Ostrava /ROZHOVOR/ - Pravidelně v kavárně bývalého Domu knihy Librex v Ostravě (dnes patřící společnosti Knihcentrum) kreslí karikatury návštěvníků z řad populárních osobností i tváře zcela neznámých lidí. Výtvarník a malíř na volné noze Václav Šípoš ale nekreslí jen portréty. Podílí se například také na úspěšném dětském pořadu o vaření Draci v hrnci, který vysílá kanál České televize Déčko.
Praha - Pražská zoo chce v červenci přepravit do Mongolska do volné přírody další čtyři koně Převalského. Od roku 2011 vrátila do divočiny 12 koní. Novinářům to v pondělí řekl ředitel zahrady Miroslav Bobek.
Troja - Do sobotního poledne chybělo pouhých pět minut, a zrovna tolik lidí, aby návštěvnost zoologické zahrady dosáhla hranice už devíti tisíc nadšenců. Třiaosmdesátá sezóna tak byla nad očekávání úspěšně zahájena.
Liberec – Křtinami žirafích mláďat zahájila v sobotu Zoologická zahrada v Liberci svou už 95. turistickou sezonu. Nejstarší česká zoo patří k nejoblíbenějším turistickým cílům v Libereckém kraji. Loni jí prošlo téměř 330.000 návštěvníků.
Hodonín – Do hodonínské zoo doputoval už loni v srpnu, necelé dva měsíce poté k sobě dostal bílý lev Samba kamarádku z polského safari. Spolu se samičkou Nadirou tak vytvořili lví duo. Jako jediné v Česku. I když je návštěvníci mohli obdivovat už několik měsíců, oficiálně je přivítali teprve v neděli. Zvířata totiž přesídlila do pavilonu velkých koček.
Tisíce lidí přišly v sobotním slunečném počasí do pražské zoologické zahrady na zahájení její 83. sezony. Program se nesl v africkém duchu, zahradou znělo bubnování skupiny afrických muzikantů.
Blanensko - Posledním březnovým dnem tradičně končí myslivecký rok a prvním dubnem začíná další. Ačkoli přesná čísla ještě myslivci neznají, jedno ví už teď. Zatímco spárkaté zvěři se tentokrát dařilo, zajíců nebo bažantů na polích opět výrazně ubylo. V dubnu čeká zájemce o myslivost chovatelská přehlídka v Černé Hoře.
Liberec – Křtinami žirafích mláďat zahájila v sobotu Zoologická zahrada v Liberci svou už 95. turistickou sezonu. Nejstarší česká zoo patří k nejoblíbenějším turistickým cílům v Libereckém kraji. Loni jí prošlo téměř 330.000 návštěvníků.
Liberec - Křtinami žirafích mláďat zahájila dnes Zoologická zahrada v Liberci svou už 95. turistickou sezonu. Nejstarší česká zoo patří k nejoblíbenějším turistickým cílům v Libereckém kraji.
Praha /FOTOGALERIE/ - Tisíce lidí přišly v sobotním slunečném počasí do pražské zoologické zahrady na zahájení její 83. sezony. Program se nesl v africkém duchu, zahradou znělo bubnování skupiny afrických muzikantů.
Hodonínsko /TIP NA VÍKENDU/ - Na sobotu posledního březnového víkendu si mikulčický Junák připravil večer plný hudby, tance a mexického jídla. Na v pořadí šestadvacátý Country bál mohou vyrazit nejenom vyznavači tohoto stylu inspirovaného Divokým západem. Folklorní zážitek čeká na všechny, co přijdou v neděli odpoledne na Masarykovo náměstí v Kyjově. Uskuteční se tam Jarní zpívání. Taktéž pozítří odpoledne mohou například rodiny s dětmi vyrazit k Tvarožné Lhotě, kde je na programu čištění studánek a pletení pomlázky. A kdo dává přednost zvířatům, může vyrazit za duem bílých lvíčků do hodonínské zoo, kde se koná oficiální přivítání této dvojice.
Jeseníky - Dvě nové turistické atrakce s velkou pravděpodobností oživí brzy Hanušovice a jejich okolí. Ve městě má vzniknout zoo ve venkovském stylu, v okolní krajině pak naučná stezka.
Jihlava - Nejvýznamnějším chovatelem irbisů neboli levhartů sněžných nejen v České republice, ale i v Evropě a na celém světě je Zoologická zahrada v Jihlavě.
Boršov nad Vltavou - Pouhý týden stačil na to, aby si v Boršově získala oblibu zoologická zahrada. Na jejím vzniku se dohodlo vedení obce s místním farmářem. Šanci podívat se na hospodářská zvířata, navíc zdarma, hojně využívají především rodiny s dětmi.
Střední Čechy - Lesník, ředitel zoologické zahrady nebo čtyřiadvacetiletá studentka. Kdo ze Středočeského kraje by rád uspěl ve volbách do Evropského parlamentu?
Liberec /ROZHOVOR/ - Potkani mají v kanalizaci úplný obchoďák, říká v rozhovoru o těchto ve městech nejrozšířenějších hlodavcích „krysař" Pavel Soukup. Boji se škůdci zasvětil velkou část života.
Dvůr Králové - Dokončená lávka přes středový velký výběh nebo nová expozice jedovatých afrických zvířat čeká letos návštěvníky královédvorské zoologické zahrady.
Dvůr Králové - Dokončená lávka přes středový velký výběh nebo nová expozice jedovatých afrických zvířat čeká letos návštěvníky královédvorské zoologické zahrady.
Liberec - Potkani mají v kanalizaci úplný obchoďák, říká v rozhovoru o těchto ve městech nejrozšířenějších hlodavcích „krysař" Pavel Soukup. Boji se škůdci zasvětil velkou část života.
Dvůr Králové - Dokončená lávka přes středový velký výběh nebo nová expozice jedovatých afrických zvířat čeká letos návštěvníky královédvorské zoologické zahrady.
Dvůr Králové - Dokončená lávka přes středový velký výběh nebo nová expozice jedovatých afrických zvířat čeká letos návštěvníky královédvorské zoologické zahrady.
Kodaň - Pondělní utracení čtyř lvů v kodaňské zoologické zahradě vyvolalo bouřlivé reakce na internetu. Po žirafím mláděti Mariusovi je to už druhý známý případ sporného usmrcení zvířat v této zoo. Podle německé agentury DPA nasbírala do dnešního poledne internetová petice s názvem „Řekněte kodaňské zoo, aby přestala zabíjet zdravá zvířata!" více než 40.000 podpisů milovníků zvířat.
Boršov nad Vltavou - Pouhý týden stačil na to, aby si v Boršově získala oblibu zoologická zahrada. Na jejím vzniku se dohodlo vedení obce s místním farmářem. Šanci podívat se na hospodářská zvířata, navíc zdarma, hojně využívají především rodiny s dětmi.
Kodaň – Nedlouho po sporném usmrcení žirafího mláděte kodaňská zoologická zahrada utratila čtyři lvy. Podle agentury DPA jde o dva starší jedince a jejich mláďata, která by prý sama nepřežila.
Hanušovice – Dvě nové turistické atrakce s velkou pravděpodobností oživí do konce léta příštího roku Hanušovice a jejich okolí. Ve městě má vzniknout zoo ve venkovském stylu, v okolní krajině pak naučná stezka. Zájemce provede po zaniklých obcích. Obě aktivity mají nabídnout vyžití především rodinám s dětmi.
Berlín - Za zabití patnácti plameňáků v zoologické zahradě ve Frankfurtu nad Mohanem, z nichž některé našli ošetřovatelé s utrženou hlavou, může liška. Uvedla to dnes agentura AP. Vedení zoo se původně domnívalo, že jde o dílo vandalů.
Lišov – Písnička Ó hřebíčku zahradnický zní při hodinách hudební výchovy ze třídy 1. B v lišovské základní škole. „Dětem už jde moc pěkně čtení," chválí svou třídu paní učitelka Andrea Jirků.
V zoologické zahradě v německém Frankfurtu nad Mohanem někdo zabil 15 plameňáků. Některým pachatel nebo pachatelé uřezali hlavy během spánku, informovala dnes agentura AP.Německá policie pátrá po jednom nebo více možných pachatelích, kteří v zoo udeřili dvakrát, pokaždé v noci.
Krize kolem Činoherního divadla ukazuje, jaké problémy souvisejí s přerozdělováním daní a tedy peněz občanů. Vzniká vzájemná nevraživost mezi lidmi, kteří preferují kulturu, a těmi, kdo preferují například sport, návštěvu zoo, výlety do přírody atd. Řešení je velmi prosté. Nechat každého, aby své peníze dával tam, kde je považuje za nejlépe utracené.
Praha - Projekt pražské zoologické zahrady Toulavý autobus, který se snaží přispět k ochraně goril nížinných v Africe, získal záštitu Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA). Pražská zoo tak může v souvislosti s tímto projektem užívat prestižní značku „Partner of WAZA".
Popovice – Voliéra s dravými ptáky je první zastávkou plánované naučné stezky, která v nejbližších měsících vznikne v Amfíku Bukovina v Popovicích. Slavnostně ji tam v sobotu otevřeli zástupci Stanice ochrany fauny Hluk, která společně s provozovateli Bukoviny stezku vymyslela.
Není člověka, který by neznal vládce hor Krakonoše, a není dítěte, kterému by o slavném a spravedlivém vládci hor dospělí nevyprávěli. Krkonošské pohádky se stanou hlavním zdrojem projektu, který má do nejvyšších českých hor přilákat více turistů.