Zlín – Den Země se sice slaví až 22. dubna, zlínská zoo se mu ale bude věnovat už tuto neděli. Tentokrát si pracovníci zoo pro návštěvníky připravili zábavu i poučení související s ochranou lidoopů, což je téma, kterému se věnuje letošní kampaň Evropské asociace zoologických zahrad.
Brumov-Bylnice – Oprýskaná a špinavá fasáda, vybité okenní tabulky, prázdnotou zející místnosti. Tak v současné době vypadá někdejší chlouba Brumova-Bylnice, areál bývalého pivovaru.
Zlín – František a Jana Bayerovi nemají v noci už několik měsíců pořádně klid. Bydlí v bytě na sídlišti Jižní Svahy a od té doby co v blízkosti jejich domu roste nové koupaliště, obtěžuje je světlo ze stavby.
Uherské Hradiště - Šestice koní, jejichž předkové bývali zapřaženi do královských kočárů, stojí v čele zvířecího ansámblu, který se svojí téměř dvouhodinovou show dorazil tento týden do Uherského Hradiště pod označením cirkus Bernes.
Zlín, Luhačovice /SOUTĚŽ/ – V plném proudu jsou přípravy na blížící se semifinálovou odvetu Evropské ligy stolních tenistů, ve které se v úterý od 18 hodin v luhačovickém Sportcentru Radostova pokusí český výběr oplatit Švédsku porážku z prvního měření sil a proniknout do finále.
Zlín – Okamžik, kdy je třeba se doma postarat o nemohoucího příbuzného, zastihne jeho rodinu často nepřipravenou. Gerontologické centrum v Krajské nemocnici Tomáše Bati proto jednou měsíčně o takové péči pořádá školení.
Zlínský kraj – Zlínský deník vám přináší několik tipů a užitečných rad, jak bez zádrhelů zahájit letošní cyklistickou sezonu. Zeptali jsme se několika cykloservisů v kraji, na kolik vyjde odborný servis a co je podle techniků na kole nejdůležitější po zimě zkontrolovat.
Zlín /SKÓRE DENÍKU/ - Cyklistická sezona se pomalu rozjíždí, někteří už vyrazili na zkušební jízdu. Seřízené kolo a helma na hlavě je samozřejmostí. Jak jste na tom vy?
Vsetín – Těsnou porážkou s týmem KST Zlín B vstoupili do play out série o 8. – 9. místo druhé ligy stolní tenisté KST Vsetín. Na domácích stolech o uplynulém víkendu podlehli Valaši sousednímu rivalovi 7:9 a prohrávají v sérii 0:1 na zápasy.
Zlín – Lékaři Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně se navýšení svých příjmů v březnových výplatách nedočkají, přestože právě také díky tomuto slibu rozsáhlá odborářská akce v českém zdravotnictví skončila. Zlínský kraj se do uzávěrky Zlínského deníku nevyjádřil.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 14. DUBNA/ - Sčítání lidu nebyl apríl. Pevně jsem doufala, že stát zavtipkoval a permanentně a téměř každý den o sčítání vtipkuje. Celý březen a část dubna jsem vytrhávala dny z kalendáře a ptala se sama sebe, mám – nemám, mám – nemám.
Zlín - Šest vykradených chatek našli místní osadníci po zimě na zlínských Vinohradech. Zatím neznámý zloděj tam pobral jídlo, pití a všechno, co jde zpeněžit.
Svátky jara se blíží mílovými kroky a již za týden navštíví domácnosti hodovníci s pomlázkami. Přípravy na druhé nejoblíbenější svátky v roce jsou tak v plném proudu. A nezahálí ani KLASA. Se značkou kvality a jejím červeno-modro-bílým logem „a“ se můžete setkat na Velikonočních trzích v Praze na Andělu a ve Zlíně.
Zlín – Krajská nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně zahajuje od 6. května provoz ve zrekonstruovaném kardiocentru. Pokud se jí podaří dohodnout se zdravotními pojišťovnami na úhradách, pacientům s onemocněním srdce a cév se mohou zkrátit čekací doby na operace.
Zlín /ROZHOVOR/ - Aby vám zachránil život, je vedoucí lékař kardiologického centra Zdeněk Coufal schopen svolat svůj tým do třiceti minut. V boji se srdečními onemocněními mu teď pomůže i zrekonstruované kardiocentrum s dvaadvaceti novými přístroji.
Plasy – Největší letecká show na západě, Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton, se letos už podeváté odehraje v areálu Aeroklubu Plasy a především na obloze nad ním. Plaský aeroklub si v tomto roce navíc připomíná 60 let existence, a diváci se podle pořadatelů mají nač těšit.
Zlín – Na brance varovná cedule „Tady hlídám já“. Branka nezabezpečená, a co hůř, většinou rozzuřený pes za ní. Realita, s níž se dnes a denně setkávají poštovní doručovatelky nejen na Zlínsku.
Plzeň – V kategorii žen i mužů bude mít při finále mistrovství České republiky v plavání družstev, které se bude konat 23. dubna v Brně, své zastoupení PK Slavia VŠ Plzeň.
Zlín – Důležitou výhrou ve Vsetíně začali play out druholigoví stolní tenisté rezervy KST Zlín. Druhý zápas se hraje v sobotu od 14 hodin ve Zlíně v hale na Podvesné, případně třetí rozhodující střetnutí by bylo k vidění o den později v deset hodin opět ve Vsetíně.
Zlín /ANKETA/ – Zápas Luďka Maděry o výpis odměn vedoucích odborů na zlínskémmagistrátu pokračuje. Teď hrozí Maděra městu exekucí. Požadované informace už sice má, úřad mu je ale dodal v podle něj nesrozumitelném formátu.
Luhačovice, Zlín – Oba regionální kuželkářské celky mají za sebou neúspěšnou sezonu, kterou završily porážkami v posledním kole. Muži Luhačovic padli doma s Kovářskou a ženy Zlína prohrály ve Valašském Meziříčí.
Zlín – Až v šestém jarním zápase našli starší dorostenci fotbalové Tescomy Zlín přemožitele. Ve 21. kole I. ligy podlehli na hřišti druhého Hradce Králové vysoko 0:4 a v tabulce si pohoršili ze šestého na sedmé místo.
Napajedla – Ukradli jim vítězství. Divizní fotbalisté Napajedel sahali v předehrávce 22. kola po prvním jarním triumfu. Jenže neodpískaná penalta a inkasovaný gól několik vteřin před koncem pro Fatru znamená jen pátou domácí remízu v sezoně a druhou v řadě.
Zlín – Nové skleněné výplně na zastávkách U Zámku způsobují nečekané problémy. Čiré tabule skla představují smrtelné nebezpečí pro okolní ptactvo. Drobní opeřenci jej nejsou schopni rozeznat a narážejí do něj.
Prostějov - K utkání 19. kola jihomoravské skupiny II. házenkářské ligy proti Zlínu jel tým prostějovského Sokola II do Luhačovic, kde čekal v místní sportovní hale soupeř v soutěži nejtěžší.
Zlín- Zlínské místní části byly dlouho přehlíženy, a teď se to má změnit. Před volbami často skloňované malé radnice sice nevzniknou, ale radní se v programovém prohlášení zavázali k jednorázovému příspěvku ve výši tří milionů korun na každou místní část – a to bez výjimky.
Zlín – Jedna z cen Magnesia Litera, které se předávaly uplynulou neděli, putovala také do Zlína. Zlínskou rodačku Hanu Andronikovou ocenili sami čtenáři za autobiografický román Nebe nemá dno.
Region – Lídři nezaváhali. Vedoucí celky obou skupin III. třídy OFS Zlín dokázaly na svém hřišti zvítězit. Bratřejov se po výhře nad Březovou osamostatnil na čele tabulky skupiny A, jelikož jeho konkurent z Komárova padl v Lukově. Nevšová si poradila s Rokytnicí a upevnila si vedení v béčku.
Nový Jičín - V minulých týdnech se ve všech deseti oblastech České republiky uskutečnilo 1. kolo Mistrovství České republiky družstev v plavání pro rok 2011. „Naši muži i ženy si v Krnově vybojovali postup do semifinále,“ hodnotila předsedkyně Plaveckého klubu Nový Jičín Pavlína Skřičková.
Zlín – Předseda Okresního fotbalového svazu ve Zlíně Pavel Brímus se v pátek stal novým členem Výkonného výboru Krajského fotbalového svazu (KFS) ve Zlíně. Téměř jednohlasně o tom rozhodli delegáti 7. valné hromady KFS v doplňujících volbách, které byly vypsány po odstoupení Vlastimila Fišera, jenž zastupoval OFS Zlín.
Zlín – Do jarních fotbalových bitev v našem regionu se mohou zapojit nejen hráči a funkcionáři, ale také čtenáři Valašského deníku. Právě jim je určena tipovací soutěž Tip liga. Pro nejlépe tipující čtenáře jarní části máme připraveny zajímavé hlavní ceny:
Zlín – Zlínské místní části byly dlouho přehlíženy, a teď se to má změnit. Před volbami často skloňované malé radnice sice nevzniknou, ale radní se v programovém prohlášení zavázali k jednorázovému příspěvku ve výši tří milionů korun na každou místní část – a to bez výjimky.
Plzeň – Až v osmém utkání v tomto roce našly házenkářky HC Plzeň přemožitelky. Západočešky prohrály v nedělním utkání 18. kola první ligy žen na půdě Poruby B 19:24 a po dlouhé sérii sedmi výher v řadě vyšly bodově naprázdno.
Zlín – Ostravští volejbalisté zahájili semifinále letošního extraligového play off dvěma vítězstvími na půdě Zlína, který ve druhém domácím utkání sice dokázal stáhnout manko dvou setů, jenže v tie-breaku obrat nedokonali. Nabízíme pohled na utkání očima zlínského sportovního redaktora.
Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Přehlídky pohybových skladeb Mládí v tanci a pohybu 2011 se celkem zúčastnilo 440 vystupujících. Ve čtvrtek se tancechtivá secvičená mládež sešla v Domě kultury v Uherském Brodě.
Zlín, Otrokovice – Také druhé prvoligové derby pro sebe získaly házenkářky Jiskry Otrokovice. Třebaže favority víkendového duelu ve Zlíně byla domácí juniorka, trenér Štefan Boršický dokázal namíchat vítězný koktejl a i nadále jeho družina drží v tabulce čtvrté místo. Rezerva Zlína je i přes druhé klopýtnutí za sebou bezpečně druhá.
Region /FOTOGALERIE/ – Hned devět týmů I. A třídy KFS Zlín nedokázalo vstřelit o víkendu ani jeden gól. Ve skupině A se trápili střelci Lukova a Vlachovic, jejichž vzájemný souboj skončil bez branek. Nedařilo se ani Brumovu a Hutisku.
Region /FOTOGALERIE/ – Souboj o postup dostává v I. B třídě skupině B fotbalové ligy grády. Po remíze vedoucího celku z Kelče ve Zborovicích rozcupovala rezerva Slavičína Louky a stáhla ztrátu na pouhé dva body.