Liberec – Už poslední dubnový den se v liberecké zoo narodila dvě mláďata vzácného irbise – levharta sněžného. Odchov se podařil poprvé po dlouhých deseti letech. Matka malých levhartů, tříletá samice Asuce, byla prvorodičkou, proto se zoologická zahrada rozhodla s oznámením o odchovu pár dní počkat.
Ostrava - Po několikadenním zkušebním provozu je pavilon slonů v ostravské zoologické zahradě opět otevřen pro veřejnost. V pondělí také strávila své první chvíle na sluníčku po boku své mámy a ve společnosti Vishesh a Suseely měsíční sloní samička.
Trutnovsko – Stále víc snoubenců si chce svůj „velký“ den ozvláštnit. Volí proto nezvyklá místa svatby. Náš region nabízí mnoho netradičních lokalit, kde si novomanželé mohou říci své Ano.
Ostrava - Po několikadenním zkušebním provozu je pavilon slonů v ostravské zoologické zahradě opět otevřen pro veřejnost. V pondělí takéstrávila své první chvíle na sluníčku po boku své mámy a ve společnosti Vishesh a Suseelyměsíční sloní samička.
Brno - Pokus o připuštění dvojice levhartů v brněnské ZOO skončil tragicky. Místo možnosti nového přírůstku chovatelé o jednoho z nich přišli. Samec Arnold okamžitě po setkání se samicí Ruwani zaútočil. Ta jeho řádění nepřežila.
Znojemsko - Z Brna na vesnici, od exotických zvířat k ovcím a kozám. Z ošetřovatele zvířat v brněnské zoologické zahradě Petra Kosmáka se za posledních deset let stal ekofarmář, pastevec ovcí a majitel Jáňova dvora, nabízejícího agroturistiku.
Praha – Král komiků Vlasta Burian nechal své stopy i v pražské zoo. Od soboty ho tu připomíná bronzová deska, protože v roce 1934 zahradě věnoval první lachtany – Hýtu a Batula, pojmenované podle dětských hrdinů úsměvných příhod amerického spisovatele Johna Habbertona.
Znojemsko /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Z Brna na vesnici, od exotických zvířat k ovcím a kozám. Z ošetřovatele zvířat v brněnské zoologické zahradě Petra Kosmáka se za posledních deset let stal ekofarmář, pastevec ovcí a majitel Jáňova dvora, nabízejícího agroturistiku.
Olomouc - Výrazně delší cesta čeká od pondělí lidi cestující městským autobusem z Olomouce na Svatý Kopeček. Od pondělí se totiž uzavírka opravované cesty mezi Samotíškami a vyhledávaným výletním místem dotkne i MHD.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ta-Bita a Verst. To jsou jména dvou mladých žiraf, které v sobotu pokřtil ředitel brněnské zoologické zahrady Martin Hovorka. Jména pro půl roku staré žirafy, které se povedlo v Zoo Brno odchovat, vybírali lidé na sociální síti Facebook.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ta-Bita a Verst. To jsou jména dvou mladých žiraf, které v sobotu pokřtil ředitel brněnské zoologické zahrady Martin Hovorka. Jména pro půl roku staré žirafy, které se povedlo v Zoo Brno odchovat, vybírali lidé na sociální síti Facebook.
Brno – Nejen teploty kolem dvaceti stupňů Celsia budou v sobotu a neděli lákat Brňany ven. První květnový víkend totiž nabízí mnoho možností, jak vyplnit volné chvíle.
Dvůr Králové – Když v květnu před 65 lety vznikla malá zoologická zahrada s evropskými zvířaty jako součást vlastivědného muzea, nikdo netušil, do jakých rozměrů vyroste.
Dvůr Králové – Ve středu se konal Lesní pochod. Jednalo se o společnou akci ZOO Dvůr Králové, přírodovědného klubu Natura, Lesů ČR, DDM Jednička a České lesnické akademie Trutnov v rámci Mezinárodního roku lesů.
Ostrava - V noci na pátek, přesně v půl druhé, se stav sloního samečka náhle prudce zhoršil. Pohyboval se jen velmi málo a byl apatický. Přibližně v půl páté mladě ulehlo a přes veškerou snahu ošetřovatelů ostravské zoo uhynulo.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ -V noci na pátek, přesně v půl druhé, se stav sloního samečka náhle prudce zhoršil. Pohyboval se jen velmi málo a byl apatický. Přibližně v půl páté mladě ulehlo apřes veškerou snahu ošetřovatelů ostravské zoo uhynulo.
Ústí nad Labem - Naše melounové království nabobtná o dalších 80 kulaťoučkých míčů. Tentokrát je konšelé spolu s nepoučitelnou Euro-kmotrou zašantročí (pardon zainvestují) do zdánlivě potřebného parkoviště u ZOO.
Kuks, Dvůr Králové – Historická souprava tažená parní lokomotivou Velký Bejček zamíří v sobotu z Hradce Králové přes Jaroměř a Kuks do Dvora Králové a na Mostka.
Olomouc – Už třetím rokem se mohou návštěvníci olomoucké zoo zúčastnit speciálního programu pořádaného o májových svátcích. Procházku po zoo si tak mohou zpestřit komentovaným krmením speciál, ukázkami zvířat nebo si vychutnat romantickou atmosféru při večerní prohlídce zoo vedenou průvodcem.
Ostrava – Matku prvního mláděte slona v historii československých zoo potrápila v posledních dnech stolička. Teď už ale její ohrožené slůně zase pije více mléka. Vyhráno však stále není.
Most – Snem snad každého učitele přírodovědy je při výuce zvířat předvést i názornou živou ukázku. S morčaty, křečky a dalšími malými zvířátky to jistě problém není. Kdo by ale do školy dostal dravou zvěř?
Ostrava – Sloní sameček, který se v ostravské zoo narodil v březnu, nepřestává dělat svým ošetřovatelům starosti. V posledních dnech nechce moc jíst, a stále tak slábne.
Praha – Americký architekt Michael Reynold proslul stavbami budov z použitých PET lahví, plechovek, pneumatik či skleněného odpadu. Postaví něco v metropoli?
Hodonín /AKTUALIZOVÁNO/ – Z obviněného bývalého ředitele zoo Miroslava Fraise se stal obžalovaný. Státní zástupce podal obžalobu. Exředitelův právní zástupce tvrdí, že v tom je něčí úmysl.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Je sedm hodin ráno, Zoologická zahrada v Liberci se probouzí. Na rozdíl od nás, ode mě a kolegy fotografa. Sice trochu markýrujeme činnost, ale k úplnému procitnutí to má ještě daleko. U ohrady s takiny nás čeká hlavní zoolog Luboš Melichar.
Liberec – Kvůli novému vstupu do liberecké zoologické zahrady odsouhlasili liberečtí zastupitelé na svém posledním zasedání už 65. změnu územního plánu. Město totiž počítá s tím, že v budoucnu vybuduje na opačném konci zahrady nový vchod pro návštěvníky. Do zoo budou lidé chodit od Lidových sadů. Sem se brzy přesune administrativní zázemí zoo. Nový vstup se bude tedy nacházet proti konečné zastávce tramvaje.
Křivoklát/ Veletice -S jedinečným naučným pořadem v republice, který nikdo jiný nedělá, zavítal v dubnu do křivoklátské školy majitel malé zoologické zahrady Jaroslav Kaňa. Dnes vám s ním nabízíme rozhovor.
Plzeň /FOTO/ – „Tak jsme z Plzně, no a co, no a co!“ znělo z několika tisíců hrdel Plzeňanů pro kapelu Sto zvířat, která zakončila největší západočeský festival t-music Majáles Open Air.
Královéhradecko – Na Liščí farmě si můžete pronajmout jurtu nebo postavit stan a oproti loňskému roku i ušetříte. Autokemp Rozkoš zase poskytuje zázemí motorkářským srazům.
Uherský Ostroh – Pestrobarevné kostýmy, nejroztodivnější pokrývky hlavy, výrazné líčení, burácivý potlesk a mocné povzbuzování. Tak to vypadalo v sobotu 30. dubna v až po strop nabité sportovní hale v Uherském Ostrohu, kde místní Dům dětí a mládeže pořádal gymnastické závody družstev Ostrožská pastelka.
Ostrava /FOTO, VIDEO/ - Ošetřovatelé budou postupně vypouštět slonice i s nedávno narozenými slůňaty do venkovního výběhu a možná otevřou i sloní pavilon. Těší je obrovský zájem lidí o zvířata, zároveň ale mají strach, co se slony davy návštěvníků udělají.
Ostrava - Nové přírůstky ostravské zoo – sloní mláďata – táhnou lidi jako magnet. A to je zatím viděli jen přes skleněné dveře pavilonu nebo na fotkách. Co se teprve bude dít, až se sloninec po několikatýdenní pauze znovu otevře návštěvníkům?
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Ošetřovatelé budou postupně vypouštět slonice i s nedávno narozenými slůňaty do venkovního výběhu a možná otevřou i sloní pavilon. Těší je obrovský zájem lidí o zvířata, zároveň ale mají strach, co se slony davy návštěvníků udělají.Bojí se hlavně, aby se slonice nevylekaly a malého sloního samečka a samičku nezranily či dokonce nezabily.
Olomouc – Jít do zoo na Svatém Kopečku zdarma a ještě přispět k ochraně životního prostředí? Výletníci, kterým nebude zatěžko přibalit na cestu vysloužilý elektrospotřebič, v sobotu v rámci akce S vysloužilci do ZOO dostanou volnou vstupenku a malý dárek.
Plzeň - Už jste někdy dokázali spořádat svůj narozeninový dort během necelých deseti minut? Že ne? Oslavenkyně plzeňské zoologické zahrady, nosorožčí slečna Manjula, která oslavila třetí narozeniny, to přesně za takovou chvilku zvládla.
Královéhradecký kraj – Na Liščí farmě si můžete pronajmout jurtu nebo postavit stan a oproti loňskému roku i ušetříte. Autokemp Rozkoš zase poskytuje zázemí motorkářským srazům.