Zlín – /ROZHOVOR/ Tak trochu jako loni. Jen o něco smutnější je konec letošního jara ve druholigovém Zlíně. Ševcům se ve druhé fotbalové lize příliš nedaří. Jejich fanoušci dosud viděli na Letné jediné vítězství.
Region – Místo očekávaného úprku si regionální kluby z Moravy působící v profesionálních soutěžích nechají svá béčka ve třetí lize. Nižších soutěží se tak reorganizace příliš nedotkne. Z moravských mančaftů totiž hodlají MSFL opustit pouze rezervní celky Jihlavy a Brna, které upřednostní nově vznikající juniorskou ligu.
Ústí n. L. – Ústečtí fotbalisté mají před sebou předposlední zápas v letošní druholigové sezoně. Tým kouče Svatopluka Habance, který si v minulém kole díky domácí výhře 1:0 nad Vlašimí definitivně zajistil postup do Gambrinus ligy, se v sobotu od 15 hodin představí na půdě Zlína.
Zlín – Svědky, kteří by pomohli odhalit pravého viníka nehody, hledají zlínští policisté. Uplynulou sobotu 12. května se totiž v křižovatce ulic Štefánikova a Osvoboditelů srazilo auto s cyklistkou.
Zlín, Brno – /ANKETA u článku/ Středa 5. června. Tak přesně v tento den byl měl před brněnský soud předstoupit ex-náměstek primátorky Martin Janečka (ČSSD) kvůli podplácení.
Brno – Brněnští fotbalisté se ve 29. kole druhé ligy představí v Karviné, Znojmo ve Varnsdorfu. Duely začnou v sobotu kvůli semifinále mistrovství světa v hokeji už ve tři hodiny odpoledne.
Brno – Brněnští fotbalisté se ve 29. kole druhé ligy představí v Karviné, Znojmo ve Varnsdorfu. Duely začnou v sobotu kvůli semifinále mistrovství světa v hokeji už ve tři hodiny odpoledne.
Hodonínsko - Jen těsně unikl výběru Hodonínska postup do finále Danone Cupu 2012. Svěřenci kouče Romana Grabce a Davida Pazdery skončili v Hluku, kde se dvoudenní semifinálové klání uskutečnilo, třetí. Do závěrečné fáze postoupily výběry OFS Brno – venkov a OFS Zlín.
Zlín – Velmi úspěšný zákrok mají za sebou zlínští policisté. Kvůli množícím se krádežím ve vozech MHD se rozhodli, že si na kapsáře doslova počíhají. A vyplatilo se jim to. V jejich rukou za několik málo dnů skončil povedený zlodějíček.
Fryšták - Nadlimitním množstvím zdraví nebezpečných vláken azbestu zamořenou a od února uzavřenou mateřskou školu ve Fryštáku již obsadili dělníci a chemičtí odborníci.
Opava /ROZHOVOR/ - Letošní sezona Mattoni NBL se blíží ke konci a opavští basketbalisté se se svými fanoušky rozloučili stylově. V předposledním duelu baráže roznesli Zlín 111:65 a jenom potvrdili, že v Mattonce zůstávají zcela po právu.
Zlín – Policie obvinila čtyři muže z podvodu při získávání licence k výrobě elektřiny. Obvinění údajně předložili úřadům nepravdivé dokumenty o revizích elektrických zařízení budované fotovoltaické elektrárny ve Zlínském kraji a předávacího protokolu, které v rozporu se skutečností potvrzovaly, že již byla dokončena.
Jindřichův Hradec, Plzeň – Jindřichohradecký basketbal se nesmazatelně zapsal do historie tohoto sportu na jihu Čech. Hráči Lions totiž dokázali vybojovat účast v nejvyšší tuzemské soutěži Mattoni NBL!
Zlín – Policie obvinila čtyři muže z podvodu při získávání licence k výrobě elektřiny. Obvinění údajně předložili úřadům nepravdivé dokumenty o revizích elektrických zařízení budované fotovoltaické elektrárny ve Zlínském kraji a předávacího protokolu, které v rozporu se skutečností potvrzovaly, že již byla dokončena.
Zlín – Policie obvinila čtyři muže z podvodu při získávání licence k výrobě elektřiny. Obvinění údajně předložili úřadům nepravdivé dokumenty o revizích elektrických zařízení budované fotovoltaické elektrárny ve Zlínském kraji a předávacího protokolu, které v rozporu se skutečností potvrzovaly, že již byla dokončena.
Zlínský kraj - V těchto dnech začínají silničáři ve Zlínském kraji se sečením trávy kolem cest. Ta zejména v některých zatáčkách a křižovatkách brání řidičům v dostatečném výhledu.
Zlín - Dokázali byste dát masáž srdce zraněnému člověku, ošetřit popáleného anebo správně zavázat krvácející ránu na čele? Možná že pro někoho by to byl docela tvrdý oříšek a dost možná i nesplnitelný úkol.
Zlín - Vystoupení Luďka Munzara s pořadem Buďme blaženi v neděli 20. května večer na festivalu Setkání 2012 Stretnutie muselo být z organizačních důvodů zrušeno. „Divákům se moc omlouváme," uvedla mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová.
Zlínsko - Úředník vydávající nové pasy v seprané flanelové košili nebo úřednice vyřizující žádosti o městský byt v proklatě krátké minisukni? Na podobné případy narazíte na radnicích na Zlínsku jen stěží. Deníkem oslovené městské úřady totiž zpravidla na vhodné odívání svých pracovníků myslí. Často dokonce speciálními předpisy.
Žeravice – Družstvům SK Žeravice se minulý týden ve středomoravských házenkářských soutěžích vedlo se střídavým úspěchem. Zatímco v domácích zápasech si body připsali muži po vítězství nad Dřevohosticemi a mladší žáci v utkání s STM Olomouc, na hřištích soupeřů už byla úspěšnost podstatně menší. Bodovat dokázali pouze mladší žáci A v Kostelci na Hané a starší žačky ve Velké nad Veličkou. Vylepšit celkovou bilanci mohou družstva už tuto sobotu, kdy v rámci hodového odpoledne sehrají čtyři domácí mistrovská utkání.
Zlín – Porážku zaznamenalo v 6. kole východní divize in-line hokejové extraligy družstvo Devils Zlín. Ďáblové nestačili ani v odvetě na silný tým Olomouce a v tabulce jsou druzí.
Malenovice – V Malenovické hokejbalové lize skončila základní část soutěže. Na programu byla spousta dohrávek. Činil se zejména celek Rangers, který dokázal vyhrát tři zápasy. Loňský mistr v Malenovicích porazil dvakrát malenovické Orly a Zlínské.
Zlínský kraj - Kam nemůže slunce, může pes. Maličko pozměněné české přísloví získává stále více na atraktivitě. O léčebném kontaktu psa a člověka se včera poučily děti ze ZŠ Trávníky v Otrokovicích. Přišla tam Klára Valaská z Kroměříže
Napajedla – Pouze kolo se vyhřívali na čele tabulky II. ligy skupiny Severní Morava házenkáři Napajedel. Sesadil je Holešov, který zvládl derby na jedničku a v domácím prostředí porazil Fatru o 13 gólů.
Opava – Ani na pátý pokus se prvoligoví basketbalisté Zlína nedočkali úspěchu v baráži o Mattoni NBL. Proton podlehl favorizované Opavě rozdílem třídy a na cestu domů si nechal od Slezanů naložit stovku.
Zlín – Největší krizi za posledních dvacet let v současnosti prožívají prvoligoví ragbisté Zlína. V pražských Petrovicích prohráli také pátý jarní zápas sezony, přičemž nedokázali bez čtyř opor položit ani jeden bod.
Zlín – S jistotou záchrany v kapse a v silně kombinované sestavě neměli o víkendu prvoligoví házenkáři Zlína na palubovce druhého Jičína velkou šanci na úspěch. I přesto domácí rezervu potrápili a nakonec padli rozdílem pouhých dvou branek.
Zlín – Velmi blízko titulu v I. lize Zlínské malé kopané jsou před posledním hracím dnem fotbalisté Lazia. Sice o víkendu nenasbírali plný počet bodů, ale v klíčovém duelu s Bonverem uhráli remízu (1:1), a drží tak i nadále šestibodový náskok v čele.
Zlínsko - Dobojováno. Prvoligové házenkářky Jiskry Otrokovice se nakonec musely spokojit s bramborovou příčkou, neboť podle očekávání nevyzrály na suveréna soutěže pražskou Slavii a sezonu zakončily porážkou.
Zlín - V minulosti byl několikrát zrušen státní mocí, potýkal se s velkými odpůrci a jejich nenávistí ke spolku. Přesto všechno se letos dokázal dožít úctyhodných 150 let. Řeč je o nejznámější české tělovýchovné organizaci Sokol.
Zlín - Dokázali byste dát masáž srdce zraněnému člověku, ošetřit popáleného anebo správně zavázat krvácející ránu na čele? Možná že pro někoho by to byl docela tvrdý oříšek a dost možná i nesplnitelný úkol.
Zlín - Holandská symfonic - metalová kapela EPICA představí v květnu své nové album ve Zlíně. Do krajského města zavítá 18. května, zahraje v Masters of Rock Café. Speciálním hostem budou kapely Xandria a Voices Of Destiny.
Otrokovice - /ANKETA v článku/ Zaklepání exekutora na dveře domu manželů v důchodovém věku, říkejme jim třeba Modří, okamžitě narušilo jejich poklidný život a zmařilo veškeré plány.
Brumov – Pořádné peklo rozpoutal v obraně lídra I. A třídy skupiny A Hutiska brumovský útočník Marek Macháč. Aby ne, když ve svém erbu na sociální síti nosí vyobrazeného samotného ďábla.
Bystřice pod Hostýnem – Bystřičtí házenkáři zvládli poslední domácí utkání, i když jim chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Výhra o čtyři branky nad Chodovem zajistila domácímu týmu první místo v konečné tabulce I. ligy.
Zlín – Za pohlavní zneužívání, ohrožování výchovy dítěte – čtyř dívek a jednoho chlapce – ve čtvrtek 17. května zlínský krajský soud potrestal dvaadvacetiletého J. K. z Kroměřížska. Případ je o to závažnější, že všechny děti byly jeho sourozenci, z toho někteří vlastní.
Zlínsko - Řidiči v létě stále častěji jezdí na gumách zimních. Vyplývá to ze statistik společnosti Dobré Pneu, podle které roste počet motoristů, kteří během celého roku nepřezouvají vůbec.
Zlínský kraj - Kolo připevněné k zábradlí, ke značce či v běžném stojanu anebo dokonce jen tak volně odložené. Poměrně typický obrázek, který se často naskytne lidem při procházce po městě. Mnozí však na ledabylé zajištění bicyklu už doplatili, když místo kola našli jen prázdné místo.
Rychnovsko - Sportovní areál Sokola Hluk u Uherského Brodu hostil semifinálový turnaj v kopané Danone Cup kategorie U12 (ročník narození 2000 a mladší).
Znojemsko – Inspekce vyšetřuje znojemského policistu, který měl ukrást peníze po zemřelém muži. K soudu se blíží i kauza obviněných policejních špiček ze Znojma.
Mostecko - Dalšími koly o víkendu pokračují na Mostecku fotbalové soutěže. Druholigový Baník Most doma v sobotu hostí tým Táborska. Těžká šichta čeká pak v neděli na hráče FK Baník Souš, kteří hrají derby na půdě žateckého Slavoje. Jak se bude týmům o víkendu dařit?
Zlín - Šestice stejnojmenných zlínských ulic změní v příštích týdnech svůj název. V minulém týdnu o tom rozhodli městští zastupitelé. Pro obyvatele dotčených lokalit v místních částech Prštné, Mladcová, Malenovice a Příluky to ale znamená řadu starostí, zejména nutnou změnu většiny dokladů.