Zlín - /ROZHOVOR/ Ještě nedávno byl Tomáš Hasík běžný milovník piva. Dnes už je uznávaným pivním sommeliérem, který o pivu vydal knihu. O pivu vyprávěl dokonce i v televizním Hyde-parku.
Velká nad Veličkou – Ojedinělá výstava Století házené dobývá muzea a výstavní sály České republiky už dva roky. Premiéru slavila ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, těšila sportovní odborníky i fanoušky ve Veselí nad Moravou, Strážnici, Zubří, Uherském Hradišti, Lázních Kynžvart, ve Zlíně a v létě nad ní vlálo pět olympijských kruhů z Ria v ostravském Olympijském parku. Odtud už ve čtvrtek 10. listopadu zavítá na Horňácko.
Zlín – Na natržený vaz v kotníku. Takovou diagnózu si vyslechl zkušený defenzivní fotbalista Fastavu Zlín Tomáš Janíček, jenž z důvodu přetrvávajících bolestí v pátek podstoupil magnetickou rezonanci. „Lékaři nechávají na mém rozhodnutí, kdy opět začnu naplno s tréninkem. Léčba je hodně individuální, záleží na pocitu každého jednotlivce," konstatoval 34letý odchovanec zlínské kopané, který je ovšem optimista a věří v brzký návrat na zelený pažit.
Zlín – Komisařka kriminální policie ve Zlíně obvinila osmapadesátiletého muže z obce na Zlínsku z trestného činu omezování osobní svobody. V případě uznání viny a odsouzení by mohl dosud netrestaný muž strávit až dva roky za mřížemi.
Zlín – /ROZHOVOR/ Tichou domácnost prý neměl. Přesto mluvit pořádně nemohl a dvakrát se ze žádosti o rozhovor omluvil. Poprvé se s novináři bavil o nešťastném zásahu hokejkou do tváře od spoluhráče Antonína Bořuty během zápasu v Brně hokejový obránce Miroslav Blaťák až po včerejším tréninku. To už mistr světa z roku 2010 nepotřeboval ani juniorský košík, který využil poslední tři zápasy před reprezentační přestávkou.
Zlín – Tak rozsáhlé zdravotní problémy jako pražská Sparta sice nemají, ale i tak každé zranění je pro druhý celek nejvyšší soutěže komplikací. Fotbalisté Fastavu Zlín se totiž vedle dlouhodobě zraněného Diega Živuliče budou muset obejít minimálně do konce podzimní části i bez obránce Lukáše Pazdery, který si při posledním ligovém zápase s Brnem (2:1) obnovil zranění ramene.
Zlín – Podezření na natržený vaz v kotníku. Takovou diagnózu si vyslechl zkušený defenzivní fotbalista Fastavu Zlín Tomáš Janíček, jenž z důvodu přetrvávajících bolestí v pátek podstoupil magnetickou rezonanci. „Jak moc vážné je to v mém případě a jak dlouho ještě nebudu moci trénovat, se dozvím až po středeční konzultaci s lékaři," krčí rameny 34letý odchovanec zlínské kopané, který je ovšem optimista a věří v brzký návrat na zelený pažit.
Zlín – Trápení pokračuje. Ani na třetí pokus se druholigoví futsalisté zlínské UTB výhry nedočkali. Ve druhém domácím vystoupení sice vysokoškoláci získali bod, ovšem se zálohou Hodonína věřili ve více než remízu. „Moc jsme chtěli vyhrát a po většinu času jsme byli lepším týmem," je přesvědčen trenér UTB Pavel Postava.
Zlín – Novou knihu, která je plná popisu přátelství a dobrodružných cest a doplněná unikátními fotografiemi z výprav známé dvojice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky, pokřtili v pondělí v expozici věnované cestovatelské sbírce v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.
Zlín – Býval by měl volejbalista Vojtěch Navláčil asi velkou radost v tuto chvíli, protože v novém ročníku extraligy nechyběl na hřišti ještě ani minutu. Jenže přebíjí to poslední týmové výsledky. Zlín třikrát v řadě prohrál. „Není na to moc vysvětlení, že po pěkném začátku se naše výkony tak zhoršily," hlesl smutně.
Přerov – Zoufalé postávání v kolonách, bezmoc a vztek. Uzavírka frekventované ulice Polní, která je hlavní spojnicí pro auta ve směru od Olomouce na Zlín, je v Přerově už tak trochu evergreenem.
Chropyně, Zlín - Čtyřicetiletému obžalovanému Romanovi Z. z Kroměřížska hrozí, že v případě prokázání spáchání trestného činu loupež stráví 12 let ve vězení. Již několikrát soudně trestaný recidivista, který je momentálně ve výkonu trestu v Plzni, ale svou vinu u soudu popírá. Tvrdí, že se jedná o komplot policie a jeho bývalého zaměstnavatele, kterému údajně dlužil peníze.
Hulín – Tři cenné body přivezli ze Vsetína volejbalisté Hulína. Spartak nejprve Valachy těsně porazil, aby jim soupeř následně v odvetě stejnou mincí oplatil. Po deseti odehraných zápasech patří Hulínu sedmé místo.
Brno – Dvě branky při prohře 1:2 ve Zlíně navýšily počet obdržených gólů Zbrojovky na 23. Ve třinácti kolech nejvyšší soutěže. Loni na podzim jich brněnští fotbalisté dostali 22, přitom odehráli o tři utkání víc. Tři kola Zbrojovku letos ještě čekají.
Zlín – Zlínští kriminalisté vyšetřují smrt devětašedesátiletého muže ze Zlína, kterého našel soused ležet na zahradě pod stromem bez známek života. Starší muž často pracoval na zahradě, čímž vyplňoval volný čas.
Brno, Zlín – Ani přítomnost několika desítek policistů a strážníků nevadila o víkendu fotbalovému fanouškovi z Brna, který přijel do Zlína na fotbalový zápas obou týmů, aby se přímo na ulici pokusil o krádež. „Při cestě do centra města procházel kolem stojících aut. U jednoho z nich se neočekávaně zastavil a vrhl se otevřeným okénkem na jeho řidiče. Strhl mu z krku šálu v klubových barvách FC Zlín, kterou měl řidič na sobě, a následně se s vítězoslavným pokřikem přesunul na druhou stranu řeky," uvedl zástupce ředitele Městské policie ve Zlíně Pavel Janík.
Praha - St. Petersburg Festival Ballet je velkolepé umělecké těleso, které disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu: důkladnou elegancí klasiky, svěžím dechem 21. století, ideální technikou provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s bohatou nádherou kostýmů a dekorací.
Kroměřížsko – Rušení akcí, zavírání bufetů, přemýšlení, jakou pokladnu zvolit, aby je to nezruinovalo: blížící se zavedení povinné elektronické evidence tržeb (EET) dělá čím dál větší vrásky provozovatelům podniků na Kroměřížsku. S plošným zaváděním nesouhlasí ani jedna z Deníkem oslovených účetních v regionu, není ale zbytí: novinku musejí od prosince využít stovky podniků.
Přerov – Zavzpomínat na dobu, kdy do přerovské sokolovny na kolovou chodívaly stovky fanoušků, mohla o víkendu dnes už bohužel jen hrstka fanoušků tohoto kdysi velice úspěšného sportu.
Zlín - Jaké by to asi bylo, kdyby středem města, přímo pod náměstím Míru, vedl tunel? A jaké by to bylo, kdybychom měli v krajském městě hromadnou dopravu jen za 300 korun měsíčně a mohli ji využívat neomezeně? Co by říkali občané Jižních Svahů, kdyby pod jejich sídlištěm vedly tunely? Jsou takové vize vůbec možné? A jak vlastně bude vypadat doprava v krajském městě v roce 2035?
Šest branek inkasovali fotbalisté Petřkovic v duelu 14. kola MSFL na hřišti rezervy prvoligového Zlína. Nováček soutěže tak první polovinu sezony zakončil ziskem 22 bodů.
Region - Skvělá zpráva pro čtenáře Deníku. Můžete získat dvě vstupenky na představení Labutí Jezero – Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského St. Petersburg Festival Ballet zdarma, které se uskuteční 18. listopadu 2016 od 19.30 hod v Městském divadle ve Zlíně.
Zlínský kraj – Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek vyzval předsedu představenstva Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, aby nebyla vyplacena mimořádná odměna, kterou dne 31. října 2016 schválila valná hromada složená z bývalého vedení Zlínského kraje.
Zlín – Zlínská kriminálka řeší další napadení exekutora. „Komisař kriminální policie sdělil podezření z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví šestačtyřicetiletému muži ze Zlína. Ten minulý týden napadl nejprve verbálně a poté fyzicky exekutora, který přišel doručit výzvu jeho matce, přestože věděl, že se jedná o úřední osobu," uvedla tisková mluvčí krajské policie ve Zlíně Monika Kozumplíková
Zlín – Nečekané sdělení se dostalo číšníkovi restaurace v centru Zlína, když v neděli 6. listopadu 2016 požádal o zaplacení útraty jednu ze zákaznic. „Ta mu poté, co v podniku vydatně hodovala, sdělila, že veškerou útratu za ni zaplatí americký prezident. Hodinu po poledni však na místo nezamířil prezidentský speciál Air Force One, ale hlídka Městské policie Zlín," popsal zástupce ředitele zlínských městských policistů Pavel Janík.
Praha, Zlín – Dvacet minut dokázaly interligové házenkářky Zlína v 9. kole držet s favorizovanou Slavií krok. Deset minut dokonce byli až ve dvougólovým vedení. Vaz svěřenkyním trenéra Petera Sabadky ale zlomil závěr poločasu, kdy domácí házenkářky za stavu 6:6 šňůrou sedmi branek získaly rozhodující náskok a potřebný klid.
Zlín - Rychle vyprodaná premiéra divadelního kabaretu sklidila v neděli velký divácký úspěch, plný sál a nekončící potlesk ve stoje. Herci přitom měli na nacvičení díla extrémně málo času. „Vše se událo velmi rychle a jsme rádi, že jsme to v tak krátkém čase zvládli," raduje se ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.
Zlín - V místech, kudy projede denně sedmnáct tisíc aut, se už tři měsíce pohybují dělníci a těžká technika. Polovina frekventovaného zlínského nadjezdu dostává novou podobu a první řidiči by se po něm měli projet již 1. prosince letošního roku.
Zlín /ROZHOVOR/ - Zlín Zlínský architekt Pavel Míček již posbíral mnohá ocenění třeba za „Rodinný loft v Kostelci", „Rodinný dům Nivy" a mnohé další. Setkává se ale i s nepochopením a hlasitou kritikou své práce. Ve Zlíně je známý zejména svým odvážným návrhem revitalizace zlínského zámku. Nyní je těsně před schválením jeho rezidenční projekt Pod Stráněmi na Čepkově.
Zlín - Speciální policejní útvar Kobra ze Zlína odhalil rozsáhlé podvody na daních se škodou bezmála 620 milionů korun. Šlo o takzvané karuselové obchody, do kterých bylo zapojeno osm lidí a tři firmy. Obviněným hrozí až deset let, firmám až zrušení, řekla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Velké Meziříčí, Vyškov – V předposledním podzimním kole MSFL si oba zástupci z Vysočiny vedli rozdílně. Fotbalisté Velkého Meziříčí slavili těsnou výhru nad Blanskem, Třebíč si přivezla debakl z Vyškova.
Příbram – K utkání pátého kola volejbalové Extraligy mužů dorazili v sobotu 5. listopadu do Příbrami vicemistři republiky z Brna. A potvrdili vzrůstající formu, když si odvezli vítězství za plný počet bodů.
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.
Zlínský kraj - Železniční přejezd v Chropyni, křižovatka v Ústí u Vsetína a silnice třetí třídy mezi Zlínem a Biskupicemi. I na těchto místech si dejte, řidiči a chodci, velký pozor. Jako nebezpečná vytipovali výše uvedená místa dopravní experti při letošní Snídani s BESIPEM. Deník představuje jejich možná řešení, která mají zabránit jedinému, ale zásadnímu: aby na nich neumírali lidé. Jen za loňský rok ve Zlínském kraji dopravní nehodu nepřežilo 18 lidí, další stovky skončily s vážnými úrazy v péči lékařů.
Zlín - Jako svérázného hrdinu nynější doby představil v neděli prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka nekorektní kabaret nazvaný Ovčáček čtveráček, jehož premiéru sledovali diváci ve zcela zaplněném Studiu Z Městského divadla ve Zlíně. Zájem o vstupenky byl obrovský a divadlo muselo přidat další tři reprízy, avšak i ty byly rychle vyprodány. Mluvčí prezidenta Ovčáček si vstupenku navzdory pozvání od vedení zlínského divadla neobjednal a "angažovaným divadelníkům" popřál hodně zdaru.
Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili doma Jablonec 3:1 a před reprezentační přestávkou vedou ligu o čtyři body před druhým Zlínem a o šest bodů před třetí Slavií a čtvrtou Mladou Boleslaví.
Dobrá věc se podařila! Ostravské volejbalové týmy spojily v 5. kole extralig své síly k podpoře charity a sobotní utkání odehrály v hale Sarezy v Hrušovské ulici.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Obrovskou radostí a dobrou náladou se vyznačovalo sobotní Společenské odpoledne Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením. Sešlo se na něm téměř sto třicet dětí a jejich rodičů. „Cílem je se pobavit a sdílet zážitky za dobu, co se naše rodiny a přátelé neviděli," uvedla předsedkyně oblastního spolku Jitka Soldánová.
Zlín – Paradox. Fotbalista Zlína David Štípek se v moravské bitvě proti brněnské Zbrojovce trápil, ale nakonec ze hřiště odcházel jako jeden z hrdinů. Po krásné přihrávce Vukadina Vukadinoviče totiž vstřelil vítězný gól.
Příbram - Fotbalisty Dukly nadále trápí koncovka. V Příbrami sice dali svůj druhý gól za posledních pět ligových zápasů, ale celou řadu šancí zahodili a dali tak možnost domácím otočit na konečných 3:1. Podle stopera Pražanů Jana Šimůnka právě zahozené šance a chyby v obraně srážejí jinak dobré výkony týmu z Julisky.
Zlín - Ústřední postavou Zlína v cestě za domácím vítězstvím 2:1 nad Brnem byl záložník Vukadin Vukadinovič. Po jeho akcích vstřelili "Ševci" oba góly, několika dalšími průniky po pravé straně byl srbský fotbalista permanentním nebezpečím pro obranu Zbrojovky.
Praha - Ve volejbalové extralize už nenajdete tým, který by v pěti odehraných kolech ani jednou neprohrál. Už došlo i na Karlovarsko, které v pátém kole doma nečekaně podlehlo ČZU Praha 0:3. I tak ale dál vévodí tabulce. Podruhé v řadě se domů bez bodu vrací českobudějovický Jihostroj. Tentokrát nezvládl šlágr na palubovce liberecké Dukly.
Zlín – Na posledních sedm dnů budou chtít volejbalisté Zlína hodně rychle zapomenout, připsali si v nich totiž tři porážky. Nelichotivou bilanci završili v 5. kole extraligy v Ostravě, kde kapitulovali jednoznačně 0:3 na sety.
Zlín – Paradox. Fotbalista Zlína David Štípek se v bitvě proti Brnu trápil, ale nakonec ze hřiště odcházel jako autor vítězné branky. „Možná je to tak lepší, že jsem hrál špatně a dal gól, než kdybych hrál dobře a nevstřelil jej," usmíval se po zápase.
Ostrava - Ostravské volejbalistky zvládly v netradičním prostředí zápas 5. kola extraligy a po výhře nad brněnským klubem Fénix uhájily třetí místo v tabulce. V rámci charitativní akce obhájkyně bronzu nastoupily v hale mužských kolegů Ostravy a připsaly si tři body po výsledku 3:0.
Zlín – Fotbalisté Zlína porazili ve 13. kole první ligy Brno 2:1 a prodloužili svou domácí sérii bez porážky na deset zápasů. Ševci poskočili v tabulce minimálně do večerního duelu Slavie s Bohemians 1905 na druhé místo. Branky Zlína vstřelili Haris Harba a David Štípek, jediný gól Brna zaznamenal Michal Škoda.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Zlína se po třech zápasech bez ligového vítězství opět vrátili na vítěznou vlnu. V utkání 13. kola udolali brněnskou Zbrojovkou 2:1 a minimálně do večerního duelu Slavie s Bohemians 1905 se posunuli na druhé místo za vedoucí Plzeň.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Vršovické derby mezi fotbalisty Slavie a Bohemians 1905 skončilo počtvrté za sebou remízou. V Edenu se tentokrát se zrodil výsledek 1:1. Bodové ztráty Slavie využil Zlín, který po výhře nad brněnskou Zbrojovku 2:1 poskočil na druhé místo tabulky. Nováček z Hradce Králové veze tři body z Teplic po výhře 1:0. Konečně zabrala i Příbram, která si vyšlápla na Duklu. I přes vítězství 3:1 ale zůstává poslední.