Zlín – Fotbalisté Štítné nad Vláří se opět po roce topí v šampaňském a litrech slivovice. Včera totiž na zlínské Letné ve finále Poháru hejtmana Zlínského kraje porazili až v osmé sérii pokutových kopů čtyřnásobného vítěze Rak Provodov a splnili svou misi za obhajobou.
Jarcová – Setkat se s policisty? Spatřit vojenskou patrolu v boji? Nic nemožného pro děti a jejich doprovod, kteří zavítají v sobotu do Jarcové nedaleko Valašského Meziříčí. Takzvaně ve velkém se tu bude při Dětském dnu školy a obce Jarcová prezentovat Policie ČR a rovněž Rota aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Zlín.
Region – Ve fotbalových Morkovicích a Valašském Meziříčí si po víkendu mnou ruce. Třebaže podle Sportovně technických komisí KFS Zlín a řídicí komise pro Moravu tyto kluby v otázce členských příspěvků svých hráčů pochybily a byly potrestány, víkendové rozhodnutí Odvolací komise FAČR zrušilo kontumaci vynesenou nižšími instancemi a vrátilo jim body.
Brumov – Marek Moják z Třince zvítězil ve třetím turnaji 8. ročníku ATP Valašska tenisových amatérů nad čtyřicet let. Hráč ze severu Moravy, kterému pořadatelé udělili divokou kartu, porazil v klíčových zápasech ve čtvrtfinále Zdeňka Michalce, v semifinále Jana Kostku a ve finále Josefa Hnaníčka.
Přerov – Kamion za kamionem, hluk a zátěž, která se podepisuje na statice domů a stavu silnic. Takový je dnešní obrázek místní části Přerova Kozlovic. Zdejší obyvatelé mají po letech stížností a petic konečně naději na to, že se situace změní. Obcí totiž nebudou moci projíždět kamiony s tonáží nad 12 tun.
Zlínský kraj – Podíl nezaměstnaných se v květnu ve Zlínském kraji snížil o 0,4 procentního bodu oproti dubnu na 7,3 %. V evidencích úřadů práce v kraji tak bylo zapsáno 29 574 uchazečů o zaměstnání. To v porovnání s dubnem znamená úbytek téměř dvou tisíc lidí.
Štítná nad Vláří, Provodov – Obhájce Poháru hejtmana Zlínského kraje ze Štítné nad Vláří ve středu od 17 hodin na stadionu Letná vyzve čtyřnásobného vítěze z Provodova, který do boje o krajský fotbalový trůn zasáhne celkově pošesté.
Zlín – /ROZHOVOR/ Připadá si jako v pohádce. Už vloni sondovaly terén dva kluby NHL, ale jejich nabídky ještě odmítl a zůstal ve Zlíně. Teď už ale hokejového reprezentačního 21letého obránce Petra Zámorského nabídka New York Rangers oslovila natolik, že se zlínský odchovanec s jedním z nejslavnějších klubů na světě domluvil na dvouleté dvoucestné smlouvě.
Zlín – Rozražený ret si odnesl ze sobotního streetbalového odpoledne na zlínském náměstí Míru jeden z účastníků 18. ročníku pouliční basketbalové show.
Zlín – Kauzu údajné černé skládky v Mistřicích na Slovácku projedná opět uherskohradišťský okresní soud, který loni ve věci uložil bývalému starostovi obce Martinu Ondrouškovi (nez.) tříletý trest podmíněně odložený na stejnou dobu a peněžitý trest 100.000 Kč.
Zlín, New York – Ne, tohle není opožděný Apríl! Hokejový obránce a reprezentační 21letý bek a zlínský odchovanec Petr Zámorský podepsal dvouletou smlouvu s klubem NHL a finalistou Stanley cupu New Yorkem Rangers.
Region – Je rozhodnuto. Fotbalisté Slopného uspěli v nedělním zápase se Štítnou nad Vláří. Poté už žhavili telefonní linky do Nedašovy Lhoty, kde padla Jasenná. A pak už mohli otevírat láhve se šampaňským, protože získali před posledním kolem III. třídy skupiny B nedostižný čtyřbodový náskok.
Region – Hrdinkou 8. jarního kola krajského přeboru fotbalistek je Diana Kolářová, která se pěti góly postarala o výhru Baťova. Před závěrečným kolem je sice v čele Holešov, ale protože má už odehrány všechny zápasy, musí čekat, zda jej ještě výhrou nepřeskočí Nezdenice.
Zlín – Na devíti místech Zlínského kraje se dnes měnily teplotní rekordy. Nejvíce, 34,3 stupně Celsia, bylo naměřeno ve Starém Městě na Slovácku, kde byl překonán o dva stupně nižší rekord z roku 1996.
Zlín – Radnice ve Zlínském kraji vyslaly kvůli vysokým teplotám v posledních dnech do ulic kropicí vozy. Chtějí tak zvlhčit vzduch a snížit prašnost. Více pacientů kvůli vedru ošetřují také lékaři v nemocnicích. V kraji dnes mohou teploty vystoupat až k 35 stupňům Celsia.
Zlín – Až deset milionů korun rozdělí letos Zlínský kraj ze svého rozpočtu na dotacích poskytovatelům sociálních služeb. Loni získali téměř devět milionů korun. Sociálním službám chyběly v posledních letech peníze kvůli snížení státních dotací, některým dokonce hrozil zánik.
Region – V předposledním kole krajského přeboru fotbalistů viděli diváci v Morkovicích nevídaný obrat. Domácí prohrávali s Luhačovicemi 1:4, ale nakonec se radovali z vítězství po výsledku 7:5. Za Morkovice se třikrát trefil Gröpl, čtyři branky Luhačovic vstřelil D. Červenka.
Malenovice – Petr Vabroušek vybojoval zlatou pozici ve druhém závodu ze seriálu Ford Czechman Tour Českého poháru v dlouhém triatlonu v Pardubicích. Reprezentant klubu Author Tufo Trilife Zlín dosáhl v podniku, který byl zároveň mistrovstvím republiky na polovičních tratích ironmana 1,9 – 90 – 21 kilometru, výsledného času 4:10:20.
Zlín – Krajský soud ve Zlíně projedná fiktivní nákupy ortopedických a léčebných pomůcek, při nichž údajně skupina deseti obviněných způsobila zdravotním pojišťovnám škodu za více než 7,5 milionu korun.
Region - Výstavba zbrusu nové cyklostezky Bečva-Vlára-Váh s velmi poetickou zkratkou BEVLAVA, která v sobě skrývá jména těchto tří krásných řek se opět o něco více přiblížila. Právě v těchto dnech by totiž měla být hotová celková projektová dokumentace.
Domažlice - Mezi finalisty letošního ročníku stále více populárnějšího hudebního festivalu Czechtalent, zaměřeného na talentované zpěváky i zpěvačky do pětadvaceti let, se probojoval i domažlický rodák, student 1. ročníku informatiky na VOŠ, OA a SZŠ v Domažlicích, šestnáctiletý Hynek Hradecký.
Region – Zatímco králové fotbalové I. A třídy ze Vsetína a Hluk již dávno otevírali zátky šampaňského a dalších lahví s tekutým obsahem, zároveň se na trávnících rozhoduje o propadlících. Sestup rozhodně nemine trio Dolní Bečva, Ořechov a Žalkovice, klidné spaní nemohou mít ani ve Valašském Meziříčí a Zubří.
Region – O tom, kdo se připojí k postupujícím Jaroslavicím a Strání, se ve skupině A I. B třídy rozhodne až v posledním kole. Vedoucí Hrachovec propadl v Lidečku a druhé Valašské Příkazy stáhly jeho náskok na dva body. Dvanácté utkání v řadě bez porážky zaznamenali v I. B třídě fotbalisté Jaroslavic, kteří si minulý týden zajistili postup.
Zlín – Domácí atlet Svatopluk Janečka zvítězil v červnovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. Dvaačtyřicetiletý atlet z krajského města dosáhl v šestém podniku letošní sezony, který měřil 3,2 kilometru, času 10:18.
Zlínsko – Zatím jen dvě tajenky rozehraného ročníku Okresního přeboru OFS Zlín jsou známy po víkendovém předposledním kole. Zatímco v Tlumačově již převzali pohár za vítězství, v Kašavě se smiřují se svým sestupovým osudem. Kdo je ale doprovodí, určí až poslední kolo, kde budou na dálku soupeřit předposlední Bratřejov a dvanácté Louky.
Zlínský kraj - Rtuť teploměru výrazně poskočila směrem nahoru během jednoho týdne. Od uplynulého víkendu jsou ulice města rozpálené a koupaliště se začínají plnit lidmi, hledajícími osvěžení v chladné vodě. Sluneční paprsky a vysoké teploty však s sebou nepřinášejí jen potěšení.
Zlín – Ve Zlínském kraji se dnes měnily teplotní rekordy. Nejvíce, 33,3 stupně Celsia, naměřili meteorologové ve Starém Městě na Slovácku, kde byl překonán o 1,4 stupně nižší rekord z roku 1996.
Uherské Hradiště – Příslovečných za pět minut dvanáct ukazuje pomyslný ciferník technického stavu budovy uherskohradišťské Základní umělecké školy (ZUŠ) na Mariánském náměstí. Že se prostory školy stávají skutečně nebezpečné, dokazuje také událost z posledních dnů.
Region – /ANKETA/ „Každý člověk má právo zemřít tam, kde žil celý život," je přesvědčena ředitelka prvního zlínského domácího hospice Most k domovu Eva Hegmonová.
Zlín – Novinky v oblasti deskových a logických her představí příští týden ve Zlíně interaktivní výstava her a hlavolamů. Akce se uskuteční v Baťově institutu. Na platformě mezi 14. a 15. bývalou tovární budovou mohou návštěvníci hrát šachy na obří šachovnici či venkovním modelu hry Člověče, nezlob se, řekla dnes Věra Stojarová z pořadatelské obecně prospěšné společnosti Aktivně životem.
Slušovice – Skupiny Traktor, Tři sestry, Walda Gang a Skillet. To si většinou nechtěli nechat ujít fanoušci rockové muziky na víkendovém hudebním festivalu Bílá Hlína ve Slušovicích. Ten letošní byl dvoudenní a probíhal na dvou pódiích.
Region - /ROZHOVOR/ Opatrná spokojenost. Takový pocit převládá po necelých třech týdnech u státního zástupce Romana Kafky. Muže, který pomohl dostat hlavní viníky jedovatého alkoholu za mříže. Některé i doživotně.
Napajedla – V pořadí už třetí etapa rekonstrukce čeká místo posledního odpočinku v Napajedlích. Dotkne se mimo jiné tamních pěších komunikací či osvětlení, dělníci zapracují také na zlepšení vzhledu dominanty areálu, kterou je hřbitovní kaple.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - „Během posledního roku jsem s ním strávil víc času než s manželkou," říká o Luboši Prokopcovi jeho asistent Bohuslav Pilný.
Biskupice/ Řetechov - Nejrychlejší posádkou automobilového slalomu Zlín,jenž se jela kromě zařazení do mistrovství České republiky také jako závod FIA zóny Střední Evropy a České trofeje Junior, se v neděli v podvečer stal Michal Kašpar.
Zlín – Kapitán ševců sice prožil výrazně úspěšnější jaro než podzim, to však byla jen slabá náplast na konečný výsledek v podobě desátého místa. S deseti brankami byl znovu kanonýrem fotbalového Zlína, i když řadu zápasů odehrál na nezvyklém postu pravého záložníka.
Zlín, Belek – Tenisovou raketu prý drží jako pánvičku při vaření v kuchyni. „Co tam jdeš dělat?" rýpali do něj jeho spoluhráči v kabině, když oznámil, že si jde zahrát tenisový turnaj osobností. Jenže gólman zlínských hokejistů Libor Kašík ho celý vyhrál a přinesl ukázat vítěznou trofej.
Zlín – Stálé operační centrum zlínské městské policie přijalo v pátek, krátce po poledni oznámení ženy z I. Segmentu na Jižních Svazích, která strážníkům sdělila, že z vedlejšího bytu slyší volání o pomoc. Žena uvedla, že se jedná o jejího souseda, který se nedávno vrátil z nemocnice a může mít zdravotní komplikace.
Zlín – Čtyřikrát se fotbalisté zlínské juniorky trefili do břevna třebíčské branky, ale gólu se ve svém posledním domácím zápase letošní sezony MSFL nedočkali.