Domažlice - Haldy použitých pneumatik a zdevastované zázemí. To je současný obrázek areálu domažlického dopravního hřiště. Gumy by měly být odstraněny do zimy a budova se dočká opravy v jarních měsících.
Žďársko - Pouhé tři zápasy měla na programu víkendová dohrávka odloženého 12. kola I. A třídy skupiny B. Závěrečné podzimní vystoupení ale týmům ze Žďárska moc nevyšlo. vedoucí Štěpánov ztratil šanci na pohodovou zimu ve třetím Budišově a Herálec vyválčil proti Stonařovu jen bod.
Kolínsko – Na zimu chystáme svá auta, čistíme zahrádky, v šatníku stěhujeme na čelní pozice teplé oblečení. Ale zapomínat bychom neměli ani na zabezpečení vodovodních přípojek. Mrazivé teploty totiž mohou odběratelům vody způsobit nemalé komplikace, jejichž rozsah může být od prasknutého víčka vodoměru až po vytopený prostor, ve kterém je měřící zařízení zabudované.
Třebíčsko - Většina rybníků vydala rybářům průměrné úlovky, na Náměšťsku se však potýkali se značným nedostatkem vody. V příštím roce může být ještě hůře. Rybám hrozí dlouhodobé sucho a nedostatkem vody hned několik nebezpečí.
Třebíčsko - Většina rybníků vydala rybářům průměrné úlovky, na Náměšťsku se však potýkali se značným nedostatkem vody. V příštím roce může být ještě hůře. Rybám hrozí dlouhodobé sucho a nedostatkem vody hned několik nebezpečí.
Vysočina - Většina rybníků vydala rybářům průměrné úlovky, na Náměšťsku se však potýkali se značným nedostatkem vody. V příštím roce může být ještě hůře. Rybám hrozí dlouhodobé sucho a nedostatkem vody hned několik nebezpečí.
Broumov – Život v přírodě na Broumovsku skrytou kamerou mapuje Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko. Pomocí fotopasti, která nahrává, když v zorném poli zaznamená pohyb, lidem přibližuje zvířecí obyvatele zdejší krajiny.
Na zimu chystáme svá auta, čistíme zahrádky, v šatníku stěhujeme na čelní pozice teplé oblečení. Ale zapomínat bychom neměli ani na zabezpečení vodovodních přípojek. Mrazivé teploty totiž mohou odběratelům vody způsobit nemalé komplikace, jejichž rozsah může být od prasknutého víčka vodoměru až po vytopený prostor, ve kterém je měřící zařízení zabudované.
Řím – Vydatné deště způsobují potíže v severní Itálii, kde dnes musely být evakuovány stovky obyvatel. Agentury informovaly, že se pod vodou ocitlo 70 procent města Benátky a většinu míst v centru nelze projít bez holínek. Hladina vody dosáhla 150 centimetrů nad normální stav hladiny moře a voda může ještě stoupat. Povodňový poplach se v Benátkách vyhlašuje při 110 centimetrech nad normálem.
Lipensko - Jihočeský kraj počítá s tím, že na území Frymburka postaví velký ski areál. Ten ale může ohrozit zdroje pitné vody a nenávratně poškodit krajinu.
Česká Lípa - Nahradit letos v únoru vyhořelou budovu by měl v budoucnu komplex, kde by pracovníci poskytovali služby nejen lidem bez přístřeší, ale také matkám v nouzi.
Lipensko - Jihočeský kraj počítá s tím, že na území Frymburka postaví velký ski areál. Ten ale může ohrozit zdroje pitné vody a nenávratně poškodit krajinu.
Teplice - Tak tohle se nepovedlo. Slovan jel na půdu posledních Teplic sebevědomý a chtěl tři body. Jenže všechno je naopak. Nemá ani bod a schytal debakl 0:3.
Liberec - Silničáři v Libereckém kraji jsou podle svých slov na zimu připraveni. Ve skladech mají 12 tisíc tun soli a 40 tisíc tun písku a drceného kamene, což by mělo bez problémů stačit až do jara.
Domažlice - Haldy použitých pneumatik a zdevastované zázemí. To je současný obrázek areálu domažlického dopravního hřiště. Gumy by měly být odstraněny do zimy a budova se dočká opravy v jarních měsících.
Praha – Pro lidi bez domova budou i letos v zimě v hlavním městě připraveny speciální vyhřívané stany a mimořádné příděly teplého jídla. Rozpočet na opatření pro lidi bez přístřeší bude záviset na počasí, vloni se výdaje v Praze vyšplhaly na 1,8 milionu korun. „Magistrát je připraven poskytnout stejnou dávku peněz i letos," řekla médiím Ludmila Tomešová z Centra sociálních služeb Praha.
Hradec Králové - Víkendová porota Deníku: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se dotazovaní vyjádřili k pořekadlu spjatému s datem 11. listopadu.
Hrčava – Nejvýchodnější obcí České republiky je Hrčava. Leží 600 metrů nad mořem, žije tam kolem 250 lidí. Když tam pojedete z Mostů u Jablunkova, tak vás čeká několikakilometrová jízda lesem. Zima v Hrčavě může být pohádková, ale řidiči autobusů se neobejdou bez motorové pily.
Zbýšov – V lokalitě Krátké Vinohrady na samém okraji katastru Zbýšova chce obec vytvořit biocentrum. „Je tam potůček s vrbami, ale také spousta náletových dřevin, od kterých je místo potřeba vyčistit. Místo nich tam vysadíme jiné listnaté stromy," řekl zbýšovský starosta Jaroslav Žalkovský.
Benešovsko - Bez přikrmování dostatečným množstvím hodnotné stravy by lesní zvěř v zimě jen velice těžko obstála. Proto myslivci už přibližně od srpna či září, nejpozději však od října, zvěř intenzivně přikrmují.
Popelnice na bioodpad se během několika posledních let staly velmi vítanou záležitostí i na Chebsku. Jejich počet se v Chebu a jeho blízkém okolí během posledních sedmi let zvýšil z 293 na jeden tisíc a přibyly také biokontejnery na klíč.
Cheb - Popelnice na bioodpad se během několika posledních let staly velmi vítanou záležitostí i na Chebsku. Jejich počet se v Chebu a jeho blízkém okolí během posledních sedmi let zvýšil z 293 na jeden tisíc a přibyly také biokontejnery na klíč.
Hranice – Zaplatili jste někdy v Hranicích pokutu za špatné parkování? Pokud se to stalo v centru města, kde je stání zpoplatněno, pravděpodobně jste měli na autě botičku. Ty nasazuje pracovník soukromé parkovací firmy pod dohledem městského strážníka. Překvapující ale je, že firma City Parking Group nasazuje řidičům botičky i na místech, která vůbec nepodléhají její správě.
Třebovle – V dalším utkání za sebou bojovala Třebovle nejen se soupeřem. Znovu měla za nepříznivého stavu šanci na vyrovnání, znovu míč skončil místo v síti na břevně. S blížící se zimou tak začíná ve fotbalové I. B třídě skupiny C pro Třebovli přituhovat.
Středočeský kraj - Miliony korun z městských kas každoročně spolkne zimní údržba. Odklízení a odvoz sněhu, solení, inertní posyp a další úkony nutné k tomu, aby se silnice a chodníky ve městech neproměnily v kluziště. Nejedno středočeské město počítá s vyššími náklady na řešení sněhové a ledové nadílky této zimy.
Malá Morávka - Přípravy na zimu a sníh jsou v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem v plném proudu. Například na Kopřivné vzniká rozšířená, třináct set padesát metrů dlouhá sjezdovka s novou čtyřsedačkovou lanovou dráhou.
Svatý Martin na bílém koni nedorazí. Tvrdí to alespoň meteorologové. Až tak moc mě to nemrzí, protože zima má tak jako tak nakročeno a bílá peřina nás stejně přikryje. Jen o pár dní nebo týdnů později.
Klatovsko - Zájem o palivové dříví na Klatovsku rok od roku roste, ale ještě rychleji stoupají jeho ceny. Provozovatelé pil tvrdí, že se jeho prodej nevyplácí. Stále více odvážlivců míří proto do lesů dřevo ukrást. Se zloději v lesích se nyní prý setkáváme poměrně běžně.
Lednice – Lednice a její krásy jen jako letní ráj turistů? To už dávno není pravda. Možností, jak se v zimě „ohřát v Lednici", v posledních letech stále přibývá. Zimní turistická sezóna v obci proslulé už dávno nejen svým zámkem a parkem, ale i dalšími lákadly, trvá od listopadu do března.
Valašsko - Blížící se zima nedá spát provozovatelům vleků na Valašsku. Už několik týdnů proto provádí potřebnou údržbu zařízení i sjezdovek, aby byly připraveny na nadcházející sezonu. V některých areálech možná provoz zdraží.
Karviná - Kdo v pátek navečer procházel karvinským parkem Boženy Němcové, nemohl si nevšimnout spousty barevných světýlek, které ozářily už ztemnělou krajinu. To děti s rodiči kráčely v dlouhém lampionovém průvodu, který zorganizovalo Centrum pro rodinu Sluníčko Karviná.
Novojičínsko - Byli asi nejmladší rockovou kapelou, která kdy v České republice hrála. Nedávno oslavili desetiletí své činnosti. O oslavách i dalších plánech hovoří Michal a Tonda Bergerovi a Matěj Lienert, známí jako skupina Nevím z Pustějova.
Nejen pokutu, ale především vlastní život můžete riskovat, pokud si nenecháte provést kontrolu komína. Navíc je to od ledna 2011 ze zákona povinné. Kontrola s čištěním komínů se pohybuje řádově od několika stovek do tisíce korun, ale vše záleží na každé firmě jaký má aktuální ceník.
Krnov - Fotbalové soutěže se zvolna blíží ke konci podzimní část a začne jim zimní přestávka. Výjimkou nebude ani krajský přebor. Jediného zástupce našeho okresu v této soutěži, FK Krnov, čeká poslední utkání v sobotu.
Blanensko – Zatoulaný pes, kůň nebo ovce? Volejte strážníky. Ti boskovičtí například v minulém roce vyjeli k více než stovce takových případů. Procházejí kvůli tomu speciálním výcvikem.
Harrachov - Harrachovská Včelí stezka, kterou slavnostně otevřeli letos v červenci, na zimu zmizela. Znovu zprovozněná bude v květnu příštího roku. „Návštěvníci se budou moct těšit na novinky, na kterých se pracuje už nyní," konstatovala referentka cestovního ruchu a propagace města Harrachov Lenka Stehlíková.