
Co týden dal: Děčín bude mít primátorku a dopravní nehody
Děčínsko - Jaké události přinesl na Děčínsku uplynulý týden? Tady je přehled.
Děčínsko - Jaké události přinesl na Děčínsku uplynulý týden? Tady je přehled.
Rudoltice - Velký rozruch způsobil řidič auta tmavé barvy, který ve čtvrtek v osm ráno přibrzdil u základní školy v Rudolticích a po jedné žačce chtěl, aby mu přečetla nápis na předmětu, který držel v ruce. Tvrdil, že nemá brýle. A i když dívenku nijak do auta nelákal a nic jí nenabízel, podivné bylo, že by tou dobou v okolí natrefil i na dospělého.
Hranice – Hraničtí policisté řeší od pátku další krádež auta.
Jedovnice – Je libo kapra, lína, tolstolobika nebo amura? V Jedovnicích jsou o víkendu k dostání ryby nejrůznějších druhů. Čerstvé, právě vytažené z rybníka. Koná se tam totiž již tradiční slavnostní výlov rybníka Olšovce. A ujít si ho nenechaly ani stovky stánkařů a především tisíce návštěvníků.
Nevhodné držení těla, zatěžování, málo pohybu… To jsou hlavní příčiny bolesti či tuhosti krční páteře. Víte, jak tomu předcházet?
Blanensko – Zraněná těhotná řidička, srážka čtyř aut a čtyři zranění lidé nebo nehoda dvou osobních aut, která se naštěstí obešla bez zranění. Takové dopravní kolize se odehrály na křižovatce silnice I/43 se silnicí na Boskovice nedaleko Sebranic od doby, co křižovatka prošla vylepšením. Podle některých je na vině právě nedávná úprava tohoto křížení důležitých silnic. Ředitelství silnic a dálnic však bude výhody a nevýhody úprav hodnotit až po roce.
Praha /VIDEO/ - Dušičková sezona je tady. Tohle dobře vědí nejen pražští květináři i obchodní řetězce, kteří vyrukovali s nabídkou věnečků i dalších ozdob na hroby, ale také pražští strážníci.
Kolínsko – Tragické následky měl víkend před tzv. dušičkami na silnicích našeho regionu. Domů z cest už se bohužel nikdy nevrátí osmapadesátiletý muž, jemuž se stalo osudným pošmourné sobotní odpoledne. Zemřel při těžké dopravní nehodě tří vozidel, která se kolem druhé hodiny střetla na obchvatu Kolína poblíž sjezdu na Polepy.
Příšovice - Na Liberecku u rychlostní silnice 10 z Turnova na Prahu nalezli v sobotu mrtvou ženu. "Podle všeho ji srazilo auto a řidič z místa nehody ujel, aniž jí poskytl pomoc," řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Na místě podle ní zůstaly úlomky vozu - zřejmě šlo o Škodu Felicii. Jde o frekventované místo, policie proto žádá případné svědky o pomoc.
Praha /VIDEO/ - Pouhých osm sekund stačilo zkušenému zloději, který v minulých dnech vykradl vozidlo zaparkované v Moravské Ostravě. Muž rozbil sklo zadních dveří, vnikl do auta a zmocnil se zavazadla odloženého pod sedadlem. Při vykradení Fabie jej zachytila kamera.
Slavkov u Brna - Lidé do stromů dokonce prý vyvrtali díry a lili do nich v zimě horkou vodu. Jen aby docílili jejich odstranění a nemuseli znovu žádat úředníky o pokácení. Alespoň to tvrdí jeden z obyvatel Tyršovy ulice ve Slavkově u Brna, který stejně jako řada jeho sousedů řeší dlouholetý problém s tamní lipovou alejí.
Kdo v těchto dnech zavítá na ostravskou Černou louku, ocitne v sedmém nebi. Jak malé, tak velké děti si zde přijdou na své až do úterní 17. hodiny, kdy končí pátý ročník Ostravského veletrhu hraček.
Lysovice – Jednotka vyškovských profesionálních hasičů krátce před nedělní půl jedenáctou dopoledne zasahovala u havárie osobního auta, které jelo ve směru z Rostěnic-Zvonovic na Lysovice. Skončilo ve stromě. „Posádka byla při našem příjezdu mimo auto. Uniklé provozní kapaliny jsme zasypali sorbentem, následně čekali na odtahovou službu, abychom uklidili silnici," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Příkaský.
Praha - Obhlídku stejně starých aut, jako je samotná budova, ve které budou vozy představeny. To v úterý bezplatně nabídne návštěvníkům hlavní budova Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Na Františku v centru Prahy.
Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Čtrnáctidenní hlasování o záchranářský čin je u konce a titul Gentleman desetiletí má svého nositele. U příležitosti letošního výročí projektu bylo nominovaných deset příběhů odvážných mužů a žen, z nichž byl jeden prostřednictvím veřejného hlasování vybraný na ocenění.
Praha - Záchranářský vrtulník z Hradce Králové letěl v sobotu odpoledne na Nymbursko, odkud byl ve 14.39 hlášen pád muže ze střechy. Pacient, který se zřítil ze zhruba šestimetrové výšky, si přivodil otevřenou zlomeninu ruky a lékař z nymburské pozemní posádky měl podezření i na poranění páteře.
Liberec - Jsou první v republice, kteří se učí znakový jazyk. Když se kurz osvědčí, bude nabídnut i dalším.
Litoměřice – Z pohledu fanouška z regionu se stalo derby 12. kola divize B šlágrem kola. Mimo jiné proto, že šlo o první, tedy historické střetnutí na této úrovni.
Detroit/Praha /VIDEO/ - Akce známá pod zkratkou SEMA je největší tuningovou výstavou ve Spojených státech. Koná se každoročně v Las Vegas a rády se jí účastní i samotné automobilky, které pro tuto událost často připravují hodně zajímavé koncepty. Ford například ukáže přerostlý angličák.
Jindřichův Hradec – Nechat někde dlouhé měsíce jen tak odstavené auto se může pěkně prodražit.
Benešov – Často až nečekaně zapeklité dopravní situace pro motoristy i pěší v lokalitě Na blátě, oficiálně Vnoučkově ulici, hned tak neskončí.
Uherské Hradiště – Dva výjezdy během hodiny museli v pátek 24. října absolvovat profesionální hasiči z Uherského Hradiště.
Brno – V ráj milovníků psů se změnilo brněnské výstaviště. O víkendu tam vrcholí Evropská výstava psů, která začala ve čtvrtek.
Kdo v těchto dnech zavítá na ostravskou Černou louku, ocitne v sedmém nebi. Jak malé, tak velké děti si zde přijdou na své až do úterní 17. hodiny, kdy končí pátý ročník Ostravského veletrhu hraček.
Brno – V ráj milovníků psů se změnilo brněnské výstaviště. O víkendu tam vrcholí Evropská výstava psů, která začala ve čtvrtek.
Brno – Zima klepe na dveře a na sníh se pomalu připravují i silničáři. Součástí zítřejšího tradičního Dne otevřené dráhy na brněnském Masarykově okruhu totiž budou i závody posypových vozů. „Chceme lidem přiblížit obtížnou práci. Řidiči soutěží v jízdě zručnosti na přesnost a je připravená i výstava našich aut," láká diváky Patrik Mikulášek, hlavní dispečer Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.
Hradec Králové - V kulisách fabriky, která je hradeckou legendou, se stala nepříjemná věc. V ulici Za Škodovkou v Hradci Králové vběhla jedenáctiletá dívka z dosud nejasných příčin nečekaně do silnice pod projíždějící auto Škoda Fabia.
Ostrava – Pouhých osm sekund stačilo zkušenému zloději, který v minulých dnech vykradl vozidlo zaparkované v Moravské Ostravě.
České Budějovice – Cyklisté v Českých Budějovicích urazí po městě nejčastěji od jednoho do tří kilometrů. Centrum města však není pro plynulou jízdu cyklistů připraveno. Vzhledem k vysokému počtu cyklistů a mnoha kritickým bodům ve městě nechala rada města a několik sdružení vypracovat návrh cyklogenerelu.
Silničáři jsou už připraveni! Hurá! Vůbec jim tu šichtu nezávidím a jsem celkem rád, že s prvním sněhem na silnici nezapadnu v první příkopě. Otázkou ale zůstává, zda jsou připraveni také šoféři. Nemusí být ani namrzlo.
Třebařov – Série besed se zajímavými osobnostmi z Pardubického kraje se rozjíždí v třebařovské základní škole. Školní preventivní program se netýká jen žáků z druhého stupně. Vedení školy myslí také na žáky mladší.
Jan Ždánský dokončil cestu kolem světa. V nohách má 24 tisíc kilometrů a chce jet na sever
Dasnice – Nejméně 380 metrů elektrických kabelů vytrhal na železniční trati u Dasnic čtyřiadvacetiletý muž z Bukovan
Benešov - Po úspěšné sbírce uzávěrů od PET lahví pro postižené dítě zřídily vychovatelky u vstupu do školní družiny ZŠ Jiráskova znovu sběrné místo.
Rudoltice – Velký rozruch způsobil řidič auta tmavé barvy, který ve čtvrtek v osm ráno přibrzdil u základní školy v Rudolticích a po jedné žačce chtěl, aby mu přečetla nápis na předmětu, který držel v ruce. Tvrdil, že nemá brýle. A i když dívenku nijak do auta nelákal a nic jí nenabízel, podivné bylo, že by tou dobou v okolí natrefil i na dospělého.
Praha /FOTOGALERIE/ - Kdo může za škodu odhadovanou v řádu milionů korun, která přednedávnem vznikla při střetu tramvaje s policejním vozem na Žižkově? Odpověď hledá Generální inspekce bezpečnostních sborů, která prověřuje, zda se šofér policejního vozu nedopustil trestného činu.
Český Brod - Zbrusu novou vysokozdvižnou plošinu uvedli v pátek slavnostně do provozu v Technických službách Český Brod. „Jde o teleskopickou plošinu s dosahem 24 metrů," upřesnil ředitel Miroslav Kruliš.
Litoměřicko - Velký zájem je v posledních dnech o přezutí pneumatik v servisech na Litoměřicku a Podřipsku.
Broumov - Vážná nehoda se včera 24. října odpoledne stala u Adršpachu na Broumovsku. Škoda Felicia plná mladých lidí tady odpoledne kvůli vysoké rychlosti na mokré silnici se spadaným kluzkým listím skončila ve stromě.
Jablonec n.N. – Stál u zrodu jablonecké atletiky. Její životopis začal psát v roce 1947. A mezi atlety ho potkáváme dodnes. Arnošt Fučík by si svůj život bez královny sportu nedokázal představit.
Whitley/Praha - Příští rok má být tím posledním v kariéře Land Roveru Defender. Legendární teréňák s poválečnými kořeny se v současné podobě, byť samozřejmě s průběžnou modernizací techniky, vyrábí už od roku 1983.
Třikrát denně lze vyrazit z Břeclavi do Vídně moderní vlakovou soupravou Railjet. Zatím. Brzy se možnosti ještě rozšíří. Do hlavního města Rakouska míří davy lidí z Břeclavska za prací, památkami nebo třeba na vánoční trhy. Břeclavský deník srovnal možnosti a výhody způsobů cestování. Pro tří až pětičlenné výpravy vychází nejlépe auto, pro jednotlivce železnice. Ta také nabízí největší komfort cestování.
Habrovice – U Habrovického rybníka byl v pátek takový nával, že tu městští strážníci museli řídit dopravu. Od rána tu šest desítek rybářů plnilo stovkami ryb přepravky při pravidelném výlovu. „V plánu máme 8,5 tisíce kaprů," řekl Josef Černý, jeden z hlavních organizátorů.
České Budějovice – Řadu větších měst v České republice trápí vysoké hodnoty nebezpečných částic, které poletují vzduchem. Výjimkou nejsou ani České Budějovice, které si proto pravidelně a podrobně nechávají měřit kvalitu ovzduší na nejvíce znečištěných místech.
Blanensko – Zraněná těhotná řidička, srážka čtyř aut a čtyři zranění lidé nebo nehoda dvou osobních aut, která se naštěstí obešla bez zranění. Takové dopravní kolize se odehrály na křižovatce silnice I/43 se silnicí na Boskovice nedaleko Sebranic od doby, co křižovatka prošla vylepšením. Podle některých je na vině právě nedávná úprava tohoto křížení důležitých silnic. Ředitelství silnic a dálnic však bude výhody a nevýhody úprav hodnotit až po roce.
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Třikrát denně lze vyrazit z Břeclavi do Vídně moderní vlakovou soupravou Railjet. Zatím. Brzy se možnosti ještě rozšíří. Do hlavního města Rakouska míří davy lidí z Břeclavska za prací, památkami nebo třeba na vánoční trhy. Břeclavský deník srovnal možnosti a výhody způsobů cestování. Pro tří až pětičlenné výpravy vychází nejlépe auto, pro jednotlivce železnice. Ta také nabízí největší komfort cestování.
Náchodsko - U Dolního Adršpachu narazil v pátek odpoledne osobní automobil do stromu. Při nehodě utrpěli tři mladí lidé těžká zranění, řidič automobilu byl zraněn lehce. Silnice byla v místě nehody neprůjezdná.
Brno - S komplikacemi musejí od dnešních 21:00 do nedělních 11:00 počítat řidiči projíždějící po dálnici D1 kolem Brna. Ředitelství silnic a dálnic kvůli montáži portálových konstrukcí uzavřelo na 195. a 196. kilometru jízdní pás směrem na Ostravu.
Praha - Platit kradenou bankovní kartou se nemá - a před zraky strážníků už vůbec ne. V noci na pátek se o tom přesvědčil muž, který dvě hodiny po půlnoci tankoval na benzince ve Svatoplukově ulici v Nuslích. Pro palivo se tam zastavila i hlídka městské policie.
Frýdek-Místek - Místa posledního odpočinku se budou během příštího víkendu plnit lidmi. Důvodem jsou Dušičky, které připadají na neděli 2. listopadu.