Zlínský kraj - [FOTOGALERIE] Kteří kandidáti Zlínského kraje se stanou díky hlasům voličů senátory, se dozví veřejnost v sobotu 25. října v podvečer. Ve druhém kole senátních voleb v okrsku číslo 78 se rozhoduje mezi Alenou Gajdůškovou z ČSSD a Miroslavem Šindlářem z ODS. O křeslo v okrsku 81 zabojují lidovec Josef Vaculík a sociální demokratka Hana Doupovcová.
Písek - Po pěti odehraných kolech letošního ročníku interligy žen v házené je družstvo Casty Sokola Písek s jedním vítězstvím v tabulce soutěže desáté se ziskem dvou bodů.
Zlín - Se zrušeným zákazem ročního ordinování a navíc s výrazně sníženým trestem odešel včera od zlínské pobočky Krajského soudu v Brně devětašedesátiletý lékař Karel Kos.
Zlín - Úplně jinak než je pro ně typické zareagovali v krajských volbách obyvatelé Zlína. Zatímco dosud téměř vždycky preferovalo více z nich občanské demokraty, minulý víkend vhodilo do urny volební lístky výrazně více příznivců sociálních demokratů.
VIDEO - Nový Hrozenkov -Portáš - Vidět podzimní Javorníky z ptačí perspektivy je zážitek, na který se nezapomíná. Tentokrát jsem si je mohl prohlédnout dokonce z vrtulníku, což mě potěšilo. Na rozdíl od rychlejšího letadla budu mít více času na fotografování.
Zlín - Slavná britská rocková legenda Uriah Heep zavítá na svém světovém turné i do zlínského Masters of Rock Café na Čepkově. Členové kapely představí již 29. října svým fanouškům nové album s názvem Wake The Sleeper.
Zlín - Hned dvakrát museli ve středu zlínští strážníci zakročit proti dvaatřicetiletému opilému výtržníkovi. Muž nejprve obětžoval hosty v baru a pak se pokusil kopnout do břicha svou bývalou těhotnou přítelkyni.
Zlín - O možné nové podobě územního plánu a o jeho vlivu na životní prostředí pro místní části Malenovice, Louky, Prštné, Mladcovou, Zlín, Příluky, Salaš a Lhotka diskutovali ve čtvrtek v podvečer představitelé Útvaru hlavního architekta zlínského magistrátu, odborníci na životní prostředí a veřejnost.
Zlín - Se zrušeným zákazem ročního ordinování a navíc s výrazně sniženým trestem odešel ve čtvrtek od zlínské pobočky Krajského soudu v Brně devětašedesátiletý lékař Karel Kos. Praktika, ordinujícího v Koryčanech na Kroměřížsku, totiž letos v srpnu uznal Okresní soud v Kroměříži vinným z toho, že na začátku února ordinoval pod vlivem alkoholu a pak v opilosti ještě řídil.
Zlín - Se zrušeným zákazem ročního ordinování a navíc s výrazně sniženým trestem odešel ve čtvrtek od zlínské pobočky Krajského soudu v Brně devětašedesátiletý lékař Karel Kos. Praktika, ordinujícího v Koryčanech na Kroměřížsku, totiž letos v srpnu uznal Okresní soud v Kroměříži vinným z toho, že na začátku února ordinoval pod vlivem alkoholu a pak v opilosti ještě řídil.
Zlín - O peníze a šperky za více než sedm tisíc korun okradla ve středu 22. října podvodnice pětasedmdesátiletou důchodkyni ze Zlína. Seniorka se totiž nechala nachytat tvrzením ženy, že je z pojišťovny a pustila si podvodnici do bytu. Ta hned své příležitosti využila.
Luhačovice - Zasedání ministrů Evropské unie plánované na leden příštího roku, se nedotkne pouze Luhačovic. Na doprovodném programu se bude podílet celý Zlínský kraj.
Zlín - Prospat se do policejní cely putoval ve středu pětačtyřicetiletý muž z Fryštáku. Značně posilněn alkoholem totiž přišel ke své bývalé manželce do zaměstnání ve Zlíně, kde dělá i její současný přítel. Oběma začal vyhrožovat, že jim usekne hlavu.
Zlínský kraj - /FOTO/ Několik hodin bojovalo ve středu večer sedm jednotek hasičů s rozsáhlým požárem rodinného domu a hospodářství v Rožnově pod Radhoštěm, místní části Tylovice. Majitel zničeného hospodářství předběžně odhadl škodu na jeden milion korun.
Uherské Hradiště - Lepší termín snad ani nemohl být zvolen. Další „Slovácká férovka“, na které mají fanoušci 1. FC Slovácko možnost diskutovat s vedením, trenéry a hráči o problémech klubu, totiž připadl na dobu, která nenechává nikoho chladným.
Zlín - Dvaapadesátiletého muže, který zkolaboval ve středu 22. října večer při hraní fotbalu v jedné ze zlínských tělocvičen, se podařilo oživit krajským zdravotnickým záchranářům. Jeho život pomohli zachránit i spoluhráči, kteří jej začali ihned resuscitovat.
Frýdlant v Čechách - Druhá polovina roku je pro silové trojbojaře mimo jiné i obdobím soutěže družstev. Sezonu odstartovalo 1. kolo extraligy, konaném ve Frýdlantu v Čechách, do kterého se nominovala dvě nymburská družstva.
Zlín - Dvaapadesátiletého muže, který zkolaboval ve středu večer při hraní fotbalu v jedné ze zlínských tělocvičen, se podařilo oživit krajským zdravotnickým záchranářům. Jeho život pomohli zachránit i spoluhráči, kteří jej začali ihned resuscitovat.
Ostrava/ Nejslavnější a nejúspěšnější gospelový sbor světa – Harlem Gospel Choir (záběr z vystoupení) – dorazí v listopadu opět do České republiky a v rámci svého turné se 4. listopadu zastaví v Domě kultury města Ostravy.
Rožnov pod Radhoštěm - Několik hodin bojovalo ve středu večer sedm jednotek hasičů s rozsáhlým požárem rodinného domu a hospodářství v Rožnově pod Radhoštěm, místní části Tylovice.
Zlínský kraj - V kraji onemocní rakovinou děložního čípku ročně asi padesát žen. Přitom už přibližně dva roky se lze proti papilomavirům, které jsou považovány za hlavního původce choroby, očkovat.
Šumperk - Šumperk bude od počátku příštího roku dalším městem v České republice, které se bude moci pochlubit babyboxem – schránkou pro záchranu novorozeňat. Schránka, do které mohou matky anonymně odložit novorozence, bude umístěna u vchodu do centrálního příjmu Šumperské nemocnice.
Ostrava - Jubilejní desátý ligový zápas na zlínské Letné čeká v neděli večera na fotbalisty ostravského Baníku, které na Valašsko pojede určitě povzbudit i početná skupina fanoušků.
Zlín - OFS Zlín musel řešit během posledních dvou sezon už druhé fyzické napadení ve svých soutěžích. Loni v září vyfasoval divnický Zdeněk Černík trest na dva roky za potyčku v duelu III. třídy s Dolní Lhotou.
Zlínský kraj - V kraji onemocní rakovinou děložního čípku ročně asi padesát žen. Přitom už přibližně dva roky se lze proti papilomavirům, které jsou považovány za hlavního původce choroby, očkovat.
Zlín - O život jedenáctiletého chlapce bojovali v úterý 21. října večer zlínští záchranáři. Hoch se totiž otrávil oxidem uhličitým, který unikal z poškozené karmy v koupelně.
Ústí nad Orlicí - V úterý se v koncertním sále Základní umělecké školy Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí konal jeden z pěti koncertů pořádaných v České republice v rámci 7. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu „Tóny nad městy“.
Zlín - Hodně draho přišel fotbalový klub z Březůvek nedohraný zápas desátého kola III. třídy okresu Zlín. Rozhodčí Ivo Uhlár jej předčasně ukončil v 89. minutě za stavu 3:4 poté, co osmnáctiletý hráč Ondřej Šiška fyzicky napadl asistenta rozhodčího z lidu Tomáše Večeřu nominovaného Veselou.
Zlín - Prvoligová Tescoma Zlín splní projekt Českomoravského fotbalového svazu pod názvem Stadiony 2010 a bude mít vyhřívaný trávník. Ve středu 22. října to potvrdil majitel klubu Zdeněk Červenka.
Zlín - V nových prostorách rekonstruovaného 21. pavilonu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně je od soboty 4. října stomatologická lékařská služba první pomoci (LSPP). Ambulance v přízemí budovy je podle požadavků stomatologů ergonomicky vybavená a má také vybavenou odpočinkovou místnost pro zdravotnický personál.
Zlín - Ruce zákona neunikl v úterý v podvečer 21. října čtyřiašedesátiletý muž ze Zlína. V podroušeném stavu totiž usedl za volant svého favoritu a vyrazil směrem ze sídliště Jižní Svahy do centra města. Na Okružní ulici nedaleko základní školy ale svůj vůz nezvládl a havaroval do sloupků, které slouží jako zábrana proti vběhnutí na vozovku.
Žďársko - Házenkáři Nového Veselí válí. O víkendu se jim v 7. kole druhé ligy podařilo vyhrát na palubovce druhých Ivančic a vystřídat je na průběžném druhém místě.
Zlín, Kunovice - Šestého setkání nositelů titulu Zasloužilý hasič Zlínského kraje, které se uskutečnilo před několika dny v Kunovicích, se zúčastnila celá řada významných hostů. Přítomná byla i ředitelka Hasičského záchranného sboru (HZS) Zlínského kraje Jarmila Čičmancová (na snímku).
Zlín - V nových prostorách rekonstruovaného 21. pavilonu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně je od soboty 4. října stomatologická lékařská služba první pomoci (LSPP).
Zlín - Poutní kostel Narození Panny Marie ve Štípě u Zlína je místem, kde jsou již druhým rokem pořádány koncerty pod názvem Kouzlo varhan. Ten poslední v letošním roce se uskutečnil minulou neděli a účinkujícími byla cimbálová muzika Hradišťan společně s varhaníkem Josefem Fojtou.
Uherské Hradiště - Pomoc zvířatům v útulcích ve Zlíně a Břeclavi, to je cílem aktivity, kterou organizují pracovníci Informačního centra mládeže Uherské Hradiště ve spolupráci s místním Klubem kultury. Charitativní akce nese název „Zvíře není věc“ a má upozornit na obtížnou situaci zatoulaných nebo opuštěných zvířat.
Zlínský kraj - Šestého setkání nositelů titulu Zasloužilý hasič Zlínského kraje, které se uskutečnilo před několika dny v Kunovicích, se zúčastnila celá řada významných hostů. Přítomná byla i ředitelka Hasičského záchranného sboru (HZS) Zlínského kraje Jarmila Čičmancová. Jediná žena, která v České republice vládne profesionálním hasičům v kraji.
Zlín - Velký taneční orchestr Lubomíra Morávka Big Band Zlín drží tradici. Již tuto neděli 26. října zahájí v 15 hodin v kongresovém sále interhotelu Moskva ve Zlíně 17. ročník hudebního seriálu s názvem Odpoledne v rytmu.