Zlín - Zlínská zoo dosáhla dalšího významného chovatelského úspěchu. Poprvé v historii zoo se vylíhla mláďata čápů marabu afrických. Ačkoliv marabu se v zoo objevili před téměř 20 lety, první snůšky vajec se ošetřovatelé dočkali až letos.
Doradal – Drogový baron Pablo Escobar zanechal Kolumbii podivné dědictví: hrochy, kteří se více než 20 let po jeho smrti pohybují volně v přírodě a tvoří největší stádo svého druhu mimo Afriku, píše agentura AFP.
Praha - V rámci oslavy Světového dne tygrů předvedl při speciálním komentovaném krmení samec tygra malajského Johann sílu a mrštnost těchto nádherných šelem. Ihned po vypuštění do výběhu zamířil neomylně ke kusu masa, které mu tentokrát chovatelé umístili až na vrchol palandy (běžně dostává krmení v expozici). Během pouhých několika vteřin k masu vyskočil a zmocnil se ho. V průběhu dne se návštěvníci také seznamovali se zajímavostmi ze života tygrů a s nebezpečím, které těmto zvířatům hrozí v přírodě.
Praha - Návštěvnost pražských památek a letních atrakcí v hlavním městě v polovině prázdnin oproti loňskému roku vzrostla. Vyplývá to z předběžných údajů, o kterých informovali provozovatelé. Největší oblibě se tradičně těší Pražský hrad, zoologická zahrada, ale i plavecké areály a akvaparky. Nahrává jim i počasí.
Ostrava - Léto je v plném proudu a návštěvníci ostravské zoologické zahrady mají možnost i o tomto víkendu nahlédnout do pěstebních skleníků s exotickými druhy rostlin z celého světa. Od začátku června tuto šanci využily už přes tři stovky lidí.
Dvůr Králové nad Labem – V zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem dnes dostala jména dvě letošní mláďata nosorožců dvourohých. Za kmotry jim šli herec Ondřej Vetchý a moderátorka Lejla Abbasová. Mláďata pojmenovali Elis a Joe. Dva samečci druhu ohroženého vyhynutím se narodili v červnu.
Brno – Pokřtěno. V sobotu v pravé poledne se sešlo několik desítek lidí v brněnské zoologické zahradě, aby přihlíželo dvojitému křtu. Medvědi i rosomáci v zoo se tak rozrostli o Bruna a Vasila.
Praha - Odvolání v případu bývalého majitele táborské zoologické zahrady Libora Hrubého, kterému českobudějovický krajský soud v březnu nepravomocně uložil pět let vězení za podvod, projedná v polovině srpna Vrchní soud v Praze. Podle verdiktu si podnikatel půjčil více než deset milionů korun na provoz zoo, peníze jim ale nevrátil. Muž se hájil tím, že plánoval peníze na splacení dluhů získat z jiných zdrojů. Hrozilo mu až desetileté vězení.
Krásné Březno - Ústecká zoologická zahrada má nové přírůstky. Jedná se o různorodou směs, počínaje zástupci ptáků, primátů či kopytníků, kteří jsou nejpočetnější.
Zlín – Má za sebou hektické léto. Po dlouhé sezoně zpestřené startem na světovém šampionátu se hokejový útočník Roberts Bukarts stihl nejen individuálně připravit na následující sezonu, ale také po osmileté známosti oženit se svou přítelkyní Daigou. „Slavili jsme dva dny," usmíval se 26letý Bukarts, který dnes v prvním přípravném zápase proti týmu z KHL Slovanu Bratislava nezabránil porážce 2:3.
Rabat – Sedmiletá holčička byla smrtelně zraněna v zoologické zahradě v marockém Rabatu kamenem, který ze svého výběhu mrštil slon. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Neštěstí se stalo v úterý, dívka byla převezena do nemocnice, kde ale po čtyřech hodinách zemřela.
Brno – Už do dvaceti let může brněnská zoologická zahrada přijít o všechny své mývaly severní nebo nosály červené. Zvířata totiž patří na seznam invazivních nepůvodních druhů, které Evropská unie na svém území nechce.
Brno – Už do dvaceti let může brněnská zoologická zahrada přijít o všechny své mývaly severní nebo nosály červené. Zvířata totiž patří na seznam invazivních nepůvodních druhů, které Evropská unie na svém území nechce.
Plzeň – Bonifác je roční samec vydry, který před prázdninami přibyl v plzeňské zoo. Oproti jiným vydrám má ale jednu zvláštnost – vychoval ho jezevčík a on má dodnes vedle ryb rád i psí granule.
Brno - Další přírůstek Zoo Brno je už tři týdny starý. Mládě urzona kanadského, který svým vzhledem připomíná dikobraza, je se svými rodiči nedaleko voliéry orla bělohlavého. Malý hlodavec zatím jméno nemá.
Praha - Tento týden slaví Zoo Praha hned dvakrát! V sobotu to budou oslavy v rámci Mezinárodního dne tygrů, a pokud budou někteří návštěvníci nedočkaví a nechtějí se slavením otálet, mohou přijít do zoo gratulovat již zítra - první narozeniny tu oslaví mládě gibona stříbrného.
Krásné Březno - Ústecká zoo prosí veřejnost o pomoc při pátrání po ulétlém papouškovi. Ve středu se samice ary zelenokřídlého dostala z voliéry u pavilonu exotária.
Královéhradecko, Dvůr Králové /FOTO/ - Festival Africa Live 2016 právě probíhá v Zoo Dvůr Králové. Návštěvníci mohou až do neděle zhlédnout řadu hudebních i tanečních vystoupení, vyprávění, ochutnat africké speciality, prohlédnout si malé umělecké předměty nebo jít na film do letního kina.
Praha - Staronovým ředitelem trojské botanické zahrady se Oldřich Vacek stal teprve 1. června, už nyní ale nahlas hovoří o smělých plánech na dostavbu celého areálu. Do pěti let chce především realizovat nový hlavní vstup ve směru z Bohnic.
Bošovice – Začínali s necelou dvacítkou druhů. Teď jich mají víc než dvakrát tolik. Co se pak týká počtu samotných papoušků, v bošovické zoo je jich k vidění přes dvě stovky. Za pět let, co atrakce funguje, se rozrostla několikanásobně. A letošní výročí se rozhodla pořádně oslavit.
Hodonín – Po nedávném návratu žraloků do nového mořského akvária s korálovým útesem chystá hodonínská zoologická zahrada spolu s městem další novinky. Většina z nich ale zůstane návštěvníkům na první pohled skrytá.
Děčín - Měsíc červenec patřil ve sportovním areálu SK Děčín mladým fotbalovým nadějím. Konal se zde ve dvou turnusech sportovní kemp zaměřený na fotbal s názvem UNIQA kemp.
Liberec - Zástupci olympijského parku v Pardubicích strávili pátek v liberecké ZOO. Návštěvníci zahrady mohli v olympijském stanu soutěžit o volné vstupenky.
Tábor - Média o víkendu vydala zprávu o smutném konci medvěda z táborské zoologické zahrady. Majetkově ale patřil do bojnické, kde ho ani ne po měsíci zastřelili.
Tábor - Média o víkendu vydala zprávu o smutném konci medvěda z táborské zoologické zahrady. Majetkově ale patřil do bojnické, kde ho ani ne po měsíci zastřelili.
Dvůr Králové - Výstavu fotografií nově připravovaného dokumentárního filmu Archa světel a stínů je možné pouze do této středy zhlédnout v zoologické zahradě. Jde o jedinečnou příležitost vidět jedny z nejstarších fotografií divoké africké přírody.
Hodonín – Autovláček Moravský drak vletěl do hodonínských ulic před dvěma lety. Jenže následující sezony nebyly pro jeho provozovatele tak úspěšné, jak si představoval. Atrakce se tak přestěhovala do Lednicko-valtického areálu. „První rok jsme jezdili v Hodoníně na zkoušku. Ten druhý jsme předpokládali, že se zájem zvýší, ale ekonomické výsledky nebyly dobré," zdůvodnil jednatel firmy provozující vyhlídkový vláček Josef Kotas.
Pětačtyřicetiletá paní Jana z Ostravy-Poruby má ráda zvířata. Nejen proto zareagovala na nedávnou výzvu ostravské zoologické zahrady, která hledala dobrovolníky.
Praha /FOTOGALERIE/ - Sarančata v trojobalu, cvrčky v cukru nebo třeba šváby se sušenými rajčaty mohli ochutnat gastronomičtí zvědavci o víkendu v zoologické zahradě. Vyzkoušeli tak podle mnohých stravu budoucnosti, která je plná bílkovin, energie i tuku a které je všude plno.
Královéhradecko, Dvůr Králové - Africké rytmy v autentickém podání domorodých skupin znějí od soboty zoologickou zahradou. Začal Festival Africa Live a hudbu, tanec, umění i jídlo bude nabízet každý den až do konce tohoto týdne.
Javornicko – Ještě před pár lety je za hranicí šumperského a jesenického okresu téměř nikdo neznal. Dnes do Rychlebských hor míří stále více turistů. Najdou zde zámky, štoly, vodopády, špičkové stezky pro terénní kola i soukromou zoo.
Olomouc – V gepardím výběhu v zoo na Svatém Kopečku mohlo být v těchto dnech pořádně živo. Místo toho se všichni smiřují s tragédií, která postila letošní vrh samice Binty. Před měsícem přivedla na svět čtyři mláďata, z nichž nakonec nepřižilo ani jedno. Pokud ale všechno půjde dobře, gepardí dáma by brzy mohla být opět v požehnaném stavu.