U kuriózní dopravní nehody o čtvrtečním poledni zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. V Lípě nad Orlicí havaroval kamion, který vyjel mimo komunikaci a skončil zaparkovaný v zahradě u rodinného domu. Při nehodě bylo poškozeno vozidlo i samotný dům, ale statika naštěstí narušena nebyla.
Týniště nad Orlicí - Klidné léto si na frekventované „jedenáctce“ řidiči neužijí. V polovině srpna začnou opravy silničního mostu u kruhového objezdu v Týništi nad Orlicí. Provoz bude řízen kyvadlově.
Rychnovsko - Zloději na Rychnovsku se neštítí ničeho. Neznámý pachatel například odcizil mobilní záchod. Vyšetřování mají na starosti policisté obvodního oddělení z Týniště nad Orlicí.
Týniště nad Orlicí - V letošním ročníku celostátní soutěže O křišťálovou popelnici, která se pravidelně koná pod patronátem společnosti EKO-KOM, zabodovalo v podhůří Orlických hor Týniště nad Orlicí. To dosáhlo na pomyslnou zlatou medaili v kategorii obcí od jednoho do deseti tisíc obyvatel.
Týniště nad Orlicí - Silnice I/11 v těchto měsících pro řidiče zrovna přívětivou autostrádou není a nebude. Po opravách povrchu „jedenáctky“ u Třebechovic, v Častolovicích a u Vamberka se silničáři od úterý 12. června vrhli i na opravu silničního mostu na obchvatu Týniště nad Orlicí.
Rychnovsko - Vítězem 11. kola jarní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku se stal Milan Kotyška z Českého Meziříčí (st. číslo RK0076), jenž stejně jako Jiří Hlaváček z Týniště nad Orlicí získal 19 bodů. O jeho triumfu rozhodlo, že byl blíže Supertrefě.
Týniště nad Orlicí /FOTO/ - S příchodem června nemohla v Týništi chybět tradiční kulturní akce - Swingový festival Jardy Marčíka. Ten se konal na Tyršově náměstí v pátek a sobotu již po třiadvacáté.
Týniště nad Orlicí - V pátek 1. června se Týniště nad Orlicí ponořilo do tradičního Swingového festivalu Jardy Marčíka. Ten se koná u místního kulturního domu již po třiadvacáté.
Rychnovsko - Ještě před víkendem museli hasiči zasahovat u dopravní nehody v Týništi nad Orlicí. Řidič v Nádražní ulici narazil do odstaveného vozidla. Při nehodě navíc museli kvůli zranění jedné osoby zasahovat kromě hasičů i lékařští záchranáři.
Dvůr Králové nad Labem - Nejen z loňské vraždy mladé ženy, ale také z pěti ozbrojených přepadení se bude před soudem zodpovídat třiačtyřicetiletý muž. Z dalších zločinů ho usvědčily vzorky DNA.
Týniště nad Orlicí - Jako každoročně se první červnový víkend stane Týniště nad Orlicí hlavním městem swingu. 1. a 2. června 2018 se na Tyršově náměstí uskuteční již 23. ročník týnišťského swingového festivalu Jardy Marčíka, který svou kvalitou již dávno přesáhl hranice města, regionu, i republiky.
Týniště nad Orlicí - O tom, že ochota a snaha pomoci píší často příběhy s dobrým koncem, svědčí událost z Týniště nad Orlicí. Budoucí čapí rodinka, která se usídlila na komínu nedaleko vlakového nádraží, přišla na začátku letošního května kvůli srážce s kamionem o svého živitele.
Týniště nad Orlicí - Při příležitosti nedožitých 85. narozenin bývalé první dámy vysadí Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a zástupci místních před Městskou knihovnou v Týništi nad Orlicí pamětní lípu.
Dobruška - Gól kapitána Jakuba Mikušíka rozhodl o těsné výhře Dobrušky nad Roudnicí ve 23. kole fotbalové I. A třídy. Týniště se vrátilo s prázdnou z Černilova.
Rychnovsko - V úterý 1. května jsou na programu dohrávky okresních a krajských fotbalových soutěží. Dobruška a Opočno budou hostit turnaje okresních výběrů Královéhradeckého kraje kategorií U10 a U12.
Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.
Týniště nad Orlicí - K Roku Olgy Havlové, která by letos oslavila 85. narozeniny, se v polovině května připojí i Týniště nad Orlicí. Uctí tak památku výjimečné české osobnosti a první manželky Václava Havla.
Rychnovsko /POZVÁNKY/ - V pátek od 20 hodin se v letovisku Studánka nedaleko Rychnova nad Kněžnou koná oblíbená tančírna. Oživíte si nejen klasické společenské tance, waltz, valčík, tango, polku, cha-cha, jive, rumbu, sambu, country, ale můžete si i „zaploužit“ nebo to pořádně roztočit při diskotancích. Tančírna se koná pravidelně každý měsíc.
Rychnovsko - Vítězem 5. kola jarní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku se stal Michal Procházka z Týniště nad Orlicí (st. číslo RK0030), který stejně jako další čtyři soutěžící získal šestnáct bodů. O jeho triumfu rozhodlo, že byl nejblíže Supertrefě.
Týniště nad Orlicí - Pokutu 350 tisíc korun dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) týnišťská společnost Obalovna. Podle inspektorů použila na terénní vrstvy a do konstrukčních vrstev bývalého průmyslového areálu více než 2300 tun odpadu neznámé kvality. Byly v něm stavební recykláty, skrývková zemina či zbytky škváry a uhlí.
Rychnovsko - Vítězem 4. kola jarní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku se stala Lucie Šmídová z Dobrušky (st. číslo RK0004), která stejně jako Michaela Lohniská z Týniště nad Orlicí a Martin Sosna z Dobrušky získala 13 bodů. O jejím triumfu rozhodlo, že byla nejblíže Supertrefě.