Luhačovice – Do lázeňského města Luhačovic zavítal v pátek večer ministr zahraničních věcí a kandidát na prezidenta České republiky Karel Schwarzenberg. V tamním Sokolském domě zavzpomínal na svého nedávno zesnulého přítele.
Orlová – Zlínské béčko je pro orlovské třetiligové fotbalisty snad zakleté. Slávisté na hřišti soupeře v úvodním podzimním kole remizovali, i když byli jasně lepší, neproměnili řadu tutovek a dokonce penaltu.
Světlá nad Sázavou – Již dvanáctý ročník tradiční modelářské výstavy se od pátku do neděle konal v zasedací síni Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou.
Kladno – Jágr stačil jen zírat! Na nic jiného se totiž proti rozjetému komandu extraligových hokejistů Zlína nezmohl. Osmou výhru v řadě na ledě soupeře zařídil hattrickem 20letý útočník Honejsek, který totálně odzbrojil kladenské Rytíře i jejich velitele. Již zítra od 17.30 vyzvou doma Třinec.
Zlín /SKÓRE DENÍKU/ - Vzpomínková akce k událostem, které mají vztah ke dvěma sedmnáctým listopadovým dnům 20. století, padesát let od sebe vzdálených, se uskutečnila v řadě měst Zlínského kraje.
Mohelnice – Ještě ve třetím kole poslední celek divize půjde do jarních odvet jako divizní lídr. Neuvěřitelné tažení mohelnických fotbalistů může tedy skončit postupem do Moravskoslezské fotbalové ligy.
Praha - Fotbalisté Karviné porazili v 16. kole druhé ligy Bohemians Praha 2:0 a po čtyřech zápasech ukončili sérii remíz. Zlín přejel na závěr podzimu po výtečném výkonu Holici. Viktoria Žižkov veze z Opavy výhru 2:1. Bohemians 1905 nezaváhali proti Pardubicím. Znojmo se po čtyřech duelech dočkalo třech bodů.
Zlín – Snaživý výkon extraligových volejbalistů Zlína na mistra nestačil. Fatra v pátém kole nejvyšší domácí soutěže sice přehrála v úvodním setu České Budějovice a slušně nakročila i do druhého dějství, pak však Jihočeši naplno zužitkovali své zkušenosti z evropských pohárů a výsledek ve zlínské hale otočili.
Zlín – Zlínská juniorka se postarala v závěru podzimu o velké překvapení. Mladí ševci v 16. kole MSFL nečekaně dobyli Orlovou, což se v dosavadním průběhu ročníku ještě nepodařilo žádnému třetiligovému celku. Hosté tak přivezli druhou venkovní výhru, která má pro ně v boji o záchranu cenu zlata.
Zlín, Olomouc – Poslední zápas podzimu fotbalistům 1. HFK Olomouc vůbec nevyšel a druholigový souboj na půdě Zlína tak skončil jasnou výhrou domácích v poměru 3:0. Ráz utkání 16. kola určila rychlá Malcharkova branka a vyloučení hostujícího Kopeckého. Vypjatou partii pak rozsekl dvacet minut před koncem lahůdkovým gólem zlínský Matějov. Tečku za vydařeným finišem napsal z penalty domácí kapitán Polách.
Zlín - Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice vydřeli cenné tři body ve Zlíně, udrželi kontakt s čelem extraligové tabulky a v relativním klidu mohli odletět za Ligou mistrů do Novosibirsku.
Zlín /ROZHOVOR/ – Pavel Malcharek byl znovu důležitou postavou sobotního zápasu. Zlínský útočník již v sedmé minutě otevřel skóre zápasu a i v dalším průběhu neúnavně tahal útočné akce ševců. Podepsal se i pod druhou branku žlutomodrých, kdy vystihl chybnou rozehrávku Hanáků a uvolnil do gólové akce Matějova. Po zápase měl tedy spoustu důvodů ke spokojenosti, přestože duel byl hodně vyhecovaný.
Zlín - Asi dvanáct lidí, z nichž někteří jsou bez domova a další žijí na ubytovnách, si oblíbilo místo mezi vlakovými kolejemi a cihlovými věžáky na třídě Tomáše Bati nedaleko supermarketu Albert ve Zlíně. Scházejí se tam den co den pod stromem, kousek od dětského hřiště, popíjejí víno z krabice či z PET lahví a baví se po svém.
Olomouc – Pořádnou kanonádou se s letošním fotbalovým podzimem loučili hráči Sigmy Olomouc B. Ti na hřišti Hulína nastříleli šest branek a zápas 16. kola Moravskoslezské fotbalové ligy zvládli s naprostým přehledem.
Zlín – To byla nádhera! Ševci znovu rozdávali na Letné radost. Druholigoví fotbalisté Zlína se loučili s podzimem výtečným výkonem a jednoznačnou výhrou nad HFK Olomouc v poměru 3:0. Ráz utkání 16. kola určila rychlá Malcharkova branka a vyloučení hostujícího Kopeckého.
Prachatice - Také vyšetřování dalšího přečinu krádeže v jednočinném souběhu s přečiny poškození cizí věci a porušování domovní svobody skončilo obviněním.
Uherské Hradiště - Celých čtrnáct let čekali diváci Slováckého divadla v Uherském Hradišti na dílo Karla Čapka. Dočkali se právě teď. Režisér Dodo Gombár s herci nastudoval Válku s mloky. Dnes bude mít premiéru s Vladimírem Doskočilem, Zdeňkem Trčálkem, Monikou Horkou, Jitkou Joskovou a dalšími v hlavních rolích.
Olomouc – Velkým zklamáním pro olomoucké házenkářky skončil jejich poslední zápas v letošním kalendářním roce. Zora podala v utkání 11. kola interligy se Slavií Praha nejhorší domácí výkon sezony a po zásluze prohrála 21:27. Z podzimní části soutěže tak Hanačky vyválčily pouze jediné vítězství, zato pražský celek se drží na vítězné vlně i v popředí tabulky.
Bystřice pod Hostýnem – Návrhářem vlastního domova: to je název projektu, který v bystřickém volnočasovém středisku Včelín organizuje designérka Veronika Mesárošová.
Zlín – Tak trochu jinak než je obvyklé si ve Zlíně na tamním náměstí Míru připomněli uplynulý pátek třiadvacáté výročí Dne boje za svobodu a demokracii – 17. listopad.
Zlínský kraj - Ceny pohonných hmot se ve Zlínském kraji opět snížily, výrazně klesly zejména u benzinu, jehož cena se snížila oproti minulému týdnu o 76 haléřů. Za litr Naturalu 95 se nyní v kraji platí průměrně 36,07 koruny. Cena za litr nafty se snížila o 28 haléřů na 36,26 koruny.
Zlín - Poprvé ochutnalo zlínské publikum hudební lahůdky, kterých si Šumperští užívají už roky. Největší středoevropský festival bluesové hudby Blues Alive, který se koná už po sedmnácté, měl totiž letos zastávku i ve zlínském Kongresovém centru.
Zlínský kraj - Nadcházející víkend nebude jen o připomínce boje za svobodu a demokracii. Ve Zlínském kraji je připravena celá škála kulturních akcí. Nabízíme několik tipů
Zlín – Trefil naději, a mohl se stát dokonce hrdinou. Obránce extraligových hokejistů Zlína Radim Tesařík odstartoval gólem na 1:3 honbu za vyrovnáním. Nakonec však Sparta Praha svou výhru 3:2 po měsíci na ledě soupeře s obrovskou dávkou štěstí uhájila.
Zlín - Právě dnes se vydal na cestu do Bulharska již čtvrtý sup bělohlavý odchovaný ve zlínské zoo. Nejprve si bude zvykat na tamní prostředí v takzvané aklimatizační stanici, po nějaké době se dostane do volné přírody. Akce je součástí spolupráce zlínských a bulharských zoologů.
Zlín – To byla paráda, i když se smutným koncem. Extraligoví hokejisté Zlína sice prodloužili šňůru na šest domácích porážek v řadě, přesto mohli odcházet se vztyčenou hlavou. Dokázali totiž snížit ze stavu 0:3 na 2:3. V neděli budou berani sérii sedmi vítězných zápasů prodlužovat na horkém ledě Jágrova Kladna.
Zlín - Právě dnes se vydal na cestu do Bulharska již čtvrtý sup bělohlavý odchovaný ve zlínské zoo. Nejprve si bude zvykat na tamní prostředí v takzvané aklimatizační stanici, po nějaké době se dostane do volné přírody. Akce je součástí spolupráce zlínských a bulharských zoologů.
Olomouc/Zlín – Letošní podzim uzavřou fotbalisté 1. HFK Olomouc na půdě Zlína. V sobotu od 17 hodin se Hanáci pokusí na stadionu Letná navázat na vítěznou sérii z posledních venkovních zápasů a úspěšně tak zakončit své podzimní působení ve druhé lize, které se již nyní dá označit za velmi vydařené.
Zlín – /ROZHOVOR/ Před zraky svého mladšího bratra Romana vstřelil svůj premiérový gól v sezoně zkušený bek extraligových hokejistů Zlína Martin Hamrlík. Jeho úspěšná trefa navíc byla ve středeční bitvě v Chomutově (2:1) vítězná, a splnil tak sourozenci hájícímu barvy klubu NHL Washington Capitals jeho přání.
Napajedla – Neuspokojivé výsledky holešovských házenkářů stály místo na lavičce Romana Pavlase. Tým už vedl v Napajedlech Jaroslav Kočí a mohl se se svými svěřenci radovat ze zisku nečekaného bodu.
Zlín – Loučení s tímto kalendářním rokem obstará zítra v podvečer na zlínské Letné souboj domácích ševců s aktuálně třetím týmem HFK Olomouc. Hanáci se coby staronováček vyšvihli mezi druholigovou elitu a žlutomodří tuší, že dobývání hostující defenzivy bude hlavním tématem tohoto moravského derby.
Zlín – Poprvé od tragické události na sobotní RallyShow Uherský Brod promluvil také Roman Kresta. Loňský mistr republiky a letošní vicemistr se tohoto exhibičního setkání premiérově zúčastnil a stejně jako další účastníci byl i on následky smrtelné nehody silně zasažen.
Přerov – Ligové soutěže kuželkářů pokračovaly o víkendu dalšími zápasy. Spartaku Přerov dařilo. Družstvo žen zdolalo ve šlágru sedmého kola první ligy Blansko 5:3. Muži zvítězili na drahách v Třebíči 7:1. Zaváhala jen jejich třetiligová rezerva, jež nestačila na Michálkovice a prohrála 1:7.
Hulín – Plný bodový zisk si připsali do tabulky krajského přeboru volejbalisté Hulína. V domácím prostředí zvládli celkem snadno oba zápasy s Bojkovicemi a v tabulce se posunuli na osmé místo.
Zlín – Poslední zápas tohoto kalendářního roku je tady. Ševci přivítají v sobotní předehrávce úvodního jarního kola druhé ligy olomoucký tým HFK. Hanáci se po polovině soutěže vyhřívají na třetím místě tabulky, nicméně zlínští fotbalisté se chtějí na Letné loučit vítězně.
Zlín – Extraligoví volejbalisté Fatry si v sobotu užijí jeden z vrcholů sezony. Na palubovku Zlína přicestuje několikanásobný mistr a pravidelný účastník Ligy mistrů z Českých Budějovic.
Most, Zlín – Mezi nejlepší pětici v republice pronikli reprezentanti TZP Nemo Zlín. Na finále ligy mládeže v ploutvovém plavání (PP) a rychlostním potápění (RP) v Mostě sice nemohli zlínští zástupci kvůli veliké marodce odjet v plném obsazení, přesto svou kůži neprodali lacino.
Zlín – Jednání vedení hokejistů Zlína s útočníkem Nashwillu Predators Martinem Eratem o jeho příchodu nedopadla úspěšně. Ani středeční návštěva kabiny beka Romana Hamrlíka po zápase v Chomutově nepatřila mezi „vyjednávací" tajně naplánované schůzky.
Zlín – Baťův institut, který vzniká rekonstrukcí dvou bývalých továrních budov v baťovském areálu v centru Zlína, vyhlásil soutěž na svou zvukovou znělku. Motiv musí vyjadřovat nějakým způsobem poslání institutu a měl by být zároveň nadčasový, informovala ČTK ředitelka institutu Lenka Struhárová Jančaříková.
Region – Přestože byl po utkání 13. kola I. B třídy skupiny C mezi Zlechovem a Slavkovem (1:0) podle svých slov hlavní sudí Roman Panáček napaden hráčem hostí, nikdo potrestán nebude. Rozhodla o tom Disciplinární komise KFS Zlín na svém posledním zasedání, která celý případ prošetřila.
Zlín - K požáru strojního zařízení v přízemí jedné z průmyslových budov v bývalém areálu Svit Zlín vyjela ve středu ráno po osmé hodině tři cisternová vozidla hasičů.
Zlínský kraj - Dvanáct bodů. To je hodnota, které kvůli svému špatnému chování za volantem už ve Zlínském kraji dosáhlo víc než tisíc šoférů. A kvůli tomu přišli o řidičský průkaz.