasu mohou projet běžkaři. Myšlenka cyklostezky vznikla již před šesti lety.
Liberec – Do Libereckého kraje přijelo v prvním čtvrtletí letošního roku 189.432 turistů, což je o 5,2 procenta víc než před rokem. Liberecký kraj patří v zimě tradičně k nejnavštěvovanějším regionům, od ledna do konce března měli víc hostů jen ubytovatelé v hlavním městě a v sousedním Královéhradeckém kraji. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Kroměřížsko – Kvůli dlouhé zimě budou letos některá koupaliště na Kroměřížsku otevřena se zpožděním. Provozovatelé však už dokončují poslední úpravy a chystají se své bazény brzy otevřít.
Frýdek-Místek - Třetiligoví fotbalisté MFK Frýdek-Místek se v závěrečných bojích letošní sezony budou muset obejít již bez služeb zkušeného obránce Radima Wozniaka. Ten se v úterý s klubovým vedením Valcířů domluvil na předčasném ukončení smlouvy.
České Budějovice – Byl to pro něj největší fotbalový zážitek v jeho začínající kariéře a mrzelo ho snad jedině to, že zápas neskončil vítězným happyendem.
Mrákov – Po famózním vítězství nad takřka komletním A mužstvem FC Dynamo Horšovský Týn, účastníkem krajského přeboru, se ve 20. kole I. B třídy znovu přepisovala historie mrákovské kopané. Devět gólů od soupeře totiž ještě svěřenci Vladimíra Duffka za svého působení v nejnižší krajské soutěži nikdy neinkasovali.
Zlín – Jaro, rozkvetlé louky a zelenající se koruny stromů. Pro většinu z nás je právě toto roční období nejkrásnější částí roku. Někteří lidé si ale slunečné počasí jarních měsíců ani trochu neužívají. Pro alergiky je pohled na záhony květin a výlety do přírody plné kvetoucích mezí provázen často nejen slzami.
Praha – Dlouho vůbec nevěděl, že je alergický na pyly. Dvaapadesátiletý Milan Novotný z Prahy 2 přesto tušil, že něco není v pořádku. „V 70. letech, když jsem jezdil s rodiči na chatu, jsem vždy posmrkával. Hlavně na jaře.
Zlín – Jaro, rozkvetlé louky a zelenající se koruny stromů. Pro většinu z nás je právě toto roční období nejkrásnější částí roku. Někteří lidé si ale slunečné počasí jarních měsíců ani trochu neužívají. Pro alergiky je pohled na záhony květin a výlety do přírody plné kvetoucích mezí provázen často nejen slzami.
Curych, Vídeň, Frankfurt - Dlouhá zima v Evropě a severní Americe zasáhla výsledky hospodaření předních evropských výrobců stavebnin Holcim, HeidelbergCement a Wienerberger. Špatné počasí se tak přidalo k dalším problémům, které tyto firmy trápí již delší dobu, a to nadměrná kapacita ve stavebním sektoru a pokles stavebních prací kvůli úsporným opatřením vlád.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Mladá Boleslav – Poslední žijící veterán druhé světové války žijící v Mladé Boleslavi, major ve výslužbě Rostislav Kubišta, před týdnem oslavil 90. narozeniny.
Mohelnice – Už jen několik posledních dní zbývá neziskovým organizacím z regionu na podání žádosti o příspěvek z charitativního projektu Siemens Fond pomoci. Uzávěrka žádostí je 15. května.
Vyškovsko – Několik venkovních koupališť na Vyškovsku chce návštěvníky přivítat na přelomu května a června. Připravují se na sezonu, třeba Málkovičtí pořídili nový speciální vysavač.
Zlínský kraj – Cyklisté a milovníci projížděk na kole se konečně dočkali. Aby ne, vždyť sníh vydržel až do prvního dubnového týdne. Nyní je ale zima definitivně pryč a kolaři vyrazili se svými miláčky na cesty a do ulic. Někdy se však i malá projížďka ve slunečném počasí může změnit v dramatickou situaci a to díky třeba špatně připravenému kolu.
Vysočina – Od začátku letošního roku do konce března na Vysočině nehavaroval žádný motocyklista. V dubnu to však přišlo. A nehody motorkářů se začaly množit.
Mostecko - Začíná období zkoušení plavek. Tři největší koupaliště v okrese Most jsou téměř připraveny na otevření venkovních bazénů. Provozovatelé věří, že bude teplo a že první návštěvníky přivítají už v tomto měsíci.
„Připrav se na to, že tě to bude bolet jako čert!" varovali mě unisono moji kamarádi i známí, kteří si už v minulosti na sebe nechali napatlat med. „Štípe to, mlaská to, tahá to," popisovala mi tři nejčastější pocity z medové masáže kamarádka.
Kladensko /ROZHOVOR/ - Předsedu Agrodružstva Kačice Deník zastihl sice po dokončení jarního setí, ale jinak uprostřed práce, protože kvůli dlouhé zimě nabrali zemědělci značné zpoždění. Stanislav Stejskal v rozhovoru přiblížil nejen rozsah hospodaření svého družstva, ale také problémy, se kterými mnozí zemědělci bojují každý den.
Zruč nad Sázavou – Po zimě muzikantsky vyhládlí hudební nadšenci a příznivci open air festivalů mají konečně možnost si dosytosti užít atmosféry, která k hudebním festivalům patří.
Mladí manželé Jana a Michal Stránští z Kopřivnice ještě nedávno pěstovali, jako mnoho lidí, doma na parapetu bylinky nebo chilli papričky. Jejich život se však během loňského roku dosti razantně změnil. Nejenže se právě před rokem rozhodli říct své ANO, ale k procházkám s jejich zlatými retrívry přibyly také návštěvy kozína a každodenní starost o kachny, slepice a právě kozy.
Vysočina - Od začátku letošního roku do konce března na Vysočině nehavaroval žádný motocyklista. V dubnu to však přišlo. A nehody motorkářů se začaly množit.
Letošní extrémně dlouhá a chladná zima se nepříjemně zakousne do rodinných rozpočtů. Každému, kdo topil elektřinou nebo plynem o dva měsíce déle než loni, hrozí, že se mu účet za elektřinu nebo plyn navýší o tisíce korun.
Mohelnice – Už jen několik posledních dní zbývá neziskovým organizacím z regionu na podání žádosti o příspěvek z charitativního projektu Siemens Fond pomoci. Uzávěrka žádostí je 15. května.
Křivoklát – Koncert žáků hudební školy Dagmar Pavlíčkové dle mnoha pozitivních ohlasů potěšil všechny diváky, kteří se v jarním odpoledni sešli v tělocvičně Základní školy Křivoklát.
Vyškovsko – Několik venkovních koupališť na Vyškovsku chce návštěvníky přivítat na přelomu května a června. Připravují se na sezonu, třeba Málkovičtí pořídili nový speciální vysavač.
Ústecký kraj - Kempy v Ústeckém kraji začaly letos kvůli počasí s přípravami sezony později. Většinou ale dělají jen drobnější opravy, nikoliv velké investice. Některé kempy mají ale už teď na léto většinu chatek rezervovaných. ČTK to řekli jejich provozovatelé.
Olomouc /ROZHOVOR/ – Osmkrát za sebou nedokázal trenér Roman Pivarník dovést fotbalovou Sigmu k vítězství, přesto jej odvolání z lavičky čtvrtého týmu ligové tabulky překvapilo.
Bystřice nad Pernštejnem - Zdá se, že divizní nováček má okresní derby v malíku. Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem totiž v sezoně dvakrát „vyřídili" Velké Meziříčí a na podzim také vyloupili stadion Vrchoviny.
Vysočina - Od začátku letošního roku do konce března na Vysočině nehavaroval žádný motocyklista. V dubnu to však přišlo. A nehody motorkářů se začaly množit.
Litvínov - Extrémní výkyvy teplot se podepsaly na stavu komunikací. Dlouhá zima má na svědomí neutěšený stav mnoha silnic a chodníků. Nejhůře jsou na tom ty v ulicích Podkrušnohorská a Valdštejnská, proto na jejich frézování opravu město připravuje výběrové řízení . Ostatní si na opravu budou muset ještě počkat.