Kdo byl praotcem skautu?
Robert Baden-Powell je znám a uznáván po celém světě jako člověk, který ve svých 83 letech vedl dva úplné a oddělené životy, jeden jako voják své země, druhý jako bojovník za mír skrze světové skautské hnutí.
Robert Baden-Powell je znám a uznáván po celém světě jako člověk, který ve svých 83 letech vedl dva úplné a oddělené životy, jeden jako voják své země, druhý jako bojovník za mír skrze světové skautské hnutí.
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - V pátek 18. května zahájil výstavu prací studentů Akademie výtvarných umění (AVU) na festivalu Moravskotřebovské arkády Milan Knížák.
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ -V pátek zahájil výstavu prací studentů Akademie výtvarných umění (AVU) na festivaluMoravskotřebovské arkády Milan Knížák.
Výstavu o spisovatelce, malířce a ochránkyni zvířat Joy Adamsonové můžete vidět v ostravské zoo.
JINDŘICHŮV HRADEC - Ode dneška budou moci návštěvníci Muzea Jindřichohradecka spatřit výstavu s názvem Afrika – země mnoha tváří.
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - V pátek zahájil výstavu výtvarných prací s názvem „Výtvarný svět na zámku“. Její součástí se stala i díla studentů Akademie výtvarných umění Praha.
UHERSKÝ BROD - Významným hráčem na světovém trhu se zbraněmi je akciová společnost Česká zbrojovka Uherský Brod. Podnik s ročním obratem okolo 1,2 miliardy korun v současnosti zaměstnává zhruba 1 400 lidí, a kromě toho, že je důležitým dodavatelem pistolí pro ozbrojené složky, vyrábí také sportovní a lovecké zbraně.
UHERSKÝ BROD - Za první republiky jí neřekli jinak než kulometná továrna. Česká zbrojovka Uherský Brod expanduje a například v USA se její zbraně těší dobré pověsti.
UHERSKÝ BROD - Významným hráčem na světovém trhu se zbraněmi je akciová společnost Česká zbrojovka Uherský Brod. Podnik s ročním obratem okolo 1,2 miliardy korun v současnosti zaměstnává zhruba 1 400 lidí, a kromě toho, že je důležitým dodavatelem pistolí pro ozbrojené složky, vyrábí také sportovní a lovecké zbraně.
TEPLICE - Nové skleníky a také venkovní expozice jediné botanické zahrady v Ústeckém kraji lákají veřejnost. Od 1. května, kdy se nový areál po kompletní tříleté rekonstrukci otevřel, ho už navštívilo přes šest tisíc lidí.
BRUSEL - Nikterak vzrušující a šedivá budova Evropské komise dnes hostila nadmíru zajímavou návštěvu, která do jejích útrob nezavítá každý den. Lídr hudební skupiny U2 Bono se totiž vydal do Bruselu, aby Evropské unii připomněl její sliby o zvýšení pomoci hladovějící Africe, které dala před dvěma roky při summitu G8, tedy sedmi nejvyspělejších zemí světa a Ruska.
Podle výboru banky nejsou důvody k odstoupení z funkce
BRUSEL - Evropská unie dnes schválila otevření svého trhu dovozům veškerého zboží z osmi desítek chudých zemí Afriky, Karibiku a Tichomoří. Ministři pro rozvojovou spolupráci se však zatím nedohodli, zda se přechodná období na bezcelní dovoz budou kromě rýže a cukru týkat také banánů.
ŠANGHAJ - Čínské stavební projekty v Africe ohrožují životní prostředí nejchudšího kontinentu a jeho obyvatele. V pondělí to ve své zprávě uvedla americká nevládní organizace International Rivers Network, která zároveň vyzvala čínskou vládu k nápravě. Dnes o tom informovaly agentury AP a Reuters.
Reportáž o hledání mrtvých ze zříceného letadla v africké džungli
ŘÍM - Hlídkové čluny italské pobřežní stráže zadržely v pondělí ráno u ostrova Lampedusa plavidlo se dvěma stovkami ilegálních migrantů z Afriky.
RÁJEC - JESTŘEBÍ - Jste žena a trpíte bolestmi zad či šíje? Pak zkuste břišní tanec. Jeho pozitivní účinky si chválí všechny břišní tanečnice. Zájemkyně z Rájce-Jestřebí a okolí se mohly s tímto tancem seznámit v sobotu v tělocvičně místního gymnázia.
JIHLAVA - Do úterka mohou Jihlavané ještě přemýšlet o tom, jaké změny navrhnou udělat na sídlišti Březinky. Uzávěrka celoměstské ankety se blíží.
BRNO - Když je v Africe nebo v českých luzích a hájích „přecpáno“, nastupují lovci, kteří musí nadbytečná, nemocná a stará zvířata ulovit. Živočichové ale nepřijdou nazmar. Řada z nich skončí pod rukama preparátora, čtyřiatřicetiletého Pavla Zugara, který jim navrátí původní podobu.
KUTNÁ HORA - Další z pravidelných besed cyklu Taky mezi námi se uskutečnila na Gymnáziu Jiří Ortena v Kutné Hoře. Tématem byli tentokrát maltézští rytíři a pozvání přijal Jeho Excelence Frà Karel Paar, velkopřevor Suverénního řádu maltézských rytířů v České republice.
LIBEREC - Velké nebezpečí zdravotních problémů, v nejvážnějších případech i smrti, může hrozit lidem při cestách do exotických krajů. Přesto značná část cestovatelů naprosto ignoruje preventivní očkování.
Druhá květnová neděle patří již tradičně všem maminkám. Nejen my, ale skoro celý svět totiž slaví Den matek. Ten letošní připadá na zítra, 13. května.
BRNO - Obchodník se zbraněmi z Pavlic na Znojemsku stanul poprvé před soudem. Tvrdí, že prodával legálně a měl potřebné licence
LIBEREC - Ambiciózní projekty na záchranu ohrožených druhů zvířat se rozhodla podpořit liberecká zoo. Šanci dostanou šimpanz a africký divoký osel.
KAMERUN - Mlha a hustý prales snížily viditelnost na zhruba 200 metrů, když v neděli záchranáři obnovili pátrání v jižním Kamerunu, kam se v sobotu ráno patrně zřítilo keňské letadlo se 114 lidmi na palubě.
OSTRAVA - Milovníci přírody z celé republiky se také v letošním roce mohou zapojit do akce, která má za cíl ochránit hnízdiště rorýse obecného.
FRÝDEK-MÍSTEK - V Galerii Pod Svícnem probíhá výstava velkoformátových pláten. Představila je zde malířka Terezie Kolářová z Ostravy.
KLADNO - Předběžné výsledky pitvy mladíka, který 22. dubna zemřel v kladenském akvaparku, potvrdily udušení z utonutí. Doba vyšetřování přesných příčin úmrtí chlapce z Afriky se může protáhnout i na několik týdnů.
BŘECLAV - Jeden z možných kupců městských pozemků v areálu břeclavského cukrovaru opustil výběrové řízení. Tvrdí, že podmínky soutěže jeho firmu znevýhodňují. Starosta nařčení odmítá. Zajímavý způsob odstoupení ze záměru odkoupení městských pozemků v areálu bývalého cukrovaru v Břeclavi zvolila společnost H.R.S. Svůj nesouhlas s údajně nerovnými podmínkami pro účastníky soutěže vyjádřila v celostránkovém inzerátu ve včerejším vydání týdeníku Nový život.
HAVLÍČKŮV BROD - Jarní Rakioactive Tour skupiny Gothart začala v březnu v Berlíně a vyvrcholí koncem května. V polovině března se dokonce představila v pořadu Noc s Andělem a v sobotu dorazí i do havlíčkobrodského clubu Effect!
PACOV - Ne každý může o sobě hrdě prohlásit, že vněčem nemá konkurenci. Čerstvá mistryně republiky vorientálním tanci Helena Marešová z Přáslavic u Pacova rozhodně ano.
KLADNO - Atrakce space bowl v kladenském akvaparku je po utonutí šestnáctiletého chlapce již druhý týden mimo provoz. Vedení města, které je provozovatelem zařízení, zatím nerozhodlo o budoucnosti toboganu, na kterém za necelé tři roky jeho fungování zahynuli dva lidé.
WASHINGTON - Zcela banální chyby lékařů jako jsou například neumyté ruce ohrozí každý den na celém světě zdraví milionů lidí. Vyplývá to z ve středu zveřejněné zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO), která zároveň vydala doporučení, jak takovým přehmatům učinit přítrž.
TEPLICE - Nejvíce na první den otevření botanické zahrady, která prošla rekonstrukcí, lákaly nové skleníky.
PRAHA - Pavilon pražské zoo Indonéská džungle se stal vítěznou expozicí za loňský rok. Občanské sdružení Česká zoo dnes v Praze jeho tvůrcům udělilo ocenění Bílý slon. V kategorii rekonstrukce získala první místo brněnská zoologická zahrada za komplexní přestavbu expozice vlků.
JOHANNESBURG - Soud v Jihoafrické republice máve středurozhodnout, zda vyhoví české žádosti o prodloužení vazby uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře načtyřicet dnů.
Francie už 12 let hledá vraha soudce. I na ministerstvu
PRAHA - Většinu podvodů ve společnostech páchají členové jejich vedení, kteří ve firmě působí šest a více let. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila společnost KPMG.
Představte si, že jste se ocitli v dešti, ne však ledajakém. Při této sprše na vás létají miliony drobných kapiček, ani nevíte odkud. Útočí ze strany a hlavně zespoda, od země. Tento úkaz potká každého člověka, který se blíží k největším vodopádům světa. Přidejte si k tomu ještě mohutné burácení, při kterém neslyšíte vlastního slova.
PRAHA - Jihoafrický soud má ve středu rozhodnout, zda vyhoví české žádosti o vazbu na podnikatele Radovana Krejčíře.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - První květnový pátek vpodvečer v 18 h bude v Komorní galerii U Schelů zahájena zajímavá autorská výstava nazvaná Fotohrátky. Jak už název napovídá, jedná se o soubor fotografií, které jejich autorka – českobudějovická oční lékařka Stanislava Brůhová – počítačově upravuje.
SYDNEY - Unikátní výkon se podařil Britu Milesi Hilton-Barberovi. Ač je nevidomý, úspěšně dnes dokončil let v ultralehkém letadle z Londýna do australského Sydney. Osmapadesátiletému dobrodruhovi cesta přes půl světa dlouhávíc než dvacet jedna tisíckilometrů trvala 59 dní.
PŘÍBRAM - Krásná Příbramačka se nechce spokojit s bakalářkou, ale chce být doktorkou práv. Miss 2003 Lucie Váchová z Příbrami, studentka soukromé právnické vysoké školy v Karlových Varech, dává v posledních týdnech před přehlídkovým molem přednost učení. Potvrdila to i v rozhovoru.
ZLÍN - Kresby a kvaše ilustrátora Františka Přikryla vystavuje Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně jako součást vzpomínkových oslav první cesty Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.
Kdo má rád Afriku, může si kousek její exotiky přenést do svého domova. Stačí k tomu jen šikovné ruce.
PAŘÍŽ - Finalisté francouzských prezidentských voleb se ve středu na dálku střetli v televizních debatách, v nichž konzervativec Nicolas Sarkozy řekl, že projekt socialistky Ségolene Royalové znamená strnulost, a ona o jeho návrzích, že by spíš zhoršily problémy země.
PAŘÍŽ - Duben se v některých zemích západní Evropy tváří jako léto, v Británii, Itálii, Německu, Belgii a Francii padají teplotní rekordy a zemědělci již teď žehrají na sucho.
ÚSTÍ NAD LABEM - Devatenáct panenek od dětí z ústecké Základní školy Elišky Krásnohorské zachrání životy jiným.
MOGADIŠO/WASHINGTON - Somálská vláda údajně zadržuje zahraniční humanitární pomoc pro své obyvatele. S odvoláním na americké a evropské činitele to dnes uvedla agentura AP.
BRNO - Prezident České republiky se včera zúčastnil otevření nového brněnského sídla indického softwarového giganta Infosys Technologies v areálu Spilberk Office Centra v Heršpické ulici.