Slučování se kláštereckému gymnáziu vyhne
Ústí nad Labem - Zastupitelé Ústeckého kraje ve středu rozhodli, že gymnázia v regionu se zatím slučovat nebudou.
Ústí nad Labem - Zastupitelé Ústeckého kraje ve středu rozhodli, že gymnázia v regionu se zatím slučovat nebudou.
Klatovy – O tom, jaké možnosti senioři mají, co je čeká nového a na co si mají naopak dávat pozor, jim přišli říci zástupci sociální sféry i policie
Vizovice – /FOTOGALERIE/ Kadeřníci a kosmetičky mezi sebou soutěžili, kdo z nich vytvoří lepší a originálnější účes nebo udělá lepší make-up.
Pardubice - Pardubický Charles Barkley je gentlemanem českých palubovek. Nikdy si nestěžuje na tvrdou hru protihráčů ani nestartuje proti rozhodčím
Chomutov - Bezbariérovou se včera stala Střední škola energetická a stavební v Chomutově. Začlenění zdravotně handicapovaných studentů do běžného vyučování jim pomohl projekt Nadace ČEZ s názvem Oranžové schody.
Praha - Filmový rok se chýlí k závěru a do kin se chystají poslední letošní premiéry. V předposledním týdnu to budou jen dvě. Crazy komedie o teenagerech, kteří jsou pro chvilku erotiky s holkou schopni všechno, budou už asi napořád vděčným žánrem oddechových kin. S jedním příspěvkem teď přichází britský filmař Ben Palmer, který snímek s titulemPřizdis*áči natočil podle populárního anglického seriálu. Do kin tedy míří anglická crazy z řeckých ostrovů a animovaní hrdinové v divočině na ostrově.
Chrudim - V Domově mládeže při Střední škole zemědělské a Vyšší odborné školy Chrudim se uskutečnila zajímavá přednáška pro ubytované žáky, studenty a veřejnost: Červená stužka Chrudim a představení kalendáře Art for Life Passion 2012.
Třebíč - Třebíčské sportovní gymnastky mají pro letošní rok konec sezony. Poslední závod absolvovala děvčata v Třebíči na základní škole Bartuškova, kde se konalo republikové finále Asociace Školních Sportovních Klubů v soutěži TeamGym.
Rakovník - Bojovník, velká osobnost, která ovlivnila politický i společenský život v České republice, a hlavně nenahraditelný.
Prachatice – Odmala měla Petra Kišová jasno v tom, že by chtěla pracovat s dětmi. Po splnění povinné školní docházky studovala na Pedagogické škole. Poté působila jako vychovatelka ve školní družině ve Vitějovicích, následně se dostala do Prachatic. Od loňského roku je vedoucí vychovatelkou Domova mládeže při Střední pedagogické škole v Prachaticích.
Karviná, Opava – Na základě vítězství v okresním finále v plavání základních a středních škol se do krajského měření sil kvalifikovala družstva chlapců i dívek ZŠ Englišova a Mendelova gymnázia v Opavě a rozhodně nepropadla.
Praha - Ředitelé škol pravděpodobně budou nově jmenováni jen na šest let.
Lovosice, Roudnice nad Labem - Pro dvě střední školy z Litoměřicka bude středa dnem D. Má se totiž rozhodnout, zda gymnázia v Roudnici nad Labem a v Lovosicích budou nakonec přece jen samostatná.
Plzeň, Klatovy - Více než tři sta soutěžících zodpovědělo správně kvíz týkající se internetu a bezpečnosti surfování. Martina Kůsová z Plzně a Veronika Babničová z Klatov byly mezi nimi a navíc měly štěstí při slosování. Ze soutěže spojené s projektem eBezpečnost si tak odnesly iPad a další drobné dárky.
Chrudim - Šestnáctý ročník tradičního vánočního fotbalového turnaje žáků a pedagogů středních škol BOHEMIA RYCHTÁŘ CUP 2011 pořádají Hotelová škola Bohemia a Střední škola Bohemia v Chrudimi v úterý 20. prosince v Městské sportovní hale.
Domažlice /ROZHOVOR/ –Ředitelka domažlického Gymnázia Jindřicha Šimona Baara Jana Štenglová se zamýšlí nejen nad klesající úspěšností českých žáků v mezinárodních srovnáních.
Žďársko - Možnost získat řidičský průkaz na osobní, nákladní auto či traktor o něco levněji, než je obvyklé, svářečské kurzy, stipendia pro úspěšné studenty nebo zahraniční praxe. I tak jdou nyní střední školy do boje o nové studenty, protože počet patnáctiletých školáků už několik let klesá.
Žďár nad Sázavou - I v letošním předvánočním čase se lidé na žďárském náměstí Republiky mohou těšit na tradiční akci s názvem Živý betlém. Tu v úterý 20. prosince pořádá Římskokatolická farnost ve Žďáře nad Sázavou společně s Biskupským gymnáziem a Střední školou gastronomickou Adolpha Kolpinga ve Žďáře nad Sázavou a Kolpingovým dílem ČR.
Karlovy Vary - V příštím školním roce neotevřou školy, které zřizuje Karlovarský kraj, některé obory. Jedná se hlavně o obory, které se dlouhodobě nedařilo naplňovat. Kraj trápí hlavně nedostatek studentů, ale také návrh na změnu financování školství.
Liberecký kraj - Liberecký kraj zavádí od příštího školního roku stipendium pro další učební obor - jemný mechanik. Rozhodlo o tom dnes krajské zastupitelstvo.
Karlovarsko - V příštím školním roce se neotevře 18 tříd a kapacita škol se sníží zhruba o 500 žáků
Jihlava - Obyčejné lásky, fotbal se starým hadrovým míčem a lovení chleba. Zkrátka obyčejný život v neobyčejné době se stal námětem hry studentů jihlavské střední školy veřejnoprávní Trivis.
Hustopeče – Středověké opevnění Homolí kopec zve od tohoto týdne k zastávce cyklisty i kolemjdoucí. Novinkou v zapomenuté části Hustopečí směrem na Šakvice je dřevěné posezení s informační tabulí.
Cheb -Už v příštím roce přijde na krajské školství o 100 milionů méně než v tomto roce.
Frýdek-Místek Zmíněná trojice má jedno společné, navštěvuje čtvrtý ročník Soukromé střední školy podnikatelské PrimMat Frýdek-Místek.
Žďársko - K projektu pilotního testování žáků 5. a 9. ročníků ve stovce škol v republice byly ve žďárském okrese vybrány dvě. Gymnázium v Novém Městě na Moravě a 3. Základní škola ve Školní ulici ve Velkém Meziříčí.
Pardubice - „Láska ano, děti ještě ne“ aneb „Rady začínajícím milencům.”
Jaroměř - Do seznamu 104 škol z celé republiky pro pilotní ověřování testů žáků 5. a 9. ročníků byla zařazena i ZŠ Boženy Němcové v Jaroměři. Jako zástupci testovaných tříd byly vybrány 5.A a 9.B, kde v úterý začala a14. prosinceskončila „prověrka” znalostí.
Rokycany- Studenty čtvrtých ročníků rokycanské střední školy navštívilo jedno z posledních dětí, které přežilo holocaust.
Olomouc – Zhruba dvě stovky středoškoláků se sejdou ve čtvrtek 15. prosince v Olomouci, síly změří na filozofické soutěži s názvem Nebojme se myslet. Už druhý ročník olympiády pořádá Katedra filosofie Univerzity Palackého v Olomouci.
Vysočina - Žáci základních škol by se v nejbližších dnech měli rozhodnout, jak bude jejich studium pokračovat. Blíží se totiž termín odevzdání přihlášek na střední školy nebo učiliště.
Příbram /FOTO/ – V sobotu 10. prosince jelo družstvo žákyň do 11 let ze ZŠ Příbram – 28. října na Republikové finále ZŠ a SŠ Poháru Asociace školních sportovních klubů České republiky soutěže TEAMGYM Junior I.
Milevsko -Šestnáctiletá studentka Adéla Kašparová z Milevska, která se stala Talentem roku.
Domažlice, České Budějovice -Dvojnásobným bronzovým úspěchem skončila účast domažlických zástupkyň na mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2011/2012.
Pardubický kraj - Žáci základních škol v úterý prošli testem vědomostí. Zatím to bylo jenom nanečisto
Vysočina - Žáci základních škol by se v nejbližších dnech měli rozhodnout, jak bude jejich studium pokračovat. Blíží se totiž termín odevzdání přihlášek na střední školy nebo učiliště.
Jihlava -Žáci pátých a devátých tříd na ZŠ Demlova včera psali srovnávací testy – nanečisto.
Brno – Lehké a zbytečné. Tak hodnotí školáci testy z matematiky, češtiny a angličtiny, které jsou součástí plošného testování žáků pátých a devátých tříd. Ministerstvo školství a tělovýchovy začalo se zkušebním ověřováním možností systému v úterý, potrvá však dva dny.
Chrudim /DISKUSE/ - Na střední škole obchodu a služeb se budoucí cukráři nezastaví. Pečení z patnácti druhu pečiva je v plném proudu.
Českolipsko - Prosinec je posledním měsícem, kdy mohou žáci základních a středních škol navrhovat své oblíbené pedagogy do 19. ročníku ankety Zlatý Ámos.
Pardubice - Úterý a středa se na základních školách a víceletých gymnáziích po celé České republice uskuteční plošné testování znalostí žáků pátých a devátých tříd.
Cheb -Jelikož jsme jeli skoro přes celou republiku, náš odjezd z Chebu byl více jak brzký (3:30).
Jihlava -V Jihlavě se studentům nabízí obor hodinář. Jako jediný v celé České republice.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V roce 2005 získala titul II. vicemiss středních škol a o rok později se stala Miss Academia. V únoru 2007 se jí splnil sen, když ji televizní diváci zvolili I. Českou vicemiss v soutěži Česká Miss. Své první modelingové krůčky ale udělala na molu uherskohradišťského Klubu módy.
Nymburk -Nymburské učiliště se objevilo na seznamu pěti středočeských škol, které jsou postaveny z panelů obsahujících azbest.
Rychnov nad Kněžnou - Na výstavě Betlémů z Orlických hor má Jan Plocek, který je zaměstnaný v automobilce jako technolog projektant, společně se svým synem vystaveno své dílo již po čtvrté.
Region - Centra technického vzdělávání rostou v Bruntále, Krnově, Rýmařově a Městě Albrechticích doslova jako houby po dešti.
Pelhřimov - Rovných padesát pamětních medailí rozdali pelhřimovští představitelé během dosavadních osmi ročníku vyhlášení Cen města.
Havlíčkův Brod - Láska ano, děti ještě ne aneb Rady začínajícím milencům. Právě tak se jmenuje cyklus seminářů a přednášek určený žactvu základních a středních škol, který se chystá na Havlíčkobrodsku uspořádat ostravská vzdělávací agentura CAT.
Havlíčkův Brod - Láska ano, děti ještě ne aneb Rady začínajícím milencům. Právě tak se jmenuje cyklus seminářů a přednášek určený žactvu základních a středních škol, který se chystá na Havlíčkobrodsku uspořádat ostravská vzdělávací agentura CAT.