Zlín - Pardubická skupina Vypsaná Fixa slaví letos 20 let existence a se svými fanoušky se toto jubileum chystá oslavit na podzimní tour! V jeho rámci se zastaví také ve Zlíně. Fanoušci se na koncert této populární skupiny mohou těšit už tuto sobotu 15. listopadu.
Zlín – Na zkoušku do extraligového Zlína míří hokejový brankář David Honzík. Vedení PSG reaguje na zdravotní potíže svých brankářů Tomáše Štůraly a Luboše Horčičky.
Zlín, Olomouc – Pro rekordy házenou nedělala, ale jen stěží je legendě české házené Lence Černé někdo vezme. Po dlouhých téměř čtyřiceti letech se v neděli ve Zlíně před interligovým derby s Veselím ve věku 48 let rozhodla ukončit svou bohatou a veleúspěšnou hráčskou kariéru.
I před trenérem házenkářek Poruby Janem Beňa-dikem stojí velká výzva. Pokusí se dovést své svěřenkyně k historickému postupu v evropských pohárech. Na třetí pokus!
Zlín – Číslo 96 patřilo ve Zlíně odjakživa k Jaroslavu Balaštíkovi. Po odchodu nejlepšího kanonýra hokejové historie v Baťově městě jej nyní „zdědila" nová akvizice z Komety Brno Jakub Svoboda. A rovněž má za úkol střílet góly.
Zlín – Pro mnohé bylo jeho jméno v nominaci národního týmu Slovenska překvapením. Kouč Vladimír Vůjtek ale pravidelně jezdil sledovat obránce zlínských hokejistů Oldricha Kotvana, který navzdory trápení týmu na posledním místě tabulky ukazuje výkonnostní progres.
Zlín – Kdyby stokrát chtěl, takhle příště už nezakončí. Ondřej Veselý, v pořadí třetí útočník hokejistů Zlína, si vstřelil ve středu v Pardubicích dalšího výstavního vlastence. Vystřelený puk se zřejmě odrazil od jeho brusle přímo pod víko gólmana Kašíka a Pardubice šly v polovině zápasu do vedení 3:2.
Vlašim – Fotbalisty Vlašimi čekají v letošním roce ještě dva mistrovské zápasy ve Fotbalové národní lize – v sobotu od 14 hodin doma se Zlínem a v sobotu 22. listopadu dopoledne zajíždějí do Sokolova.
Zlín – Může se přetrhnout, ale sám na všechno nestačí. Brankář zlínských hokejistů Libor Kašík při dlouhodobém zranění obou parťáků a zkušenějších konkurentů Štůraly a Horčičky se musí v extraligovém bahně vymáchat sám.
Polička – /ROZHOVOR/ Miluje básně Ivana „Magora" Jirouse, točí filmy o disidentech, který představila publiku i tento týden v Poličce právě o věčném bohémovi a jedinečném autorovi spjatým s Plastic People Of The Universe. A vůbec se sama zapojuje do veřejného dění tak, jako to u ní bývalo zvykem ještě za minulého režimu.
Luhačovice – Chodí do kostela více lidí než před lety, či méně? Je mezi návštěvníky mší většina seniorů, nebo se jí hojně účastní i studenti či rodiny s dětmi? Na tyto a další otázky zjišťovali odpověď v luhačovickém kostele svaté Rodiny.
Zlín – Křik, volání o pomoc, houkající sirény, modré světla majáků. Slezská ulice na Jižních svazích byla ve čtvrtek po osmnácté hodině plná lidí. Všude byli policisté, vyslýchali první svědky, strážníci hlídali a zajistili neprodyšně okolí domu, kde mělo právě dojít k vraždě.
Zlínsko – V ideálním případě deset tisíc podpisů a veřejné slyšení v Poslanecké sněmovně parlamentu. I to je jeden z dílčích cílů petice, která nyní koluje v obcích v okolí Vlachovic, respektive Vrbětic.
Zlín - Pardubická skupina Vypsaná Fixa slaví letos 20 let existence a se svými fanoušky se toto jubileum chystá oslavit na podzimní tour! V jeho rámci se zastaví také ve Zlíně. Fanoušci se na koncert této populární skupiny mohou těšit už tuto sobotu 15. listopadu.
Zlín - Hosté přijeli do Ostravy bez kanonýrky Alžbety Tóthové. „Má zdravotní problémy," vysvětlil kouč Peter Sabadka, který měl ke spokojenosti hodně daleko. „Spokojený mohu být je s výkonem brankářky Túrciové a se zlepšenou hrou ve druhém poločase," pustil se do hodnocení trenér.
Zlín - Společné jarní turné dvou metalových kapel Arakain a Dymytry bezpochyby předčilo očekávání všech. Strhla se lavina pozitivních ohlasů a hlavně žádostí o pokračování, a to jak od fanoušků, tak i pořadatelů. Výsledkem je prodloužení tohoto výjimečného spojení i do druhé poloviny roku 2014.
Kyjov – V Kyjově vede kadety i juniory, od teď však bude mít na starosti všechny mladé basketbalisty Jiskry. Kouč Radim Mezihorák se totiž stal hlavním trenérem chlapeckých složek ve slováckém klubu. Novinku na svém pravidelném zasedání schválil výkonný výbor basketbalového oddílu Jiskry Kyjov.
Zlín - Po sedmi letech se do krajského města vrací jedinečná událost v podobě exhibice bojových umění. Ve Velkém kině ve Zlíně se představí hned několik mistrů světa a svých sportů, kteří v sobotu od 17 hodin předvedou své dovednosti v rámci Noci bojových umění.
Karviná – Házenkáři Baníku dali aspoň na chvíli zapomenout na kolaps proti pražské Dukle a ve středeční dohrávce ve Zlíně si připsali povinné dva body.
Vážení čtenáři, pokud se s pátečním vydáním Zlínského deníku (14.11.) dostavíte na pokladnu Městského divadla ve Zlíně, získáte ke každé zakoupené vstupence jednu zcela zdarma. Ušetříte tak v průměru 200 Kč.
Zlín – Tak to byl tedy hukot. Sportovní hala ve Zlíně se ve středu otřásala v základech. I zapálení sportovní fanoušci by se měli někdy podívat, co to znamená fandit do roztrhání těla.
Veselí nad Moravou, Zlín /ROZHOVOR/ – Moc si přála, aby její oficiální rozlučka byla vítězná. Nakonec se ale házenkářská legenda Lenka Černá musela spokojit s bodem, neboť své rozhodnutí ukončit svoji bohatou a úspěšnou brankářskou kariéru oznámila před derby Zlína s Veselím nad Moravou (24:24). „Měly jsme vyhrát, závěrečná sedmička, ze které soupeř vyrovnal, byla více než přísně nařízená," konstatovala diplomaticky osmačtyřicetiletá asistentka zlínského trenéra Petra Sabadky.
Zlín – Tolik diskutovanou zásadní rekonstrukci má za sebou mateřská škola Osvoboditelů, během níž došlo k odstranění nevyhovujícího systému vytápění, rozvodů vody, elektřiny a kanalizace.
Jičín – Na čelo druhé nejvyšší kuželkářské soutěže žen se poprvé po sedmém kole dostalo družstvo žen SKK Jičín B! V neuvěřitelně vyrovnané tabulce, kde první a osmý celek soutěže dělí pouhé dva body, jej tam poslala přesvědčivá výhra 7:1 o téměř sto kuželek nad Sokolem Kolín.
Otrokovice - Nové jízdní řády začnou platit pro období od 1. prosince 2014 do 30. června 2015 na linkách MHD Dopravní společnosti Zlín Otrokovice. Změny byly schváleny na jednání Rady města Otrokovice 3. listopadu 2014. Ve většině případů se jedná o drobné úpravy bez většího dopadu na cestující.
Doksy - Před šesti lety si koupil malý dům v Sosnové u České Lípy a krajinu Českolipska si rychle zamiloval. Učarovalo mu hlavně to, co sto osmdesát let před ním obdivoval básník Karel Hynek Mácha.
Pardubice /FOTOGALERIE/ – Tohle je případ pro legendární foglarovskou partu Rychlých šípů. Kdepak, nečekal by je lov na ježka v kleci. Je třeba co nejrychleji vyřešit záhadu série vlastních gólů, které dál sráží zlínské hokejisty.
Praha - Středa 12. listopadu 2014 vstoupí do historie zlínské házené jako smolný den. Muži v extralize nestačili na Karvinou, ženský tým padl v Porubě. Nedařilo se ani slávistkám, které prohrály v Michalovcích.
Zlín – Play off se po dnešku házenkářům Zlína opět vzdálilo. V dnešní extraligové dohrávce 9. kola totiž nezvládli přelom poločasů a rivalovi z Karviné podlehli nečekaně vysoko.
Fryšták - Při příležitosti oslavy Dne válečných veteránů proběhl včera ve Fryštáku pietní akt na uctění jejich památky. Místní si památku padlých připomínají v rámci různých svátků každý rok.
Bystřice pod Hostýnem – Na třetí výhru sezony dosáhli v neděli prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem. Popravdě patřila mezi povinné, neboť získali skalp prozatím nejhoršího celku soutěže z Olomouce.
Luhačovice – Husí velouté s višňovým likérem, kaštanová pěna nebo husí prsa v marinádě. Samozřejmě že k takovým specialitám nechybělo ani Svatomartinské víno Muškát či Svatovavřinecké.
Táborsko - Půltucet branek v této sezoně zatím vstřelil vyhlášený fotbalový kanonýr Miloslav Strnad v dresu FC MAS Táborsko. Tu šestou dal minulou sobotu do sítě Fastavu Zlín, ale bohužel k vítězství to nevedlo. Jihočeským tým na jihovýchodě Moravy prohrál 3:2.
Havířov – Ragbisté společenství Mariánské Hory/Havířov se z posledního místa tabulky v první lize neodlepili. V Přelouči prohráli 14:45 a zaujímají poslední pozici v tabulce.
Region – Dvanácté místo obsadil Petr Vabroušek v brazilském Ironmanu, který se konal ve městě Fortalezze. Malenovický triatlet dosáhl v závodu, jenž probíhal v horkém a vlhkém tropickém podnebí, na klasických tratích 3,8–180–42,2 kilometru, výsledného času 9:36:46.
Brno – Téměř po roce opět nastoupil k extraligovému zápasu. Návrat po zranění však Martinu Klapalovi nevyšel. Jeho Volejbal Brno v novém ročníku už popáté v řadě prohrál. V úterý navíc pražské ČZU podlehl bez jediného vyhraného setu 0:3. „Soupeřům to ulehčujeme vlastními nevynucenými chybami. Sráží nás především špatný servis," hledá příčiny neúspěchů navrátilec do sestavy.
Luhačovice – Orientační běžec TJ Slovan Luhačovice Zdeněk Slezák zvítězil časem 17:50 v 5. ročníku Luhačovického běhu Kerteamu. Stříbrný skončil s desetisekundovou ztrátou atlet AK Zlín Martin Hečko, třetí místo vybojoval časem 18:04 Dalibor Slovák z pořádajícího Kerteamu.
Zlín – /ROZHOVOR/ Na palubovce je od toho, aby táhl útok volejbalistů Zlína. A zvládl to i tentokrát. Matěj Uchytil byl jedním z těch, kteří výrazně přispěli ve včerejším 6. kole extraligy k pohodlné výhře Fatry 3:0 nad Havířovem.
Zlín – Dívčiny i pacholíci, vzhůru do díla s veselou lící. Svatému Martinu k radosti a k poctě i šlechetné štědrosti. Také vás vítám, dámy a páni na svatomartinském koledování.
Zlín – Přidělili mu bílý tréninkový dres, což ve Zlíně znamená atraktivní pracovní pozici: Budeš hrát s Čajánkem, dozvěděl se. Nová posila zlínských hokejistů Jakub Svoboda si dnes od 18 hodin v Pardubicích po reprezentační přestávce odbyde premiéru ve zlínském modrožlutém dresu.
Zlín – /ROZHOVOR/ Obdivoval hokej v podání ruských bohatýrů Kovalčuka s Radulovem. Na Karjala cupu v Helsinkách zaujal i reprezentační útočník Zlína Petr Holík, který své výkony korunoval výstavní ránou a svým druhým gólem v národním týmu tři minuty před koncem nedělního zápasu s Ruskem (2:4).
Zlín – Sérii tří utkání pravdy dnes startují extraligoví házenkáři Zlína. Loňský nováček nejvyšší soutěže na prahu své druhé sezony mezi elitou snil o play off, ale po devíti kolech má jen dva body a další osmibodovou ztrátu na postupovou osmou příčku.
Zlín - Jsi nadšenec do sportu, rozumíš si s češtinou a psát Tě opravdu baví? Neboj se nové výzvy a pojď si zkusit práci novináře a být přímo v centru dění! Jsme bezva parta, rádi Tě přivítáme.
Bruntál - Podzimní sezona moderních gymnastek je již tradičně věnována soutěžím společných skladeb. Mimo tradiční pohárové soutěže probíhá každoročně i Česko-moravský pohár ve společných skladbách Linie B.
Zlín - Ve zlínské části Kúty je již od roku 2008 rozestavěný bytový dům. Protože se výstavba v posledních několika letech nijak neposunula k cíli, místní začínali mít obavy, aby z domu nebylo zlínské „torzo" číslo 2. Zvláště když původní termín dokončení měl být už v roce 2011.
Pardubice – Druhý díl akce s názvem Daruj krev s pardubickými hokejisty se uskuteční dnes od 9 hodin do 12 hodin na transfuzním oddělení pardubické nemocnice.