Tudy ne. Příští víkend čeká silnici z Fryštáku uzavírka
Zlín - Prodloužený volební víkend, který se blíží, se mnozí lidé chystají využít k návštěvě chalup a příbuzných tím spíše, že se blíží Dušičky. To znamená, že na cestách bude opět plno.
Zlín - Prodloužený volební víkend, který se blíží, se mnozí lidé chystají využít k návštěvě chalup a příbuzných tím spíše, že se blíží Dušičky. To znamená, že na cestách bude opět plno.
Zlínský kraj - Pravidelný přehled sportovních akcí, kam vyrazit za sportem ve Zlínském kraji
Zlínský kraj - Přestože vás volby do Poslanecké sněmovny možná donutí ukrást část volného času, nemůžeme vám ani tentokrát zapomenout nabídnout tipy na nadcházející víkend. Na zajímavou akci, která se koná ve Zlínském kraji, můžete přijít už dnes. Vybírejte z nabídky Deníku.
Zlínský kraj - Mimořádná bezpečnostní opatření přijala po dva dny policie v celém kraji včetně strážníků. Při volbách do Poslanecké sněmovny ČR budou kontrolovat uzamčení volebních místnostní, neporušenost uren i případné výtržnosti.
Zlínsko - Týdny předvolební kampaně jsou za námi a volební víkend před námi. Jak ho stráví lídři jednotlivých stran?
Region - Sledujte společně s Deníkem , jak volby prožijí lidé ze všech koutů Zlínského kraje. Muži i ženy, voliči levice i zapřisáhlí pravičáci všichni dnes či zítra odevzdají svůj hlas do uren a pomohou tak rozhodnout o tom, jak bude politická scéna v naší zemi v příštích letech vypadat.
Kroměříž – Pořádně smolným dnem byla uplynulá středa pro dvacetiletého řidiče osobního auta BMW. Mladíka totiž v odpoledních hodinách přistihli dopravní policisté v ulici Kotojedská v Kroměříži právě, když za jízdy telefonoval.
Zlín – Trápení se prohlubuje a cesta ven je v nedohlednu. Prvoligoví basketbalisté Zlína ze sedmi zápasů vyhráli jediný, doma proti pražské Spartě. Jenže od té doby prohráli pětkrát, naposledy doma s Vyšehradem a v Opavě s tamní rezervou velmi podobným způsobem.
Zlín – Od zápasu s Třincem se žlutomodří trápí. Určitě není náhoda, že s vynucenou zápasovou absencí Pavla Malcharka odešla ševcům potřebná kvalita ve finální fázi
Zlín - Prodloužený volební víkend, který se blíží, se mnozí lidé chystají využít k návštěvě chalup a příbuzných tím spíše, že se blíží Dušičky. To znamená, že na cestách bude opět plno.
Zlín – Střelecké soužení na pokračování. Jednou v poháru, třikrát v mistrovském střetnutí. Ševcům skutečně zvlhl střelecký prach a po krátkodobém vzepětí opět zabředli do bojů o záchranu. Odrazit se mohou zlínští fotbalisté dnes v utkání exligových celků.
Zlínský kraj /PRVNÍ DEN VOLEB/ - Sledujeme s reportéry Deníků ve Zlínském kraji rozhodování o novém složení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Nejpodrobnější informace, aktuální ohlasy, zajímavosti i spoustu fotografií a videí z kraje najdete jen u nás!
Liberec - Další porážka Libereckých. Basketbaloví Kondoři Liberec mají pochroumaná křídla a stále tak trenéru Janu Pastýříkovi chybí klíčoví hráči. V utkání basketbalové ligy točil liberecký trenér osmičku hráčů, kteří sehráli naprosto vyrovnaný zápas v Litoměřicích.
Zlín – Akrobat, odstřelovač nebo plavec. Kdepak, brankáři už dávno neplní jen své prapůvodní poslání o chytání puků a zabraňování střelcům skórovat. Baví také fanoušky pozápasovými děkovačkami.
Zlín – Již svůj třetí titul v krasojízdě (předtím v roce 2006 a 2007) vybojoval o víkendu zlínský sálový cyklista Ludvík Písek. Na palubovce Nezamyslic porazil o tři body svého rivala Jakuba Maška, a zajistil si tak účast na listopadovém MS ve švýcarské Basileji.
České Budějovice – Třicetiletý brankář druholigového Dynama ČB Zdeněk Křížek na jaře ještě v I. lize utrpěl v Plzni dvojnásobnou zlomeninu čelisti, do startu nové sezony se ale do týmu zase vrátil.
Zlín – Pokusit se o pohárový reparát, ale především potvrdit výborné výkony a výsledky ve své premiérové extraligové sezoně chtějí zítra od 18 hodin házenkáři Zlína. Tradičního účastníka nejvyšší soutěže z Frýdku-Místku, který má nyní o dva body více, se přitom nebojí.
Otrokovice - „Vystěhujeme je i s vedením města. Mamka tam bydlí a je to masakr." „To aby se člověk bál vylézt z baráku. Radši se odstěhujeme pryč z Otrokovic." „Ještě popřemýšlím o návratu do Otrokovic."
Uherské Hradiště – Lídři krajských kandidátních listin ze Slovácka včera nebo i dříve ukončili aktivní předvolební kampaň. Sčítání hlasů budou sledovat ze Zlína či Prahy.
Uherské Hradiště – Zdá se, že pomyslný boj s větrnými mlýny lze vyhrát. Alespoň částečně. Přesvědčila se o tom rodina Skládalova z Uherského Hradiště, která už několik let bojuje za dodržování svých práv při stavbě nového charitního centra v jejich sousedství.
Prostějov - V případě, že se chystáte během voleb mimo město, volební průkaz už si nevyzvednete, lhůta pro vyzvednutí na Magistrátu města Prostějov vypršela.
Zlín - Chtějí nás zastupovat v parlamentu, takže by měli snést i pár méně příjemných dotazů. Co jsme se zeptali krajských kandidátů do sněmovny?
Kroměřížsko – Od zítřka až do středy mají žáci a studenti základních a středních škol podzimní prázdniny. Zájmové organizace a střediska volného času v regionu proto pořádají pro děti řadu akcí, mnohé rodiny ale spíš vyrazí z města ven: jen co rodiče absolvují víkendové předčasné parlamentní volby.
Zlín - Zlínský deník má pro vás opět vstupenky. Pokud si chcete poslechnout Dana Bártu zdarma, zapojte se do naší soutěže.
Region – Dvě kanonýrky se výrazně zviditelnily v 9. kole divize fotbalistek. Valašskomeziříčská Jana Hrazdilová a Eva Sochorová z Brumova vsítily šest branek. Hattrick zaznamenala také Petra Gregorová z Březnice.
Halenkovice - Nerespektovali dopravní předpisy, a tak policisté sáhli k tvrdší metodě. Rodičům, kteří vozí své děti do školy, se pokoušeli nejprve domluvit. Ale nepomohlo to, řidiči dopravní předpisy vesele porušovali dál. Bude se proto pokutovat.
Zlínský kraj - Je sice stále babí léto, ale také ideální doba nechat se naočkovat proti chřipce. Během několika málo týdnů začnou útočit respirační viry a také chřipka. Proočkovanost ve Zlínském kraji je zatím kolem pěti procent, což odpovídá i republikovému průměru.
Region – Družstvem 9. kola krajského fotbalového přeboru žen jsou Nezdenice, které Březůvkám hodně znepříjemnily poslední podzimní zápas.
Zlín - Zlínský deník pro vás připravil další atraktivní soutěž. Tentokrát jde o lístky na zápasy hokejových Beranů. Těšit se můžete na soutěže před každým domácím utkáním.
Pelhřimovsko – Ve III. lize kuželkářů stále píše pohádku její nováček. Kamenice nad Lipou vybojovala už čtvrté vítězství za sebou.
Zlín, Vsetín – Přestože v posledním podniku jednodenních závodů českého šampionátu v rallye ve Vsetíně skončil Martin Vopatřil ve své skupině 6 na bedně, spokojen nebyl. Při absenci svých největších rivalů Koblihy a Vlčka zlínský pilot pomýšlel na vítězství.
Zlínský kraj - Při záchraně lidského života rozhodují sekundy. O přírodních katastrofách, jakými jsou povodně či požáry, se zdravotníci dozvědí až o minuty dříve, než tomu bylo dosud a možná díky tomu z trosek hořícího domu zachrání více lidí.
Zlín – /ROZHOVOR/ Porval se s italským útočníkem s kanadskými kořeny Lucianem Aquinem, během měsíce se vyšvihl na pozici nejproduktivnějšího obránce týmu. Zadák zlínských hokejistů Oldřich Horák se včera ráno vrátil z mise v EBEL lize, kterou si zkusil v dresu znojemských Orlů, s báglem plným zážitků a dojmů.
Zlín - Exotickou dřevinu najdete v mateřské školce v ulici Osvoboditelů. Vyhlašování ankety Strom roku doprovázel program pro děti
Zlín - Chtějí nás zastupovat v parlamentu, takže by měli snést i pár méně příjemných dotazů. Co jsme se zeptali krajských kandidátů do sněmovny?
Zlín – Tvrdý pád z hrušky dolů si včera prožili házenkáři Zlína. Nováček extraligy po posledních výborných výsledcích sice osmifinálový duel s Brnem rozehrál výborně, ovšem nakonec musel strávit porážku a vyřazení. „Je to velká škoda, v této soutěži jsme měli velké plány," přiznal trenér Zlína Andrej Titkov.
Zlín – Zlínská radnice navázala kontakty s maďarským městem Martfű. Zakladatelem města byl Jan Antonín Baťa, jméno zlínského obuvníka tam nově nese jedna z ulic.
Zlín – Vrchní soud v Olomouci dnes vrátil zlínskému krajskému soudu údajný dotační podvod, z něhož tak jsou nadále obviněni někdejší rektor Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně Ignác Hoza a bývalý děkan Fakulty logistiky a krizového řízení (FLKŘ) Vladimír Mrkvička.
Zlín - Doba ledová poslední dobou častým tématem diskusí studentů, ale i starších lidí v regionu. Přijde? Kdy? Jsou časté výkyvy počasí jejím předznamenáním? Deník oslovil odborníka na dobu ledovou, klimatologa Ladislava Metelku.
Plzeň – Po třech prohraných zápasech v řadě opět poznaly házenkářky HC Plzeň, jak chutná slastný pocit vítězství.
Trutnov - Každá série jednou končí. Ta trutnovská vítězná si bohužel za špatný den vybrala neděli 20. října. Do sportovní haly při ZŠ Komenského dorazil soupeř z Litoměřic a po zásluze si jako první v sezoně odvezl vítězství.
Opava /POZVÁNKA/ - Vylepšit obranu a přivézt vítězství. S tímto jedou opavští basketbalisté k dnešnímu zápasu do Kolína. Slezané se budou muset vyrovnat s absencí černohorského křídelníka Milutina Djukanoviče.
Praha /FOTOGALERIE/ - Po návratu z prvních poválečných olympijských her si před 65 lety, 24. října 1948, vzal zlatý medailista Emil Zátopek reprezentantku v hodu oštěpem Danu Ingrovou. V Uherském Hradišti se tak zrodil manželský pár, který nemá v historii české atletiky obdoby.
Zlín - Doba ledová poslední dobou častým tématem diskusí studentů, ale i starších lidí v regionu. Přijde? Kdy? Jsou časté výkyvy počasí jejím předznamenáním? Deník oslovil odborníka na dobu ledovou, klimatologa Ladislava Metelku.
Zlín – Organizátoři si mohli mnout ruce. Závod Přes valašské kotáry – Běh Zlínem se vydařil. V hlavní ženské kategorii vyhrála zástupkyně pořádajícího oddílu AK PSK Zlín Kateřina Hálová (na snímku), mezi muži zase vytvořil nový traťový rekord Petr Vitner z Nového Města na Moravě.
Uherský Brod – Davy zvědavých lidí, nadšené děti u nepřeberného množství technických atrakcí, hukot proudících návštěvníků jako v úlu. Zhruba tak nějak by se dala ve zkratce popsat atmosféra při zbrusu nové akci s názvem BRODexpo, která se v pátek 18. října a v sobotu 19. října konala v Domě kultury v Uherském Brodě a jeho přilehlém okolí.
Zlín – Soustředit se jen na záchranu? To od rozjetého nováčka extraligy házenkářů nečekejte. Druhá výzva v podobě pěkného výsledku v doplňkové soutěži jménem Český pohár se právě postavila před ně. V rámci osmifinále touží Zlínští po skalpu KP Brno, se kterým se utkají dnes od 18 hodin.
Zlínský kraj, Praha – Bývalý předseda zemědělského družstva Slušovice František Čuba obdržel pozvánku na pondělní předávání státních vyznamenání. Podle serveru iHNed.cz je velmi pravděpodobné, že Čubovi prezident Miloš Zeman předá na státní svátek vyznamenání za budování státu.
Zlín – Prvoligovým starším dorostencům Zlína se v domácím dvojzápase příliš nevedlo. Devatenáctka ševců podlehla ve včerejší dohrávce na Vršavě ostravskému Baníku 0:2. V sobotu zachránili žlutomodří alespoň bod, když proti poslední Opavě dohnali dvoubrankové manko.
Region – Spanilá jízda nebere konce. Třetí hattrick v řadě nasázel fryštácký kanonýr Luděk Lošťák. Po třech gólech do sítě Štípy a Halenkovic si nebral servítky ani s Mysločovicemi. Třígólový příspěvek zaznamenal i pohořelický Miroslav Ruzselák.