Hodonín – Hodonínský rodák, cestovatel a především divadelní herec Miroslav Výlet v pátek oslavil pětaosmdesát let. U této příležitosti jej pozvala na debatu se čtenáři hodonínská Městská knihovna. „Moje maminka byla vynikající květinářka, jelikož byla velice pracovitá, tak jsem se narodil hodinu poté, co skončila ve kšeftě," připomíná své hodonínské začátky Výlet.
Zlín /VIDEO/ – Do posledního místa zaplněné tribuny, bojovné chorály a správná fotbalová atmosféra. Nahlédněte do ochozů sobotního zápasu Zlína se Spartou.
Praha - Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli šlágr 19. kola extraligy v Brně a uhájili vedení v extraligové tabulce. I když je domácí donutili sehrát pětisetovou bitvu. Liberec zdolal Kladno bojující o play off 3:1 a na druhé příčce snížil odstup Jihostroje na bod.
Praha /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Sparty zvítězili v 17. kole první ligy ve Zlíně 2:1 a bodově se dotáhli na Plzeň a minimálně do neděle jsou o skóre lídrem tabulky. Zlín favorizované Spartě vzdoroval celý úvodní poločas, kdy v jeho závěru vstřelil vedoucí branku Tomáš Hájek. Sparta otočila výsledek po hodině hry, kdy v rozmezí dvou minut skórovali Jakub Brabec a Josef Šural.
Malhostovice, Zlín – /ROZHOVOR/ Spousta párů bude zítra slavit svátek lásky, svatého Valentýna, Renata Rampulová Čajková opět doma v Malhostovicích zapálí svíčku za svého manžela a hokejového obránce Luďka Čajku, od jehož tragické smrti zítra uplyne 26 let.
Praha - Sparta vstoupila do fotbalového jara sobotním vítězstvím na půdě Zlína 2:1, které ji minimálně na několik hodin katapultovalo do čela tabulky. Slavia v 17. kole přejela Brno 2:0. Po neúspěšném podzimu a zemětřesení v realizačním týmu se začíná dařit Jablonci - doma porazil oslabenou Jihlavu také 2:0. Stejný výsledek viděli i v Teplicích, které srazily Příbram. Olomouc jen remizovala s Bohemians 2:2.
Zlín – Svátek svatého Valentýna je u nás stále oblíbenější. Dobře to ví devětačtyřicetiletá Alena Vařáková, vedoucí květinářství Monika na třídě Tomáše Bati ve Zlíně.
Zlín – Loni touto dobou bojovaly s chřipkou, aby ve finále za odložené utkání se Slavií Praha zaplatily desetitisícovou pokutu. „Ta už je minulost. Jsme ale stále přesvědčeni, že jsme nic neporušili a odklad byl správný," opakuje člen vedení zlínského klubu a asistent trenéra interligových házenkářek Oldřich Dvořák, jehož výběr zítra odpoledne zajíždí na půdu nováčka z Plzně.
Zlín – Říká se, že kdo jede na Spartu, tak už v Průhonicích prohrává 0:2. Teď by ale s nadsázkou šlo říct, že až pražský celek pocestuje do Zlína, tak od Malenovic si poveze jednogólovou ztrátu. V Baťově městě jí totiž v předchozích vzájemných zápasech pšenka nekvetla a zuby si na ni brousí i současný výběr ševců. „Domácí bilance Zlína se Spartou je úžasná a my na ni chceme navázat," pronesl trenér Fastavu Bohumil Páník.
Zlín /ROZHOVOR/ - Kapela Chinaski vznikla už v roce 1987 jako skupina Starý hrady. Proslavil ji ale koncem devadesátých let hit 1. signální. Od té doby kapela vyprodává haly nejen u nás. Ve čtvrtek 18. února vystoupí ve Sportovní hale Euronics ve Zlíně. Více o koncertu a plánech Chinaski frontman Michal Malátný.
Zlín – Kotník, prst, sval stehna, rameno a zase prst. Ne, to není výčet včera ošetřených na úrazové ambulanci, ale seznam zranění, která během necelého dvouletého angažmá ve Zlíně postihla oporu místních extraligových házenkářů Michala Indráka.
Ublo – /HODINA NA VESNICI/ Vesnice nedaleko Vizovic, kde si život plyne poklidným tempem a zvuk náklaďáku byste zde čekali marně. To je Ublo. Mimo jiné jsou zde pozůstatky nedostavěné železnice, kterou financoval Tomáš Baťa a měla vést až na Slovensko. Její stavbu však přerušila druhá světová válka.
Festival nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, Expediční kamera, opět míří do Zlína. Sedmý ročník bude probíhat 18.3.2016 od 18 hodin ve Velkém kině . Na diváky opět čeká pořádná dávka cestovatelských zážitků, divoké přírody i napětí a přednáška člena Expedičního klubu Martina Ksandra.
Zlínský kraj - Vidět oceněné filmy, vychutnat mimořádná vína nebo si zatančit folklorní tance. I tento víkend je nabídka zajímavých akcí v regionu pestrá. Další akce mají valentýnský podtext, a tak se dá svátek zamilovaných strávit opravdu různě.
Zlínský kraj - Už 24. února to bude rok od tragické události v Uherském Brodě, kdy šílený střelec v místní restauraci Družba zabil osm lidí a pak obrátil zbraň proti sobě. V osudný den byl jedním z prvních na místě činu i Roman Kafka z pozice dozorujícího státního zástupce. Děsivý obraz místa tragédie se mu nesmazatelně vryl do paměti.
Zlín /ROZHOVOR/ - Ke konci podzimu naznačil své nadstandardní schopnosti, přes zimu prokázal při přestupu do fotbalového Zlína velký charakter a na jaře by mohl být jeho milionovým trumfem. Řeč je o rychlonohém srbském záložníkovi Vukadinu Vukadinovičovi, který vstupuje do jarní části první ligy zcela uvolněný.
Zlín – /ROZHOVOR/ Ke konci podzimu naznačil své nadstandardní schopnosti, přes zimu prokázal při přestupu do fotbalového Zlína velký charakter a na jaře by mohl být jeho milionovým trumfem. Řeč je o rychlonohém srbském záložníkovi Vukadinu Vukadinovičovi, který vstupuje do jarní části první ligy zcela uvolněný.
Zlínsko – Žádné fronty ani dlouhé čekání. Základní školy v regionu včera poprvé při zápisech dětí do prvních tříd otestovaly systém elektronické registrace. Má pomoci školám i rodičům dětí. Některé školy si novinku skutečně pochvalují, jiným však prý spíše přidělala práci. Alespoň napoprvé.
Zlín – Kdyby úkol zněl: sejmi svého Piráta, David Šťastný by byl mezi elitními snajpry. „Po posledních dvou zápasech to tak vypadá," usmíval se zlínský hokejový útočník nad svými dvěma trefami do sítě Chomutova, které jsou jeho prvními v životě. Červenka a spol. se i díky němu poroučeli z baťova města s porážkou 1:4. „Je jedno, komu dám gól, hlavně že vyhrajeme," tvrdil 22letý rodák z Přerova, jenž v nejvyšší soutěži zatím odehrál 46 zápasů.
Praha - Lenošení na gauči končí, fanoušci zase míří na stadiony. Fotbalová liga je zpět! Rozjede se už o tomto víkendu a hned slibuje několik atraktivních bitev. Elitní kluby čeká test na Moravě. Podzimní půlmistr Plzeň se v neděli představí na Slovácku, druhá Sparta začne jaro už v sobotu ve Zlíně, kde jí půjde nejen o body, ale také o pozitivní naladění před soubojem s Krasnodarem v Evropské lize.
Plzeň – Svoji hubenou sbírku pěti bodů se v neděli pokusí rozšířit házenkářky HC Plzeň, ale úkol to pro ně bude velmi náročný. V Městské sportovní hale na Slovanech totiž nováček interligy přivítá od 16.30 hodin Zlín, tradičního účastníka společné česko-slovenské soutěže.
Zlínský kraj – Chřipka si ve Zlínském kraji vyžádala v letošní sezoně životy už tří lidí. První člověk zemřel na následky choroby začátkem roku, další dvě úmrtí potvrdila ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví krajské hygienické stanice Hana Tkadlecová. „Evidujeme dosud šest závažných průběhů chřipky," doplnila Tkadlecová. Kvůli chřipkové epidemii, která v kraji stále trvá, platí v nemocnicích zákazy návštěv.
Uherské Hradiště – Padesát let usedají ve stejný moment před televizní obrazovky, aby si vyslechly pozdrav: Dobrý večer. Již několik generací dětí v České republice vyrůstá neodmyslitelně s Večerníčkem, který nedávno oslavil 50 let své existence.
Ostrava /PRVNÍ ČÁST ROZHOVORU/ - Nový majitel ostravského Baníku chce, aby se tým v nejkratším možném termínu vrátil do první ligy. „Jednoduché to ale nebude," řekl.
Brno – Poslední tři roky se vstup do jarní části nejvyšší soutěže fotbalistům Zbrojovky nevydařil. Dvakrát podlehli aspirantům titulu Plzni se Spartou, loni po skvělé přípravě přišla facka od pražské Dukly. Brňané doma po mátožném výkonu padli 0:1. V sobotu vstoupí do jarního pokračování první ligy opět na stadionu silného protivníka.
Zlín - Kdo a jak nahradí útočníka Lukáše Železníka a jeho osm branek? To je hlavní téma ve Zlíně před startem fotbalového jara. Trenér úspěšného nováčka Bohumil Páník o to obavy nemá. „Máme potenciál k tomu, abychom jej zastoupili," uvedl.
/1. ČÁST ROZHOVORU/ Nový majitel ostravského Baníku chce, aby se tým v nejkratším možném termínu vrátil do první ligy. „Jednoduché to ale nebude," řekl.
Druhý krok na cestě do play-off extraligy volejbalistům VK Ostrava nevyšel. Po sobotní domácí výhře s Benátkami nad Jizerou (3:1) zastavilo jejich plán na posun z 10. místa v tabulce včera Kladno.
Zlín – Blízko postupu do florbalové Regionální ligy je družstvo Zlína Lions. Lvi z krajského města ani v 17. a 18. kole Zlínské ligy soupeře nešetřili a po dvou vysokých výhrách nad rezervami Počenic a Holešova si v tabulce upevnili první místo. Před druhým v pořadí Uherským Brodem už mají dvanáctibodový náskok.
Region – Moc radosti si neužily kluby z Kroměřížského okresu v 17. a 18. kole Zlínské florbalové ligy mužů. Pouze béčko Počenic si připsalo jednu výhru, holešovská záloha tentokrát nebodovala. V tabulce rezerva Holešova spadla na pátou příčku, počenický záložní tým je šestý.
Zlín – Zlínští krosoví běžci v sobotu pořádají již 24. ročník Běhu Jižními svahy. Podnik je rozložený do čtyř mužských a dvou ženských kategorii. Hlavní šestikilometrový závod, který má převýšení 105 metrů, odstartuje v 10 hodin v prostorách sídliště Jižní svahy (Podlesí, blok 77, vchod 4949, spojení městskou hromadnou dopravou číslo 9 nebo 10).
Malenovice – Již dva roky patří mezi elitní gólmany v Malenovické hokejbalové lize Michal Katerinjuk mladší. Syn bývalého brankáře extraligových Malenovic, Zlína, Fryštáku, Sudoměříc a Letohradu vévodí v průběhu zimní pauzy gólmanským statistikám letošního ročníku soutěže.
Mladcová – Dvojice Petr Handlíř, Ctibor Šik (Brno, Zlín) zvítězila v 7. ročníku mezinárodního tenisového turnaje čtyřher Zimní debly v Mladcové, který byl druhým podnikem celostátní amatérské série hráčů nad 50 let sezony 2016.
Zlín - Bronzovou medaili a brambory vyválčila zlínská výprava na prvním ročníku netradičního turnaje Knights Fight Night v Praze. Na cenný kov mezi seniory nakonec dosáhla teprve 17letá Anna Hlavinková, patnáctiletý Jiří Janečka (na snímku vpravo) byl mezi juniory čtvrtý.
Region - Výprava Sokola Zlín-Jižní Svahy ovládla 16. ročník otevřeného mistrovství Zlínského kraje ve vzpírání juniorů do 23 let, mužů a masters, který se konal v Holešově. „Celkovou účast hodně ovlivnila chřipková epidemie, ale i tak kluci podali výborné výkony," pochvaloval si hlavní trenér Zlína Jaroslav Janeba.
Zlín – Hlavní téma k fotbalovému Zlínu před jarními prvoligovými odvetami? Jestli nahradí útočníka Lukáše Železníka a jeho osm branek. Trenér úspěšného nováčka Bohumil Páník o to obavy nemá. „Máme potenciál k tomu, abychom jej zastoupili," uvedl.
Brno, Zlín – Černý kůň sezony? O velké překvapení se postaral druhý tým Sokola Zlín–Prštné v rámci Českého poháru v kolové. Dvojice Ludvík Písek–Jiří Landt v konkurenci 10 týmů ovládla brněnské semifinále a bude moci bojovat o vítězný vavřín.
Zlín - Město, kde mají cyklisté a chodci přednost před motoristy. Město, kde se dobře dýchá. Město, které ví, že počet aut na jeho území donekonečna navyšovat nejde. Tak se chce do budoucna prezentovat Zlín.
Brno – Zvučná posila se předvedla. Ruský univerzál Sergej Andrianov, který brněnské volejbalisty posílil v minulém týdnu, řídil čtvrteční jasnou výhru 3:0 v osmnáctém kole extraligy mezi Volejbalem Brno a Ústím na Labem. Juniorský mistr světa z roku 2005 zaznamenal v hale v Kounicově ulici sedmnáct bodů a byl s přehledem nejvíce bodující hráč utkání.
České Budějovice - Volejbalisté Českých Budějovic si v 18. kole extraligy upevnili vedoucí příčku v tabulce. V domácí hale porazili Zlín 3:0 a zvýšili náskok před druhým mistrem z Liberce na dva body, neboť Dukla vyhrála v Benátkách nad Jizerou až v pěti setech.
Zlín – Volejbalisté Zlína v 19. kole extraligy prohráli na půdě Českých Budějovic 0:3. Nicméně ve druhém a třetím setu se statečně drželi, podlehli nejtěsnějším možným poměrem 23:25. V tabulce Fatra poklesla na 8. místo a čtyři kola před koncem má náskok na play-off jen čtyři body. Další utkání sehraje zítra od 18 hodin v Odoleně Vodě.
České Budějovice - Jihostroj v 18. kole porazil Zíln hladce 3:0. Do zápasu vlétli domácí hráči s patřičným sebevědomím. „Hned od první výměny je vidět, že hrají s chutí. Jako by jich bylo na hřišti o jednoho víc," pochvalovali si diváci.