Zlín /FOTOGALERIE/ - Tragicky propustnou defenzivou se připravily házenkářky Zlína o lepší výsledek v posledním domácím duelu základní části interligy proti Písku. K triumfu jim v 19. kole WHIL nepomohlo ani 33 vstřelených branek, což je jejich druhý nejvyšší počet gólů v rozehraném ročníku.
Šaľa, Olomouc – Házenkářky Olomouce ještě nikdy nedokázaly bodovat ve slovenské Šaľe a nic na tom nezměnil ani zápas 19. kola interligy, v němž hanácký tým prohrál 23:26. Olomouc tak musela přepustit svému přemožiteli čtvrté místo v tabulce, v níž mají oba rivalové stejně bodů.
Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ – Tradiční Maškarní lyžovačka pro děti na sjezdovce u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích přilákala minulou sobotu rekordních sto deset účastníků.
Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Několik desítek lidí zaplnilo v pátek 5. března večer přednáškovou místnost uherskobrodské hvězdárny. Všichni ti si přišli poslechnou netradiční povídání o Mongolsku.
Zlín – Tragicky propustnou defenzívou se připravily házenkářky Zlína o lepší výsledek v 19. kole Interligy proti Písku. K triumfu jim nepomohlo ani 33 vstřelených branek, což je druhý nejvyšší počet gólů v rozehraném ročníku.
Zlín – Velký úspěch slaví zlínští studenti. Ti si totiž ze sedmého ročníku mezinárodního festivalu studentských filmů Zlínský pes odnesli hned dvě z hlavních cen.
Zlínský kraj – O koupi květin křehkému pohlaví na Mezinárodní den žen už není takový zájem, jako tomu bývalo v dobách komunistické éry a v devadesátých letech.
Zlín – Zlínský vzpěrač Lukáš Hofbauer ovládl úvodní kolo ligy starších žáků. Při svém premiérovém startu v této věkové kategorii zvládl v holešovské hale při tělesné hmotnosti 55,40 kg ve dvojboji 126 kg, za což získal 196,8 bodu sinclaira, nejvíce ze všech účastníků soutěže.
Zábřeh /FOTOGALERIE/ – V generálce na první mistrovské utkání jara remizovali v sobotu dopoledne fotbalisté Zábřehu s juniorkou Zlína. Zpočátku to vypadalo na debakl týmu hostů, Zlín ale nakonec domácí borce pořádně prověřil.
Zlín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Šárka Šišková, zlínská akademická malířka a návrhářka, se nedávno vrátila z New Yorku, kde se už podruhé zúčastnila Fashion Weeku.
Uherské Hradiště – Vynikající druhou příčku vybojovaly na halovém turnaji ve Zdounkách malé fotbalistky 1. FC Slovácko. Během celého klání utrpěly pouze jedinou porážku, když těsně podlehli celkovému vítězi turnaje Hulínu.
Zlín – Známé postavičky z večerníčku Křemílek a Vochomůrka potěší malé i velké diváky v neděli 7. března odpoledne. Zavítají totiž na jeviště zlínské Malé scény.
Vsetín - Družstvo starších žáků ze základní školy Vsetín – Luh opět nenašlo přemožitele a míří do finále celorepublikového florbalového turnaje Orion florbal cup. To se uskuteční ve dnech 15. až 17. března v Kopřivnici.
Břeclav /ROZHOVOR/ - Volejbalisté Tatranu Poštorná v sobotu zahájí možná poslední sérii letošní sezony. V závěrečném kole play–out se rozhodne o osudu mužského volejbalu v Břeclavi pro příští sezonu. Zkušený Martin Klimeš věří, že příští víkend podpoří jeho tým zástup fanoušků.
Praha – Úspěšný průběh halové sezony potvrdili zlínští atleti i během uplynulého víkendu. Po třech medailích z předchozího mistrovství České republiky v dorosteneckých a juniorských kategoriích se dočkali cenného kovu i mezi seniory. Postarala se o něj trojskokanka Barbora Lacigová.
Plzeň - První basketbalová liga má dnes a zítra na programu zápasy závěrečného dvojkola. Už jistý vítěz základní dlouhodobé části Lokomotiva Interconex Plzeň hraje ve Zlíně a v Opavě.
Zlínský kraj – Na spojení krajského města Zlína s dálnicí si řidiči zřejmě počkají mnohem déle než se původně očekávalo. Kromě nedostatku financi se totiž objevily další komplikace.
Zlín – Známá formace Rangers – Plavci slaví. Už pětačtyřicet let totiž hraje svým fanouškům. Příležitost poslechnout si známou kapelu budou mít v úterý 9. března všichni, kteří zavítají do sálu zlínské Malé scény.
Jihlava /FOTOGALERIE/ – Mráz, pět premiér v jihlavském dresu, bojovný fotbal a porážka. To vše přineslo první jarní kolo druhé ligy, ve kterém FC Vysočina přivítal exligový Zlín. Ten si nakonec odvezl všechny tři body za nejtěsnější možnou výhru.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Přesně 160 let uplyne 7. března od data, kdy se narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Výročí této významné osobnosti českých dějin si připomněl 5. března i Zlín.
Zlín – Recept na postup do první ligy? Pro zlínského záložníka Martina Abrahama jednoduchý. „Když vytvoříme skutečný tým, nemám strach o úspěch. K fotbalovosti musíme přidat srdce a bojovnost, jinak to dopadne špatně,“ ví největší zimní posila Tescomy.
Vyškov - Fotbalová divize klepe na dveře a o první body se bude hrát už o příštím víkendu. Na pořadu jsou poslední přípravná utkání. Rousínov bude hrát v sobotu od 15.00 hodin v Hulíně, Vyškov o půl hodiny dřív v Kroměříži s Hanáckou Slavií.
Zlín – Odborníci na zrak s v pátekn 5. března sjedou ve Zlíně, aby se podělili o nejnovější poznatky a zkušenosti z oboru oftalmologie. Třetí ročník Zlínského očního festivalu, který potrvá do pozdních odpoledních hodin, hostí aula Academia centra Univerzity Tomáše Bati.
Vyškov - Úkol se to zdá být nesplnitelný. Basketbalisté vyškovské rezervy by si přáli postoupit do finále oblastního přeboru třetí třídy, ale to by ve finálové části východní skupiny museli v sobotu porazit Mikulov o dvacet devět bodů.
Jihlava – A je to tu! Po dlouhé pauze se v Jihlavě opět rozzáří umělé osvětlení nad stadionem v Jiráskově ulici a druholigoví fotbalisté budou moci svým fanouškům ukázat, jak se připravili na jarní část sezony. Otestuje je exligový Zlín.
Zlín – Část ansámblu Městského divadla Zlín nastudoval pod režijním vedenímJanky Ryšánek Schmiedtovénovinku pro jeviště Studia Z. Svoje publikum divadelníci potěší inscenací Fridy Kahlo, a to v sobotu 6. března od 19 hodin.
Uherské Hradiště – Tonoucí ženu v řece Moravě v Uherském Hradišti zachraňoval před několika týdny uherskohradišťský městský architekt Aleš Holý. Zajímavostí je, že celá věc vyšla na světlo teprve nyní, díky aktivitě jedné z pracovnic hradišťského městského úřadu.
Zlín – Letos 24. května oslaví Kristova léta a pět dní po svých 33. narozeninách by se mohl Ivo Zbožínek se svými spoluhráči radovat z návratu do první fotbalové ligy.
Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ – Řada dopravních nehod zaměstnala ve čtvrtek 4. března hasiče ve Zlínském kraji. Některé z nich se neobešly ani bez zranění jejich účastníků.
Zlín – Zlín poskytl budovu krajským policistům bez průtahů a za levnější peníz. Nyní se stát odvděčuje magistrátu tím, že už rok čeká na koupi bývalého objektu okresního soudu.
Zlín – Třetiligový florbal bude k vidění v sobotu 6. března v hale Střední průmyslové školy ve Zlíně. Záložní družstvo Otrokovic zde zaútočí na posun na čtvrté místo v soutěži. Panteři hostí od 10 hodin Boskovice, v 15 hodin vyzvou rezervu brněnského Bulldogsu.
Zlín – Bezmála šedesátka dětí ze zlínské Mladcové bude muset dojíždět do školky do centra, pokud se nepodaří magistrátu koupit budovu současné mateřinky. Nově se o ni totiž přihlásili dědicové, kterým náleží. Radnice už s jejich advokátem o prodeji jedná.
Zlín – Volejbalisté Fatry Zlín jsou v extralize opět na pátém místě. V předposledním kole základní části doma porazili i potřetí v sezoně Benátky nad Jizerou. Zatímco v předchozích dvou duelech potřebovali čtyři sety, tentokrát zvítězili hladce 3:0.
Zlín – Pátrání po šestnáctiletém chlapci bylo příčinou, proč ve čtvrtek 4. března dopoledne ve zlínské Lesní čtvrti mohli lidé spatřit stovku policistů.
České Budějovice - Velmi cenný skalp a ještě cennější dva body přivezli z Českých Budějovic volejbalisté Vavexu Příbram. Na palubovce úřadujícího mistra republiky se v předposledním kole nadstavbové části Extraligy zdrželi čtyři sety.