Brno - (VIDEO UVNITŘ) Jestliže by si člověk myslel, že strážníci jsou v Brně jen na chytání opilců nebo rváčů, je na omylu. Šestice městských policistů je vycvičena na odchytávání zvěře. Jejich rukama neprojdou jen zatoulaní psi a běsnící kočky. Chytit musí někdy i exotického hada nebo opici na útěku ze zoo.
Dvůr Králové - Samice vzácného krokodýla tomistomy úzkohlavé snesla o velikonoční neděli 12 vajec. Poprvé v historii chovu v královédvorské zoo se tak stalo do hnízda (také zvaného kladiště), které si samice vybudovala. Je to ojedinělý úspěch, kterému předcházela dlouholetá práce a sbírání zkušeností.
Ostrava - Kdyby k vám přijela návštěva, která v Ostravě ještě nebyla, čím byste se ve městě pochlubili? Kde je nejméně zeleně? Co by v Ostravě nemělo chybět za dvacet let? Na tyto a další otázky odpovídali Ostravané.
Rychnovsko - Častolovický zvěřinec dostal symbolickou pokutu za to, že podle původního zákona 162/2003 Sb. neměl licenci jako zoologická zahrada, a tudíž nemohl vybírat vstupné od návštěvníků.
Východní Čechy - Samice vzácného krokodýla tomistomy úzkohlavé snesla o velikonoční neděli 12 vajec. Poprvé v historii chovu v královédvorské zoo se tak stalo do hnízda (také zvaného kladiště), které si samice vybudovala. Je to ojedinělý úspěch, kterému předcházela dlouholetá práce a sbírání zkušeností.
Východní Čechy - Samice vzácného krokodýla tomistomy úzkohlavé snesla o velikonoční neděli 12 vajec. Poprvé v historii chovu v královédvorské zoo se tak stalo do hnízda (také zvaného kladiště), které si samice vybudovala. Je to ojedinělý úspěch, kterému předcházela dlouholetá práce a sbírání zkušeností.
Východní Čechy - Samice vzácného krokodýla tomistomy úzkohlavé snesla o velikonoční neděli 12 vajec. Poprvé v historii chovu v královédvorské zoo se tak stalo do hnízda (také zvaného kladiště), které si samice vybudovala. Je to ojedinělý úspěch, kterému předcházela dlouholetá práce a sbírání zkušeností.
PLZEŇ - Už ve čtvrtek budeme znát vítěze soutěže Stavba roku 2007 v Plzeňském kraji. Na ocenění, jež uděluje odborná komise z řad architektů, stavebních podnikatelů, techniků a stavebních inženýrů, bylo nominováno jedenáct staveb. Osm z toho je plzeňských. Přinášíme vám jejich fotografie.
Olomouc - Avizovaný dopravní kolaps Svatý Kopeček během Velikonoc nepostihl. Katastrofický scénář, jehož se radnice obávala, odvrátilo špatné počasí a opakované varování před cestou do těchto míst.
Zlín - Dvanáct stovek návštěvníků zavítalo o velikonočním pondělí 24. března do zoologické zahrady ve Zlíně - Lešné. Vloni o Velikonocích to bylo desetkrát tolik.
Olomouc - Opeřence poraněné nárazem auta nebo elektrickým vedením už záchranná stanice pro handicapovaná zvířata v areálu olomoucké zoo nepřijímá. Krajská veterinární správa pozastavila příjem ptáků kvůli riziku přenosu infekce na další zvířata.
PLZEŇ - Pletení pomlázek, zdobení kraslic nejrůznějšími technikami či řehtání na trakařovou řehtačku si v sobotu mohli vyzkoušet návštěvníci plzeňské zoologické zahrady.
Olomouc -Zájemci o návštěvu Svatého Kopečku se na toto místo během Velikonoc kromě vlastních automobilů a autobusu číslo 11 můžou dostat také díky sezónním linkám. Od soboty na Kopeček lidé přiveze rychlospoj číslo 111 a také cyklobus číslo 31.
Vyškovsko - Sedm let na rodičovské dovolené, věk přes třicet, dvě malé děti. To je důvod, proč Lenka Přikrylová z Drnovic dlouho nemohla najít práci. „Každý personalista se ze mě snažil vytáhnout, kolik mám dětí a jak mám zajištěné hlídání,“ svěřila se Přikrylová. Nízké vzdělání, nevyhovující kvalifikace, zdravotní omezení, to jsou handicapy, které lidem znesnadňuje prosadit se na trhu práce. Patří k nim i péče o děti. Ženy tak v evidenci úřadu práce jasně převládají nad muži.
Náchod - Dramatické chvíle prožil v sobotu osmadvacetiletý Martin Simon z Náchoda, který se svým kamarádem Davidem Novotným navštívil zoologickou zahradu v Chlebích u Nymburka. Při zastávce u voliéry s gibbony se rozhodl roztomilé opičky vyfotit mobilním telefonem, což se mu ale stalo osudným.
Olomouc - Přerušení prací na opravě kanalizace, dočasné zprůjezdnění Darwinovy ulice a po dlouhé době otevření parkoviště u zoo. To jsou některá z opatření, které chystá magistrát pro velikonoční víkend na Svatém Kopečku. Poutní místo očekává nejen davy věřících, ale hlavně zástupy zájemců o návštěvu zoo.
Náchod - Dramatické chvíle prožil v sobotu osmadvacetiletý Martin Simon z Náchoda, který se svým kamarádem Davidem Novotným navštívili zoologickou zahradu v Chlebích u Nymburka. Při zastávce u voliéry s gibbony se rozhodl roztomilé opičky vyfotit mobilním telefonem, což se mu stalo osudným.
Nové Město nad Metují - Dvanáct členů „dětského parlamentu“ z partnerského města Hilden přivítala včera dopoledne v zasedací místnosti novoměstské radnice starostka Bronislava Malijovská. Pro tucet školáků z Německa připravil DDM Stonožka na tento březnový týden pestrý program, během něhož blíže poznají různá místa Královéhradeckého kraje.
Brno - Vstupenka do brněnské zoo s pořadovým číslem 15 000 000 dnes v poledne našla svého majitele. Stala se jím devětadvacetiletá Martina Dršková z brněnských Černých Polí. Díky tomu, že si v pěkném počasí udělala se svými dvěma dětmi výlet do zoo, poletí na čtrnáctidenní dovolenou do Indonésie.
Brno - Brněnští lední medvídci jsou zase o něco víc v bezpečí. V pátek dvěma tříměsíčním mláďatům zaměstnanci zoo postavili k výběhu teleskopickou pojízdnou plošinu.
Brno - Brněnští lední medvídci jsou zase o něco víc v bezpečí. V pátek dvěma tříměsíčním mláďatům zaměstnanci zoo postavili k výběhu teleskopickou pojízdnou plošinu.
Dvůr Králové - Masarykovo náměstí čekají rozsáhlé změny. Rekonstrukce, na kterou bylo vydáno územní rozhodnutí, by se měla uskutečnit až v příštím roce.
Být ředitelem zoologické zahrady bylo vdětství snem mnoha znás. Jak vypadá týden ředitelky Zoo Dvůr Králové nad Labem? Pro Deník fotografovala RNDr.Dana Holečková.
Brno - Ředitel brněnské zoo Martin Hovorka vysvětluje, proč se kampaň na propagaci dvojice ledních medvídků rozjíždí pomalu, a obdivuje jejich matku, medvědici Coru.
Ostrava - Rozkvetlé keře šeříků vítají v těchto dnech návštěvníky ostravské zoologické zahrady. Keře, které obvykle kvetou na přelomu dubna a května, se tak přidaly k prvním poslům jara, petrklíčům a krokusům, které už začaly vykukovat ze záhonů už v minulých dnech.