
Řidič s 2,4 promile srazil chodce. Zraněného nechal být a ujel
Olomoucký kraj – Opiý mladík v autě zranil chodce, nechal jej na silnici bez pomoci a ujel.
Olomoucký kraj – Opiý mladík v autě zranil chodce, nechal jej na silnici bez pomoci a ujel.
Vratislavice n.N./Liberec - Legendární značka má tisíce příznivců po celém světě. Chválí její spolehlivost. Ta se prokáže i na slavném závodě napříč kontinentem.
Kojetín – Na dodržování zákazu podávání alkoholu a tabákových výrobků mladistvým a nezletilým v restauracích na Kojetínsku se v noci z pátku na sobotu zaměřila kontrola policie.
Valašsko - Pětatřicetiletá Aneta Jiráková jezdí každý den z Valašského Meziříčí do Vsetína za prací. Dříve využívala vlak, ale protože si prostřednictvím internetu našla pravidelné spolujezdce, dává přednost autu. „Na inzerát se mi ozvali tři zájemci, což jsem původně ani nečekala," popsala svou zkušenost.
Moskva - Pokles prodeje nových osobních a lehkých užitkových aut v Rusku se dále prohlubuje. Poptávku snižuje slabá ekonomika, jejíž stav se zhoršuje po sankcích západních zemí vůči Rusku za jeho postup na Ukrajině. Podnikatelský svaz AEB dnes uvedl, že celkový prodej aut v srpnu meziročně klesl o 25,8 procent na 172.015 vozů. V červenci se snížil o 23 procent. Prodej české Škody Auto klesl o pět procent.
Liberec - Fotbalová I. A třída/ Frýdlant udržel neporazitelnost i s kvalitními Hejnicemi.
Držovice – K dopravní nehodě mezi osobním autem a motocyklem vyjížděli v sobotu kolem poledne policisté. Nehoda se stala na křižovatce Olomoucké, Smržické a Fibichovy v Držovicích.
Vizovice – Mají je v Otrokovicích, Zlíně a teď už nově i ve Vizovicích. Řeč je o parkovacích kotoučích, které upravují maximální dobu, po kterou lze na nějakém místě zaparkovat. Výhodou regulace pomocí parkovacích kotoučů je jejich bezplatnost.
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala v srpnu zákazníkům 73.200 vozů, což je meziročně o 14,3 procenta více. Jsou to nejlepší srpnové výsledky v historii firmy a podíl automobilky na evropském trhu vzrostl v srpnu poprvé na více než pět procent. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.
Švihov – Jedenáctý ročník srazu vozidel Fiat 126 se konal o víkendu v kempu u Nepomuka. Kolona 53 vozidel si dala dostaveníčko na vodním hradě Švihov.
/ANKETA, VIDEO/ Nový areál určený in-line bruslařům byl o víkendu slavnostně otevřen v ulici U Cementárny v Ostravě-Vítkovicích.
Mohelnice – Z neposkytnutí pomoci a řízení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat čtyřiadvacetiletý mladík z Lukavice. V sobotu po páté hodině ráno projížděl v osobním voze Libivou, přehlédl chodce, kterého srazil. Po této kolizi ještě narazil do zaparkovaného peugeota.
Lednice – Romantická stavba v zámeckém parku v Lednici se nedávno stala terčem zlodějů. Ti využili oprav Minaretu. Policisté v těchto dnech řeší krádež měděných plechů ze střechy rozhledny. Národní památkový ústav předběžně vyčíslil škodu na 150 tisíc korun.
Lednice – Romantická stavba v zámeckém parku v Lednici se nedávno stala terčem zlodějů. Ti využili oprav Minaretu. Policisté v těchto dnech řeší krádež měděných plechů ze střechy rozhledny. Národní památkový ústav předběžně vyčíslil škodu na 150 tisíc korun.
Šumperk – Policisté zadrželi dvaapadesátiletého muže z Hanušovicka, který se v době od 3. do 5. září několikrát sexuálně ukájel na různých místech v Šumperku. Šumperku. Poprvé si zvrhlíka všimla jednapadesátiletá žena, která informovala policii.
Prostějov – Někteří lidé pracující v Kralickém Háji si oddechnou. Nebezpečných míst pro cyklisty v průmyslové zóně ubude. Město se sem z Dolní ulice chystá vést cyklostezku.
Povrly - Nečekaný dárek. V Povrlech hasiči existují již 120 let. V sobotu se to ve velkolepém stylu dozvěděl každý, kdo přišel na místní koupaliště.
Krnov /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ - Po více než padesáti letech se do Krnova vrátily dožínky. Celou sobotu se scházeli lidé na statku rodiny Petra Löwenthala v Hlubčické ulici v Krnově.
Jihlava - V sobotu odpoledne se dostavil na obvodní oddělení Policie ČR v Jihlavě sedmatřicetiletý muž: Přinesl vojenskou munici, kterou našel při vyklízení garáže v Polenské ulici.
Strakonice - V sobotu patřilo letiště letadlům, ale i vojákům, záchranářům a veteránům
Srby /FOTO, VIDEO/ - Již po páté měli obyvatelé Srb i příchozí možnost ochutnat maso býčka upravené na speciálním grilu.
Praha - Zahraniční obchod Česka skončil v červenci přebytkem 11,5 miliardy korun. Meziročně to bylo o 6,6 miliardy korun více. Vývoz tuzemských firem se meziročně zvýšil o rekordních 18,3 procenta a dovoz o 15,7 procenta. Předběžné údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad. Červenec byl pro české exportéry letos nejúspěšnějším měsícem.
Praha - Růst českého průmyslu v červenci zrychlil meziročně na 8,6 procenta z červnových 8,1 procenta. Nejvíc k tomu opět přispěla výroba automobilů, uvedl dnes Český statistický úřad. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 17,6 procenta, také v tomto případě k tomu nejvíc přispěli výrobci motorových vozidel.
Vlčnov - Podívat se do malého soukromého muzea šicích strojů se mi podařilo díky Anně Chovánkové z Vlčnova. Právě ona totiž vlastní téměř sedmdesátku mašin. Jak sama uvádí, už od svých tří let sedávala u své babičky Marie Zemkové, která vyšívala na šicím stroji, a obdivovala její precizní práci při malování jehlou.
Luštěnice - Už jedenácté setkání příznivců amerických aut se uskutečnilo o uplynulém víkendu
Solnice – Hemžení dvoukolových a tříkolových šlapadel před kulturním domem odstartovalo letošní Solnické loučení s létem. Organizátoři z místního UNESCO klubu a občanského sdružení Brouček připravili skutečně nabitý program. Společně s ooloběžkiádou se na autodromu v sousedství jel republikový závod dálkově řízených off road modelů aut. „Na trať koloběžkiády se letos vydalo rekordních 120 dětí.
Opava-Milostovice /FOTOGALERIE/ - Neopakovatelná podívaná se nabídla v sobotu obyvatelům a návštěvníkům Milostovic. Obrovskou bitevní ukázkou se tu slavilo sté výročí vzniku československých legií.
Rájec-Jestřebí /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Nový obchvat je pro Rájec-Jestřebí důležitější než tuny zlata. Alespoň podle obyvatel, které redakce Blanenského deníku Rovnost oslovila v ulicích města. Je to zároveň jedno z hlavních témat před podzimními komunálními volbami.
Havlíčkobrodsko – Leština vydolovala remízu s vedoucím celkem I. A třídy. Se Speřicemi mohla i vyhrát, ale trápí ji koncovka.
Písek - Řešení problému s parkováním v centru má naznačit nový strategický plán města.
Plzeň - Automobil při předjíždění vyletěl ze silnice, silnice byla průjezdná kyvadlově
Skalice - Cyklistický závod DAAK tour ve Skalici je nesmírně prestižní podnik hlavně pro cyklisty z Českolipska a Děčínska.
Děčínsko - Jaké události přinesl na Děčínsku uplynulý týden? Tady je přehled.
Semilsko - Při loupeži použili paletový vozík, z areálu firmy zmizely téměř čtyři tisíce litrů. Lup odvezli a obratem prodali.
Praha - Život 36letého chodce si v sobotu večer vyžádala nehoda, k níž došlo na plzeňské dálnici D5 u čerpací stanice nedaleko Rudné na Praze-západ.
Lisabon - Tři oběti si vyžádala nedělní havárie na mezinárodním závodu v rallyesprintu v portugalském Guimaraesi poté, co jeden ze soutěžních vozů vyletěl z trati a narazil do skupiny diváků.
Vyškov – Chyběla jim, ale po tříletém odloučení se zase dočkali. Je zpátky. Řeč je o milovnících rychlých aut a vyškovské rally. Právě uplynulý víkend patřil jejímu návratu a do Vyškova přilákala kompletní českou špičku sprintrally. Bez mála sto posádek se prohánělo po rychlostních zkouškách Kuchlov, Podivická, Račická a Zouvalka.
Plzeň - Modely kam se podíváš. Tak v sobotu vypadal areál lobezské střelnice, kde se konala tradiční výstava modelů PilsenKit.
Poděbrady /REPORTÁŽ/ - V Havířském kostelíku nečekal správce na návštěvníky, ale na svatební hosty. A jiné příchozí ve slušnosti posílal pryč.
K brutálnímu útoku na třiatřicetiletého řidiče došlo v pátek dopoledne na Frenštátsku. Napadenému se naštěstí podařilo utéct a zavolat o pomoc.
Německá automobilka Volkswagen plánuje investovat do výstavby nové továrny v Thajsku jednu miliardu eur (27,6 miliardy Kč). Závod automobilky, jejíž součástí je i česká Škoda Auto, má vyrábět úsporná auta. Napsal to dnes německý časopis Wirtschaftswoche. Thajská vláda by měla schválit výstavbu továrny v úterý.
Děčín – Sraz si dala o víkendu na Děčínsku historická vojenská vozidla. Kromě klasických jeepů z druhé světové války nebo sovětské sanitky bylo možné vidět na břehu Labe na Starém Městě také řadu obojživelných vozidel německé i sovětské výroby.
Praha – Počet vozů pojištěných v rámci pojištění odpovědnosti za provoz motorových vozidel, takzvaného povinného ručení, v prvním pololetí stoupl o 104.000 na 7,095 milionu aut, podle informací na webových stránkách České kanceláře pojistitelů (ČKP). Registrovaných vozidel bylo podle statistiky Centrálního registru vozidel asi 7,8 milionu.
Jižní Morava - Čtyřiačtyřicet okružních křižovatek a dalších devatenáct nových v přípravě. Tak vypadá situace s kruhovými objezdy na silnicích druhých a třetích tříd, o které se stará Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Další takové křižovatky jsou na obecních silnicích a silnicích první třídy. A bude jich víc.
Jižní Morava - Čtyřiačtyřicet okružních křižovatek a dalších devatenáct nových v přípravě. Tak vypadá situace s kruhovými objezdy na silnicích druhých a třetích tříd, o které se stará Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Další takové křižovatky jsou na obecních silnicích a silnicích první třídy. A bude jich víc.
Krnov – Jako malý kluk se dnes jednapadesátiletý Jan Švec z Krnova zhlédl ve stavbě lodí. Již v osmi letech si postavil obří maketu kocábky ze špejlí a papíru. O pár let později si ve sklepě vlastnoručně sestavil funkční loď, se kterou jezdil i na vodu. Nyní se věnuje plachetnicím a motorovým člunům.
Vyškovsko – K havárii Seatu Toledo v Nížkovicích vyjížděli v neděli ráno policisté z Vyškovska. Událost, kterou zaznamenali zhruba o půl osmé, ovšem neohlásil žádný z účastníků nehody.
Poděbrady /REPORTÁŽ/ - V Havířském kostelíku nečekal správce na návštěvníky, ale na svatební hosty. A jiné příchozí ve slušnosti posílal pryč.
Velký Újezd – Tučný lup si odnesl zloděj, který se vloupal do zamčeného citroenu parkujícího ve Velkém Újezdu.
Náchodsko - Dvouměsíční akční léto „I LOVE PRIMÁTOR" skončilo stejně rychle, jako teplotně celé léto. Od posledního červnového pondělí do předposlední srpnové neděle, kdy po regionu celých východních Čech jezdila pivní patrola a pátrala po autech, která jsou vyzdobeny samolepkou I LOVE PRIMÁTOR, předala téměř 150 dárků.