Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini obvinil Francii, že ve skutečnosti nemá zájem o ukončení násilí v severoafrické Libyi. Důvodem má být ropa. Francouzské energetické zájmy jsou totiž podle něj naprosto odlišné od těch Italských.
Plzeň - Strach o labutě na zamrzajícím Boleveckém rybníku v Plzni mají někteří Plzeňáci. Bojí se, že přimrznou k ledu. To ale podle zvířecích záchranářů nehrozí.
Africká Unie (AU), mezi jejíž členy patří všech 55 států černého kontinentu, žádá úřední orgány Demokratické republiky Kongo (bývalý Zair), aby posunuly datum zveřejnění oficiálních výsledků prezidentských voleb, které se v tamní zemi uskutečnily 30. prosince loňského roku. Jako důvod svého naléhání označila „závažné pochybnosti“ při sčítání hlasů, které přisoudilo vítězství opozičnímu kandidátovi Felixi Tshisekedimu. Informoval o tom server BBC.
Jihlava - Invalidní vozík, padesát tisíc korun nebo propanbutanová láhev. To jsou věci, které se objevily ve ztrátách a nálezech na jihlavské radnici. Během minulého roku se do skladu dostalo 245 nových věcí. Skoro stovka našla svého majitele.
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Procestovala vzduchem Asii a Afriku, přistávala také u nejsvětějšího města islámu – Mekky. Jako letuška se Veronika Homolová z Hodonína čtyři roky vracela do nového domova v Saudské Arábii. „Životní styl je tam úplně jiný. Nejen, že je to království, ale především je tam toho hodně zakázaného,“ říká Homolová.
FOTOGALERIE / Vyrazit v zimních měsících do zoo má své kouzlo. I když některá teplomilná exotická zvířata musela být zazimována a jsou ukryta před zraky návštěvníků, ti se nemusejí obávat, že najdou prázdné výběhy.
Petrovi Vabrouškovi se o víkendu dařilo v prostředí, kde místní obyvatelé moc Čechů ani turistů ještě nikdy neviděli. V neděli v Alžírsku vyhrál Triathlon North Afrika – Sahara edition, když v podniku na Ironmanových tratích dosáhl času těsně nad osm hodin a pětatřicet minut
Kutná Hora - Seminář pro všechny, kdo chtějí procestovat Evropu a neutratit za to veškeré své úspory, pořádají dnes od 19 hodin v Galerii Středočeského kraje.
Letohrad - Už čtyři týdny kotví letohradský mořeplavec Martin Doleček v městě Durban v Jižní Africe. Jak stojí na jeho Facebooku, počasí k plavbě do Kapského města bylo nevlídné.
Jindřichův Hradec, Jihoafrická republika - Po krátké zastávce doma v Hradci se Josef a Milena Andrle vydali na pokračování svojí cesty. Zamířili do Kapského města.
Varnsdorf, Rumburk – Věděli jste, že dioptrické brýle mají v Keni hodnotu ročního platu? Města Rumburk a Varnsdorf, spolu s dětskou organizací Fénix na Slovensku, se zapojila do sbírky Brýle pro Afriku.
Nemyčeves - Za poutavým vyprávěním o exotické Tanzanii se můžete vypravit v úterý do místní základní školy. Přednáška s projekcí o tom, jaké je to zažít africké safari na vlastní kůži, zatančit si s Masaji a vykoupat se na bělostných plážích Zanzibaru, začíná v 18 hodin.
Skupina vojáků v západoafrickém Gabonu se v pondělí pokusila o státní převrat. Ve vysílání státní televize vojáci oznámili, že přebírají kontrolu nad tamní vládou. V metropoli Libreville se objevily tanky a další armádní vozidla. Gabonská vláda však o několik hodin později oznámila, že rebely zadržela a situaci má pod kontrolou.
Přibyslav – Více než dvě hodiny v zimě, mokru a sněhu putovali dům od domu v sobotu 5. ledna odpoledne malí tříkráloví koledníci na Přibyslavsku. Někde už na ně čekali, koledníky podarovali nějakou dobrotou, u jiných dveří zvonili marně. Ale tam, kde jim otevřeli, byli dárci štědří. Do zapečetěných kasiček padaly dokonce i pětistovky.
Litvínov – Triatlonistka Alena Vrátná rozšiřuje svou sbírku sportovních zážitků. Zatímco většina lidí trávila po bujarých oslavách Nového roku, členka litvínovského Krušnomana už balila do Afriky. Čeká ji tam v neděli dlouhý triatlon na největší poušti světa Sahaře.
Více než dva tisíce migrantů zahynuly v loňském roce při pokusu dostat se přes Středozemní moře ze severní Afriky do Evropy. O statistice, kterou dnes zveřejnil Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), informovala agentura AFP. Do Evropy se za uplynulých dvanáct měsíců přes moře dostalo 113 tisíc lidí. Většina z nich skončila ve Španělsku.
Čtyři muže podezřelé z přípravy teroristického útoku zadržela dnes nad ránem nizozemská policie v přístavním městě Rotterdamu. Informoval o tom server veřejnoprávní stanice NOS, podle kterého přinejmenším dva ze zadržených pocházejí z Blízkého východu či severní Afriky. Pátý muž byl později zatčen v německé Mohuči.
Kyjov – Vážná zranění utrpěla devatenáctiletá dívka, která v noci na sobotu patrně propadla mezerou v zábradlí na balkoně. Na diskotéce v Kyjově na Hodonínsku. „Dle předběžných informací měla spadnout asi ze čtyř metrové výšky,“ sdělila policejní mluvčí Alice Musilová.
Benešovsko - Blíží se tříkrálová sbírka, které se pravidelně účastní i Farní charita Benešov. Sbírka probíhá po celorepublikově pod záštitou Charity ČR. Pokladničky budou po skončení koledování opět na úřadech rozpečetěny a výnos se sejde na společném sbírkovém kontě.
Hradec Králové - Medvědi se po vánoční pauze představí na palubovce nováčka soutěže z Hradce Králové. Ten má na svém kontě doposud pouhou jednu výhru, ovšem výsledky z posledních utkání ukazují, že především na domácí palubovce budou Královští sokoli nepříjemným soupeřem pro každého.
Příbor, Monako - Se startovním číslem 400 vyrazí na jedenáctý ročník Africa Eco Race (AER) příborský matador soutěže Tomáš Tomeček. I letos bude od 1. ledna zdolávat nástrahy pouště Sahary v kabině své oranžové Tatry 815 sám.
Lidem v Moravskoslezském kraji bude od začátku nového roku pomáhat zachraňovat životy nová služba. Jak ve středu informovala mluvčí kraje Nikola Birklenová, nová mobilní aplikace využívá ochoty lidí, kteří chtějí díky svému vzdělání či proškolení pomoci v náhlých akutních situacích.
Novou posilu do ofenzivních řad získali krátce před pátečním utkáním 30. kola s Plzní hokejisté Vítkovic. Na hostování do konce sezony přichází ze Zlína útočník Michal Poletín. Informaci zveřejnil ve čtvrtek večer oficální web zlínského klubu.
Českolipsko – Jabloneček, Křída, Holičky nebo Strážov. Po zaniklých obcích v okolí Ralska dnes zbyly jen ruiny staveb, ovocné stromy a místnosti tesané do skal. Do míst, kde ještě před pár desítkami let stály jednotlivé vesnice a samoty, zavede návštěvníky nový cykloprůvodce, který před několika dny vydal Geopark Ralsko.
Domažlice – Vedení Domažlic přivítalo koncem minulého týdne na místní radnici zástupce First Cavalry Division US Army a jejich přátele z českých vojenských klubů.
Ve čtvrtek začala hlavní vlna oblíbených povánočních výprodejů. Otevřely se i velké kamenné prodejny, které musely být ze zákona od poledne Štědrého dne zavřené. Obchodníci se snaží slevovými akcemi znovu přilákat zákazníky a zbavit se tak zásob sezonního zboží. Odborníci však varují před fiktivními slevami.
Když před dvěma roky v Anglii vyhráli Premier League fotbalisté Leicesteru City, hovořilo se o tom jako o jedné z největších fotbalových senzací všech dob. Leicester totiž byl před sezonou 2015/16 považován za adepta sestupu s kurzem na zisk titulu 5000:1.
Náchod - Policisté z obvodního oddělení v Náchodě pátrají po neznámém pachateli, který se v předvečer Štědrého dne pokusil vloupat do bankomatu jedné z bank v Náchodě.
Státní podnik Povodí Vltavy se chce v prvním čtvrtletí příštího roku pustit na výrazné úpravy Smíchovského přístavu. Půjde o odtěžení nánosů a usazenin ze dna. Podnik aktuálně hledá zhotovitelskou firmu. Odhadované náklady činí 150 milionů korun.
Nové Strašecí - Město Nové Strašecí bude v roce 2019 hospodařit se schodkovým rozpočtem, jehož celkové příjmy činí téměř 170 milionů korun, naopak výdaje se šplhají k sumě 206 milionů korun. Schodek bude pokryt z finanční rezervy města a úspor. Na posledním zasedání novostrašeckých zastupitelů to sdělil starosta města Karel Filip (ČSSD).
Efektním blafákem si pohrál s brankářem Pavelkou a rozhodujícím gólem rozsekl parádní střeleckou bitvu a k tomu přidal dvě asistence. Útočník Pavel Kubiš opět se svými kumpány Jiřím Ondráčkem (1+3) a Tomášem Fořtem (1+0) řídil ve třetí třetině obrat z 2:4 na 6:4. „Toho obratu si strašně moc vážíme,“ tvrdil skromně Kubiš, který však odmítá, že by se svými parťáky chytil životní formu.