![](https://g.denik.cz/1/e2/policie-11_prazena-list-l.jpg)
Cenné věci z chat odvezte, nebo je alespoň vyfoťte
Boršov nad Vltavou - Několik desítek chat kontrolovali v pondělí dopoledne policisté a kynologové se svými čtyřnohými parťáky na Boršovsku.
Boršov nad Vltavou - Několik desítek chat kontrolovali v pondělí dopoledne policisté a kynologové se svými čtyřnohými parťáky na Boršovsku.
Brno /FOTOGALERIE/ – Životnost stromů v brněnských ulicích prodlouží moderní postupy až o třicet let. Ve středu je při výsadbě osmi nových lip do stromové aleje v Gallašově ulici představili zástupci Veřejné zeleně města Brna. Nové technologie využité při výsadbě napomohou tomu, aby stromy lépe plnily svojí funkci ve veřejném prostoru.
Novoroční ohňostroj, který olomoucká radnice naplánovala do Smetanových sadů, bude nakonec jinde.
ROZHOVOR/ - Toho teatrálního odchodu ze hřiště v derby se Slováckem si všiml téměř celý stadion. Rozladěný bosenský útočník Mirzad Mehanović své střídání v 54. minutě nesl dost nelibě. Zklamání dával patřičně najevo, ihned po opuštění hřiště si to zamířil do kabiny. Vztek ale rodáka ze Srebrenice brzy přešel.
Tachov – Několik dalších závodů absolvovala v podzimních týdnech tachovská motoristická naděje Jana Míková.
Během loňského roku došlo v České republice k přibližně 44 tisícům pracovních úrazů, jejíchž léčení si vyžádalo více než 2,5 milionu zameškaných kalendářních dnů. K úrazům nejčastěji docházelo v pondělní dopoledne. Podle zjištění odborníků na bezpečnost práce se nejvíce zraněných vyskytuje mezi dvacátníky a čtyřicátníky.
Kladensko – Nejžhavějšími kandidáty postupu do okresního přeboru jsou po podzimní části A skupiny III. třídy fotbalisté Buštěhradu a Smečna.
Orlickoústecko - Běžkaření je stále v kurzu, vyhledávaná je například oblast mezi Bukovou horou a Suchým vrchem. Když se zima vydaří, strojem upravené trasy si za sezonu projede i devadesát tisíc běžkařů.
Krnovští policisté v koloniích kvůli krádežím posílili kontroly, v Opavě k tomu zatím přistupovat nemuseli.
Jižní Morava - V některých areálech na jižní Moravě se už zasněžuje. Mnoho jihomoravských sjezdovek ale bojuje o přežití, jsou totiž závislé jen na přírodním sněhu.
V některých areálech na jižní Moravě se už zasněžuje. Mnoho jihomoravských sjezdovek ale bojuje o přežití, jsou totiž závislé jen na přírodním sněhu.
Vlašim – Druholigoví fotbalisté Vlašimi jsou po podzimní části a předehraným prvním jarním kolem přesně v polovině tabulky s 23 body. „Všichni v týmu jsme si vědomi, že jsme na tom mohli být lépe. A to jak po stránce umístění v tabulce, tak herního projevu,“ není spokojený s účinkováním týmu trenér fotbalistů zpod Blaníka Petr Havlíček.
Žďárec u Seče – Žďárec u Seče žije nejen v létě, ale taktéž v zimě. Letos se již po druhé konala Mikulášská nadílka a vůbec poprvé v historii obce Žďárec u Seče byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.
Hradec Králové - Závod v lezení se dá pořádat i v zimě. Závodníci ani nemusí mrznout venku na skále, dnes se lezci utkají na lezecké stěně Flošna v Hradci Králové.
Fotbalisté divizního 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí přečkají zimní pauzu na devátém místě, tedy v samém středu vyrovnané tabulky.
Litoměřice - Počet lidí žijících na ulici v Litoměřicích mírně klesl. V současné době je jich kolem třiceti.
Řidiči projíždějící Slavkovem nemohli s příchodem prvního sněhu přehlédnout novou dominantu tamní křižovatky. Ze sněhu tam totiž vyrostl čert i s měchem.
Pod zimní zahradou si většina z nás představí ten velký otevřený prostor s pohodlným sezením a se záplavou zeleně, skla a světla, tedy něco, co je na první pohled pro většinu obyvatel panelových domů něco nedosažitelného. Ve skutečnosti je to ale úplně jinak.
Mělnicko – Přes varování meteorologů se prozatím naplno nenaplnily prognózy o sněhové nadílce a silnice na Mělnicku zůstaly prozatím, až na malé výjimky, sjízdné. Připravenost na zimní provoz hlásí silničáři i řidiči.
Hodně náročný podzim v I.A třídě za sebou mají fotbalisté Krásných Louček. Po první polovině soutěže jsou v tabulce druzí od konce.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Srážka člověka s autem končí téměř vždy zraněním. Skoro v polovině případů podle policie nehodu zaviní chodci.
Řidiči mohou slavit. Město odinstalovalo retardér, který se nachází na Máchově ulici v blízkosti domova seniorů.
Období, kdy budou vodaři vyjíždět k podobným incidentům častěji, teprve pomalu přichází. Dochází k nim totiž především v zimě, kdy se pohybuje půda kvůli kolísání teplot. To bývá nejčastější důvod prasknutí potrubí, nebyl to však případ té poslední z víkendu ve Starém Městě.
Klatovsko – Kvůli nadměrnému popíjení alkoholu skončili během víkendu dva lidé na protialkoholní záchytné stanici v Plzni.
Písek - Technická lávka přes Otavu u Borečnice je od 1. prosince opět přístupná pro veřejnost.
Fotografové mají jediný den v roce na to, aby na osoblažské úzkokolejce pořídili snímek parní lokomotivy se zasněženou krajinou.
Oprava nádrže Čerťák v Novém Jičíně potrvá možná až do roku 2019. Akce Lesů ČR přináší komplikace místnímu lyžařskému oddílu.
Ústí nad Labem - Debata v Činoherním studiu ukázala, že lidé by si nejvíce přáli lavičky, mobilní terasu s občerstvením nebo třeba záchody.
Benešovsko - Přinášíme tipy na kulturní akce v regionu.
Český Brod /ROZHOVOR/ – Téměř každý nováček si dává za cíl v nové sezoně nehrát o záchranu. Přesně takový si dali také fotbalisté Českého Brodu B. Přestože postoupili do I. A třídy až dodatečně, čeřili vody od samého začátku. Po patnácti kolech jim patří skvělé šestá příčka.
V obci Hnojník došlo v poslední době k nárůstu dopravy, k překračování povolené rychlosti a především nebezpečí kolize chodců s projíždějícími vozidly.
Před prahem bychom měli mít v létě zameteno a v zimě posypáno. Dlážděná cesta od domu k brance, schody, nekrytá terasa, zde všude nám hrozí při náledí nepříjemný pád. Otázkou je, čím sypat?
Nemalé naděje musel v lyžařích z nížinných oblastí vzbudit poslední vývoj počasí. Minulý týden zasypaly sněhové vločky i části Prostějovska pod výškou 300 metrů nad mořem.
Klatovy – I když je zima teprve v začátcích, Klatovsko již má její druhou oběť, kdy zřejmě kvůli mrazu zemřel další bezdomovec.
Linec - Thomas Staudinger (47) z Rutzenmoosu chová dva roky stádo 50 alpak na vlnu, píší OÖN. Patří k nejlepším chovatelům Rakouska, o to žádanější jsou služby jeho hřebečků.
Tradiční zahájení adventu rozsvěcením vánočního stromu letos organizátoři v Němčicích nad Hanou přesunuli na Palackého náměstí.
Jaroměř - S pokorou hovoří o první polovině sezony předseda fotbalového oddílu FK Jaroměř, jehož mužský tým se po podzimu vyhřívá na pěkném druhém místě.
Rádi byste udělali dobrý skutek a pomohli někomu, kdo to opravdu potřebuje? Nyní máte příležitost. Armáda spásy letos spustila akci, kdy můžete přispět stokorunou na jednu noc pro jednoho konkrétního člověka bez domova. K pomoci na sociálních sítích vyzval i nejmladší poslanec Dominik Feri.
/INFOGRAFIKA/ Více než polovina Čechů, kteří v zimě vyrazí na hory s cestovní kanceláří, směřuje do Itálie. Hledají zde zejména kvalitní sjezdovky i dobré jídlo. Rakousko skončilo až na druhém místě, přestože je bližší a o více než tisícovku levnější. Ostatní alpské státy pak podle statistiky společnosti Invia už jen paběrkují.
Záryby /ROZHOVOR/ – Osmé místo, čtyřiadvacet bodů. Solidní výsledek. Fotbalisté Záryb v podzimní části I. A třídy pod vedením hlavního trenéra Jana Vlčka svými výkony rozhodně nezklamali. A právě s kormidelníkem zárybské lavičky připravila sportovní redakce Mělnického deníku svým čtenářům krátký rozhovor.
Českolipsko - Advent naplno začal a města a obce na Českolipsku postupně začíná prozařovat vánoční výzdoba.
Brno /FOTOGALERIE/ – Uprostřed kluziště na Moravském náměstí v Brně stojí mercedes. Kolem něj budou lidé bruslit od tohoto týdne celou zimu. Mnoha Brňanům nová dominanta prostranství vadí, srovnávají ji i s kontroverzní letní prodejní výstavou aut v nedalekém parku.
Řada rodin si v neděli nedělala s obědem hlavu. Nemusela. Stačilo zajít na Velký Kosíř, zde si opéct klobásku a především počkat, až smržičtí Mikuláš, anděl a čert dorazí na nejvyšší hanáckou horu.
Plaňany – Bylo možno očekávat, že se něco najde – a nakonec se našlo více, než se čekalo. Takové jsou zprávy z archeologického průzkumu na staveništi budoucího obchvatu západní části městyse Plaňany na Kolínsku. Tamější nálezy a objevy již od konce předminulého století ukazují, že osídlení oblasti má opravdu velmi dávné kořeny: od pravěku. Archeologové tak velmi pozorně sledovali už přípravné práce. A od konce léta je jasné, že narazili na skutečný poklad.
Znojmo - Nedělní pozdní odpoledne patřilo ve Znojmě zahájení adventu. Příznivci bruslení pod širým nebem si nenechali ujít slavnostní otevření kluziště na Horním náměstí. Ledovou plochu pokřtil místostarosta Znojma Jan Grois společně se znojemským rodákem Janem Matouškem.
/RASTR/ Katastrofa, mizérie, šlamastyka. To jsou ta publikovatelná slova, která bývají skloňována v souvislosti se Spartou. Zvláštní podzim na Letné je u konce. Epilog obstarala výhra 3:0 nad Mladou Boleslaví, avšak ani ta nemohla nic změnit: pátá příčka a osmnáct bodů ztráty na vedoucí Plzeň? To je vážně špatné.
V dřívějších dobách lidé neměli šanci pořídit si exotické pokojové rostliny, a přesto se jejich domovy zelenaly a kvetly i během chladných Vánoc. Větvičky barborek a jmelí jsou vánočními symboly dodnes a stále nás fascinují svou magickou symbolikou.
Třebíč - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.
Tak předně, porážku na hřišti podzimního suveréna nelze svádět na rozhodčího Berku. Jenom je nutné zmínit, že ti sudí snad proto, že už od jara bude „řádit“ video, se skutečně vyřádili.
Brno – Čtyři body dělí brněnské fotbalisty po podzimní části nejvyšší soutěže od sestupových pater. Hlavní zásluhu na tom má slovenský trenér Roman Pivarník, který se Zbrojovky ujal po devátém kole na poslední příčce. Jenže závěrečná domácí remíza 1:1 s oslabeným Zlínem jej připravila o splnění šestnáctibodové mety, kterou si do zimní přestávky stanovil. „Z mého pohledu spravedlivá remíza,“ uznal padesátiletý kouč.