Zlín – O víkendu naostro začíná sezona silničním cyklistům formace Force KCK Cykloteam Zlín. ,,Naše zimní příprava probíhala podle osvědčeného scénáře. Už od listopadu jsme se každou sobotu a neděli scházeli na společných trénincích. Využívali jsme i jiné sporty, zejména běh na lyžích. Část týmu se také zúčastnila devítidenního zahraničního soustředění v chorvatské Poreči, kde jsme najezdili zhruba 1000 kilometrů," prozradil lídr zlínské stáje Lukáš Matula.
Zlín – Zdeněk Kovář, který v únoru usmrtil v restauraci Družba v Uherském Brodě osm lidí i sám sebe, vystřelil celkem 44krát. Podle policistů nebyl pod vlivem alkoholu, drog ani léků. K případu už mluvilo 300 svědků. Proti dvěma operačním důstojníkům, kteří mohli v průběhu zásahu pochybit, bylo zahájeno kázeňské řízení. Informovala o tom krajská policie a státní zástupce Roman Kafka při dnešní tiskové konferenci.
Salaš – Běhy Zlín v sobotu pořádají již 22. ročník Salašského běhu. Trať 12 kilometrů dlouhého závodu s celkovým převýšením okolo 200 metrů vede po lesní asfaltové cestě ze Salaše přes Boudu, kolem majáku umístěného na protilehlém kopci a zpět.
Zlín – Zachránit park za Městským divadlem ve Zlíně si dali za cíl obyvatelé krajského města i členové zlínského Ekocentra Čtyřlístek. Park má být vykácen a zničen, aby ustoupil plánům investora, který zde slibuje vystavět polyfunkční budovu.
Zlín - Na silně obsazeném mezinárodním plaveckém mítinku v rakouském Grazu výborně reprezentovala desetičlenná výprava plavců Zlínského plaveckého klubu. V konkurenci více než 600 plavců z 11 zemí získali cenná finálová umístění a 13letý Martin Ráček dokonce vybojoval na 100 a 200 prsa bronzové medaile v kategorii 13 a 14letých žáků.
Zlín – Dobrou muziku, pivo, limonády, grilované klobásky, ale hlavně výbornou atmosféru nabídl středeční festival studentských hudebních kapel. Konal se při příležitosti 20. výročí Fakulty managementu a ekonomiky (FaME) zlínské Univerzity Tomáše Bati.
Zlínský kraj – Když měla dnes už pětapůlletá Viktorie rok a půl, začala její maminka Markéta Ganjuškinová ze Střílek na Kroměřížsku tušit, že s dcerkou něco není v pořádku. „Nereagovala na oslovení ani na paci paci, později byl velký problém ji naučit třeba na nočník. Říkala jsem si, že to nebude normální vývoj," přiznává maminka.
Zlín – Ziskem čtyř bodů se rozloučili se sezonou ve Zlínském přeboru mužů florbalisté Zlína Lionsu, kteří tak jako nováčci soutěž vyhráli s náskokem patnácti bodů před Valašským Meziříčím. Tým z krajského města tak s přehledem postoupil do Zlínské ligy.
Zlín – Prvotřídní volejbal připravili hráči Zlína a Karlovarska divákům na závěr sezony. Body se přitom překlopily na stranu Západočechů a po prohře 1:3 Fatře začala dovolená. V extralize letos obsadila čtvrté místo.
Zlín, Kroměříž – To, co zpočátku vypadalo jako hezký vztah dvou mladých lidí, se ukázalo jako soužití plné hádek, sprostých nadávek a bití. Dokonce mělo jít o znásilnění a týrání. Nyní stojí bývalí partneři proti sobě u soudu. Jednadvacetiletá M. Z. z Kroměříže a osmadvacetiletý Tomáš Zahradník ze stejného města. On je obžalován ze tří závažných trestných činů, mezi které patří týrání osoby ve společném obydlí, znásilnění a vydírání.
Litovel – Svůj boj za snížení trestu nevzdává. Házenkář Josef Pohlmann se podle očekávání odvolal k Rozhodčí komisi Českého olympijského výboru proti dvouletému zákazu startů za nezvládnutí dopingové zkoušky.
České Budějovice - Čtvrté finálové utkání v Českých Budějovicích mezi Jihostrojem a Duklou bylo opět zahájeno národní hymnou v podání Aleše Voráčka, sólisty Jihočeského divadla. Slavnostní atmosféra trochu dolehla na domácí hráče, kterým se na ruce nalepila smůla s nervozitou, nedařil se jim příjem podání a velmi špatně útočili (10:18).
Kroměřížsko – Také na Kroměřížsko se podle hygieniků vrací chřipková epidemie: na vině je tentokrát virus typu B, který nezpůsobuje plošné, spíše lokální epidemie. Počet nemocných by ale měl podle odborníků už klesat.
Zlínsko – K velkému překvapení se schylovalo v zápase IV. třídy skupiny B, kdy fotbalisté Veselé zdramatizovali bitvu proti lídrovi z SK Zlín. Domácím výrazně pomohl střídající exligový Tomáš Dujka, který zkoušel operované koleno. Favorit nakonec ale slavil po penaltách. Dařilo se i lídrovi skupiny C Drnovicím, které odvezly všechny body z Bohuslavic nad Vláří a upevnily si své místo na čele tabulky.
Chřiby – Biker z Bystřice pod Hostýnem Ondřej Fojtík reprezentující formaci Force KCK Cykloteam Zlín zvítězil ve 13. ročníku závodu horských kol Force Chřibská 50 MTB 2015. Fojtík dosáhl na Kroměřížsku v 50 kilometrů dlouhém podniku, který měl převýšení 950 metrů, na trati v okolí rekreačního areálu Kamínka a kopcem
Praha - Házenkář Josef Pohlmann z Litovle se odvolal k Rozhodčí komisi Českého olympijského výboru proti dvouletému zákazu startů za odmítnutí dopingové zkoušky. Trest hráči udělila disciplinární komise házenkářského svazu za provinění proti pravidlům po listopadovém utkání extraligy ve Zlíně. Dvouletý zákaz činnosti v březnu potvrdilo svazové vedení.
Zlín – Vztahy mezi sociálně-demokratickým hejtmanem Stanislavem Mišákem (ČSSD) a jeho náměstkem Lubomírem Nečasem (Strana práv občanů) podle všeho nejsou ideální. Svědčí o tom nedávná rošáda v přístrojové komisi. Šéf Zlínského kraje nechal totiž svého kolegu odvolat z členství a na jeho místo nominoval sám sebe. Ministerstvo mu tento krok posvětilo a jmenovalo jej.
Bystřice pod Hostýnem – Napůl úspěšné bylo družstvo Bystřice pod Hostýnem při loučení se sezonou ve Zlínském florbalovém přeboru. Hanáci v tabulce soutěže obsadili šestou příčku.
Nitra, Zlín – Nevděčnou roli přijímá za svou. Nová akvizice zlínských hokejistů Daniel Štumpf počítá s tím, že jeho práce bude měřena a hodnocena počtem nastřílených gólů a nasbíraných bodů. Jeho misí nebude nic jiného, než se pokusit přiblížit letitému kanonýrovi Jaroslavu Balaštíkovi. Namlouvat si něco jiného by bylo laciné.
Břeclav – Fotbalový klub MSK Břeclav se rozhodl podpořit dobročinný projekt břeclavských tanečních skupin E.M. Dancers a N.C.O.D. Učiní tak během sobotního domácího utkání se Zlínem, které začíná v 16 hodin.
Střední Morava - Snažte se dělat věci nejlépe na světě a svět si vyšlape cestičku k vašim dveřím nebo Z kapek moře, z haléřů miliony. Citáty legendárního průmyslníka Tomáše Bati, který může ilustrovat úspěšný podnikatelský příběh Moravského peněžního ústavu (MPU).
Litovel – V úspěšném dvojzápase byl nejlépe střílejícím hráčem vítězů. Litovelský Matěj Konšel nasázel během víkendu přerovskému sokovi celkem dvanáct branek. I díky jeho příspěvku je Tatran v házenkářské extralize blízko záchraně.
Zubří /ROZHOVOR/ – Když už se neprobili do vytoužených bojů o medaile a musí se na ně dívat z uctivé dálky, chtějí alespoň z toho, co jim zbylo, vytřískat maximum.
Zlín – To byl válec! Volejbalisté Zlína přeřadili na vysoký výkonnostní stupeň a Karlovarsko doma přejeli 3:0. V sérii o bronzovou medaili tak zkorigovali stav na 1:2 a zítra od 17 hodin si v hale Euronics budou snažit vynutit rozhodující pátý zápas na západě Čech.
Zlín – Nová, stará, nefunkční nebo nepoužívaná. Řeč je o kolech, která včera mohli lidé odevzdat hned na dvou místech ve Zlíně v rámci akce Den Země. Na náměstí Míru a v Malenovicích před restaurací Belveder. Darovaná kola byla předána obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, která zajistí jejich opravu.
České Budějovice - Volejbalisté Liberce zvítězili v třetím utkání finále play off extraligy v Českých Budějovicích 3:0 po setech 25:22, 25:21 a 27:25. V sérii na čtyři výhry vedou 2:1. Další zápas se hraje ve středu opět v hale obhájců titulu.
Zlín, Hulín – Kopance, rány pěstí, vyhrožování. To měla být odměna pro poškozeného Lubomíra K. z Kroměřížska za jeho práci pro obchodníka z Hulína. Místo slíbené odměny má poškozený dodnes trauma a jak uvedl, nemůže již pracovat jako živnostník.
Zlínsko – Hodiny a hodiny učení mají za sebou deváťáci na Zlínsku, brzy už budoucí studenti. Ti, kteří se hlásí na maturitní obory, v polovině minulého týdne absolvovali pilotní testování přijímacích zkoušek. Testy z češtiny a matematiky, které pro ně dodává Centrum pro zjišťování výsledků (Cermat), by podle plánů ministerstva školství měly být do budoucna povinnou součástí přijímacího řízení na obory zakončené maturitou. V mnoha školách už však letos nahradily obávané přijímačky. Výsledky zkušebních testů tak výrazně přispějí k rozhodnutí o budoucnosti dětí.
Opava – Basketbalové béčko jde ve stopách prvního týmu. Slezané porazil Zlín i v odvetě a probojovali se do velkého finále první ligy, do kterého se také kvalifikovaly Litoměřice, Plzeň a Hradec Králové.
Zlín - Pan Devátý a pan Dudr se zapojili se do disentu, oba za to skončili ve vězení. Josef Šperka byl po potyčce s několika komunisty označen za nepřítele dělnické třídy. Paní Dušková, pan Chromčák a pan Matulík vyprávěli žákům o životě v protektorátu a všudypřítomném strachu, který během války panoval.
Písek – Poslední kolo interligy házenkářek rozhodlo, že vítězem česko-slovenské soutěže se stal tým Iuventy Michalovce. Slovenky tak obhájily loňský titul.
Zlín – Do jubilejní 70. sezony vstupuje Filharmonie Bohuslava Martinů (FBM) ve Zlíně s novým dirigentem. Po sedmi letech se s ní rozloučí Stanislav Vavřínek, nahradí jej šéfdirigent Vojtěch Spurný.
Zlín – Fakultu managementu a ekonomiky zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB) zřejmě nově povede 34letý Oldřich Hájek, ředitel Ústavu regionálního rozvoje, veřejné správy a práva. Do funkce jej v pondělí zvolil tajným hlasováním dvanáctičlenný akademický senát, který z jedné poloviny tvoří zaměstnanci školy, z druhé studenti.
Jičín – Házenkáři jičínského Ronalu v neděli cestovali do Zlína, kde sehráli první duel o deváté místo. Cílem mužstva bylo vybojovat na půdě soupeře takový výsledek, jenž by dával velké naděje na obhajobu místa, které si Jičínští uhráli v základní části.
Varnsdorf - Vrátili se na postupové místo, a nadále tak žijí svůj velký sen. Ale herně to varnsdorfské fotbalové partě v poslední době hapruje. Výjimkou nebyla ani nedělní bitva proti Frýdku-Místku.
Praha - Nikoli k soudu, ale do péče psychiatrů zřejmě zamíří 24leý student informatiky z Českobudějovicka, kterého pražští policisté ve spolupráci s kolegy ze Zlína za začátku března dopadli jako původce e-mailových výhrůžek uložením bomby (jen v posledním případě ohlášeného útoku na blíže neupřesněný objekt České televize naznačoval pisatel možnost střelby).
Valašské Meziříčí – Otřesem mozku a zlomenou klíční kostí odnesl zápas v Podkopné Lhotě obránce fotbalistů Valašského Meziříčí Jan Vančura. Zápas, ve kterém pak nakonec vyhráli Meziříčané (2:1), musel bát na dvacet minut přerušen a opora zadních řad Valmezu musela být převezena do nemocnice.
Zlín – Radek Březina, nekorunovaný boss lihové mafie si dnes vyslechl rozsudek Okresního soudu ve Zlíně. Za nelegální držení zbraní dostal souhrnný trest odnětí svobody na dva roky ve věznici s dozorem. Za nedovolené ozbrojování mu přitom hrozilo až pětileté vězení. Z toho jej obvinila policie která loni v únoru, kdy objevila zbraně při zátahu v budově číslo 45 ve svitovském areálu, která patří otci Radka Březiny zde našla zbraně a výbušniny.
Region – Více než kilometrovou trasu má za sebou speciální vstřikovací stroj, s nímž pracují vědci zlínské univerzity. Stěhoval se v pondělí z technologického parku v ulici Nad Ovčírnou do nového Centra polymerních systémů na třídu Tomáše Bati ve Zlíně. To se otevírá už za týden. S pomocí dotace vyšlo univerzitu na stovky milionů korun.
Znojmo /ROZHOVOR/ – Gólem nasměroval znojemské fotbalisty k nečekanému vítězství. Útočník Libor Žondra se v sobotu ve Zlíně trefil už v osmé minutě, dvě minuty po něm se prosadil David Ledecký. Domácí už jen snížili na 1:2 a Znojmo tak jako první tým na jaře sebralo Zlínu body. „Nejsem z toho překvapený. Máme dobrý tým," věří Žondra.
Zlín – Naděje, nebo nic. Volejbalisté Zlína nedokázali držet na půdě Karlovarska se svým sokem o třetí místo krok a v sérii prohrávají 0:2. Zítra budou hráči Fatry odvracet v domácí hale Euronics konec sezony.
Zlín – Úplně jiný výraz měl po utkání ve tváři obránce Zlína David Hubáček oproti předchozím zápasům, jeho zklamání by se dalo krájet. Jakpak by ne, spanilou jízdu ševců zastavila překážka s popiskem Znojmo. Zkušený obránce obdržel čtvrtou žlutou kartu v sezoně a stal se jedním z aktérů druhé branky Znojma, která se po výsledku 1:2 ukázala být rozdílovou.
Zlín – Zlínský okresní soud dnes uložil Radku Březinovi dva roky za to, že v jedné z budov bývalého areálu Svitu ve Zlíně ukrýval zbraně. Muž je údajně šéfem lihové mafie, která stát zřejmě připravila o 6,7 miliardy korun. Březinovi hrozilo za nedovolené ozbrojování až pět let vězení. U soudu tvrdil, že mu zbraně v 90. letech dal do zástavy za půjčku nějaký Jugoslávec.
Zlín – Před dvěma lety mu to ještě nevyšlo, ale nyní po životní sezoně ve slovenské extralize přijal novou výzvu. Hokejový forvard Skalice Daniel Štumpf v minulých dnech podepsal ve Zlíně tříletou smlouvu, a stal se tak první a zcela určitě ne poslední posilou stále úřadujícího extraligového šampiona.
Horšovský Týn /FOTOGALERIE/– Ztracený výherní los je hlavní zápletkou nejnovější hry horšovskotýnských ochotníků Ruské loto, která měla premiéru v pátek večer v tamním kinosále.