Chrudim - /ROZHOVOR/ V letošním roce rozjíždí chrudimská herna deskových a karetních her „Hrajeme si s Chrudimkou" již svoji šestou sezónu. Položili jsme několik otázek hlavnímu organizátorovi této akce, Jaromíru Zajíčkovi, členu Občanského sdružení Altus.
České Budějovice – Objížďky, zácpy, zdržení. Na to se musí připravit řidiči zejména z východní části města, kteří denně jezdí po Rudolfovské třídě. Jedna z nejdůležitějších budějovických křižovatek se bude dva měsíce opravovat.
Brno /ROZHOVOR/ - Řídí dvě velké brněnské nemocnice, miluje lyžování a v létě rád hraje golf, i když mu to prý moc nejde. Lékařské zkušenosti získal Roman Kraus na začátku devadesátých let také v Jemenu. Jeho práce je sice časově náročná, přesto ho pořád baví a k profesi anesteziologa by se v současné době již vrátit nechtěl.
Třinec - Projekt, jehož možné dopady loni na podzim vystrašily stovky lidí v Konské a na Podlesí, má na starosti firma Nehlsen Třinec, v níž město drží poloviční podíl. V Třinci upravili kritizovaný projekt, podle radnice už lidem vadit nebude.
Tábor – Sobotní dopoledne v Táboře patřilo sběratelům. Nejméně stovka z nich si přišla do Domu armády vybrat odznaky, známky, etikety či pohledy, které do svých sbírek dosud nesehnali.
Brno - Zaparkovat v Brně? Není nic snazšího. Řidič přijede k parkovacímu domu, odstaví auto na speciální rampu, stiskne tlačítko a o víc se nestará. Automatický systém zaparkuje sám. Obraz, který působí jako dílo autora vědecko-fantastické literatury, může být už brzy realita. Brno chce zkoušet takzvané zakladačové parkování. I tak ale příznivci této technologie kritizují vedení města za malou podporu novinky.
Brno – Přes sto let staré americké parní auto Locomobile Touring model B, které začátkem minulého století patřilo Habsburkům, na aukci v Brně neuspělo. Požadovanou minimální cenu tři miliony za něj nikdo nenabídl. Aukce byla součástí automobilového veletrhu Classic Car Show 2013, který od pátku do neděle hostila brněnská Wannieck gallery.
Doksy - Zajímavou dohru má případ s tajně nasazeným sledovacím přístrojem GPS do služebního auta městské policie v Doksech. Přístroj odhalil, že auto zajíždělo i tam, kde vůbec nemělo být, tedy i mimo území Doks a osad, které pod město spadají.
Bohumín - Zadlužení kriminálníci vraždu manželů Muszańských připravovali. Těla chtěli navždy ukrýt v hrobě vykopaném v garáži, kde je policie našla. Je dokonce možné, že obětí mělo být více.
Praha – Oprava tramvajové tratě v Praze 5 omezí tamní automobilovou dopravu. Opatření bude platit pro průjezd úsekem mezi tramvajovou smyčkou Hlubočepy a zastávkou Lihovar a začne platit v pondělní půl hodiny po půlnoci a skončí ve stejný čas v sobotu, sdělila mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová.
Bohumín - Zadlužení kriminálníci vraždu manželů Muszańských připravovali. Těla chtěli navždy ukrýt v hrobě vykopaném v garáži, kde je policie našla. Je dokonce možné, že obětí mělo být více.
Bohumín - Zadlužení kriminálníci vraždu manželů Muszańských připravovali. Těla chtěli navždy ukrýt v hrobě vykopaném v garáži, kde je policie našla. Je dokonce možné, že obětí mělo být více.
Praha – Úspěch policie je to bezesporu výrazný, přesto páteční slova Evy Kropáčové z pražského policejního ředitelství mohou znít až děsivě. Kriminalisté IV. obvodu pražské policie od začátku roku vypátrali bezmála stovku hledaných lidí. Přesně 97 osob, které se nějakým způsobem dostaly do konfliktu se zákonem a bylo po nich vyhlášeno celostátní pátrání. „Ve většině případů se jednalo o muže, žen bylo pouze dvanáct. Kriminalisté také nalezli celkem deset pohřešovaných ve věku od 16 do 80 let," připomněla Kropáčová.
Chomutov Je čtvrtek, pravé poledne a na chomutovském sídlišti Písečná to vypadá jako v pátek o půlnoci někde v centru města. U bývalé Flory se totiž právě strhla klasická „hospodská" rvačka.
Novojičínsko – Mizející sníh a ústup mrazivých dní odhalily, jaké škody během několika desítek dní napáchala zima na novojičínských silnicích. Komunikace všech tříd v současné době pojí skutečnost, že připomínají řešeto.
Rajhrad – Dvaapadesátiletá žena zemřela dnes nad ránem při dopravní nehodě na silnici R52 poblíž Rajhradu na Brněnsku. Neštěstí se stalo nedaleko čerpací stanice ve směru na Brno. Řidič, který nehodu způsobil, z místa ujel. Odpoledne se ale sám přihlásil, sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.
Brno/Rajhrad - Nehodu, kterou nepřežila dvaapadesátiletá žena, vyšetřují policisté z Brněnska. Žena zemřela v noci na sobotu poblíž Rajhradu na Brněnsku na silnici R52.
Mexiko - Exploze pyrotechniky v centrálním Mexiku si vyžádala nejmíň 13 mrtvých včetně nejméně jednoho dítěte a 154 zraněných. Na křesťanských slavnostech v obci Nativitas se v pátek vznítil a vybuchl vůz převážející pyrotechniku, informovala agentura Reuters.
Olomouc /FOTO/ - Zničené a vytopené sociální zařízení, rozbitý stánek občerstvení, roztrhaná ochraná síť, cákance krve – to je výsledek páteční návštěvy chuligánů z řad příznivců Baníku na severní tribuně Androva stadionu.
Olomouc /FOTOGALERIE/ - Zničené a vytopené sociální zařízení, rozbitý stánek občerstvení, roztrhaná ochraná síť, cákance krve – to je výsledek páteční návštěvy chuligánů z řad příznivců Baníku na severní tribuně Androva stadionu.
Berounsko - Zničené kolo, poloosa a tři hodiny čekání v mrazivém počasí na vyřízení nehody a na odtah. Tím vším prošel v pátek ráno řidič Jiří F. z Berounska. V úseku mezi Bítovem a Berounem se mu totiž utrhlo kolo od auta, a to ve chvíli, kdy se svým vozem vjel do několika děr.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Hodonínsko – O sedmdesát tisíc korun mohl v pátek přijít majitel osobního automobilu Volkswagen Golf. Štěstěna ale byla tentokrát na jeho straně a tak se k němu ukradené auto nakonec vrátilo. „Šedesátiletý muž ráno zastavil na benzínce, aby prohodil pár slov se známým. Auto nechal odemčené a nastartované. Právě tohoto okamžiku ale využil zloděj, který zrovna na benzínce také byl," popsal situaci hodonínský policejní mluvčí s tím, že snadné kořisti zloděj využil. Do auta naskočil a ujel.
Výtluky mně drásají nervy. Opravdu. Neumím si pomoct. Prostě mě to štve. Nevím, jak si to vysvětlujete vy, protože já tápu. Jak je možné, že všude na západ od českých hranic jsou silnice krásně sjízdné? Jak to, že nejsou rozbité nebo polátané jako u nás?
Prostějov – Případ loňské vážné nehody policejního vozu, který v Prostějově stíhal motorkáře, míří k soudu. Státní zástupce tento týden obžaloval řidičku osobního auta, se kterým se policisté střetli.
Křemže, Mexiko – Křemežská kapela Gutalax vyrazila vloni na své první evropské turné. Koncerty v Itálii či třeba v Holandsku byly velice úspěšné, takže není divu, že domů kluci přijeli maximálně nadšení. V letošním roce se ale rozhodli posunout laťku o kus dál. V lednu nasedli do letadla, aby pokořili až daleké Mexiko. Seriálem provází zpěvák Gutalaxu Martin Matoušek.
Prostějov – Případ loňské vážné nehody policejního vozu, který v Prostějově stíhal motorkáře, míří k soudu. Státní zástupce tento týden obžaloval řidičku osobního auta, se kterým se policisté střetli.
Beroun – Zničené kolo, poloosa a tři hodiny čekání v mrazivém počasí na vyřízení nehody a na odtah. Tím vším prošel v pátek ráno řidič Jiří F. z Berounska.
Kolín - Kauza úředníků kolínského odboru dopravy obviněných z korupce pokračuje. Dva úředníci obvinění z legalizace kradených aut byli propuštění z vazby, dále budou vyšetřováni na svobodě. Potvrdil to Marek Jirouš, vedoucí kolínské kriminálky.
Kroměřížsko – Mezinárodní dopravně bezpečnostní akce se koná celý týden na území Česka. Zaměřena je na používání bezpečnostních pásů a dětských autosedaček a na Kroměřížsku se uskutečnila ve středu mezi šestou a čtrnáctou hodinou
Pasov - Jeden z nejúspěšnějších výzkumných projektů Národního parku Bavorský les – sledování rysů – letos v květnu po osmi letech s vypršením časového rámce financování doběhne. Rysi, kteří ještě nosí obojky s vysílačkami ke sledování jejich pohybu, mají být podle možností odchytáni, aby byli náramku zbaveni. K tomu je podle správy parku nejvhodnější pozdní zima, čas páření, kdy kocouři samice dobře čichají a urážejí za nimi velké vzdálenosti. Pro ně mají výzkumníci preparovat speciální klecové pasti močí samiček a lákat do nich nápadníky.
Rokycany - Včera po třinácté hodině se v Pražské ulici v Rokycanech policisté zaměřili zejména na kontrolu používání bezpečnostních pásů a dětských autosedaček. Během odpoledne tak zkontrolovali několik desítek řidičů.
Brno – Na účet zaměstnavatele tankoval necelé dva roky Martin Tuček z Brna. Pomocí tankovací karty u čerpacích stanic odebíral palivo, které obratem prodával známým. Nakonec ho udal anonym. Případ začal v pátek projednávat Krajský soud v Brně.
Brno – Nezamčené dveře do kabiny se ve středu ráno vymstily řidiči zásobovacího auta na brněnském Zelném trhu. Zatímco vykládal zboží, dvojice zlodějů mu ukradla navigaci připevněnou na čelním skle. O chvíli později ji ale chytili kriminalisté.
Brno – Na účet zaměstnavatele tankoval necelé dva roky Martin Tuček z Brna. Pomocí tankovací karty u čerpacích stanic odebíral palivo, které obratem prodával známým. Nakonec ho udal anonym. Případ začal v pátek projednávat Krajský soud v Brně.