
Žena popíjela víno a skončila v poli
Berounsko – Kromě nepozornosti a porušení dopravních předpisů je v poslední době častou příčinou dopravních nehod alkohol a drogy.
Berounsko – Kromě nepozornosti a porušení dopravních předpisů je v poslední době častou příčinou dopravních nehod alkohol a drogy.
Lužná – V pořádku z práce nedojela posádka vozu Škoda Felicie. Její řidič čelně narazil do protijedoucího auta. Pětadvacetiletý muž jel ve čtvrt na tři odpoledne po silnici od Nového Strašecí směrem na Lužnou.
Nížkovice – Škodu za víc než sto tisíc korun způsobil ve středu motorista, který se rozhodl předjet před ním jedoucí kolonu aut na silnici I/54 u Nížkovic.
Francie /VIDEO/ - Známý francouzský recesista Rémi Gaillard připravuje do kin svou další lahůdku. Jako ochutnávku poslal do éteru klip, ve kterém v přestrojení za obřího holuba pokálel cizí auto.
K pracovním cestám budou úředníci havířovského magistrátu využívat elektromobil, který zástupci radnice ve středu převzali do svého autoparku.
Železná Ruda – V nemocnici skončilo malé vietnamské dítě, které jeho matka ponechala samotné v zaparkovaném autě.
Hluk – Průjezd levotočivou zatáčkou nezvládl ve středu 26. února o půl deváté ráno řidič na silnici z Hluku směrem na Uherský Ostroh. Havarovaná Škoda Octavia skončila na střeše v příkopu, pětadvacetiletý mladík z hrozivě vyhlížející nehody vyvázl nezraněn.
Štrasburk - Evropský parlament schválil zpřísnění pravidel pro vypouštění automobilových zplodin. Od roku 2021 tak bude limit pro průměrné emise oxidu uhličitého u nových aut prodávaných v Evropské unii činit 95 gramů na kilometr. Dosavadní pravidla počítají se snížením emisí na 130 gramů na kilometr do roku 2015.
Zlín – Druhý letošní ironmanový podnik absolvuje v sobotu Petr Vabroušek (na snímku), který si zazávodí na Novém Zélandu. Závod se koná na severním poloostrově v letovisku Taupo, jež leží asi dvě hodiny jízdy autem z hlavního města Aucklandu.
Miskovice - Když se před necelými třemi týdny narodila na Kutnohorsku tři jehňátka, byla mezi nimi i jedna ovčí holčička. Zatímco její bratři se pyšnili silou a čilostí, ona byla malá a slabá. Nebylo tedy divu, že se její matka zachovala jako ve volné přírodě a ovečku odvrhla.
Vrskmaň/Most – Přes tři hodiny policisté pátrali po řidiči, který v úterý odpoledne havaroval na silnici I/13 u odbočky na Vrskmaň směrem na Most. Nakonec ho našli, jak jde podél silnice pod Hněvínem.
Stupava – Velmi zajímavý únos, který skončil lyžovačkou ve svatebních šatech, se odehrál o tomto víkendu na Slovácku.
Krkonoše - Zimní sezona je stále ještě v plném proudu. Toho využívají zloději. Jejich cílem jsou lyžárny nebo odstavená auta. Nyní si za cíle vybrali i pokoje v penzionech.
Nový Zéland – Čtyřiadvacetiletého studenta medicíny Jamese Granta napadl při lovu ryb asi dvoumetrový žralok. Poté, co ho s pomocí nože, který měl u sebe, setřásl, doplaval na břeh a sám si zašil způsobená zranění.
Turecká pojišťovna Anadolu Sigorta si připravila dost zajímavou reklamu, použila v ní totiž bojovníka ze známé série Street Fighter. Samotné poselství klipu zni, že byste rozhodně neměli zanedbávat pojištění svého auta, protože nevíce, co by se mohlo stát.
Brno – Bez tramvají, autobusů i aut bude patnáct měsíců ulice Milady Horákové. Čekají ji opravy kanalizace, tramvajových kolejí, silnice i vodovodu.
Světice - Vyprošťovací jeřáb, který obvykle asistuje u havárií aut, museli povolat hasiči z Říčan, kteří v úterý vpodvečer asistovali u „havárie" koně na farmě v obci Světice na Praze-východ. Již starší zvíře se nemohlo zvednout poté, co se zřítilo do strouhy.
Štrasburk – Evropští poslanci včera zpřísnili pravidla, která určí, kolik emisí oxidu uhličitého budou smět do ovzduší vypouštět osobní automobily prodávané v EU. Ze současných 130 gramů oxidu uhličitého na jeden ujetý kilometr má nový limit klesnout u vozů do roku 2020 v průměru na 95 gramů na jeden kilometr.
Panenský Týnec - Mnohem dříve než obvykle si letos dali sraz vyznavači tuningových úprav automobilů.
Louny - Všichni chycení šoféři byli obviněni z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jim i vězení.
Caracas - Bývalý boxerský mistr světa Antinio Cermeňo byl zabit během únosu v rodné Venezuele. Šampiona organizace WBA v bantamové a pérové váze z 90. let nalezla policie zastřeleného u silnice na severu země ve státě Miranda.
Plzeň - Tramvajovou zastávku Dobrovského, kterou před dvěma měsíci zlikvidoval svým autem opilý řidič, začalo město konečně opravovat.
Vokovice /VIZUALIZACE/ - Další zelená plocha na Praze 6 ustoupí administrativní budově. Až obyvatele šesté městské části přestanou trápit stavební práce spojené s prodloužením metra A, začne na Bořislavce budovat společnost KKCG obchodní a administrativní centrum.
Brno /ANKETA/ - Až třikrát horší než v centru Kodaně nebo Berlína je vzduch v brněnské ulici Úvoz. V okolí je hodně mateřských škol. Před jedy z ulice se v nich snaží malé děti ochránit.
České Budějovice - /FOTOGALERIE/ - Dva těžce zranění muži, statisícové škody na majetku, dlouhé kolony aut a desítky minut zpoždění. Řidiči v jihočeské metropoli ve středu ráno zažívali totální dopravní kolaps. Příčinou byla závažná nehoda před viaduktem v Nádražní ulici.
Tachov – Zraněný opilý řidič, poraněná žena a zraněný cyklista. To je bilance tří dopravních nehod, které se staly v pondělí v Tachově.
Pardubice – Nová aplikace pro takzvané chytré telefony umožňuje od tohoto roku pardubickým strážníkům rychlejší prověřování aut, kontrolu lidí nebo vstup do databáze přestupků a kradených a ztracených věcí. Zároveň poskytuje přehled o pohybu policistů po městě a usnadňuje jejich okamžitý zásah.
Litomyšl – Do Nové Vsi vyjeli v úterý dopoledne hasiči z Litomyšle, aby vytáhli z potoka fabii.
Východní Čechy, Opatovice nad Labem – Miliardové investice do nových silnic a dálnic přivedly do Opatovic nad Labem, které jim leží na dohled, paradoxně tisíce nových aut.
Praha - Automobilka Bugatti chystá čtvrtý Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse z plánované "šestidílné" speciální série Bugatti Legends. Její jednotlivé edice nesou jména slavných osobností spojených s toutou francouzskou značkou. A zdá se, že mezi takto oceněné legendy míří také česká závodnice Eliška Junková.
/TÉMA/ Zloději v Ostravě „jdou" po nalepených dálničních známkách. Motoristé mohou na poště požádat o výměnu kupónu, poplatek činí sedmdesát korun.
Praha - Víte, jakou funkci plní životní pojištění? Odpověď možná není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Podle průzkumu ING Životní pojišťovny si totiž většina občanů myslí, že je něčím jiným než ve skutečnosti. Nesprávně, jako nástroj zhodnocení finančních prostředků, ho totiž vnímají až dvě třetiny respondentů.
Vyškovsko - Preventivní programy, osvěta na školách i tvrdé postihy. Ovšem stejně to moc nepomáhá. Statistiky mluví jasně. Téměř každý druhý den odhalí policisté Vyškovska řidiče pod vlivem alkoholu. „Počet nehod z roku 2013 způsobených řidiči pod vlivem alkoholu kopíruje předešlý rok," potvrdila vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.
Olomouc – Stovky aut se v pondělí a v úterý dopoledne prohnaly přes železniční přejezd u depa ČD v ulici U podjezdu, aniž by jejich řidiči zaznamenali, že je signalizace přejezdu vypnutá.
Orlickoústecko – Pardubičtí celníci v sobotu při silniční kontrole našli tisíce tablet léků zneužívaných k výrobě pervitinu. Třiatřicetiletá žena tablety skryla pod nákup a dětské oblečení.
Český Krumlov – Rozšíření kruhové křižovatky u Porákova mostu by prý bylo přespříliš drahé.
Sadská - Krátce po třetí hodině odpolední se Sadskou na Nymbursku a přilehlými obcemi rozezněl zvuk sirén. Převážně hasičská auta mířila do místní firmy na výrobu těsnění Parker Hannifin. Ve výrobní hale začala hořet pec.
Východní Čechy, Opatovice nad Labem – Miliardové investice do nových silnic a dálnic přivedly do Opatovic nad Labem, které jim leží na dohled, paradoxně tisíce nových aut.
Východní Čechy, Opatovice nad Labem – Miliardové investice do nových silnic a dálnic přivedly do Opatovic nad Labem, které jim leží na dohled, paradoxně tisíce nových aut.
Sadská - Krátce po třetí hodině odpolední se Sadskou a přilehlými obcemi rozezněl zvuk sirén. Převážně hasičská auta mířila do místní firmy na výrobu těsnění Parker Hannifin.
Chomutov – Řidič se svým autem vylétl z kritického úseku silnice I/13, policisté ho do večera hledali
Karolinka, Valašsko - Na Horním Vsacku řádil pytlák. V lese u Karolinky pohodil v minulých dnech tři hlavy, vnitřnosti a další části těla srnčí zvěře. Z pohledu do kalendáře je zjevné, že lovil v době hájení, což je zákonem zakázáno. Policisté po pytlákovi pátrají. Hrozí mu až pětileté vězení.
Praha - Povinné ručení chrání především poškozeného motoristu, ovšem ocení ho také viník nehody. Poškozený získá z pojišťovny náhradu škody a viník má zase jistotu, že pojišťovna za něho uhradí škodu, která by snadno mohla být nad jeho finanční možnosti. Přestože vozidlo bez povinného ručení nesmí vyjet na silnici, po republice stále jezdí zhruba 130 tisíc nepojištěných automobilů. Jejich řidiči zapříčiní každým rokem více než tři tisíce nehod s milionovými škodami. Pokud vám způsobí škodu nepojištěné vozidlo, náhradu škody vyplatí Česká kancelář pojistitelů z garančního fondu.
Kaliningrad – Skutečně povedeného drogového dealera čapla policie v západoruském Kaliningradu poblíž polských hranic.
Moravské Málkovice - Už minulý rok začali dobrovolní hasiči z Moravských Málkovic měnit místní pohostinství, kde se už dávno žízeň nehasí, na místo, odkud budou vyrážet k likvidaci skutečných požárů. Loni započatou akci chtějí v obci dokončit v letošním roce.
Hranice – Prázdninové dny, příjemné počasí a třeba i ochota udělat něco pro své zdraví. Možná právě tato kombinace přiměla řadu obyvatel Hranicka k projížďce na jízdním kole.
Orlickoústecko – Pardubičtí celníci v sobotu při silniční kontrole našli tisíce tablet léků zneužívaných k výrobě pervitinu. Třiatřicetiletá žena tablety skryla pod nákup a dětské oblečení.
Třešť - Dopravní komplikace dnes způsobila nehoda nákladního automobilu s nákladem dřeva na frekventované silnici druhé třídy u Třeště na Jihlavsku ve směru z Jihlavy na Telč a Jindřichův Hradec. Automobil se v zatáčce převrátil na bok, náklad se vysypal do pole. Řidič skončil se zraněními v jihlavské nemocnici. Policisté řídí dopravu kyvadlově, v místě nehody se tvoří kolony.
Studnice – Dvěma zraněními skončila úterní odpolední nehoda nedaleko Studnic. Osmatřicetiletá řidička nezvládla zatáčku a narazila do stromu. „Při nehodě se zranila řidička i její spolujezdkyně. Šlo o lehčí zranění. Silnice byla nicméně po dobu vyprošťování uzavřená. Informace z místa nehody hovoří o tom, že ještě zhruba půl hodiny bude neprůjezdná," uvedla mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.
Havlíčkův Brod - Několik policejních složek zasahovalo v úterý v havlíčkobrodské Lidické ulici. Policejní zásah podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové souvisel s objasňováním majetkové trestné činnosti, kterou vyšetřují kriminalisté v jiném kraji České republiky.