Muž unesl nezletilou dívku z Mostecka. Naštěstí přežila
Most - Policie pátrá po neznámém muži. Ten odvezl násilím nezletilou dívku autem. Mostecký deník zveřejní obrázek pachatele, který policisté připravují. Dejte pozor na své děti, varuje policie.
Most - Policie pátrá po neznámém muži. Ten odvezl násilím nezletilou dívku autem. Mostecký deník zveřejní obrázek pachatele, který policisté připravují. Dejte pozor na své děti, varuje policie.
Praha - Svědky dopravní nehody, kteří si ještě vzpomenou, co viděli před čtvrtrokem, hledají pražští policisté. Bez pomoci všímavých občanů se totiž bouračku se zraněním stěží podaří objasnit, naznačil v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.
Most /AKTUALIZOVÁNO/ - Policie pátrá po neznámém muži. Odvezl násilím nezletilou dívku z Mostecka. Únos naštěstí přežila. Co ji zachránilo, policie tají. Ale varuje: Dejte pozor na své děti!
Blanensko – Parkující houbaři, projíždějící kamiony i auta, která se chtějí vyhnout dlouhému čekání na semaforech v Lažánkách. To trápí lidi z Olomučan a Rudice. Už tři měsíce přes tyto obce vede objížďka pro nákladní auta kvůli opravám průtahu Lažánkami.
Brno – Šestaosmdesát psaníček s heroinem našla v těchto dnech policie při prohlídce bytu u třiapadesátileté ženy v Brně. Spolu s o osm let mladší známou prodávaly tvrdé drogy v okolí ulic Bratislavská a Cejl. Zároveň v bytě distributorky žila i dvě její vnoučata, které měla v péči.
Východní Čechy - Dva a půl promile v krvi měl mladík z Brna, který si to ve své hondě frčel nad ránem Úpskou ulicí v Trutnově. Policisté, kteří ho namátkou zastavili, se při dechové zkoušce nestačili divit. Jenže o dvě hodiny později se na stejném místě, kde měla stanoviště jejich dopravní kontrola, divili ještě víc.
Důvod k radosti má majitel kola za bezmála čtvrt milionu korun, které mu před několika v Ostravě-Porubě ukradl z auta tehdy neznámý zloděj.
Kotojedy – Stavba kruhového objezdu v Kotojedech, která začala v polovině dubna, už se pomalu blíží ke konci. A oddechnou si nejen mnohé místní firmy i obyvatelé, ale také lidé z okolních obcí, kteří tudy každý den projíždějí: i jim totiž uzavírka komplikuje život.
Lysice – Návštěvníci Státního zámku v Lysicích si v sobotu a v neděli prohlédnou vyzdobené komnaty. Ty zpestří květinová aranžmá z jiřin nejrůznějších barev a tvarů.
Blansko - Ukázka zásahu hasičů, taneční vystoupení, aktivity pro velké i malé nebo třeba divadlo. To je jen část z programu, který na tuto sobotu od deseti hodin do pěti odpoledne chystá Nemocnice Blansko pro návštěvníky pátého ročníku Dne pro děti.
Brno – Parkování u domu jen pro ty, kteří tam mají trvalé bydliště. Podle Strategie parkování ve městě Brně, kterou schválili v úterý brněnští zastupitelé, je to jedna z možností, jak vyřešit nedostatek parkovacích míst ve městě. Parkovací místa v rezidenčních zónách budou vázaná na parkovací kartu, kterou dostanou lidé s trvalým bydlištěm v dané lokalitě.
Seč - Už v pátek večer začne u Sečské přehrady první ročník neprofesionálního zdravotnického cvičení Rescue Marathon Kids edition, kterého se zúčastní mládež ve věku 9-15 let.
Důvod k radosti má majitel kola za bezmála čtvrt milionu korun, které mu před několika v Ostravě-Porubě ukradl z auta tehdy neznámý zloděj.
Březsko/Hvozd – K dopravní nehodě nákladního auta vyjížděli ve čtvrtek policisté. Nehoda se stala kolem půl třetí odpoledne mezi Březskem a Hvozdem.
Blanensko – Parkující houbaři, projíždějící kamiony i auta, která se chtějí vyhnout dlouhému čekání na semaforech v Lažánkách. To trápí lidi z Olomučan a Rudice. Už tři měsíce přes tyto obce vede objížďka pro nákladní auta kvůli opravám průtahu Lažánkami.
Zlín – /ROZHOVOR/ Zlín čeká zítra od 17 hodin fotbalový svátek. Derby. Ševci versus Slovácko. A pro Tomáše Jelečka to bude speciální zápas: v barvách domácích (pokud dostane šanci) nastoupí proti „svým".
Ústí nad Labem - Houby rostou na většině míst. Lidé pořádají na lesy doslova nájezdy i ve všední dny.
Doudleby nad Orlicí – Železniční přejezd v obci trápí řidiče již několik let. Jeho stav je tak špatný, že se řidiči bojí, aby na něm nepřišli o kolo u auta.
Táborsko - Přinášíme vám přehled událostí, které se staly 5. září na Táborsku.
Do zlínské zoologické zahrady ve středu ráno dorazil po dlouhých třiceti hodinách cesty očekávaný transport dvaceti rejnoků z Holandska. Osmnáct holek a dva kluci. „Je to ojedinělý projekt v rámci celé republiky. Také pro nás se jedná o významný den," uvedl ředitel zlínské zoologické zahrady Roman Horský.
Jičín – V září se města opět naplnila studenty, a tak se začátek školního roku nese ve znamení bezpečného přecházení. Při preventivní akci Zebra se za tebe nerozhlédne se policisté vydávají k přechodům poblíž škol a kontrolují zda hlavně děti dodržují pravidla.
Doubice /FOTO/ – Požárem osobního auta skončila ranní dopravní nehoda nedaleko Doubice na Děčínsku. Když přijeli na místo hasiči, nikdo u hořícího auta nebyl.
Tábor – V noci na pátek Aleš Lachout z Chotovin způsobil dopravní nehodu, při níž zemřela osmdesátiletá řidička protijedoucího auta. K tragické nehodě došlo krátce po 22. nehodě v Táboře, v ulici ČSLA, která vede z Píseckého rozcestí na Chotoviny.
Tábor – V noci na pátek Aleš Lachout z Chotovin způsobil dopravní nehodu, při níž zemřela osmdesátiletá řidička protijedoucího auta.
Olomoucko - V Litovli zloděj úřadoval ve sklepě, v Olomouci na ulici. V Žilinské ulici navíc řádil lepidlový vandal.
Brno – Parkování u domu jen pro ty, kteří tam mají trvalé bydliště. Podle Strategie parkování ve městě Brně, kterou schválili v úterý brněnští zastupitelé, je to jedna z možností, jak vyřešit nedostatek parkovacích míst ve městě. Parkovací místa v rezidenčních zónách budou vázaná na parkovací kartu, kterou dostanou lidé s trvalým bydlištěm v dané lokalitě.
Rotava, Praha – Sedmnáct let ve vězení za pokus o vraždu stráví jednapadesátiletý Miroslav Tomeš z Rotavy. Vysoký trest, o kterém rozhodl plzeňský krajský soud, potvrdil tento týden pražský vrchní soud.
Broumov /FOTO/ - Vážná dopravní nehoda se stala ve středu v podvečer v místní části Kolonie 5. května v Broumově. Řidič Škody Felicie z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a čelně narazil do vzrostlého stromu. Muž zůstal zaklíněný ve zdemolovaném autě.
Praha – Překvapivá změna se začíná chystat v rozpočtovém výboru Poslanecké sněmovny. Poslanci včera doporučili zrušit příspěvek vyměřovaný Českou kanceláří pojistitelů (ČKP) za auta, která nemají povinné pojištění odpovědnosti za škodu. Svůj návrh doporučil výbor vložit do novely poslanců KSČM, která má za cíl upravit a zmírnit pravidla pro vymáhání tohoto poplatku. Stejné doporučení jako rozpočtový výbor přijal už ve středu i hospodářský výbor. U pojišťoven to vyvolalo vlnu nevole. Tvrdí, že zrušení příspěvku zdraží pojistky odpovědným řidičům a pojištění motoristé budou vlastně za nepojištěné doplácet.
Bohdalice-Pavlovice - Přeskočit z jedoucího koně na tele prohánějící se v ohradě je disciplínou, která bude hlavním tahákem sobotní předposlední části mistrovství republiky westernových disciplín. Odehrávat se bude v areálu bohdalického Ovčína.
Praha - Vážné dopravní komplikace především v oblasti Smíchova přinesla v pátek ráno hromadná dopravní nehoda na pražské Jižní spojce. Její důsledky ale nepoznamenaly pouze ranní špičku. Protáhly se až do dopoledních hodin a pocítit je bylo možno i v oblasti Dejvic Břevnova či Letné.
Blansko - Ukázka zásahu hasičů, taneční vystoupení, aktivity pro velké i malé nebo třeba divadlo. To je jen část z programu, který na tuto sobotu od deseti hodin do pěti odpoledne chystá Nemocnice Blansko pro návštěvníky pátého ročníku Dne pro děti.
Washington – Třiatřicetiletému Američanovi hrozí trest smrti za to, že úmyslně nechal svého 1,5 roku starého syna ve vedru v rozpáleném automobilu. Dítě zemřelo. Podle agentury Reuters velká porota ve státě Georgia muže obžalovala mimo jiné z těžké vraždy a krutého zacházení s dítětem.
Proseč - Skutečští strážníci hlídkovali ve středu odpoledne v Proseči. Před čtvrtou hodinou odpoledne si všimli devatenáctiletého mladíka, který nastoupil do modré Felicie a rozjel se směrem na Budislav. Muži zákona o něm věděli, že nevlastní řidičský průkaz, a proto jej začali pronásledovat.
Votice /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce Pražské ulice rozdělila její uživatele na dva tábory. Řidiči, kteří si spodkem auta škrtli o hranu zvýšeného přechodu pro chodce v cípu Komenského náměstí u železářství, nadávají.
Strakonice - Za dopraavní omezení může rekonstrukce ulice Mlýnská
Znojmo – Právě za týden bude vrcholit program tradičního Znojemského historického vinobraní. Pořadatelé slibují bohatší průvod a větší ohňostroj. Návštěvníci dostanou nové parkoviště a přivítají je nové brány. Královský pár, Jana Lucemburského a Elišku Přemyslovnu, opět ztvární Miroslav Hrabě a Šárka Drozdová.
Bučovice – Potkani a nepořádek. Psi, kteří se volně pohybují po ulici a kálejí. Lidé vylévající vlastní exkrementy do kanálu uprostřed ulice. To není popis města v zemi třetího světa, nýbrž každodenní realita, kterou zažívají obyvatelé Mánesovy ulice v Bučovicích.
Paříž - Prodej osobních automobilů v západní Evropě v srpnu meziročně stoupl o 1,2 procenta na 640.123 vozů. Růst tak vykazuje již 12 měsíců za sebou. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů výzkumné společnosti LMC Automotive.
Davos /FOTOGALERIE/ - Členitý a pestrý terén, stovky zatáček, nádherná krajina a dechberoucí výhledy. Alpské silnice jsou skutečný řidičský ráj. Máme za sebou ty nejlepší z nich ve Švýcarsku.
Český Těšín – Daleký výjezd do Krnova se fotbalistům Českého Těšína vyplatil. Jediný gól zápasu obstaral v předehrávaném 15. kole přeboru vysoký Przyczko.
Jižní Čechy – Přesně 597 pokut rozdali na konci prázdnin jihočeští policisté. Do kontrol se v závěru minulého týdne zapojilo 527 uniformovaných strážců zákona z řad dopravní, pořádkové i cizinecké policie.
Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Falešného kolegu vypátrali po půlročním úsilí kriminalisté I. obvodu pražské policie. Podařilo se jim dopadnout muže, který se podvodně vydával za kriminalistu, aby mohl obrat seniora o částku převyšující 13 tisíc korun.
Havířov - Ve strachu o život mladé ženy, která otékala vlivem alergické reakce na sršní bodnutí, ji její blízcí ve čtvrtek před polednem naložili do auta a spěchali naproti přivolané záchrance.
Plzeň - Tři Bulhaři dostali ve čtvrtek u okresního soudu v Plzni tresty v rozmezí dvou až pěti let, po jejichž odpykání budou z ČR vyhoštěni.
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zvýšila v červenci navzdory situaci v Rusku tržní podíl na tamním trhu meziročně o více než 34 procent na 4,2 procenta. Důvodem je atraktivní nabídka omlazených či zcela nových modelů, která reflektuje požadavky ruských zákazníků, řekl dnes mluvčí automobilky Tomáš Kubík.
Bohdalice-Pavlovice - Přeskočit z jedoucího koně na tele prohánějící se v ohradě je disciplínou, která bude hlavním tahákem sobotní předposlední části mistrovství republiky westernových disciplín. Odehrávat se bude v areálu bohdalického Ovčína.
Brno-Bosonohy, Žebětín /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Hustý provoz a nepřehledná dopravní situace. To jsou zásadní problémy, které trápí obyvatele dvou městských částí na okraji Brna. Lidé z Bosonoh i Žebětína si stěžují, že jejich obcemi poslední dobou projíždí příliš mnoho aut. Dalšími problémy, které musejí místní řešit, se zabývá dnešní díl pravidelného seriálu Inventura Deníku Rovnost.
Nové Hrady – V rámci veteránské rallye Sout Bohemia Classic se v sobotu 6. září zastaví desítky automobilových veteránů na náměstí v Nových Hradech. Příjezd od Horní Stropnice je očekáván v 11.20 hodin a následovat bude přestávka před odjezdem do Třeboně.
Pardubice - Pokus o uplácení nevyšel. Naopak rozšířil seznam tresných činů o další kousek.