FOTOGALERIE: Za vínem do Žernosek dorazily tisíce lidí
Velké Žernoseky - Úspěch. Tak dopadlo letošní vinobraní ve Velkých Žernosekách. Do obce dorazily v sobotu tisíce lidí. Zaparkovaná auta lemovala silnici téměř až do Žalhostic.
Velké Žernoseky - Úspěch. Tak dopadlo letošní vinobraní ve Velkých Žernosekách. Do obce dorazily v sobotu tisíce lidí. Zaparkovaná auta lemovala silnici téměř až do Žalhostic.
Ústí nad Labem - Výletníci přijeli na sever Čech obdivovat krásy vlasti. Ústecká zoologická zahrada je nadchla, je prý lepší než ve Dvoře Králové.
Mladá Boleslav - Zpoplatněné parkování v areálu Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Přesně to už od prvního října letošního roku čeká pacienty i návštěvníky boleslavské nemocnice. Za parkovné budou ale od začátku listopadu platit i zaměstnanci špitálu.
Táborsko - V sobotu uplynuly přesně tři měsíce od otevření nového úseku D3 z Tábora do Veselí nad Lužnicí. Výrazně se tak zrychlila i cesta do Českých Budějovic, v obcích na staré silnici ubylo aut.
Nymbursko - Za řidiče by měla částku proplácet pojišťovna. Hasiči říkají, že to pro ně není výhoda ve všech případech.
Cheb - Téměř tři čtvrtě kilogramu pervitinu objevili celníci v Chebu při kontrole auta vietnamské řidičky. Ta drogy schovávala nejen mezi dětskými plenami, ale také v tašce s nákupem. Hlídka celníků zastavila řidičku, když prováděla kontroly u chebských silnic.
Sofie /VIDEO/ - Nejnovější počin bulharského úpravce KoKonja dokazuje, že s dostatkem chuti, času, umu a peněz lze vytvořit sporťák snad z každého auta. Tahle tuningová společnost totiž dokázala vytvořit Trabanta s výkonem 220 koní.
Hradec Králové, Pardubice – Opaříte se čajem, cestou k autu si natrhnete kalhoty a klíče od vozu vám spadnou do kanálu… A stejně to může být nádherný den. Jsou i horší věci. Třeba prohrát derby… Sparta a Slavia? Jenom přátelák. Pardubice proti Hradci, to je bitva nesmiřitelných. Na odvětví nezáleží!
Cheb - Téměř tři čtvrtě kilogramu pervitinu objevili celníci v Chebu při kontrole auta vietnamské řidičky. Ta drogy schovávala nejen mezi dětskými plenami, ale také v tašce s nákupem.
Mladá Boleslav - Cestu domů z víkendu zkomplikovala stovkám lidí hromadná nehoda, k níž došlo na rychlostní silnici krátce před pátou hodinou.
Region - /NEOHLÁŠENÁ NÁVŠTĚVA/ - Vážení čtenáři, každý týden vám přinášíme rubriku s názvem Neohlášená návštěva. V jejím rámci se naši redaktoři vždy vydají do jedné z obcí či měst našeho regionu, aby vyzpovídali zdejší obyvatele na téma, co se jim u nich líbí, nebo co jim naopak leze na nervy či podle jejich mínění vesnici nebo městu schází. Na závěr se k získaným poznatkům vyjádří vždy někdo z vedení obce.
Tachov – Majitelé motorových veteránů přivezli ukázat své nablýskané americké koráby. Návštěvníci obdivovali vozy Cadillac, Pontiac i Jeep.
Valašské Meziříčí – Vzácná auta a motorky, elegantní gentlemani v dobových šatech a vůně benzinu. To vše na vlastní kůži zažili všichni, kteří v sobotu zavítali do parku u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.
Stříbro /ROZHOVOR/ - Můžete jej potkat denně, v modré vestě popojíždí autem po okolí Stříbra na Tachovsku a běhá mezi domy obtěžkán balíky různých rozměrů. O kom je řeč? Nyní chceme čtenářům představit poštovního doručovatele Mojmíra Strnada.
Zábřeh – Problémy s parkováním u nádraží musí řešit město Zábřeh. Poté, co radnice od března zpoplatnila stání na velkém parkovišti u nádraží, hledají řidiči způsoby, jak se placení vyhnout. Tím ale komplikují situaci v okolních ulicích.
Ostrava – Policie obvinila pět z jednadvaceti lidí, které v pátek zadržela při střetech radikálů s těžkooděnci v Ostravě. Vyslechli si obvinění z útoku na úřední osobu, výtržnictví a někteří i z poškozování cizí věci. Dalších 16 lidí zřejmě spáchalo přestupek. Kriminalisté dnes během dne zadržené vyslýchali, vyhodnocovali natočené záznamy, řekla dnes mluvčí moravskoslezských policie Gabriela Holčáková.
České Budějovice - Plachého ulice v Českých Budějovicích má obrovský potenciál. Spojuje hlavní náměstí s Hroznovou ulicí, nejezdí tudy auta a denně jí projde mnoho lidí. Přesto je neprávem opomíjená. To si myslí místní obchodníci. Proto se nyní snaží uličku oživit, plánují hned několik akcí.
Ruda - Bez zranění naštěstí vyvázly dvě ženy z hrozivě vypadající havárie, která se stala včera před polednem poblíž rybníka Kraclák.
Ústí nad Labem, Žatec - Muž své odvolání u soudu stáhl. Na svědomí má kromě jiného vykradenou sanitku v Žatci.
Mladá Boleslav - Nové velké terénní auto automobilky Škoda Auto, které se zřejmě na trhu objeví nejdříve v roce 2016, by mělo upoutat více pozornosti, než její ostatní modely.
Berlín - Německá expertní komise odmítla dálniční mýtné jen pro cizince, jak ho navrhuje bavorská vládní Křesťanskosociální unie (CSU), která jím podmiňuje svůj podpis pod budoucí koaliční smlouvou. Informoval o tom dnes deník Frankfurter Rundschau.
Ústí nad Labem - Odvolací krajský soud projednává ročně stovky odvolání zlodějů proti rozsudkům. Odsouzení si myslí, že nic moc zlého neudělali. Podobné to bylo s Pavlem Ševčíkem, jenž má trvalé bydliště v Ústí n. L.
Úsilné - Pod obcí Úsilné se nachází Eliášova štola. V minulosti odváděla vodu ze stříbrných dolů a zásobovala jí České Budějovice a okolí. Po vybudování římovské přehrady však voda už jen bez užitku vytékala do potoka. To bylo obyvatelům Úsilného líto, a proto se rozhodli, že si ji znovu přivedou alespoň na náves.
Klatovy – Druhé kolo má za sebou letošní ročník Šumavské ligy amatérského hokeje Š.L.A.H. Alpicare Cup 2013 – 2014, kterou na klatovském stadionu hraje devět týmů z Klatovska a Domažlicka.
Olomouc – Projet Olomoucí směrem na Šternberk je v těchto dnech opravdu o nervy. Za provozu se opravuje přetížená výpadovka z města a fronty aut se táhnou mnohdy i několik kilometrů. Od pondělka tam budou motoristé moci jen jedním směrem.
Cheb - Celkem čtyři osoby, včetně devatenáctileté ženy, obvinili policisté z Chebu z loupeže a porušování domovní svobody.
Mostecko - Pokud nechají vše na poslední chvíli, bude na městských úřadech koncem roku nával a někteří po Silvestru nebudou smět s autem na silnici. Starý řidičský průkaz si na Mostecku nevyměnilo ještě přes tři tisíce řidičů. V Mostě 2001, v Litvínově 1 220.
Praha – Šokujícím způsobem se zachoval 31letý řidič, který ve čtvrtek autem div že nezabil hlídku strážníků, která s ním chtěla vyřešit přestupek. Příslušníka městské policie, který zůstal zaklíněn v okénku dveří, vláčel podél vozu desítky metrů – a taktak že ho nepřirazil na zaparkovaná auta! To vše jen proto, že se mu nelíbilo, když strážníci začali řešit jeho dopravní přestupek. Parkování v zákazu zastavení.
Děčín – Téměř padesát metrů na délku, šest metrů v průměru, kapacita milion litru a váha téměř 240 tun. Dva největší a nejtěžší plynové zásobníky na světě projížděly Děčínem.
Zlín – Brankáři z něj musí mít těžké spaní. Jeho zlaté ruce se stávají extraligovým postrachem. Jeho blafáky přivádí zlínské fanoušky k extázi. Jako třeba v pátek proti Kometě Brno, kdy opět v penaltovém rozstřelu trefil zlínským hokejistům forvard Antonín Honejsek parádním blafákem nakonec těžce vydřené dva body.
Mladá Boleslav - Tučný účet za opravu a k tomu pokuta od policistů. To je bilance řidiče, který si v noci na pátek prorazil na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi olejovou vanu.
Ústí nad Labem - Odvolací krajský soud projednává ročně stovky odvolání zlodějů proti rozsudkům. Odsouzení si myslí, že nic moc zlého neudělali. Podobné to bylo s Pavlem Ševčíkem, jenž má trvalé bydliště v Ústí n. L.
Cheb - Problém s otevíráním dveří museli v uplynulých dnech řešit pracovníci chebské banky ČSOB v chebské ulici Březinova. Po skončení pracovní doby totiž měli někteří klienti, kteří jindy běžně vcházeli, problém se vstupem k bankovnímu automatu.
Kroměříž – Z toho, že přes pět let týral svou vlastní manželku, obvinili v minulých dnech kriminalisté dvaačtyřicetiletého muže z Kroměřížska. Obvinění se týká týrání osoby žijící ve společném obydlí, znásilnění, vydírání a nebezpečného pronásledování.
Děčín – Téměř padesát metrů na délku, šest metrů v průměru, kapacita milion litru a váha téměř 240 tun. Dva největší a nejtěžší plynové zásobníky na světě projížděly Děčínem.
Brno - Krajský soud v Brně vynese 16. října rozsudek v kauze Radka Sobotky a Tomáše Trkana, kteří jsou podezřelí z vraždy někdejšího policisty Michala Tofla. Zatímco jejich obhajoba navrhuje úplné zproštění viny pro nedostatek důkazů, obžaloba navrhla trest v horní výši sazby, tedy okolo dvaceti let vězení. Muži svalují vinu jeden na druhého.
Ízmit - Z linky výrobního závodu Hyundai v tureckém Ízmitu sjel první vůz nové generace modelu i10. Nejmenší model korejské automobilky výrazně narostl, nyní patří mezi nejprostornější vozy ve své třídě. Na našem trhu by se měl objevit už v říjnu.
Běšiny – Začal podzim a s ním je již tradičně spojený také sraz majitelů vozů Škoda v kempu v Běšinech.
Havířov - Vážná zranění utrpěl motocyklista, který měl v pátek odpoledne nehodu, když mu na Těšínské ulici zkřížil cestu osobní automobil vyjíždějící z vedlejší ulice.
Londýn – Dva muži, kteří v květnu v britské metropoli za bílého dne zavraždili vojáka Lee Rigbyho, dnes před londýnským soudem uvedli, že se cítí být nevinní. Osmadvacetiletý Michael Adebolajo a o šest let mladší Michael Adebowale rovněž odmítli veškerá obvinění, která byla proti nim vznesena, uvedla britská BBC.
Kardašova Řečice - Hromadnou žalobu na vlastníka komunikace se chystají podat obyvatelé Kardašovy Řečice na Jindřichohradecku, kteří jsou dlouhodobě nespokojení s dopravní situací na průjezdu městem. Hradeckou ulicí, spojnicí mezi Jindřichovým Hradcem a dálnicí D3, projede za hodinu i 400 aut.
Znojmo – K nehodě, při které narazil řidič malého motocyklu do osobního auta, vyjížděli dnes před čtvrtou hodinou odpolední znojemští záchranáři. V poměrně nepřehledných úzkých serpentinách narazil řidič malého motocyklu do protijedoucího osobního auta Renault. Na místě zasahovali hasiči, zdravotníci a policie.
Orlová - Konečně. Orlované si mohou oddechnout. Po dvou měsících se opět rozběhly práce na stavbě kanalizace v okrajových částech města. Společnost Subterra, která práce zajišťuje, totiž požadovala více peněz na opravu, jinak hrozila zastavením prací.
Praha – Středočeská policie obvinila čtyři muže z krádeží devíti aut značek Škoda a Volkswagen ve středních Čechách, Praze a v okolí Vídně. Skupina pak auta údajně rozřezávala a prodávala na náhradní díly. Způsobená škoda zatím činí dva miliony korun. Podezřelým hrozí až osm let vězení, sdělila dnes médiím mluvčí středočeské policie Soňa Budská.
Slovácko – Policisté naháněli po Uherskobrodsku zdrogovaného řidiče. Zastavil ho až zátaras.
Olomouc – O stav ledové plochy olomouckého zimního stadionu se bude starat nová rolba. Ta současná dožívá a mechanici ji už několikrát museli provizorně opravovat přímo na ledě. Olomoucká radnice proto jako vlastník stadionu rozhodla o nákupu nového stroje na příští sezonu.
Slovácko – Měla v krvi bezmála tři promile alkoholu, přesto usedla za volant. A nevyplatilo se jí to.
Brno - Závody na brněnském okruhu? Zatímco pro většinu fanoušků nyní znamenají jen motocyklovou Velkou cenu a pak dlouho nic, ještě před necelým čtvrtstoletím chodily desítky tisíc nadšenců pravidelně sledovat i další souboje.
Zlín /ROZHOVOR/ – Na ledě se řežou, sekají a pošťuchují. Jindy ale spolu zajdou na oběd, pravidelně vytáčí telefonní číslo toho druhého. Před lety v klubovém dotazníku vyplnili do kolonky „nejlepší kamarád" navzájem svá jména.
Cheb - Problém s otevíráním dveří museli v uplynulých dnech řešit pracovníci chebské banky ČSOB v chebské ulici Březinova. Po skončení pracovní doby totiž měli někteří klienti, kteří jindy běžně vcházeli, problém se vstupem k bankovnímu automatu.