Zlín – Svým způsobem je smolařem rozparáděné zlínské party. Ladislavu Benčíkovi v utkání 18. kola Fotbalové národní ligy soupeř z Pardubic zlomil nártní kůstku, a levý bek tak nyní sleduje krasojízdu ševců jen zpovzdáli. Týmu se však snaží pomoct i jinými způsoby.
Přerov – Házenkáře Přerova čekají zápasy pravdy. Asi nejhorší sezona v dějinách klubu se chýlí ke konci. Sokoly čeká série o udržení proti Litovli na tři vítězné zápasy.
Zlín – Historicky prvním vítězem soutěže „O pohár města Zlín" se stalo mužstvo Betis ASPV SK Zlín, které tak k loňskému titulu v nejvyšší lize Malé kopané Zlín přidalo další trofej.
Zlín - Multifunkční budova Max32 v centru Zlína ztělesňuje osobitý komplex obchodů i služeb a zároveň komfortního bydlení s puncem nevšednosti. V areálu bývalého Svitu si můžete zacvičit v široko daleko největším fitness, využít bohatě vybavené wellness centrum, navštívit obchod s farmářskými produkty, pronajmout si kancelář nebo zkusit, jak se žije v loftech.
Zlín – Vážení, druholigoví fotbalisté Zlína jsou po zaváhání Varnsdorfu druzí už v kompletní tabulce! Svůj sen mají ve svých rukou. Další krok k jeho naplnění čeká ševce na Letné dnes od 18 hodin v duelu se Znojmem.
Zlín – Základní část Malenovické hokejbalové ligy skončila. Pozici lídra vybojoval celek Bostonu. Zlínské mužstvo v klíčovém souboji porazilo Stator 4:2.
Otrokovice – Po velkém boji se sice udrželi mezi elitou a na podzim si i popáté v řadě zahrají extraligu, ale nyní musí řešit další existenční problém. Podle očekávání totiž ve středu skončil v klubu Daniel Folta, před sezonou zvolený předseda klubu a po větší část extraligové příslušnosti i jeho trenér.
Slavičín /ROZHOVOR/ – „Dobře už bylo," říká v rozhovoru pro Zlínský deník Jaroslav Končický, starosta Slavičína, když hodnotí, jak mohou malá města a obce získat dotace například z EU.
Zlín, Uherské Hradiště – Zbýval jediný měsíc a dvacet let staré vraždy ve Zlíně a Uherském Hradišti by už, kvůli završení promlčecí lhůty, nikdy nebyly potrestány. Po dlouhých devatenácti letech a jedenácti měsících ukázal speciální policejní tým Tempus na pravděpodobného pachatele.
Otrokovice – S největší pravděpodobností ke žhnutí uloženého paliva došlo včera ráno v otrokovické teplárně. Hasiči na místo vyjeli poté, co jim pracovníci firmy oznámili, že ze zásobníku odstaveného kotle s asi 150 tunami uhlí a uhelného prachu vychází kouř.
Ve víru play-off je také basketbalová rezerva Opavy. Slezané v rámci prvního čtvrtfinálového duelu hráli ve Zlíně, a byť trenér Petr Valeček neměl kompletní sestavu, Opava s přehledem vyhrála.
Zlín - Tři pracovníky Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava a dva lidi z podnikatelské sféry obvinila policie kvůli úplatkům. Čtyři muži a jedna žena ve věku od 31 do 53 let byli zadrženi při úterní akci, kterou policie provedla ve Zlíně, Olomouci a Otrokovicích. V případě prokázání viny jim hrozí pět až 12 let vězení. Stíhání jsou na svobodě.
Zlín - Dokonalý přehled o pohybu hlídek, okamžitá archivace všech zjištěných poznatků z terénu a tím efektivnější plánování dohledu nad bezpečností ve městě. To vše přináší nový systém, který začátkem měsíce spustila zlínská městská policie. „Nevíme o nikom, kdo by něco podobného v tak komplexním rozsahu v Evropě měl," říká šéf strážníků Milan Kladníček.
Olomouc – Tři pracovníky Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava a dva lidi z podnikatelské sféry obvinila policie kvůli úplatkům. Čtyři muži a jedna žena ve věku od 31 do 53 let byli zadrženi při úterní akci, kterou policie provedla ve Zlíně, Olomouci a Otrokovicích. V případě prokázání viny jim hrozí pět až 12 let vězení. Stíhání jsou na svobodě.
Region – Kvůli podezření z přijímání i poskytování úplatků a poškozování finančních zájmů EU v souvislosti s přidělováním dotací z ROP Střední Morava, (Olomoucký a Zlínský kraj, pozn. red.) zadrželi v úterý kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOOZ SKPV) pět osob.
Zlín – Nově si fanoušci druholigových fotbalistů Zlína mohou zakoupit vstupenky na domácí utkání v předprodeji. Ten bude teď až do konce sezony probíhat ve čtvrtek a v pátek od 14 do 16 hodin.
Zlín – Ty nejlepší a nejnovější filmy a dokumenty z různých koutů světa slibují divákům ve Zlíně Regionální ozvěny prestižního Mezinárodního filmového festivalu Febiofest, který se zakončí ve Zlíně, v pátek 17. dubna.
Zlín - Vyjedou každý kopec a i rozbahněná či sněhem zapadaná cesta pro ně nemusí být vždy nepřekonatelnou překážkou. Řeč je o nových policejních off- roadech značky Mitshubishi Pajero, které si včera převzali zástupci policistů Zlínského kraje a pyrotechnické služby. K předání techniky došlo ve Vlachovicích-Vrběticích, kde se pro auta ihned našlo využití.
Zlín - Sedm titulů, dvě stříbra a bronzy vybojovali na 15. Otevřené mistrovství Zlínského kraje jednotlivců mužů a veteránů domácí vzpěrači. „Klub tentokrát reprezentovalo pouze jedenáct členů. Elita je v přípravě na svá mistrovství ČR, ligu družstev a některým tentokrát v účasti zabránila nemoc a pracovní povinnosti," vysvětlil šéftrenér zlínských vzpěračů Jaroslav Janeba. „Nejlepší výkon po přepočtu na Sinclairové body ze zlínského družstva předvedl Lukáš Bohun," dodal kouč.
Zlín - Ozařovat nádory mohou nyní lékaři v krajské Baťově nemocnici rychleji, přesněji a šetrněji. Lineární urychlovač, přístroj, který při léčbě rakoviny využívají, zmodernizovala KNTB za cca 35 milionů korun. Pomohla evropská dotace.
Varnsdorf - Severočeský Varnsdorf ve středeční dohrávce proti Sokolovu ztratil dva body. Tým, který je pod taktovkou Zdenka Frťaly, remízoval 1:1 a s jednobodovým odstupem na druhý Zlín zůstal na bronzovém stupínku.
Zlín, Přerov /ROZHOVOR/ – Míši bylo teprve jednadvacet. Její život však skončil předčasně, zbytečně. Dne 9. září 2012 ji našli mrtvou na ubytovně v Oseku nad Bečvou, který provozuje jeden z obžalovaných v metanolové kauze Bohumil Malátek.
Zlín – Přála bych mu, aby musel vypít to, co dcera. Donesla bych mu na tácku ty štamprlky a řekla mu: „Co jsi koupil a prodal, tak i teď vypij, ať taky víš, jaké jsou to bolesti." Protože dcera umírala v bolestech, v křečích. Věříte, že bych mu to dala vypít? Tvrdá slova Jany Švejdové z Přerova. Dnes se na krajský soud ve Zlíně přišla podívat na vynesení rozsudku nad aktéry metanolové aféry z takzvané ostravské větve.
Varnsdorf - Fotbalisté Varnsdorfu pouze remizovali v dohrávce 21. kola druhé ligy se Sokolovem 1:1. Severočeši tak nevyužili šanci vrátit se na druhé místo tabulky a momentálně jsou třetí se ztrátou sedmi bodů na Olomouc a jednoho bodu na Zlín.
Zlín – Zář velkého příchodu zhasla. Ruský volejbalista Timur Dmitrijev putoval z věhlasného Dynama Moskva do Zlína na konci ledna za zvuku fanfár, po dvou měsících a jednom týdnu se ovšem vrátil domů. Tato zkouška se Fatře nevydařila.
Zlín – Okresní soud ve Zlíně ve středu vyhověl návrhu státního zástupce Romana Kafky na vzetí do vazby dvaapadesátiletého muže. Ten je podezřelý ze dvou vražd v roce 1995 ve Zlíně a Uherském Hradišti.
Valašsko – „Tak nemocná jsem nebyla ani v době, kdy řádila chřipka. Mám vysoké horečky, jsem silně nachlazená. Nemocný je i můj pětiletý syn," posteskla si jednatřicetiletá Vsetíňanka Alice Hajdíková.
Brandýs n. O. – V roce stopadesátého výročí vystavění pomníku Janu Amosi Komenskému se v Brandýse nad Orlicí od 25. do 27. 3. konalo finále již 13. ročníku celostátní soutěže Komenský a my, které pořádala místní škola.
Zlín – Největší favorit Svatopluk Janečka (43) zvítězil časem 10:28 v dubnovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. Také zbylé medailové pozice obsadili atleti z krajského města.
Nejlepší střelkyní DHC Sokol Poruba v mezinárodní Interlize se stala Šárka Marčíková, která patřila k velkým oporám házenkářského týmu. Přiznala, že medaili nečekala.
Praha /FOTOGALERIE/ - Filmové klapky z dílny známých českých umělců už tradičně provázejí Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně. V úterý vpodvečer byl jejich 18. minisalon otevřen v předsálí pražského Divadla Hybernia. Letos do něj přispěli například Olbram Zoubek, Josef Velčovský, Jan Saudek, Jaroslav Němeček, Kristián Kodet, Kateřina Milerová či herec Miloš Nesvadba.
Holešov – Komplikace a trhliny dostaly o víkendu plány a cíle holešovských házenkářů, kteří prahnou po návratu do druhé ligy. Svěřenci Jaroslava Kočího totiž po úvodní vysoké výhře nad Uherským Hradištěm (40:24) nezvládli druhé utkání odvetné části a před svými fanoušky doma podlehli rezervě Litovle, jež je v čele soutěže.
Zlín – Byla tak blízko dvěma vysněným metám, ve finále ji zbyly jen oči pro pláč. Zejména vyřazení Zlína z bojů o medaile nyní nejvíce trápí reprezentační házenkářku Lenku Hradilovou, která se navíc stala druhou nejlepší kanonýrkou interligy. Šest branek jí scházelo, aby napodobila úspěch své týmové kolegyně Michaely Budayové, kanonýrky mezinárodní soutěže z roku 2009.
Zlín – Další rozsudky v metanolové kauze padly ve středu u krajského soudu ve Zlíně. Šest obžalovaných má dle výroku soudu strávit ve vězení celkem 42,5 let a zaplatit náhradu škody poškozeným více než 18 milionů korun.
Krajský soud ve Zlíně dnes uložil šesti obžalovaným v ostravské větvi kauzy metanol za ohrožování zdraví závadnými potravinami tresty vězení od 5,5 do 8,5 roku. Podle obžaloby mají na svědomí devět životů. Sedmého muže senát obvinění zprostil.
Zlín – Krajský soud ve Zlíně dnes uložil šesti obžalovaným v ostravské větvi kauzy metanol za ohrožování zdraví závadnými potravinami tresty vězení od 5,5 do 8,5 roku. Podle obžaloby mají na svědomí devět životů. Sedmého muže senát obvinění zprostil.
Kroměříž – Vítězem krajského přeboru kuželek v soutěžním ročníku 2014–2015 se stal tým KK Kroměříž, který se současně raduje z postupu do vyšší soutěže – divize Jihomoravského kraje. „Postup jsme náležitě oslavili. Ještě aby ne, když je to prozatím náš historický úspěch," pousmál se člen vítězného týmu Josef Vaculík.
Zlínsko – V prvním jarním kole IV. třídy OFS Zlín vypráskali ve skupině A fotbalisté SK Zlín na hřišti na Pasekách rezervu Lužkovic devíti brankami. Talaš se Zedníkem se blýskli hattricky. Naopak se vůbec nedařilo jinému spolufavoritovi ve skupině C Tichovu, který doma nečekaně ztratil body s béčkem Nevšové. Lídr z Drnovic má navíc zápas k dobru.
Zlín – Největší favorit, třiačtyřicetiletý domácí Svatopluk Janečka zvítězil časem 10:28 v dubnovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. Také zbylé medailové pozice obsadili atleti z krajského města.
Litoměřice – Basketbalisté prvoligového Slavoje Litoměřice první duel čtvrtfinále play – off zvládli na podtrženou jedničku, když bez větších problémů porazili GBA Sparta Praha.
Varnsdorf – Ve středu je v Kotlině na programu dohrávka zápasu Fotbalové národní ligy mezi Varnsdorfem a Sokolovem. Domácí celek, který vede kouč Zdenko Frťala, se může v případě vítězství opět posunout na druhé místo v tabulce.
Praha /FOTOGALERIE/ - Filmové klapky z dílny známých českých umělců už tradičně provázejí Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně. V úterý vpodvečer byl jejich 18. minisalon otevřen v předsálí pražského Divadla Hybernia. Letos do něj přispěli například Olbram Zoubek, Josef Velčovský, Jan Saudek, Jaroslav Němeček, Kristián Kodet, Kateřina Milerová či herec Miloš Nesvadba.
Praha /FOTOGALERIE/ - Malého mimozemšťana E.T. připomíná v pražské zoologické zahradě mládě kriticky ohroženého poddruhu chápana středoamerického. Sameček Tirion se v Troji narodil 16. října 2013 samici Talule jako její čtvrtý potomek. „Je úžasný, je boží," rozplývaly se při pohledu na něj některé návštěvnice.
Zlín - Již devatenáctý ročník juniorského maratonu se včera uskutečnil na náměstí Míru. Jedná se o běžecký závod desetičlenných družstev složených ze studentů středních škol, kteří společně zdolávají trať klasického maratonu. Celý úsek 42,195 km je rozdělen na deset částí a běží se formou štafety.
Holubice, Bělá – Na nadcházející, sobotní okresní derby v Ivanovicích na Hané se mohou velmi těšit fanoušci nohejbalu. Jak domácí Rozvíz-Slovan, tak hostující R.U.M. Holubice se utkají jako týmy z medailových pozic druhé ligy.