Zlín - Sotva doma ukázali rodičům vysvědčení, už se šli bavit. Stovky školáků i menších dětí ze Zlína strávily první hodiny prázdnin na zlínském náměstí Míru. Radnice tam pro ně připravila program až do večerních hodin.
Zlín – První větší posilu mají na mušce házenkáři Zlína. Nováček extraligy, který se vrací mezi elitu po dlouhých 13 letech, intenzivně jedná o příchodu zkušeného pivota Radima Kovaříka, jenž naposledy hájil barvy Přerova a v minulosti i Bystřice pod Hostýnem.
Zlín – Psal se 16. listopad 2011. Zlínský deník jako první informuje o záměru České pošty přestěhovat svou hlavní zlínskou pobočku z náměstí Míru do jiné budovy. „Hlavním důvodem je vysoký nájem," vysvětlila tehdy důvody, které poštu k těmto úvahám vedou její mluvčí Marta Selicharová.
Zlín – Výborná zpráva pro fanoušky ševců. Kapitán zlínských fotbalistů Tomáš Polách zůstane na Letné i v nadcházející sezoně. S vedením klubu se zkušený středopolař dohodl na další spolupráci. Na jeho setrvání hodně záleželo, protože od něj se budou v nejbližších dnech odvíjet jednání i s dalšími hráči.
Vsetín – Víte, kde je ve Vsetíně Peklo? Lidé tak označují úsek v místní části Rokytnice kolem výpadovky na Zlín. Dennodenně tam totiž v těsné blízkosti rodinných domů projíždí velké množství nákladních automobilů, které způsobují hlučnost a velkou prašnost.
Zlín - V těchto dnech se dají do pohybu první pojízdné regály s nákladem knih. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se začíná stěhovat z centra města do Baťova institutu v areálu Svitu. Začíná skladem knihovního fondu, otevřená zůstane do 12. července.
Zlín – Někteří řemeslníci se opravdu prodraží. Ty, kteří si řekli o sto tisíc za výměnu pár metrů okapů, nyní hledá policie. Čtveřice mužů je podezřelá ze spáchání přečinu podvod, kterého se měla dopustit na 73letém muži ze Zlína.
Zlín – Možná další Petra Kvitová vyrůstá ve zlínském tenisovém klubu, který se již může chlubit jedním klenotem v podobě Jiřího Nováka. Přestože v 15 letech se ještě složitě předpovídá velká kariéra, stále ještě žákyně základní školy Barbora Miklová již sbírá vavříny a jde cílevědomě za svým snem.
Přerov – Zápasový program inline hokejistů pokračoval o víkendu dalšími zápasy. V extralize muži bojovali v play-out o udržení v extralize proti týmu z Hradce Králové.
Zlín – Hlavní pobočka zlínské pošty dnes po desetiletích definitivně opouští náměstí Míru. Zůstávají již jen vzpomínky, nostalgie, nápis na zamčených dveřích odkazující zákazníky do areálu Svitu a za nimi prázdná a opuštěná budova.
Zlín V Otrokovicích vyrábějí nejzdravější a nejchutnější klobásky široko daleko. Petra Zbořilová je spolumajitelkou místního řeznictví a zvítězila se svou Čertovskou klobásou v soutěži Regionální potravina.
Zlín - Několik let se o ní diskutovalo, ale celou dobu to vypadalo, že někteří staví jen vzdušné zámky. Rozhledna ve Zlíně však možná nakonec stát skutečně bude.
Slovácko – Do rozsáhlé pátrací akce po jednašedesátileté ženě z Uherského Brodu, kterou její rodina pohřešuje už od 17. června, se pustila ve čtvrtek navečer policie. Strážci zákona prohledali okolí obce Polichno u Luhačovic.
Zlín – Někteří řemeslníci se opravdu prodraží. Ty, kteří si řekli o sto tisíc za výměnu pár metrů okapů, nyní hledá policie. Čtveřice mužů je podezřelá ze spáchání přečinu podvod, kterého se měla dopustit na 73letém muži ze Zlína.
Poteč – Opel Vectra skončil včera před šestou ranní v potoce. Vážná nehoda se stala na silnici mezi Potečí a Valašskými Příkazy. Dvě osoby při ní utrpěly zranění, jednu musel dokonce transportovat vrtulník.
Region – Zatímco nejlepší dva týmy okresního přeboru přistoupily i k závěrečnému kolu soutěže zodpovědně a ve vzájemném duelu se po zajímavém souboji rozešly smírně, sestupující Kostelec a béčko Napajedel se ke svým soupeřům ani nedostavily.
Region – Ani jeden ze suverénních vládců skupin fotbalové I. A třídy nechce postoupit do krajského přeboru. Rezerva Brumova i Újezdec shodně vyhrály svou soutěž o luxusních sedm bodů, přesto si ji zahrají i v příštím ročníku. Místo nich se do nejvyšší soutěže v kraji podle všeho podívají SK Vizovice a Fryšták.
Zlín - Několik let se o ní diskutovalo, ale celou dobu to vypadalo, že někteří staví jen vzdušné zámky. Rozhledna ve Zlíně však možná nakonec stát skutečně bude.
Region – Nakonec suverénním vládcem I. B třídy skupiny B je otrokovický SK Baťov 1930, který stylově v posledním kole porazil poslední Louky a ještě zvýšil svůj náskok na druhé Jaroslavice, které remizovaly s Tečovicemi. Poslední zápas to byl pro kouče Baťova Romana Koleniče, který na střídačce nováčka I. A třídy končí!
Zlínský kraj - Ptali jste se experta Zdenka Urbanovského z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. Odpovídal vám v pondělí 8. července od 14 do 16 hodin.
Zlín – /ROZHOVOR/ Na domácí antuce vybojovala vůbec svůj první bod do žebříčku WTA, ale spokojená nebyla. Blízko byla hned osmi. Dcera hokejového trenéra Zlína Karolína Vlachová totiž ve včerejším úvodním kole mezinárodního turnaje žen Smart Card Open Monet+ po velkém boji podlehla Mendésové ve třech setech.
Region – Béčko Příluk bylo asi nejspokojenějším týmem posledního kola soutěže III. tříd hraných pod hlavičkou OFS Zlín, neboť výhrou nad Hvozdnou si zajistilo záchranu. Hosty už prohra tolik mrzet nemusela, postup si totiž jistilo vysokou výhrou nad Mysločovicemi béčko Mladcové.
Zlín - Seriál CO DNES DĚLAJÍ MISTŘI 2004 najdete každou sobotu pouze v tištěném Deníku. Tentokrát povídání s Tomášem Kárným. "Za šest set tisíc v kufříku mě prodali do krajského přeboru," tvrdí Kárný.
Ostrava, Zlín – Ostravští letečtí záchranáři v pátek ráno zasahovali u vážné nehody ve Zlínském kraji. Mezi obcemi Valašské Příkazy a Poteč havarovalo osobní vozidlo - vyjelo ze silnice a skončilo na střeše pod mostem.
Zlín – /ROZHOVOR/ Nemá za sebou zrovna nejzářivější sezonu, přesto po něm slintá minimálně pět klubů starého kontinentu. Tři z nich mají své sídlo v zemi současného vládce evropského fotbalu, německá bundesliga.
Zlín - Téměř devět milionů korun získají podnikatelé, kteří stojí o technologické novinky vytvářené vědeckými týmy pracovníků univerzit. Již potřetí mohou podnikatelé žádat kraj o inovační vouchery a navázat tak spolupráci s vysokými školami.
Buchlovice – Rozhodli se pro boj s pomyslnými větrnými mlýny, nijak je to ale od jejich snah neodrazuje. Řeč je o zhruba šedesáti lidech, kteří mají chaty, a v několika případech i trvalé bydlení, v buchlovické lokalitě Trnávky.
Zlín - Téměř devět milionů korun získají podnikatelé, kteří stojí o technologické novinky vytvářené vědeckými týmy pracovníků univerzit. Již potřetí mohou podnikatelé žádat kraj o inovační vouchery a navázat tak spolupráci s vysokými školami.
Zlínský kraj - Říká se tomu vzpomínkový optimismus a je na to spolehnutí. Lidská paměť má zázračnou schopnost potlačovat vzpomínky na nepříjemné zážitky, zatímco hezké věci nám zůstávají v paměti vepsány mnohem pevněji.
Zlínský kraj - Tradiční valašská svatba nebo noční rybářské závody poslední červnový víkend se v kraji rozhodně nudit nebudete. Ve všech částech regionu vás totiž čeká bohatý program.
Zlín - Profesionální hasiči, záchranáři, policisté, ale i dobrovolníci budou moci v budoucnu trénovat v novém výcvikovém středisku. Vyrůst má v areálu stávající hasičské stanice ve Zlíně. Profesionální hasiči na něj čekají už od 90. let.
Nová Paka – V Otrokovicích se konalo společné mistrovství České a Slovenské republiky v dlouhém triatlonu na tratích 3,8 km plavání, 180 km kolo a 42 km běh.
Zlín - Profesionální hasiči, záchranáři, policisté, ale i dobrovolníci budou moci v budoucnu trénovat v novém výcvikovém středisku. Vyrůst má v areálu stávající hasičské stanice ve Zlíně. Profesionální hasiči na něj čekají už od 90. let.
Zlínský kraj - Jaké vysvědčení dostal Zlínský kraj od svých žáků? Oslavy na Velehradě se blíží - jak budou vypadat letos? Nejlepší potraviny kraje se střetly - kdo zvítězil? Kauza Maslák pokračuje - co přinesly výslechy svědků? To vše a mnohem více se dozvíte v pátečním vydání Zlínského deníku.
Zlín – Po středečním vyřazení turnajové jedničky Sandry Záhlavové zbývající hráčky z kvarteta nasazených nezaváhaly. Do čtvrtečního čtvrtfinále mezinárodního turnaje žen ve Zlíně Smart Card Open Monet +, dotováného 25 tisíci americkými dolary, se z patnáctky českých tenistek probojovala jediná – Denisa Allertová, kterou čeká duel s „trojkou" Klaffnerovou z Rakouska.
Zlín – „Byl jsem obžalovaný za to, co píše slovenský bulvár. Prokurátor obžaloval čtyři lidi na základě toho, že si myslel, že něco není v pořádku." Nechybělo ani tvrzení, že státní zástupce a média neříkají pravdu a že jsou informace zavádějící.
Zlín - V kauze údajných vyděračů z ČR a ze Slovenska vypovídali dnes u zlínského krajského soudu další poškození. Tchán údajně vydíraného majitele stavební firmy například popisoval, jak vyděrači stříleli brokovnicí na jeho dům a zapálili auto jeho dcery.
Plzeň – Nespokojení rodiče šesťáků ze 14. základní školy v Plzni-Doubravce společně přeložili téměř celou třídu na jinou základní školu. Rozhodli se tak poté, co se marně snažili s ředitelkou školy dohodnout na setrvání třídní učitelky na škole. Ta nyní společně s 16 dětmi z celkem 23 odchází na 28. základní školu v Lobzích.
Frýdlant - Obyvatelé Frýdlantska se nemusí obávat, že by přišli o svou nemocnici anebo lékařskou péči. Obavy se objevily poté, co starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS) v pondělí večer na facebooku potvrdil, že nemocnice změnila svého majitele. Potvrdil tak informace Deníku o chystaném prodeji.
Frýdlant - Obyvatelé Frýdlantska se nemusí obávat, že by přišli o svou nemocnici anebo lékařskou péči. Obavy se objevily poté, co starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS) v pondělí večer na facebooku potvrdil, že nemocnice změnila svého majitele. Potvrdil tak informace Deníku o chystaném prodeji.
Zlín - V kauze údajných vyděračů z ČR a ze Slovenska vypovídali dnes u zlínského krajského soudu další poškození. Tchán údajně vydíraného majitele stavební firmy například popisoval, jak vyděrači stříleli brokovnicí na jeho dům a zapálili auto jeho dcery.
Zlín - Bezplatné odstavné parkoviště, ovšem jen provizorní. Taková je současná vize magistrátu, která se týká využití nevzhledných ploch pod sportovní halou. Právě toto prostranství radnice nedávno vykoupila od firmy ECM zpět. Stálo ji 80 milionů korun.
Zlín - Uslzené oči a plný nos. Takto nyní nejsnáze poznáte alergika. Právě v období, kdy se město pustilo do údržby zelených ploch, alergici a astmatici trpí. Ve Zlíně se totiž posečená tráva většinou nechává na místě. Zvláště na sídlištích tak začíná řádit epidemie senné rýmy.
Zlínský kraj - Zlínský deník vám přináší několik tipů na výlet. S dětmi se můžete vydat na strašidelnou prohlídku hradu Lukov. Milovníky popu potěší koncert Věry Špinarové.
Region – Exekutiva ČSH rozhodla, že z extraligové soutěže nebude letos nikdo sestupovat. Naopak se nejvyšší soutěž házenkářů rozšíří na dvanáct účastníků.