Zlín už se začal vánočně zdobit
Zlín - Hvězdy, zvonky i další vánoční ozdoby už začali v těchto dnech den rozvěšovat po městě pracovníci zlínských Technických služeb.
Zlín - Hvězdy, zvonky i další vánoční ozdoby už začali v těchto dnech den rozvěšovat po městě pracovníci zlínských Technických služeb.
Kroměříž - K požáru slámy v kravíně v kroměřížské místní části Postoupky vyjížděli v úterý před půl jednou ráno hasiči.
Zlín - Zavedení identifikačních náramků v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se odkládá.
Zlín - Již týden má zprovozněný Zlínský kraj svou datovou schránku. Takzvané elektronické uložiště musejí mít totiž podle zákona aktivované všechny právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku nejpozději od 1. listopadu.
Východní Čechy – Česká pojišťovna (ČP) již pátý rok vyhodnocuje dopravní bezpečnost na komunikacích 13 krajských a 59 okresních měst České republiky.
Otrokovice – Již více než dva roky využívá otrokovická mládež ve věku od třinácti do osmnácti let nízkoprahové zařízení, které nabízí možnost kvalitního společného trávení volného času. Od října zde navíc působí streetworkeři, kteří nabízí služby centra dětem přímo v ulicích města.
Zlín /ROZHOVOR/ – Těžko si ho představit jinak než s doutníkem. Josef Laufer, který je mužem hned několika profesí, nedávno oslavil životní jubileum.
Opava - Fotbalový útočník Ondřej Malohlava, který měl před pár měsíci vážnou nehodu na motorce, se vrátil zpět na stadion v Městských sadech.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Šestnáct dětí s mentálním postižením, které žijí v Dětském domově ve Zlíně na Lazech, už nebydlí v budově školy, ale v novém objektu.
Ústí nad Labem – Před startem letošní sezony je jeden nejmenovaný sportovní redaktor z konkurenčního plátku pasoval do role sestupujícího týmu. Místo toho ale ústečtí fotbalisté slaví korunovaci na trůn pro podzimního krále.
Zlín - Na zatékání do objektu, zápach z digestoří i nedoléhající venkovní dveře si stěžovali před několika měsíci obyvatelé Domu s pečovatelskou službou ve Zlíně-Malenovicích.
Zlín - Nebývale velkým podvodem, kde škoda přesahuje sto milionů korun, se začal v pondělí 2. listopadu zabývat senát zlínské pobočky Krajského soudu v Brně. Z něj bylo obžalováno šestnáct mužů, z nichž se včera k soudu dostavilo jen pět.
Litoměřice – Nevydařený víkend zažili prvoligoví basketbalisté Slavoje Litoměřice, kteří podlehli na domácí palubovce Opavě B i Zlínu.
Valašské Meziříčí – Za slunečného počasí se v Meziříčí hrál souboj dvou sestupem ohrožených mužstev. Domácí tahali za kratší konec a prohráli. Po utkání vedení klubu odvolalo trenéra Vítězslava Tůma a na dva zbývající podzimní zápasy povede mužstvo Emil Nečas.
Zlín – Půl roku třídění bioodpadu mají za sebou obyvatelé zlínské čtvrti Zálešná. Tam je téměř sedm set padesát domácností s asi šestnácti sty obyvateli. V těchto dnech dostávají od města dotazníky, kde mají systém sběru rostlinných zbytků z domácností zhodnotit.
Zlín - Nebývale velkým podvodem, kde škoda přesahuje sto milionů korun, se začal v pondělí 2. listopadu zabývat senát zlínské pobočky Krajského soudu v Brně. Z něj bylo obžalováno šestnáct mužů, z nichž se včera k soudu dostavilo jen pět.
Kunovice - Až do pátečního odpoledne budou muset cestující používající vlakovou dopravu počítat s výlukou mezi stanicemi Kunovice a Ostrožská Nová Ves.
Kunovice - Až do pátku 6. listopadu odpoledne budou muset cestující používající vlakovou dopravu počítat s výlukou mezi stanicemi Kunovice a Ostrožská Nová Ves.
Kunovice - Až do pátečního odpoledne budou muset cestující používající vlakovou dopravu počítat s výlukou mezi stanicemi Kunovice a Ostrožská Nová Ves.
Na vše, co Vás zajímá o chřipkové epidemii, o prasečí chřipce a dalších věcech z oblasti epidemiologie, odpovídala ve středu 4. listopadu od 14 do 15 hodin vedoucí Protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice ve Zlíně Hana Tkadlecová.
Zlínsko - Přinášíme Vám další zprávu VV OFS Zlín
Jindřichův Hradec – Cenné vítězství nad soupeřem, s nímž zřejmě budou bojovat o poslední postupové místo do play off, si na své konto ve nedělní televizní dohrávce 6. kola interligy připsaly jindřichohradecké házenkářky.
Dubňany, Ratíškovice– Černý víkend zažili florbalisté Dubňan a Ratíškovic. Ve třetí lize prohrály celky zHodonínska oba zápasy a na další bodové zisky si musí počkat minimálně do příštíchduelů.
Vsetín – Obyvatelé Rokytnice se necítí bezpečně při přecházení výpadovky na Zlín. Chtějí, aby na zebře u koloniálu Jana nechalo město nainstalovat semafor. Poukazují při tom, že právě tento úsek silnice je proslulý tím, že zde řidiči jezdí rychle. A zranění chodců tu proto nejsou ničím výjimečným.
Otrokovice/ Prostory Otrokovické Besedy nabídnou už od čtvrtka netradiční výstavu. V expozici s názvem Multiart představí svoje díla absolventi zlínské Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati Jan Otruba, Zuzana Bahulová a Veronika Mikalová.
Zlín – Bez zbytečného čekání na semaforech mají řidiči projíždět Zlínem už během několika týdnů. Postará se o to koordinace zlínských světelných křižovatek, díky které má fungovat už koncem roku zelená vlna na velké části silnice I/49.
Zlín - Ansámbl zlínské Malé scény nabídne v pondělí večer inscenaci, která byla poslední premiérou minulé sezony. Pod režijním vedením Anny Petrželkové herci nastudovali inscenaci Nebezpečné vztahy. „Je to dramatizace slavného románu Choderlose de Laclos Nebezpečné známosti. Dílo nám poskytlo dostatek příležitostí na to zabývat se archetypálními situacemi, hlavně co se vztahů týče. To nás samozřejmě bavilo proto, že jsme mladí lidé a vztahy často řešíme,“ vysvětlila mladá režisérka.
Zlín - Dozvědět se něco o buddhistických i hinduistických zvycích mohou návštěvníci čtvrteční přednášky ve zlínské hvězdárně. Cestovatel Robert Bazika představí slavnosti v indické Himálaji.
Přečtěte si, o čem informovaly noviny Naše pravda v bouřlivé době před dvaceti lety.
Zlín – Zlín měl ve středověku hrdelní právo. Šibenice i dům Katovec stávaly až do 18. století na Cigánově, v polích nad sochou svatého Antonína.
Morava - Mládežnické fotbalové soutěže pokračovaly dalším kolem. Přinášíme vám výsledky a tabulky.
Náchod – Úspěšný víkend mají za sebou kuželkářské prvoligové dospělé týmy náchodského Primátora, které v domácím prostředí nezaváhaly.
Opava – Nejen počasí, nýbrž i závěr utkání se Zlínem, zmrazil fanouškům Slezského FC Opava úsměv na tváři. Do sedmaosmdesáté minuty vyrovnané utkání v té chvíli rozhodl Libor Žůrek.
Opavsko - Byli jste o víkendu mimo domov, nebo jste jej prožili takovým způsobem, že jste nemohli sledovat nepřetržitý tok zpravodajství na stránkách Deníku? Informovat vás může stručný přehled.
Zlín, Brno - Z dvojnásobné vraždy není koho obvinit.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Druholigové házenkářky Sokola Karviné prožily v minulém týdnu nezapomenutelný večer. Řadě z nich se splnil velký sen, když nastoupily proti několikanásobnému mistru republiky, interligovému družstvu DHC Slavia Praha.
Lomnice nad Popelkou – Mažoretka z lomnických Popelek zvítězila i v kategoriích Miss sympatie a Miss média.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Tisíce lidí vzpomínajících na své zesnulé příbuzné a přátele zamířilo o víkendu na hřbitovy v celém regionu.
Morava /TABULKA/ - Přinášíme pravidelný víkendový výsledkový sumář fotbalové divize skupiny E.
Šumperk – Domácí fanoušci byli zvědaví, jak se jejich hráči předvedou poté, co minulý týden v divizním utkání podlehli 4:1 záloze Zlína. Reparát snad ani lépe napsat nešel.
Praha - Druhá nejvyšší fotbalová soutěž pokračuje 14. kolem.
Zlín, Brno - Kriminalisté v nejbližší době odloží případ střelby ve zlínské tiskárně Graspo. Tam na konci září postřelil bývalý pětapadesátiletý zaměstnanec svou legálně drženou zbraní dva manažery podniku a pak zabil i sebe.
Zlín - Padělanou pětitisícovkou se pokusil v sobotu nad ránem zaplatit ve Zlíně třiadvacetiletý muž.
Zlín - Tělo zesnulého asi třicetiletého muže se našlo v sobotu poblíž zastávky ve zlínské Gahurově ulici.
Poruba - Juniorka fotbalové Tescomy Zlín zůstala na čele divize E i před posledním kole první části soutěže.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Poprvé v nové sezoně si mohou lidé zajít do Městského divadla Zlín na Rok na vsi. Inscenaci režijně zpracoval Jan Antonín Pitínský. Jeho zpracování kroniky moravské dědiny je již osmým režijním počinem na zlínské scéně. Jeden z nejnáročnějších projektů Městského divadla Zlín měl premiéru v únoru. V úterý 3. listopadu v 19 hodin se před zraky diváků ve Velkém sále rozehraje čtvero ročních období v Habrůvce.
Zlín – Česká rocková legenda Olympic připravuje tradiční vánoční šňůru koncertů. Letos však potěší fanoušky pouze na čtyřech místech v republice. Jednou z jejich zastávek bude i Zlín. Hudebníci si zaberou sál zlínského Velkého kina v pátek 11. prosince. „Koncert opravdu naladíme vánočně. Naši fanoušci se můžou těšit na všeobecně známé písničky, ale žádné divočárny. Nebude chybět vánoční výzdoba a diváci uslyší i první dvě části Rybovy České mše vánoční,“ prozradil frontman kapely Petr Janda.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Klub kultury Uherské Hradiště roztál o poslední říjnové sobotě druhým ročníkem mezinárodní soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích.
Jindřichův Hradec - Se snahou navázat na premiérové interligové vítězství s Interem Bratislava (29:19) půjdou do nedělního souboje se Zlínem jindřichohradecké házenkářky.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – V Muzeu Vyškovska ve Vyškově vystavuje své práce výtvarnice Danuše Mazurová rozená Polesová.