
Vysoká cena palivového dřeva žene do lesů stále více zlodějů
Havlíčkobrodsko: Chladné počasí a vysoká cena palivového dřeva, to jsou hlavní důvody, které do lesů na Havlíčkobrodsku přivádí čím dál více zlodějů.
Havlíčkobrodsko: Chladné počasí a vysoká cena palivového dřeva, to jsou hlavní důvody, které do lesů na Havlíčkobrodsku přivádí čím dál více zlodějů.
Vysočina - Chladné počasí a vysoká cena palivového dřeva, to jsou hlavní důvody, které do lesů na Havlíčkobrodsku přivádí čím dál více zlodějů.
Lázně Bohdaneč – Poděkování záchranářům za pomoc v nouzi nebývá sice běžným jevem, ale každá taková slova díků pak těmto lidem nasazujícím životy pomáhají znovu se pustit přes všechny těžkosti znovu do práce.
Zlín - Nepřehledné bludiště, nebo konečně bezpečný průjezd? Názory lidí na jednosměrný režim jízdy v některých ulicích Lesní čtvrti se různí. Jedno je však jisté. Po- dle magistrátu současný stav není udržitelný. V úzkých ulicích denně parkují stovky aut v rozporu s vyhláškou. Pokud by byla městská policie v tomto striktní, zlínská pokladna by hezky zbohatla. Na druhou stranu však v lokalitě není mnoho jiných možností, kde zaparkovat.
Vyskytná – V předposledním díle našeho seriálu o místech, kde se nejvíce bourá, se zabýváme „obchvatem" Vyskytné, zejména místy, kde končí.
Karviná - Na tísňové linky volali ve středu večer lidé, kteří chtěli přivolat policii k zákroku proti násilníkům ve dvorku Sokolovské ulice. Strážníci našli kaluž krve a pistoli.
Klenovice - Chodce v Klenovicích ohrožují nejen řidiči motorek, ale také aut, kteří nedodržují předepsanou padesátku. Minulý rok zde došlo k tragédii
Zlínsko - Od příštího roku si úřady budou moci lépe posvítit na silniční piráty ze zahraničí. Díky novele silničního zákona totiž bude možné zjistit majitele auta se zahraniční registrační značkou.
Praha - Tým Miloše Zemana dnes převzal automobil Škoda Superb, kterým bude vítěz přímé volby jezdit po nástupu do prezidentské funkce. Celkem bude mít tři stejné vozy z mladoboleslavské automobilky. Vozidlo náleží k řadě Laurin a Klement, do které patří nejlépe vybavená auta Škody. Šéf českého zastoupení firmy Petr Pečenka řekl, že vůz pro Zemana není prezidentský speciál, nýbrž klasický řadový automobil.
Ostrava - Úbytek hostů a špatné renomé kdysi vyhledávané zábavní zóny v centru Ostravy. Tyto a další problémy trápí provozovatele barů, restaurací a dalších podniků v proslulé Stodolní ulici a v přilehlém okolí. Jako hlavní důvod vidí živnostníci kriminalitu v této lokalitě.
Blansko, Praha - Tragická dopravní nehoda, která se stala v Praze na Mánesově mostě, zasáhla i Blanensko. Oběti nehody bydlely v Blansku.
Blanensko – Silničáři mapují škody na silnicích, které způsobila zima. Špatné jsou například silnice ve Vískách nebo mezi Doubravicí a Rájcem.
Praha – Chtěli, ale nedojeli. Může na nich záležet vaše bezpečnost, zdraví nebo ochrana majetku či pořádku, ale zrovna vůz strážníků, který k vám mířil, měl cestou defekt.
Znojma - Znojemské vlakové a autobusové nádraží, jakési vstupní brány do tohoto historického města pro turisty, kteří nepřijíždějí auty, začínají opět odpuzovat. Poté, co se v minulých letech povedly rekonstrukce obou nádraží, začínají tato místa a jejich bezprostřední okolí působit znovu skličujícím dojmem.
Police nad Metují – Muzeum papírových modelů společně s městem Police nad Metují pořádají v tomto týdnu jarních prázdnin zábavná, tvořivá a poučná dopoledne pro děti školního, ale i předškolního věku. Konají se pod názvem „Týden s Herkulem".
Lounsko - Pětadvacetiletý mladík z Loun se při krádežích zaměřoval na přívěsné vozíky. Na svědomí toho má ale mnohem víc - snažil se například dostat výlohou do klenotnictví.
Střelná - Velmi výhodný obchod se povedl vedení Střelné na Hornolidečsku. Za symbolickou jednu korunu ročně si pronajali budovy bývalého hraničního přechodu a hned začali vydělávat. Za první rok spadlo díky tomu do obecní pokladny jeden a půl milionu korun.
Ostrava – Asi roční holčičku, která zůstala v uzamknutém autě v Ostravě-Mariánských Horách, vysvobodili ve čtvrtek kolem poledne ostravští hasiči.
Jablonec n. N. – Už dvakrát publikum v Klubu Na Rampě aplaudovalo ruské ska punkové kapele M.A.D. Band a nyní si mohou jejich živelnou show vychutnat potřetí – v pátek 8. března. Spolu s nimi vystoupí pražští El Gaučo.
New York - Rada bezpečnosti OSN dnes zpřísnila a rozšířila sankce proti komunistické Severní Koreji kvůli její třetí jaderné zkoušce z 12. února. Ačkoli Pchjongjang pohrozil, že v případě tvrdších sankcí možná provede preventivní jaderný úder na Spojené státy, nenechal se vrcholný orgán Spojených národů hrozbou zviklat.
Klatovy – Jen málo chybělo a v pondělí se na klatovském náměstí stalo neštěstí. Z komína tamní radnice se totiž odlomilo několik kusů a jeden z nich, vážící okolo pěti kilogramů, spadl přímo na náměstí.
Rožnov pod Radhoštěm – Dva opilí třicátníci z Rožnova pod Radhoštěm skončili v pondělí před desátou večer s ukradeným Opelem ve srázu v Nedalekém Zubří.
Praha – V pátrání po 42letém muži z jižní Moravy, kterého v úterý večer srazilo přes zábradlí do Vltavy osobní auto havarující na Mánesově mostě, pokračovali pražští policisté i ve čtvrtek odpoledne. Do hledání se jich zapojily desítky.
Frýdek-Místek - Jako v nějakém hodně špatném filmu si musel připadat majitel osobního vozidla z Frýdku-Místku. Zloděj, který mu chtěl ukrást auto, jej dokonce ohrožoval šroubovákem.
Ostrava – Asi roční holčičku, která zůstala v uzamknutém autě v Ostravě-Mariánských Horách, vysvobodili ve čtvrtek kolem poledne ostravští hasiči.
Býkov-Láryšov /FOTOGALERIE/ – Koně byli zálibou Jany Blažejové už odmalička. Od dvanácti let navštěvovala jezdecký oddíl. Poznala, jak hezky vypadá svět ze sedla, a také se zde naučila o koně pečovat. Pak začala na koních závodit a po absolvování zkoušek získala cvičitelskou licenci. Dnes má Jana Blažejová vlastní jezdeckou stáj v obci Býkov-Láryšov.
Karlovy Vary - O tom, že nechat klíče od auta položené na viditelném místě v předsíni se nemusí vyplatit, se přesvědčila majitelka bytu v Karlových Varech.
Jičín – Kriminalisté zadrželi dva muže ve věku 28 a 26 let, kteří se od ledna do současné doby vloupali minimálně do osmi vozidel.
Ostrava - Úbytek hostů a špatné renomé kdysi vyhledávané zábavní zóny v centru Ostravy. Tyto a další problémy trápí provozovatele barů, restaurací a dalších podniků v proslulé Stodolní ulici a v přilehlém okolí. Jako hlavní důvod vidí živnostníci kriminalitu v této lokalitě.
Karviná - Na tísňové linky volali ve středu večer lidé, kteří chtěli přivolat policii k zákroku proti násilníkům ve dvorku Sokolovské ulice. Strážníci našli kaluž krve a pistoli.
Blansko – Tři poškozená auta a dva zranění řidiči. To je bilance dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek dopoledne v Chelčického ulici v Blansku. Pětatřicetiletý řidič Fordu Focus jedoucí po ulici Chelčického přehlédl Škodu Roomster, jejíž jednašedesátiletý řidič přijížděl po hlavní silnici.
Hranice – Městští policisté v Hranicích řeší stejné dilema jako jejich přerovští kolegové. Jak zastavovat a případně pokutovat řidiče, kteří nedbají vyhlášky o povinném „zaplachtování" sypkých materiálů. Přestože i v Hranicích a místních částech už vyhláška trvá přesně jeden rok, strážníci jsou na kontrolu krátcí.
Liberec - Hasiči se setkávají s řadou nehod. O to více jsou ve svém životě opatrnější.
Praha – Obří rozkrádačku, jejímž dějištěm se stala firma z Prahy-východ vyrábějící elektronické automobilové součástky, rozkrývají středočeští kriminalisté. Situaci v podniku skrytě mapovali od loňského září – a koncem února udeřili. Výsledek? Jedenáct zadržených osob české národnosti, z nichž devět vyslechlo obvinění – a z nichž jeden člověk skončil ve vazbě. Celkem šest podezřelých čelí stíhání pro krádež, tři se zpovídají z legalizace výnosů z trestné činnosti.
Velké Němčice – Smrtí skončil pro pětašedesátiletého muže přechod silnice ve Velkých Němčicích. Ve středu večer jej tam autem srazil o rok starší řidič Mercedesu. Policisté případ vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. O případu ve čtvrtek dopoledne informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.
Velké Losiny – Řidiči, kteří jedou autem ze Šumperku do Jeseníku, nemohou na louce u zámku ve Velkých Losinách přehlédnout novou budovu. Je to víceúčelová hala, která tvoří základ nově budovaného Areálu zdraví. Komplex by měl být dokončen ještě letos.
Brno – Škodu přibližně čtyřicet milionů korun způsobila trojice mužů, kteří v České republice prodávali cigarety, tabák a kupóny na dobití mobilních telefonů. Neodváděli totiž daň z přidané hodnoty. Policistům se na konci února podařilo muže zadržet v kavárně obchodního centra v Brně. O případu ve čtvrtek informoval mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.
Jičín – Kriminalisté zadrželi dva muže ve věku 28 a 26 let, kteří se od ledna do současné doby vloupali minimálně do osmi vozidel.
Boskovice – Jednotka sboru dobrovolných hasičů Boskovice I se možná dočká nového zásahového vozidla. Vedení města totiž bude Jihomoravský kraj žádat o dotaci na jeho pořízení. Stávající Avia, kterou hasiči používají, je totiž už více než třicet let stará.
Cheb - Stále víc se v Chebu diskutuje o takzvaném zařízení na energetické využití komunálního odpadu, které by mohlo vzniknout na Švédském Vrchu. Mluvilo se o něm také na posledním jednání chebských zastupitelů.
Plzeň - Silně opilou ženu nemohla ve středu odpoledne přehlédnout hlídka městské policie na Skvrňanech.
Úspěšný třiatřicetiletý Martin Stiller z Broumova má v sedle jízdního kola najeto už téměř sedmdesát tisíc kilometrů a cyklocestování se stalo jeho největším koníčkem a vášní, bez které si dnes již nedovede představit život. Náchodský deník ho požádal o rozhovor.
Lázně Bohdaneč – Trojice pachatelů se z lupu nabitého při loupežném přepadení radovala jen pár minut.
Praha – Chtěli, ale nedojeli. Může na nich záležet vaše bezpečnost, zdraví nebo ochrana majetku či pořádku, ale zrovna vůz strážníků, který k vám mířil, měl cestou defekt.
Praha – Vyhýbáte se každý den při jízdě autem do práce té samé díře na silnici? Tak ji nahlaste, možná tím urychlíte její zazáplatování.Stav některých českých silnic je dlouhodobě v tristním stavu. Jen na opravu všech rychlostních silnic a silnic první třídy by bylo potřeba 11,3 miliardy korun.
Litovel, Tři Dvory – Díry v silnici jak po bombardování, špinavou vodou z kaluží postříkané domy a ploty, hluk. Přes část Litovle Tři Dvory projede denně i několik stovek kamionů a silnice je samý výtluk.
České Budějovice – Na nepříjemnosti v dopravě si opět budou muset zvykat řidiči v Českých Budějovicích. Současné víkendové nebo jen částečné zásahy stavebníků do vozovek jsou pouze rozcvičkou.
Mladá Boleslav - Kriminalisté a vyšetřovatelé popisují jednání pětice mladých vrahů jako bezcitné a brutální. Invalidního seniora zabili trýznivým způsobem a vraždu předem do detailu plánovali.
Lázně Bohdaneč – Trojice pachatelů se z lupu nabitého při loupežném přepadení radovala jen pár minut.
Cheb - Stále víc se v Chebu diskutuje o takzvaném zařízení na energetické využití komunálního odpadu, které by mohlo vzniknout na Švédském Vrchu. Mluvilo se o něm také na posledním jednání chebských zastupitelů.