Krnov - Většina dětí se nemůže dočkat Vánoc a přemýšlí, kolik dárků, o které prosily v dopise Ježíškovi, najdou pod rozzářeným vánočním stromečkem. Poměrně nedaleko našich hranic ale žijí chudé děti, které bez naší pomoci nejspíš žádné dárky nedostanou. Právě proto vznikla sbírka, které se účastní i Církevní základní škola a mateřská škola v Krnově.
Lipensko - „Co se týče počátku zimy, svátků a nového roku, mohu potvrdit, že úbytek turistů nepřišel,“ konstatoval včera Luboš Krejza ze společnosti Lipno Servis.
Opava - Jedno ze dvou gymnázií v Opavě si v letošním roce připomíná významné výročí. Mendelovo gymnázium slaví 125 let od založení. Na následujících řádcích vám přinášíme závěrečný díl vzpomínek a zápisů. První díl jsme v našem Deníku zveřejnili v sobotu 13. prosince a druhý uplynulou sobotu. Sestavila je pedagožka Mendelova gymnázia Iva Krystová.
Miroslav /VIDEO, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Tradiční Vánoční strom řemesel v Miroslavi navštívily stovky lidí. Děti si vyráběly voňavá mýdla, svícny i cukroví. Na akci poprvé zavítala přadlena z Oslavan.
Rokycany - Nechvalně proslulý je dům 451 v rokycanské Soukenické ulici. Před pár lety tu dokonce došlo k vraždě starší paní a rovněž nynější stav má k idylce daleko. Neuvěřitelný nepořádek tu ve společných sklepních prostorech nechala za sebou rodina, která si s úhradou nájmu hlavu nelámala.
Brno - Ostrá politická satira s úsměvnými bonmoty, ale i zápletková komedie a situační fraška prodchnutá sarkasmem, ironií a cynismem. I tak lze stručně charakterizovat inscenaci Oscara Wilda Ideální manžel, kterou v pátek v premiéře a v režii Jakuba Macečka uvede na Mahenově činoherní scéně Národní divadlo Brno.
Kutná Hora - Letošní Vánoce přivítali žáci kutnohorské Základní školy T. G. Masaryka projektovým dnem. Včera ho však pojali zase trochu jinak než výhradně klasicky.
Brno - Ostrá politická satira s úsměvnými bonmoty, ale i zápletková komedie a situační fraška prodchnutá sarkasmem, ironií a cynismem. I tak lze stručně charakterizovat inscenaci Oscara Wilda Ideální manžel, kterou zítra v premiéře a v režii Jakuba Macečka uvede na Mahenově činoherní scéně Národní divadlo Brno.
Heřmanice - Celníci Ruské federace považují kynologické centrum v Heřmanicích na Frýdlantsku za významného partnera při rozšiřování počtu psů vycvičených na vyhledávání drog. Uplynulý týden tam složilo sedm psovodů a psů závěrečné zkoušky na závěr tříměsíčního kurzu.
Rychnovsko - Jako noční můra z období hluboké totality byl pohled na frontu táhnoucí se z prvního patra po schodech až do přízemí Městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou. Někteří čekali už dvě hodiny před počátkem úředních hodin, aby podali žádost o převod vozidla ještě před koncem roku.
Otrokovice - Vánoční náladu přinesou do sálu Otrokovické Besedy už ve středu hned dva pěvecké sbory. Letos diváky potěší Alchymisté zOtrokovic včele se sbormistrem Petrem Novotným, kteří se na pódiu vystřídají se známým a populárním uherskohradišťským Svatým Plukem.
Machov - Na zdejším náměstíčku se během nedělního odpoledne odehrál slavnostní akt, o kterém si zde budou místní obyvatelé určitě ještě velmi dlouho povídat. Machovští při něm s úctou zavzpomínali na svého nejvýznamnějšího již zesnulého rodáka Václava Foglara a jako poděkování za jeho záslužné činy mu odhalili pomník.
České Budějovice - Na Střeleckém ostrově v areálu bývalého hamru za vodárnou postavil v roce 1883 Carl Fürst strojírnu a slévárnu. V roce 1905 se stal majitelem továrny Ernest Rehm.
Frýdlant, Liberec - Natáčení soudních scén pro dvoudílný italský televizní snímek David Copperfield si vyžádá výrazné omezení pohybu a provozu v centru Frýdlantu.
Zlín, Londýn - Od 14.00 hodin odpovídala na chatu Zlínského deníku světoznámá architektka a rodačka ze Zlína, Eva Jiřičná. Ze samotného Londýna odpověděla na všechny otázky, které jí byly k dispozici. Dotazy byly různorodé, čtenáři se ptali na to, kde právě architektka nyní žije, kterou stavbu ve Zlíně považuje za nejvíce a za nejméně vydařenou, či co by dělala, kdyby se architektkou nestala. Kompletní on-line rozhovor si přečtete v rubrice On-line rozhovory.
Teplicko - Je skoro půlka prosince, tedy vhodná doba k tomu začít se poohlížet po vánočním stromku. V Teplicích můžete různé druhy stromků sehnat hned na několika místech.
České Budějovice - „Kdo ví, třeba někdy zkusím přeplavat Amazonku,“ říká jihočeský rekordman, jenž má za sebou tři měsíce tvrdé přípravy. Plánuje pokořit i Lipno.
Opava - Čeledův čaj s Číňanem. To je název kdysi proslulé firmy Jana Čeledy, která zásobovala nejen Opavany čajem. Dnes je logo firmy k vidění už asi jen na obraze v nově otevřené čajovně Harmonie na Krnovské ulici.
Londýn, Zlín - František Pekař ze Zlína-Velikové, jemuž unesla v červenci manželka trojčata svěřená do jeho péče, je opět se svými dětmi. V pátek večer mu je předaly na londýnském letišti tamní úřady.
Londýn, Zlín -František Pekař z Velíkové na Zlínsku, jemuž unesla v červenci manželka trojčata svěřená mu do péče, už je opět se svými dětmi. V pátek 5. prosince 2008 večer mu jej předali na londýnském letišti tamní úřady.
Londýn, Zlín - František Pekař z Velíkové na Zlínsku, jemuž unesla v červenci manželka trojčata svěřená mu do péče, už je opět se svými dětmi. V pátek 5. prosince 2008 večer mu jej předali na londýnském letišti tamní úřady.
Olomoucký kraj -Neslavně dopadl pětačtyřicetiletý muž ze Šumperka, který nakupoval přes internet mobilní telefony. Začátkem listopadu zareagoval na inzerát, později prostřednictvím internetu objednal čtyři mobilní telefony.
Uherské Hradiště - Prvoligové volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště nezvládly domácí dvojzápas s Jihlavou a definitivně tak propásly možnost proniknout do finálové skupiny. Čekají je tak pouze boje o udržení.
Jablonec n. N. - Na pondělní televizní loučení, byť se jednalo o první předehrávané jarní kolo, se dalo dívat. Komňackého Jablonec přijel na Bazaly s otevřeným hledím, fotbalově nelicitoval a snažil se předvést v co nejlepším světle. Komentář Jaroslava Hrabáka.
Zlín - Trojčata Jakub, Petr a Jan František Pekařovy ze Zlína, které jejich matka bez vědomí otce odvezla v srpnu do Anglie, se vrátí zpět do České republiky. V úterý 2. prosince o tom rozhodl britský soud. Osmileté sourozence musí jejich otec František Pekař převzít ještě tento týden.
Zlín - Trojčata Jakub, Petr a Jan František Pekařovi ze Zlína, které jejich matka bez vědomí otce odvezla v srpnu do Anglie, se vrátí zpět do České republiky. V úterý o tom rozhodl britský soud. Osmileté sourozence musí jejich otec František Pekař převzít ještě tento týden.
Zlín - Trojčata Jakub, Petr a Jan František Pekařovy ze Zlína, které jejich matka bez vědomí otce odvezla v srpnu do Anglie, se vrátí zpět do České republiky. V úterý 2. prosince o tom rozhodl britský soud. Osmileté sourozence musí jejich otec František Pekař převzít ještě tento týden.