Ve Fryštáku chystají vycházku s kronikářem
Fryšták – Na vycházku s místním kronikářem Česlavem Zapletalem se mohou ve čtvrtek vydat zájemci ve Fryštáku. Bude zaměřená na osudy obyvatel a domů na fryštáckém rynku.
Fryšták – Na vycházku s místním kronikářem Česlavem Zapletalem se mohou ve čtvrtek vydat zájemci ve Fryštáku. Bude zaměřená na osudy obyvatel a domů na fryštáckém rynku.
Zlínský kraj – Většina lidí, sází při zadávání stavby rodinného domu na klasiku: chce dům z cihlových materiálů s šikmou střechou. Stále více zájemců ale touží i po dřevostavbách a domech s rovnými střechami. Moderní jsou i další trendy: francouzská okna, krby a tmavé barvy fasád.
Ostroměř – I když filmový režisér Karel Zeman strávil většinu svého života ve Zlíně, narodil se o více než dvě stě kilometrů dále ve východních Čechách v Ostroměři na Jičínsku.
Zlín – Sourozenecké duo Dva z východních Čech má po dvou letech na svém kontě další album s názvem Hu. Deska, která nese podtitul Pop neexistujících radií, vyšla kromě klasického CD také na vinylu.
Zlínský kraj - Přinášíme vám kompletní přehled výsledků sportovních utkání v regionu.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 2. LISTOPADU/ -Od doby, kdy mám na zlínském Lesním hřbitově trvale umístěny mé nejbližší, nemohu říci, že bych tam chodila obzvláště ráda. Svátek Všech svatých ale tak nějak nutí k návštěvě a s ní se pro mě většinou spojuje smutný a nostalgický den.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO v 9.44/– Obří kauza otřásá hokejovou extraligou. Plzni, Kladnu a Mladé Boleslavi akutně hrozí kontumace dosažených výsledků kvůli neoprávněným startům hráčů.
Krnov, Zlín, Příbor - Krnovské basketbalistky odehrály další kolo Českého poháru, kdy na domácí palubovce přivítaly prvoligovou SK UP Olomouc.
Sosnová – Čerstvý mistr republiky v automobilových soutěžích Pavel Valoušek junior zvítězil na tradičním Global Assistance Setkání mistrů.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit ve středu 3. listopadu.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO VE 20:14, FOTOGALERIE/ -Zlínští hokejisté po třech vítězných zápasech podruhé prohráli. Mladé Boleslavi podlehli v 18. extraligovém kole na vlastním ledě 2:3 v prodloužení.
Zlín – Zvláštní způsob, jak získat zakázku, si našla čtveřice mužů. I když je v dnešní době třeba mít ostré lokty, volba jejich obchodní strategie byla velmi neobvyklá.
Zlín – Pouze díky všímavosti obsluhy čerpací stanice pohonných hmot se v minulém týdnu podařilo včas pomoci muži, který se sám ohrozil na zdraví. Na tísňovou linku zlínské městské policie zavolala žena s tím, že právě viděla neznámého muže, který snědl větší množství léků a následně je zapil pivem.
Zlín -Vedení extraligových hokejistů Zlína vyřešilo přetlak v obraně hostováním zadáka Jiřího Kučného do konce sezony ve slovenském Zvolenu. V pátém celku tabulky, který vede kouč Ernest Bokroš, hlásit již ve středu ráno. PSG hledalo pro zlínského beka, který v posledních týdnech nedostával příležitost.
Zlínský kraj – Města a obce do nich investují nemalé peníze a čekají, že informační radary řidiče v kritických lokalitách zbrzdí.
Zlín – Primář novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati (KNTB), a zároveň ředitel pro léčebnou péči KNTB Jozef Macko je jedním z kandidátů na udělení Purpurového srdce.
Karolinka – Cestujícím, kteří v Karolince využívají autobus nebo vlak se blýská na lepší časy. V příštím roce plánují zastupitelé celkovou přestavbu zhruba devíti autobusových a jedné vlakové zastávky.
Zlínský kraj – Rostoucí zadluženost domácností ve Zlínském kraji a problémy z toho vyplývající jsou námětem semináře, který se uskuteční příští pátek ve Zlíně.
Slavičín – Devátou nulu v sezoně mohl v neděli oslavit brankář Slezského FC Opava Otakar Novák. Jeho tým podle očekávání uspěl na hřišti posledního Slavičína, když vyhrál 2:0.
Zlín – Volejbalisté Vavexu Příbram odstartovali v pondělípodvečer sérii zápasů, během níž se tento týden utkají hned se třemi týmy z Moravy. V dohrávce 2. kola na svého soupeře nestačili a nevybojovali ani bod.
Zlín – Nahuštěný a perný program čeká extraligové hokejisty Zlína v následujícím týdnu. Před devítidenní reprezentační přestávkou odehrají ještě tři těžká střetnutí.
Lysá nad Labem - A družstvo Šachového klubu JOLY Lysá nad Labem, které hraje v soutěži pod názvem Výstaviště Lysá nad Labem, se v loňské 1. české lize dospělých probojovalo do celostátní extraligy. Poprvé bude hrát letos mezi dvanácti nejlepšími družstvy České republiky.
Písek – V sobotním zápase devátého kola interligy házenkářek zvítězilo družstvo Sokola Písek nad Zlínem 29:28.
Zlín – Hospodářská krize zasáhla i zlínskou humanitární organizaci Samari, která mimo jiné zprostředkovává adopci na dálku dětí z Bangladéše. Za tři roky jejího působení se jí podařilo sehnat sponzory pro 350 malých Bengálců.
Zlín, Frýdek-Místek - Atlet TJ Slezan Frýdek-Místek Peter Mikulenka doběhl v 63. ročníku Valašských Kotárů na druhém místě.
Zlínský kraj – Předpovědi meteorologů se naplnily. Od soboty 30. října se celým Zlínským krajem proháněl silný vítr, který postupně nabýval na intenzitě. Dle Beaufortovy stupnice síly větru na většině území kraje řádila vichřice, a ta lidem notně komplikovala život.
Zlínský kraj – Získat v době ekonomické krize dobré pracovní místo je těžší než kdykoliv jindy. Když už se to podaří, stává se někdy daleko větším problémem než zaměstnání najít v něm také i vydržet.
Zlín – Netradiční dušičkový vzpomínkový večer chystá pro své příznivce Městské divadlo Zlín. Jeho hlavními protagonisty budou slavní zlínští herci Eva Matalová, Zdeněk Vašek a Ivan Kalina.
Zlín - Volejbalisté Zlína porazili v dohrávce 2. kola extraligy Příbram 3:1.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Pouze dva zástupce měla na nedávném mistrovství světa volejbalistů česká extraliga. Zlínského nahrávače Petra Zapletala a příbramské libero Jiřího Bence.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Padesát let od svého vzniku slaví Dětský domov a Základní škola speciální a Praktická škola ve Zlíně. Jak v pondělí 1. listopadu sdělila ředitelka areálu Jana Gavendová, nadělila si instituce pro mentálně postižené i dárek: nově zrekonstruovanou školu za 42,5 milionu korun.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Prozaička Hana Andronikova si už své místo na české literární scéně vydobyla. Už svojí prvotinou Zvuk slunečních hodin, která vyšla před devíti lety, si zlínská rodačka získala přízeň čtenářů i kritiky.
Lomnice nad Popelkou– Besedu pod názvem Austrálie jak ji neznáte se spisovatelkou Stanislavou Nopovou pořádá ve středu 3.listopadu od 17hodin městská knihovna.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v úterý 2. listopadu.
Slavičín – Hned tři opilé řidiče zastavily v neděli ráno policejní hlídky ve Slavičíně. Hrálo se tam totiž utkání fotbalových celků Slavičína a Opavy, které vzhledem k dosavadním zkušenostem vyhodnotila policie jako rizikové.
Zlínský kraj – Města a obce do nich investují nemalé peníze a čekají, že informační radary řidiče v kritických lokalitách zbrzdí.
Zlín – Budou se konat ve Zlíně nové volby? Nebo sčítat znovu hlasovací lístky? Rozhodne o tom Krajský soud v Brně. Půl hodiny před zákonným termínem dostal totiž návrh na neplatnost voleb.
Zlín - Jak je to dlouho, co jste naposledy pouštěli draka? Pokud je to déle, než tři dny, chyťte se za nos.
Otrokovice - Svérázným způsobem si pomohl z údajného zajetí pětapadesátiletý Otrokovičan. V sobotu 30. října odpoledne dle svých slov uvázl v 20. pavilonu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.
Zlínský kraj – Na sněhovou nadílku se připravují města i obce v regionu.Právě ty jsou totiž ve valné většině vlastníky chodníků, pro které od minulého roku platí novela zákona o pozemních komunikacích, takzvaný chodníkový zákon.
Zlínský kraj – Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve Zlínském kraji od ledna do září odebrala nebo snížila nemocenské dávky 151 lidem kvůli porušení léčebného režimu.
Zlín /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ – Láďa Kerndl, přezdívaný také jako český Frank Sinatra, před několika měsíci oslavil životní jubileum. Ke svým pětašedesátinám dostal spoustu gratulací a nejinak tomu bude i 17. listopadu ve zlínském Velkém kině. Tam se totiž chystá známý zpěvák oslavit své narozeniny dodatečně. Zpěvák si na svůj koncert jako hosta přizval i dceru Terezu, což ostatně dělává často…
Tasovice – Konečně! Teprve druhé podzimní vítězství na hřišti soupeře si připsali divizní fotbalisté Napajedel. Po dvou a půl měsících se dočkala Fatra v Tasovicích, kde předvedla kvalitní výkon.
Zlín - Velmi netradiční zábavu si našli v neděli po půlnoci ve zlíně dva mladíci. Les nad hvězdárnou ve Zlíně si spletli s autodromem a osobním vozidlem Mazda začali při projížďce najíždět do vzrostlých stromů.
Nový Jičín – Padli po boji! Divizní fotbalisté Brumova nestačili v divoké přestřelce Novému Jičínu. Přestože vedli již 3:1, během čtvrthodiny přišli o všechno. O dvě důležité trefy se postaral bývalý ligista Jan Žemlík.
Zlín – Čas velkého stěhování. Tak by se dalo ve zlínské zoo označit období, kdy se venkovní teploty začínají blížit k nule. Obyvatelé mnoha venkovních výběhů se totiž začínají z letních expozic stěhovat do svých zimovišť.
Zlín /INZERCE/ - Zveme vás do stylové sushi restaurace v centru Zlína. Čisté prostředí a příjemná obsluha, klimatizovaná restaurace se zahrádkou.
Zlín – Výborný zápas odehráli basketbalisté opavské rezervy v neděli ve Zlíně. Domácí celek proti nim nastoupil v nejsilnější možné sestavě, tedy i včetně prostějovských pendlů, vítězství ale nakonec putovalo do Slezska.
Region – I kolo před koncem podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy zůstaly na dně tabulky dva regionální celky.
Zlín /ROZHOVOR/ – Moc nechybělo a zlínský záložník Roman Dobeš se mohl stát opět hrdinou zápasu. Čtyřikrát měl v sobotním utkání s Duklou blízko k sedmému podzimnímu gólu, ani jednou mu však nebylo přáno.