Týden pro Afriku slaví úspěch
Ratíškovice – Pomáhat spolužákům z Tanzanie se rozhodly děti ze základní školy Ratíškovice. Od pondělí prodávají své výrobky, aby si vrstevníci na druhém konci světa mohli koupit například nové školní lavice.
Ratíškovice – Pomáhat spolužákům z Tanzanie se rozhodly děti ze základní školy Ratíškovice. Od pondělí prodávají své výrobky, aby si vrstevníci na druhém konci světa mohli koupit například nové školní lavice.
Praha – S uznávaným režisérem o jeho novém filmu Kuky se vrací. Premiéra se včera uskutečnila v Hradci Králové a v Pardubicích.
Vojkovice / Súdán – Na další putování, tentokrát po největší a pro mnohé jedné z nejobávanějších zemí Afriky, nás zavedou cestovatelé z Vojkovic na Karlovarsku Andrea Kaucká a René Bauer.
Chrášťany /FOTO/ - Iv malé školičce jsou šikovné děti, které pod dobrým vedením dokážou krásné věciDevětatřicet obrázků namalovaly děti ze Základní školy v Chrášťanech do soutěže „Škola základ života, aneb vzdělání je k němu třeba.“ Soutěž vyhlásila humanitární společnost Adra a zúčastnily se jí školy z celé České republiky.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Po Vratných lahvích hledal Jan Svěrák nový námět, rozmýšlel o adaptaci knihy Svíce dohořívají. Nakonec přišly ke slovu loutky, dobrodružství a česká krajina. Jak sám říká, potřeboval po hraných filmech vydechnout, trochu experimentovat, a to i s příběhem. A tak se zrodil Kuky. Růžový plyšák vržený do zeleného lesa, mezi podivné bytosti, kde je každý něčeho Bohem. Mechu, kamene, stromů… Film Kuky se vrací má premiéru v českých kinech 20. května.
Jablonec nad Nisou – Malování léčivých obrazů, kresba aury a výklad numerologie. To je jen zlomek darů, kterým oplývá jablonecká výtvarnice Věra Klucká.
Zlín – S blížícím se létem plánuje řada lidí dovolenou v zahraničí. Pokud cestují do vzdálenějších krajin, jako jsou například oblíbené destinace v Africe či Asii, radí hygienici nepodcenit očkování proti exotickým chorobám. Co a jak poradí lidem také ve většině zlínských cestovek.
Funchal/Pardubice - Studentku vysoké školy inspiroval náš list k návštěvě Madeiry. „Zážitků jsem si odtud odvezla spoustu,“ říká o pobytu „v perle Atlantiku“
Vojkovice / Súdán – Na další putování, tentokrát po největší a pro mnohé jedné z nejobávanějších zemí Afriky, nás zavedou cestovatelé z Vojkovic na Karlovarsku Andrea Kaucká a René Bauer.
Dvůr Králové nad Labem - Asociace evropských zahrad a akvárii (EAZA) podmínečně na dva roky vyloučila ze svých řad Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku.
S blížícím se létem plánuje řada lidí dovolenou v zahraničí. Pokud cestují do vzdálenějších krajin, jako jsou například oblíbené destinace v Africe či Asii, radí hygienici nepodcenit očkování proti exotickým chorobám. Co a jak poradí lidem také ve většině cestovkách.
Hlučín – Lidé si pomáhají. Často i na tisícikilometrové vzdálenosti. Třeba tak, že platí školu dětem v Africe. Jako žáci Základní školy Hlučín-Rovniny.
Vyškov /ZVÍŘÁTKA V ZOO/ - Vyškovský zoopark chová jednoho z našich nejpopulárnějších ptáků. Prochází se ve výběhu vodního ptactva
Domažlice - Ředitel cirkusu Jiří Berousek mladší by kočovný život cirkusáka nevyměnil za nic na světě.
Ústí nad Labem - Eduard Kadlec dosáhl hodnosti armádního generála, ale musel z vojska odejít, umřel v bídě.
Dvůr Králové – V sobotu se v zoologické zahradě konalo zábavné odpoledne s vyhlášením výsledků výtvarné soutěže Namaluj pohled nosorožcům do Keni.
Hlinsko /FOTOGALERIE/ - První májový den je svátkem lásky a zamilovaných. Tanečníkům tanečního klubu TKG Hlinsko bylo právě hodinu před půlnocí při vyhlášení výsledků Mistrovství České republiky v plesových choreografiích v Chrudimi jasné, že 1. květen bude pro choreografy, trenéry, vedoucí a hlavně pro ně tím největším svátkem.
Opava – Současná bouřlivá situace může české zájemce o dovolenou v Řecku zneklidnit. Podle opavských cestovních kanceláří však problémy nejsou tak velké, jak by na první pohled být mohly.
Žatec – Zástupci společnosti Solar Turbines, která v rámci amerického koncernu Caterpillar vyrábí průmyslové turbíny, podepsali s Ústeckým krajem smlouvu o budoucí smlouvě ke koupi pozemků v průmyslové zóně Triangle u Žatce.
Krnov - Čtvrtý ročník největšího letního festivalu v našem regionu, Holčovice fest, nabízí program plný hvězd. V sobotu 3. července se do malebné obce sjede skutečný výkvět současného hudebního nebe.
Žatec – Zástupci společnosti Solar Turbines, která v rámci amerického koncernu Caterpillar vyrábí průmyslové turbíny, podepsali s Ústeckým krajem smlouvu o budoucí smlouvě ke koupi pozemků v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Solar Turbines chce od roku 2012 v zóně opravovat plynové turbíny, zaměstná až 450 lidí.
Žatec - V zóně Triangle chce firma Solar Turbines opravovat plynové turbíny z celé Evropy, Afriky a Středního východu. Zaměstná 450 lidí.
Šumice – Aktivity občanského sdružení (OS) Bez mámy, jehož zakladatelem je Šumičan Ondřej Horecký, přijela v tomto týdnu na Slovácko podpořit a poděkovat za finanční pomoc obyvatelům řady zdejších obcí padesátiletá Immaculata Mirambo, představená řádu Panny Marie královny apoštolů z provincie Mbeya v africké Tanzanii.
Strání, Květná /FOTOGALERIE/ – Dobrovolnice z místní skupiny Červeného kříže ze Strání a Květné pomáhají malomocným. V těchto dnech poslali do Afriky čtyřicátý tisící ručně pletený obvaz, jejichž výrobu v regionu zajišťují pracovníci hradišťské charity a kunovický dobrovolník Bohumír Riedl.
Hodonín /ZVÍŘÁTKA V ZOO/ - Samečkovi z Hodonína se první partnerka nelíbila. Odchov se začal dařit až s její následovnicí
Žatec - V zóně Triangle chce opravovat plynové turbíny z celé Evropy, Afriky a Středního východu. Zaměstná 450 lidí.
Haag - Desítky zraněných si v úterý večer v Amsterodamu vyžádal náhlý chaos v davu, který přihlížel obřadu na památku obětí druhé světové války za účasti nizozemské královny Beatrix a členů její rodiny.
Karviná – Na muzikál napsaný absolventy pedagogické fakulty a nastudovaný žáků karvinské Základní umělecké školy Bedřicha Smetany s názvem Jáchym se můžete těšit již tuto středu.
Rokycansko – Rorýs obecný, jeden z posledních opeřenců, kteří se k nám vracejí z jihu, je už také tady. Na Rokycansku ho ve víkendových večerních hodinách zpozorovali místní ochránci přírody.
Sasko - Kdybyste chtěli projít Saské Švýcarsko a prohlédnout si všechny zajímavosti a krásy, které se v něm nacházejí, určitě byste si na to museli vyhradit nějakých pár dní dovolené. Ale existuje také možnost zhlédnout celý park najednou, a to z ptačí perspektivy.
Sasko - Existuje možnost shlédnout celý park najednou z ptačí perspektivy.
Brno /FOTOGALERIE/ - Dvacet kilometrů napříč brněnskými ulicemi zvládl v neděli odpoledne nejlépe keňský vytrvalec Henry Tororei. Devětadvacetiletý atlet proběhl cílovou páskou v čase 1:05:01 a o pouhých devatenáct sekund před svým krajanem Benem Cheboiem.
Vimperk /FOTOGALERIE/ - Zdeněk Troška představil vimperským divákům film Doktor od jezera hrochů.
Holčovice - Čtvrtý ročník největšího letního festivalu v našem regionu Holčovice fest nabízí program plný hvězd. Přestože se odehraje až v sobotu 3. července, předprodej vstupenek začíná právě dnes.
Vyškov /ZVÍŘÁTKA V ZOO/ - Zebu zakrslý patří k nejvzácnějším plemenům domácího skotu. Návštěvníci ho spatří ve vyškovském zooparku
Železný Brod - Středa 28. dubna: Městský úřad, zaseda síň budovy B Železný Brod: 18.00 Vzpomínky na Afriku.
Běstvina – V sobotu od devíti hodin uspořádala v areálu táborové základny Běstvina Lesní správa Nasavrky „Lesní den v Železných horách“. Akce se tu konala pošesté a tématicky opět zapadla do pásma ekologických programů pořádaných k letošnímu „Dni Země“.
Liberec - V Zoologické zahradě v Liberci se po devíti letech narodilo mládě pelikána. Stalo se tak už na apríla, chovatelé ale čekali bezmála měsíc, než získali větší jistotu, že malý pelikán přežije. V minulých letech totiž zoo pokaždé o mláďata krátce po vylíhnutí přišla. Informoval o tom mluvčí zahrady Ivan Langr.
Dvůr Králové nad Labem– Vsobotu 24.dubna začala vZOO Dvůr Králové letní sezóna. Návštěvníci se mohou těšit na představení „Zvířata zblízka“, nebo si užít některý ze zážitkových programů vzoo, třeba exkluzivní jízdu terénním vozem Offroad safari.
Dvůr Králové nad Labem – V sobotu 24. dubna začala v ZOO Dvůr Králové letní sezóna. Návštěvníci se mohou těšit na představení „Zvířata zblízka“, nebo si užít některý ze zážitkových programů v zoo, třeba exkluzivní jízdu terénním vozem Offroad safari.
Zásmuky - Víkendové dopoledne se dá strávit buď pasivním lenošením nebo aktivní zábavou. Ženy ze Zásmuk a blízkého okolí se rozhodli pro to druhé. V tamní tělocvičně se totiž celou sobotu cvičilo i přes to, že v sokolovně nebylo zrovna nejtepleji.
Náchod – Již po několikáté proběhnou v areálu pivovaru Primátor v Náchodě pivní slavnosti. Termín je stanoven na sobotu 22. května. Vše vypukne v 10.00 hodin a rozhodně je se na co těšit. Jedna z největších akcí v Náchodě vyžaduje dlouhodobou přípravu, pečlivé plánování a hlavně nadšení organizačního týmu.
Kostelec u Heřmanova Městce – Posledním přírůstkem do malého zooparku chovatele Kamila Karely se stalo velbloudí mládě. Sameček se měl od narození čile k světu, na své jméno si ale musel chvíli počkat.
Frýdek-Místek – Zajímavá akce je připravena ve Frýdku-Místku. V úterý 27. dubna se uskuteční ve frýdecké bazilice Navštívení Panny Marie setkání s ředitelem pro papežská a misijní díla Jiřím Šlégrem z misijního centra ve Špindlerovém Mlýně.
Strakonice - Madeta definitivně rozhodla o uzavření svého provozu ve Strakonicích.
Sušice – Hned několik zajímavých novinek čeká na návštěvníky sušické výstavy „Nejkrásnější brouci světa“, kterou ze svých chovů připravil entomolog Oldřich Jahn z Kadešic.
Český Krumlov - Rozhovor s kastelánem Státního hradu a zámku Český Krumlov Pavlem Slavkem.
Strakonice – Město se chystá na zahájení nové turistické sezony. Aprílové bruslení městem bude v pátek 23. dubna od 15.30 hodin na in–line dráze ve sportovním areálu na Sídlišti.
Chrudimsko - Kam vyrazit za drobrými filmy a nejnovějšími hity? Podívejte se!
Vyškov /ZVÍŘÁTKA V ZOO/ - Osli bývali v minulosti nezbytnými pomocníky člověka. Dnes je vidíme už vzácně, třeba ve vyškovském zooparku.