Olomouc – Bez známky emocí a jediného slova si ve středu vyslechli rozsudek Vrchního soudu v Olomouci obžalovaní Rudolf Fian a Tomáš Křepela. Soud jejich odvolání zamítl a potvrdil jim doživotní tresty, kterými je loni v květnu potrestal Krajský soud ve Zlíně.
Zlín – /ANKETA/ Rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky je z hlediska budoucnosti jeho provozu naprosto nezbytná. Odhady hovoří až o pěti stech milionech korun. Takovou částku je však pro majitele zimního stadionu, tedy spolek HC PSG Zlín, dříve občanské sdružení, naprosto nereálné získat z vlastních prostředků.
Zlín - V Městském divadle Zlín se v těchto dnech připravují kostýmy k premiéře Večera tříkrálového od Williama Shakespeara. „Strávíme nad nimi i celý měsíc. Na každé šaty máme asi tři dny a do toho dokončujeme další kostýmy," říká jedna z dámských krejčových Jana Večeřová.
Zlín – Na domácí palubovce se volejbalistům Zlína před kamerami České televize dařilo. Zatímco minulý týden v Brně zklamali, tentokrát pohodlně přehráli 3:1 Benátky nad Jizerou. Vítězstvím se znovu posunuli na čtvrté místo v tabulce.
Zlín – /ROZHOVOR/ Volejbalisté Fatry si v pondělí poradili v 16. kole extraligy s Benátkami 3:1 na sety. Kromě pohodlného vítězství potěšilo diváky nasazení ruské posily Timura Dmitrijeva do hry.
Zlín - Vyzkoušet si Braillovo písmo, poznat rychlost svých reakcí, zvládnout složitý labyrint nebo si prohlédnout otisk svého těla. To je jen malá část toho, co ukazuje výstava Hry a klamy, která je k vidění a hlavně k vyzkoušení po celý únor v 1. patře zlínského zámku.
Zlín – /ANKETA/ „Výšku jsem dostudovala ve dvaceti šesti letech a než jsem sehnala dobrou práci, získala praxi a trochu jistoty, je mi třicet pryč. Ani já ani přítel se na rodinu moc necítíme, teprve jsme získali bydlení, ale bojím se, aby to za pár let ještě šlo," popsala aktuální úvahy o založení rodiny Anna Vaňkovská.
Zlín – Bronzovou příčku vybojoval Petr Vabroušek v letošním Isramanu v Izraeli. Malenovický triatlet ve své oblíbené destinaci, kde v předchozích dvou letech zvítězil, dosáhl na tratích s klasickými ironmanovými parametry 3,8–180–42,2 kilometru času 10:15:31.
Otrokovice – /ROZHOVOR/ Komise místních částí, díky nimž obyvatelé spolurozhodují o dění ve městě, fungují ve Zlíně už řadu let. O podobných skupinách uvažují nově i v Otrokovicích, naznačil starosta druhého největšího města na Zlínsku Jaroslav Budek.
Zlín – /ROZHOVOR/ O své nohy jako někteří jeho spoluhráči nepřišel. Může si říct, že má to nejcennější, co člověk má – zdraví. Přesto se obránce sledge hokejistů SHK Lapp Zlín Pavel Julina věnuje sportu postižených.
Zlín – /ROZHOVOR/ Prohra by jim zřejmě zlomila v boji o play off vaz. Zlínské interligové házenkářky ale po třech porážkách v řadě zabraly a i díky výkonu výborné Zuzany Mikšovské (Mahďákové) mezi tyčemi podruhé v sezoně udolaly Olomouc (25:23)
Beaver Creek – Česká sjezdařka a zlínská rodačka Klára Křížová dojela včera večer v superobřím slalomu na mistrovství světa v americkém Beaver Creeku na 31. místě se ztrátou pěti sekund za vítěznou Rakušankou Annou Fenningerovou.
Zlín - Lékaři zlínské Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie začali používat nový způsob diagnostiky embryí. Laser napojený na mikroskop dokáže bezpečně narušit obal embrya. Laboranti před jeho zavedení do dělohy odeberou buňky určené k vyšetření, například na případné genetické poruchy. Dříve se stěna embrya narušovala mechanicky, hrozilo větší poškození, některá embrya se přestala vyvíjet, laser je maximálně šetrný, nepoškodí buňky uvnitř, v současné době není lepší technika, řekl novinářům ředitel kliniky David Rumpík.
Zlín – V pátek v Liberci (1:0) už ani nečekal, že do zápasu zasáhne, jenže po vyloučení brankáře Kašíka do konce zápasu musel jít studený na posledních sedm minut rovnou do akce.
Zlín – Dvojice Jan Nahodil, Petr Handlíř zvítězila v tenisovém turnaji čtyřher Zimní debly na Mladcové, který byl druhým pokračováním celostátní amatérské série hráčů nad padesát let sezony 2015.
Zlín, Ostrava – Gólman zlínských hokejistů Libor Kašík i vítkovický obránce Ondřej Dlapa, jejichž prohřešky dnes projednávala disciplinární komise českého svazu ledního hokeje, se již dodatečným trestům vyhnuli.
Valašské Meziříčí – Splněná povinnost, kontakt s vedoucí dvojicí udržen. Takto by se dalo ve zkratce popsat víkendové snažení prvoligových kuželkářek Valašského Meziříčí, které v rámci 15. kola nejvyšší soutěže vyhrály na půdě Konstruktivy Praha 5:3. V dalším kole Valašky přivítají nadcházející sobotu od 13 hodin Husovice.
Zlín – Bylo chladné prosincové ráno roku 2001, ten den měl chodit Mikuláš. Jenže to byl nejhorší den v životě Yvetty Borýskové ze Zlína. Přišli jí oznámit, že její milovaný syn Ondra je mrtvý. Stal se obětí bezohledného vraha.
Veselí nad Moravou – Kromě dvou střídání odehrála celý zápas. Mladá házenkářka Kateřina Slováková, která ve čtvrtek oslavila dvacáté narozeniny, patřila v utkání s Partizánským k ústředním postavám veselského týmu. Rodačka ze Zlína se na šesté letošní výhře podílela velmi dobrým výkonem a sedmi brankami. Dcera trenéra starších dorostenek Veselí nad Moravou předvedla jeden z nejlepších výkonů po příchodu na Slovácko.
Zlín - Nejslavnější árie z oper Samson a Dalila, Hoffmannovy povídky, Hérodiade, Arlézanka, Její pastorkyňa, Nápoj lásky, Evžen Oněgin, Porgy a Bess i Sedlák kavalír uslyší ve Zlíně návštěvníci společného koncertu sólistů Dagmar Peckové a Štefana Margity.
Plzeň – Pravou nohou vstoupili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň do nového roku. Úřadující mistr ovládl sobotní čtvrtfinále Českého poháru ve Frýdku-Místku a svého extraligového rivala porazil 30:24
Hostišová - /HODINA NA VESNICI/ Je sice menší, ale rychle se rozrůstá. Obec Hostišová čítající pět set obyvatel se nachází severním směrem od krajského města, pod západními vrcholky Zlínské vrchoviny. Má jednu velkou výhodu, kterou by uvítali milovníci klidu: rozkládá se totiž v klidné oblasti mimo frekventované silniční tahy a v její blízkosti se rozprostírají lesy.
Zlín – Ujetý sníh nadále pokrývá silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku i některé menší cesty v jiných okresech. Motoristé by proto měli jet velmi opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Ostatní vozovky v regionu jsou holé a vlhké nebo suché a vymrzlé.
Blanensko – Hokejová střelnice a souboj ostrý jako břitva. Zatímco hokejisté Dynamiters Blansko o víkendu ve Velkém Meziříčí vyhráli 6:4, boskovická Minerva v krajské lize mužů padla na ledě Uherského Ostrohu. „Byl to tvrdý zápas s řadou vyloučení na obou stranách. Škoda, měli jsme to dobře rozehrané," komentoval porážku Boskovic kouč Martin Světlík.
Písek – První Michalovce v sobotu do Písku přijely jako jasný favorit. Přesto Sokolky dokázaly vybojovat překvapivou remízu 24:24. Michaela Součková navíc po předešlém vyrovnání v samotném závěru trefila tyč hostující branky.
Zlín – Další finálovou účast v prestižním Českém poháru bude mít zlínská kolová. Začátkem března v domácím prostředí želechovické tělocvičny se totiž představí dvojice Ludvík Písek – Miroslav Gottfried, bronzová z uplynulého ročníku extraligy.
Zlín – Další dvě výhry si zaknihovalo ve Zlínském florbalovém přeboru mužů družstvo Zlín Lions. Vůbec se naopak nedařilo otrokovickému céčku a rezervě Valašských Klobouk.
Zlín /ROZHOVOR/ – Asi jako jediného na palubovce jej nechává derby ledově klidným. Nejlepší kanonýr extraligových házenkářů Zubří Adam Reček, který na Valašsku hostuje z prvoligové Kopřivnice, opět patřil k hlavním stavebním pilířům a coby nejlepší střelec devíti góly pomohl ke druhému skalpu rivala ze Zlína v této sezoně.
Kroměřížsko – Se začátkem platnosti vyhlášky, která v Kroměříži zakazuje loterie a sázkové hry na území města, přicházejí první faktické změny. Od Nového roku je například zavřena herna ve Vejvanovského ulici, ovšem míst, kde jsou hrací automaty volně dostupné, je ale pořád dostatek. Podle vedení kroměřížské radnice jde o běh na delší trať.
Uherský Brod – K zákazu návštěv, který vyhlásila některá zdravotnická zařízení a domovy pro seniory v regionu, se připojila také Městská nemocnice s poliklinikou Uherský Brod. Od soboty 31. ledna jsou proto oddělení následné péče uherskobrodské polikliniky návštěvám uzavřena.
Tým v sobotu zvedl bojovností, pomohl servisem, na bloku i v poli, přesto s Aerem prohráli 2:3. Mladý nahrávač ale věří, že další body v boji o play-off už Ostrava neztratí.
Zlín – Až dvanáct let za mřížemi hrozí vazebně stíhanému muži R. S. ze Zlína za pokus těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a vydírání dnes již bývalé partnerky.
Plzeň – Umění může pomáhat. Že to není jen prázdná fráze, dokázalo na sedm desítek výtvarníků především z Plzeňského kraje, kteří se spojili v myšlence na záchranu vzácných barokních varhan v kostele svaté Barbory v Manětíně na Plzeňsku.
Zlín – Vrátit se na starou dobrou pozici. S tímto cílem vstupuje volejbalová Fatra do dnešního souboje 16. kola extraligy, ve kterém od 20.10 hodin bude doma před televizními kamerami hostit Benátky nad Jizerou.
Zlín – /ROZHOVOR/ Asi jako jediného na palubovce jej nechává derby ledově klidným. Nejlepší kanonýr extraligových házenkářů Zubří Adam Reček, který na Valašsku hostuje z prvoligové Kopřivnice, opět patřil k hlavním stavebním pilířům a coby nejlepší střelec devíti góly pomohl ke druhému skalpu rivala ze Zlína v této sezoně.
Jičín – Po týdenní přestávce, vyplněné krajskými mistrovstvími jednotlivců, pokračovaly v sobotu kuželkářské soutěže družstev. Ženy prvoligového Jičína po zisku zlaté medaile a titulu přeborníka kraje v podání Lenky Tomáškové, hostily věhlasnou Slavii Praha.
Zlín – Jednání ustrnula nebo váznou – zní ze strany České pošty i magistrátu města Zlína o jednáních o zřízení menší pobočky v centru Zlína. Přitom ještě v polovině loňského roku to vypadalo, že státní podnik i město si „plácli" a návratu poštovních služeb formou projektu Pošta Partner do centra Zlína již nic nestojí v cestě.
Kurdějov, Brumovice /FOTOGALERIE/ – Košt jako košt? Kdepak. I vinařské ochutnávky mohou vybočit z řady a zaujmout něčím specifickým. Jako dvě víkendové akce na Břeclavsku.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Kašel, vysoké horečky a bolest svalů, že člověk cítí každý pohyb. Takovými příznaky si u nás prochází stále více lidí, chřipková epidemie je na vzestupu. Nejhůře jsou na tom lidé v Jihomoravském a Zlínském kraji, kde nemocnice v Kroměříži, Uherském Hradišti a ve Zlíně na doporučení hygieniků vyhlásily zákaz návštěv. Ten platí i v některých domovech pro seniory.
Zlín - Pololetní prázdniny využili v pátek někteří školáci k práci v tvořivé dílně. Připravilo ji pro ně Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a jmenovala se Posel dávných časů.
Zlín, Olomouc – Celkem osm dvouminutových trestů nasbíraly v utkání proti Zlínu olomoucké házenkářky. Právě přílišná tvrdost je nakonec stála body. Na půdě rivala prohrály v interlize 23:25 a připsaly si tak druhou porážku z posledních sedmi zápasů.
Zlín – V prosinci proti Mladé Boleslavi si v 37letech prošel extraligovým křtem. Dnes na Zimní stadion Luďka Čajky přijel znovu, tentokrát se zlínský rodák a obránce prvoligového Šumperka Aleš Holík už zapsal mezi střelce.
Zlín – Byl to zkrat, který ševce nasměroval k výhře! Stáli čelem k sobě, něco si v přerušené hře po signalizovaném vyloučení za faul Svačiny vysvětlovali. V tom helma vítkovického obránce Ondřeje Dlapy skončila v tváři kapitána zlínských hokejistů Petra Čajánka.
Tlumačov – „Hlaďučká jak chlupy z kocúra," tak nějak by ohodnotil stařeček Pagáč svou pálenku. V Tlumačově ale vybírali v sobotu ze třiatřiceti vzorků, a proto to měli o trochu těžší. Letošní košt pálenek probíhal souběžně s doprovodným programem – soutěží o nejlepší okurky nakládačky.
Hranice – Házenkáři Hranic dokázali v sobotním čtvrtfinálovém klání proti KP Brno zvítězit poměrem 33:26, čímž si zajistili postup do semifinále českého poháru.