Poříčí nad Sázavou /FOTO/ - Při víkendovém prvním ročníku hasičského zimního cvičení „Poříčská zima“ na autokrosovém závodišti Homolka a na blízkém rybníku čekalo na dobrovolné výjezdové jednotky několik náročných úkolů.
Vysočina – Prohrnování a sypání krajských silnic na Vysočině stálo loni rekordních 321 milionů korun. Zimní údržba se kvůli sněžení a mrazům prodražila v prvních měsících minulého roku i v prosinci.
Jižní Čechy – Za prvních šestačtyřicet dní tohoto roku neboli zhruba za měsíc a půl vykazují dopravní statistiky mj. jeden rys. Více se bourá a více se při nehodách umírá. Toto tvrzení dokládají policejní čísla v celorepublikovém i jihočeském měřítku.
Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek-Místek – Počasí si s letošní zimou pohrává i v našem regionu. Tuhé mrazy už několikrát vystřídalo jarní počasí. I přes tyto teplotní výkyvy zahrádkáři očekávají dobrou úrodu.
Okres Bruntál -V průměru nejvíce výjezdů je v pondělí a měsícem nejplodnějším na výjezdy se stal leden. Za celý minulý rok mají za sebou hasiči na území regionu Bruntál celkem tisíc sedm set osmdesát tři události.
Nivnice – O pět včelstev, včetně úlů, přišli v neděli 20. února dva včelaři z Nivnice. Krádež tohoto typu údajně nemá v Nivnici v uplynulých více než padesáti letech obdoby.
Lysá hora – Klub českých turistů (KTČ) zaznamenal po 17 letech velký úspěch. V lednu se dočkali územního rozhodnutí pro obnovu Bezručovy chaty na Lysé hoře. Ta vyhořela v roce 1978 a celkem třiatřicet let ji návštěvníkům připomínaly pouhé sutiny.
Hradecko - Hradecký deník připravil on-line rozhovor s členem expedice do Antarktidy, která kontrolovala přístroj na měření ozónu, Michalem Janouchem (Solární a ozónová observatoř Hradec Králové).
Žďársko – Neoblíbenou zimní přípravu už přes měsíc absolvují fotbalisté z I. A třídy – skupiny B. Nejdříve se do ní zapojili hráči Bohdalova, kteří v zimě přišli o důležitou kostru týmu. „Nedá se nic dělat, musíme se s tím nějak vypořádat,“ říká předseda klubu Alois Matějíček k ztrátě pětice fotbalistů.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – V neděli 20. února se v Regionálním centru Olomouc uskutečnil 18. ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažéru.
Javoříčské jeskyně – Rekordní počet zimujících netopýrů nalezli ochranáři při posledním sčítání těchto zvířat v Javoříčských jeskyních. V jejich největším zimovišti v republice našlo podle nejnovějších údajů útočiště o stovky zvířat více než minulou zimu. Netopýři tak suverénně překonali loňský rekord.
Hodonínsko – Manželé Blahůškovi z Vacenovic už několik let chovají ovce. Téměř třicetihlavému stádu, které mají na vacenovickém Rúdníku, se teď ale musí věnovat mnohem víc. V zimě jim totiž pes, který utekl majiteli z blízké obce, zardousil dva kusy. Zbytek stáda je od té doby neklidný.
Plzeň – Teplo není rozhodně to, co nás v příštím týdnu čeká. Zase přivítáme velké mrazy a občasné sněžení v celém plzeňském Kraji. Teploty klesnou hluboko pod bod mrazu.
Kladky /FOTOGALERIE/ - Přes sedmdesát jezdců všech věkových kategorií přilákal nedělní závod v obřím slalomu o Kladeckou lyži a Medvědův pohár na svah v Kladkách. Akci pořádal místní Sokol ve spolupráci s olomouckým domem dětí a Hanáckým hobby klubem. Závodit mohl každý, kdo se na to cítil.
Nýrsko – Sbory mladých hasičů nezahálejí ani v zimě. V sobotu se na základní škole v Nýrsku konal 14. zimní sraz mladých hasičů, který pořádal sbor dobrovolných hasičů Nýrsko.
Velké Meziříčí - Sjezdovka na Fajtově kopci o víkendu zářila do meziříčské tmy o mnoho déle, než je obvyklé. Přitom tam nikdo nezapomněl zhasnout. Sportovní premiéru si odbylo nonstop noční lyžování - akce ve vysočinských poměrech poměrně málo vídaná.
Bublava – Vlekaři v horské Bublavě, kteří v pátek představili novou sedačkovou lanovku a kilometrovou sjezdovku krajským politikům a zástupcům obcí na české a německé straně, připustili, že se budou muset zabývat přejížděním silnice na vrchol Bleibergu, přes kterou vede nová sjezdovka.
Brno /FOTOGALERIE/ – Beznadějně vyprodané už několik týdnů dopředu bylo vstupné na procházku po zajímavých vilách Masarykovy čtvrti společně s průvodcem.
Veselí nad Moravou – Fotbalisté Velké nad Veličkou zůstávají na zimním turnaji ve Veselí nad Moravou i nadále bez prohry. Patnáctý tým krajského přeboru si v pátém kole bez větších problémů poradil s domácím týmem, derby vyhrál jasně 4:0. Hattrickem se blýskl Jiří Pravda. Branku dal i Lukáš Macko.
Ahoj, je únor a zima už nikoho nebaví i když pozor, pranostika říká: Únor bílý pole sílí. Pole bílé není, tak nevím, co sílí, ale vím, že se naším regionem celkem v pohodě prohání nejznámější český uprchlík, kterého od dvaadvacátého července sledují, nahánějí, lapají a stále ho nemají.
Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ – Teplota vzduchu plus dva stupně. Ideální čas ohřát se v o stupeň teplejší vodě. Jak pro koho. Pro Veselana Františka Holka a Josefa Solaříka z Hroznové Lhoty ano. Ti to dva otužilci se v sobotu odpoledne ponořili do studených vod řeky Moravy.
Teplice – Generálku na jarní část Gambrinus ligy absolvují fotbalisté Teplic v neděli na Stínadlech. Soupeřem jim bude od 15 hodin třetiligový celek FC Chomutov, jemuž po podzimu patří devátá příčka.
Rudoltice – Na Zámečku se i v zimě dějí zajímavé věci. Před rokem se v únoru řešil „záhadný kruh ve sněhu“, letos sice sníh už roztál a žádný kruh už v něm naštěstí nebyl, ale řeší se zase něco jiného.
Opava - Následky po zimě nejsou tak katastrofální jako v uplynulých letech. Redakce se o tom mohla přesvědčit na vlastní kůži, když se rozhodla projet Opavu křížem krážem.
Kroměříž – Ačkoliv to venku vypadá ještě na pár týdnů pořádné zimy, v Muzeu Kroměřížska se v sobotu snažili přivolávat jaro. Nebo se na něj alespoň trošku připravovali: děti za pomoci dospělých tam totiž vyráběli jarní květináče a zápichy do něj.
Klášterec nad Orlicí /ROZHOVOR/ – V roce 2010 vybojovali bratři Šrolerové svůj v pořadí třetí titul mistrů republiky v motoskijöringu, v letošní sezoně jsou po čtyřech odjetých závodech zatím na pátém místě.