Kajka mořská se zatoulala k Ostrožské Nové Vsi
Ostrožská Nová Ves – Opravdová rarita zavítala v těchto dnech na vodní plochu u Ostrožské Nové Vsi na Slovácku. Zaletěla tam kachna kajka mořská, která se obvykle vyskytuje na severu Evropy.
Ostrožská Nová Ves – Opravdová rarita zavítala v těchto dnech na vodní plochu u Ostrožské Nové Vsi na Slovácku. Zaletěla tam kachna kajka mořská, která se obvykle vyskytuje na severu Evropy.
Viborg - Trenér české jednadvacítky ocenil dobrý vstup do Eura, práce ale teprve začíná.
Viborg - Česká reprezentace do jednadvaceti let vyhrála úvodní utkání evropského šampionátu díky trefám Dočkala 2:1.
Praha - Boleslavský boccista skončil na mítinku v Praze na šestém místě.
Silverstone /AKTUALIZOVÁNO/ - Český motocyklista má za sebou druhou nejlepší kvalifikaci v kariéře.
Hradec Králové - Na Gymnáziu Boženy Němcové se v pátek 10. červnapředávaly ceny s názvem Travel awards.
Ostrava – Velkolepé zakončení slibuje nedělní koncert letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu (MHF) Janáčkův máj.
Tábor - Hostitelem soutěže zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu bylo tentokrát Táborské soukromé gymnázium.
Pardubice – Silniční motocyklista Tomáš Vavrouš ze stáje Vmotosport má za sebou další vystoupení na evropských okruzích. V maďarském Pannoniaringu se jel závod mezinárodního mistrovství ČR a Evropského poháru.
Viborg - Fotbaloví reprezentanti do 21 let už netrpělivě vyhlížejí start do mistrovství Evropy v Dánsku, které zároveň slouží jako kvalifikační síto pro olympijské hry v Londýně 2012.
Afan - Benešovský fourcrossař zajel druhé místo na Evropském poháru.
Vyškov – Druhý červnový víkend bude v okresním městě patřit sborovému zpěvu. Vyškov pořádá tradiční Festival Antonína Tučapského.
Horšovský Týn –Kostel sv. Petra a Pavla minulé léto hostil sbor ze severní Anglie, letos dorazí Švédové.
Bruntál /FOTOGALERIE/ – Bruntálský městský znak tvoří na Řezbářském plenéru v areálu koupaliště řezbář Jan Vincker z Hranic na Moravě, sochu horníka ze znaku vyřezává Petr Chorovský z Města Albrechtic.
Londýn - Pochodeň má zlatou barvu, je vyrobená z hliníku a má trojúhelníkový tvar.
Kyjov /FOTOGALERIE/ – Osudovým impulsem pro vznik unikátní sbírky byla stará píseň Sentimental journey, kterou Martinovi Stránskému z Prahy dědeček přinesl na gramofonové desce od firmy Ultraphon. Přehrál mu ji na starém mechanickém gramofonu. Od té doby začal mladík sbírat fonografy, staré gramofony včetně jejich součástek a také desky.
Planá nad Lužnicí -Anglii a romantiku v sobě mísí chata u řeky Lužnice. V současnosti je objekt na prodej.
Mariánské Lázně -Na letošním ročníku se představí celkem deset orchestrů včetně The Robert Smyth soul and jazz band z Anglie.
Úvaly u Prahy – Divokej Bill přivezl na festival Ouvalskej bigbít britskou skupinu Levellers.
Londýn /AKTUALIZOVÁNO/ - Fotbalisté Anglie prohrávali se Švýcary 0:2. Slovensko vydřelo výhru nad Andorrou.
Pisek – Jednou z nejlepších hráček v šipkách u nás je slovenská reprezentantka Katarína Nagyová z Písku.
Modrá /ROZHOVOR/ – Poprvé v sedmileté historii Archeoskanzenu Modrá zazněl minulou neděli v jeho velmožském paláci sólový koncert zahraničního muzikanta.
Olomouc – Nadějnou formu před dalším pokračováním Světového poháru naznačil olomoucký biker Kamil Tatarkovič. Český reprezentant dokázal vyhrát závod evropské fourcrossové série v Anglii.
Pardubice - Pardubický motocyklový závodník spojil svoje jméno se stájí FGR z Orlickoústecka.
Brno - Velkolepá karetní událost začala ve čtvrtek v brněnském hotelu Bobycentrum. Na jih Moravy se sjelo víc než 250 hráčů z Česka, Itálie, Anglie nebo Slovinska k pokerovému turnaji s názvem Tana Delle Tigri, který patří do série Poker Texas Hold’Em.
Strakonice – Při příležitosti významného jubilea se uskuteční několik akcí. Například výstava výrobků z keramiky na téma Toman a lesní panna.
Praha - Čeští profesionální fotbalisté mají svou asociaci, která bude hájit jejich zájmy při jednání s kluby, ČMFS, dalšími organizacemi a bude jim zajišťovat právní a sociální podporu.
Mýto – Přes padesát věrných zmenšenin vojenských a cvičných letounů bylo k vidění u Kařízku.
Curych /AKTUALIZVÁNO/ - Švýcarský funkcionář získal na kongresu Mezinárodní fotbalové federace v Curychu 186 z 203 možných hlasů.
Praha - O tomto víkendu porazili červenobílí ragbisté přesvědčivě Dragon Brno. Velikou zásluhu na tom měl devětatřicetiletý vazač Slavie, dlouholetý reprezentant Jan Macháček, pravděpodobně největší legenda tohoto mužného sportu.
Praha, Brno - Z nominace fotbalové jednadvacítky před červnovým mistrovstvím Evropy v Dánsku vypadl zraněný ostravský univerzál Zdeněk Šmejkal. V širší nominaci jej nahradil útočník Michael Rabušic z Brna. ČTK to řekl vedoucí českého týmu Ivo Sekerka.
Plzeň – Šestačtyřicátý na úvod v jihoafrickém Pietermariztburgu, jenže potom čtyřiašedesátý v anglickém Dalby Forest a týden nato sedmdesátý v německém Offenburgu.
České Budějovice – Kvůli klíšťatům se tento týden sjeli na jih Čech vědci z mnoha zemí světa.
Žamberk - Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů na východě Čech se uskuteční ve dnech 9. až 11. června v místním přírodním areálu.
Londýn, Brno – Zneužil pětiletou dívku na jihu Moravy a pak se ukrýval v Anglii. Tak se podle policistů choval sedmatřicetiletý Petr K. z Tišnova. Strážci zákona po něm pátrali do loňského listopadu. Ve spolupráci s britskými policisty ho dopadli v pátek v Londýně.
Chvaletice – /FOTOGALERIE/ - Odpoledne plné hudby, zábavy i tanečních vystoupení přilákalo obyvatele města před kulturní dům oslavit jedno městské výročí.
Březolupy – Majitelé psů, kteří chtějí své čtyřnohé miláčky naučit tancovat podobně jako to předvedla geniální fenka Keysi v soutěži Talentmánie, jim mohou dát první lekci v Březolupech.
Bzenec – Výkony rozdílné jako den a noc, výsledky bláznivé jako jízda na horské dráze. V sedmadvacátém kole krajského přeboru ukázali hráči Bzence svému trenérovi i divákům tu lepší jarní tvář. Slovan jasně přehrál v okresním derby zachraňující se Velkou na Veličkou, před vlastním publikem vyhrál 3:0.
Za dva roky, co žije v Ostravě, zhubl deset kilo. České jídlo mu totiž příliš nechutná. Jinak je tady jednačtyřicetiletý James Presley spokojen. Narodil se v Anglii, dvanáct let žil v Maďarsku a kvůli práci se přestěhoval do Ostravy.
Ostrava – Za dva roky, co žije v Ostravě, zhubl deset kilo. České jídlo mu totiž příliš nechutná. Jinak je tady jednačtyřicetiletý James Presley spokojen. Narodil se v Anglii, dvanáct let žil v Maďarsku a kvůli práci se přestěhoval do Ostravy.
Praha – Český pohár mládeže v dráhové cyklistice pokračoval v Praze.
Liberec/ROZHOVOR/ – Evropský šampionát fotbalistů do 21 let je za dveřmi a hráči se pomalu připravují na reprezentační sraz, který je od 2. června.
Praha, Jablonec n. N. - Evropský šampionát do 21 let je za dveřmi a hráči se pomalu připravují na reprezentační sraz, který je na programu 2. června. Trenér jednadvacítky Jakub Dovalil původně počítal s pětadvaceti hráči, jenže díky úrazu Vošahlíka přijede jen 24 borců. Otazník stále visí nad Václavem Kadlecem ze Sparty. Jeho kotník stále není stoprocentní.
Koloveč -Běžce z Čech, USA, Nového Zélandu, Irska, Anglie, Ruska a Austrálie hostili v Kolovči.
Lysá nad Labem, Anglie, Francie -V rámci projektu Leonardo da Vinci třeťáci z obchodní akademie poznali atmosféru anglického Derehamu a francouzského Strasbourgu.
Malé Svatoňovice – Žáci deváté třídy z místní základní školy se zapojili do projektu šéfredaktorky Krkonošského deníku Miroslavy Jasanské a Jany Tauchmanové z Rádia Kulíšek „Deník vyučuje“.
Neratovice – Radost a satisfakce. S takovými pocity o uplynulém víkendu opouštěli dějiště letošního mistrovství Evropy mládeže v holandském Beeku reprezentanti sportovního klubu Karate Shotokan Neratovice.
Karlovy Vary - Zítra dorazí do Karlových Varů skupina běžců v rámci Světového běhu harmonie 2011 (World Harmony Run). O co se jedná?
Liberec - CAPDEVILLA, RAÚL, CICINHO, hráči Arsenalu, Anglie a Francie trénovali na umělé trávě stadionu U Nisy. Nešlo však o nákup hvězd do Slovanu Liberec, ale o první sraz okresního výběru fotbalu ročníku 2000 a mladších.
Kladruby nad Labem – Přestože už je jisté, že starokladrubský hřebec Alta bude jako dar bezúplatně převeden na mladý britský královský pár, zůstane kůň zatím ustájen v Kladrubech.