Praha /FOTOGALERIE/ – Jubilejní padesátý ročník Matějské pouti začne v sobotu na holešovickém Výstavišti v Praze. „Na 120 atrakcí včetně nizozemských bude veřejnosti k dispozici až do 21. dubna," řekl na tiskové konferenci organizátor Václav Kočka. Dětem i milovníkům adrenalinových zážitků nabídne pouť například rodinnou horskou dráhu, třípatrový strašidelný zámek, obří vodní dráhu či megakolotoč dosahující extrémních rychlostí.
Domažlice - Řidička, která v úterý ráno mezi Mířkovem a Vidicemi havarovala s autem plným žíravin, je pracovnicí firmy Primagra, která se zabývá zemědělskou činností. Žena měla namířeno do pobočky firmy v Boru u Tachova, přitom převážela nebezpečné žíraviny pouze na sedadle osobního, i když firemního auta.
Hlinsko - Osmatřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Favorit se včera zachoval nezodpovědně, když usedl za volant svého automobilu s alkoholem v krvi.
Holasovice, Skrochovice – Tři zranění. Taková je bilance nehody, která se udála dnes, tj. v pátek 1. března, na silnici mezi Holasovicemi a Skrochovicemi.
Teplice - Nejprve přišla z ničeho nic rána, poté bylo poničené kolo a spousta starostí. Toho dne se Petr vracel z práce domů a přehlédl díru plnou vody na silnici. „To nebyl výtluk, ale jáma jako hrom," nadával.
Trmice - K požáru stodoly vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči z Ústí a podniková jednotka Teplárny Trmice. Hořela stodola se zaparkovanými vraky aut v Trmicích.
Chrast/Přibylov - Scéna téměř jak z akčního filmu se odehrála v pátek krátce před desátou hodinou na silnici mezi Chrastí a Přibylovem, kde po nárazu do stromu začal hořet automobil. V tu dobu byla uvnitř zraněná řidička a malé dítě připoutané v autosedačce.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli ve středu v podvečer k dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi Novým Bydžovem a Starým Bydžovem.
Olomouc – Modely lodí, letadel, vlaků, aut, ale i rekonstrukce velké bitvy druhé světové války či panenky Barbie v originálních oblečcích. To vše čeká na malé i velké od pátku do neděle na olomouckém výstavišti.
Chrast/Přibylov - O velkém štěstí může hovořit matka malého dítěte, která první březnové dopoledne havarovala na silnici mezi Přibylovem a Chrastí na Chrudimsku.
Frýdek-Místku - Dvě hasičské jednotky hasičů zasahovaly v noci na pátek 1. března u požáru stojícího osobního automobilu Volkswagen Touareg ve Frýdku-Místku.
Jičínsko – Onen druh zločinu není žádnou novinkou. Zloději se však v loňském roce opravdu snažili a z krádeží nafty přímo z nádrží vozidel udělali jeden z nejčastějších přečinů. Řidiči i policisté si s prevencí nevědí rady.
Trmice - K požáru stodoly vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči z Ústí a podniková jednotka Teplárny Trmice. Hořela stodola se zaparkovanými vraky aut v Trmicích.
Vsetín – Parkoviště u věžáku ve Vsetíně je placené už více než půl roku. Místním vadí, že nemají možnost zakoupit si vícedenní parkovací lístek. Automat to neumí.
Valašské Meziříčí – Šestatřicetiletého chodce srazilo ve středu večer v Lešné u Valašského Meziříčí projíždějící osobní auto. Muž z Valašského Meziříčí na místě zemřel.
České Budějovice - Radnice z dosud obousměrných ulic Klaricova či Nerudova udělá jednosměrky. Slibuje si od toho mimo jiné zlepšení podmínek pro parkování
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli ve středu v podvečer k dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi Novým Bydžovem a Starým Bydžovem.
Morkovice – Automatický externí defibrilátor bude moci při zásazích nově využívat jednotka sboru dobrovolných hasičů z Morkovic-Slížan. O zakoupení přístroje pro občany města a regionu Morkovice požádali společnost Hanhart Morkovice Pavel Churý a Martin Koutňák.
Mířkov, Vidice - V případě poleptané ženy se ukázalo, že byla zaměstnankyní akciové společnosti Primagra. S osobním firemním autem plným volně ložených žíravin mířila na pobočku firmy do Boru u Tachova.
Olbramov - Smrt dvou lidí, dvou psů a jedné kočky si vyžádal požár, který v noci na pátek zachvátil obytný karavan v Olbramově na Tachovsku. Starostka Jaroslava Chaloupková neskrývá smutek a dojetí. Jednoho z uhořelých dobře znala. V obci žil tři roky.
Jindřichův Hradec - Lidé, kteří byli zvyklí odstavovat své osobní vozy na parkovišti ve dvoře Jezuitské koleje v Jindřichově Hradci, si budou muset od příštího týdne hledat nová místa. V pondělí 4. března tam budou zahájeny práce na stavebních úpravách severního dvora.
Olomoucký kraj - Rodina s malými dětmi si koupila starší domek. V exekuci, za velmi výhodných podmínek. Na nemovitost si vzala hypotéku, jejíž splácení by vzhledem k příjmům nemělo dělat problém. Jenže si vzala ještě úvěr na rekonstrukci. Představa, že do nového interiéru naskládají starý nábytek, se manželům nelíbila, tak si půjčili na nový. Přibylo nové auto a další půjčky.
Olomouc – Modely lodí, letadel, vlaků, aut, ale i rekonstrukce velké bitvy druhé světové války či panenky Barbie v originálních oblečcích. To vše čeká na malé i velké od pátku do neděle na olomouckém výstavišti.
Blansko – Devětapadesátiletý řidič Škody Octavia ve čtvrtek před pátou hodinou odpolední havaroval za Blanskem. Muž skončil s lehkým zraněním v nemocnici.
Praha – Pražští zastupitelé neschválili vypsání výběrového řízení na dodávku vozidel pro městskou policii a magistrát. Návrh počítal s nákupem 158 nových aut za téměř 71 milionů korun. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) zakázku obhajoval nutností obměnit zastaralý vozový park. Zastupitelé ale žádali, aby strážníci předložili ucelenou koncepci.
Albrechtice nad Orlicí - Bývalý fotbalista, dnes rozhodčí Jiří Fišer propadl své vášni. Ve sbírce autogramů má tenistu Johna McEnroa, Martinu Navrátilovou či hokejistu Bobbyho Orra.
Benešovsko - Nezvládnutí jízdy na zledovatělé hlavní silnici I/3 mezi Oldřichovcem a Miličínem na Benešovsku mělo za následek srážku tří vozidel, dvě zranění a na téměř dvě hodiny zablokovanou mezinárodní komunikaci mezi Voticemi a Táborem.
Praha – Jak sliboval, tak i splnil. Během předávání Prezidentského poháru na včerejší tiskové konferenci v pražském hotelu Corinthia se z pověrčivosti kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach trofeje ani nedotknul. Cennou trofej tak převzal a naložil do auta prezident klubu a primátor města Zlína Miroslav Adámek.
Praha – V čerstvě ukradnutém autě, stříbrném voze VW Golf opatřeném již dříve ukradenými značkami, načapali v noci na úterý pražští policisté řidiče na pražském Smíchově. Nejprve na jejich pokyn zastavil, ale jakmile vystoupili z auta, začal ujíždět.
Velešín - Auta stojí, kam se podíváš. Žádný div, že někteří lidé ve Velešíně na Českokrumlovsku si místo na parkování raději předplatí, aby měli své místečko jisté. A tak na parkovištích vyrostly tabulky s čísly registračních značek a kdo měl číslo jiné, měl smůlu, volné místo musel hledat dál.
Havířov - V nepříjemném sněžení musela nedávno jedna vozíčkářka v Havířově několik minut čekat na člověka, který jí pomohl zaplatit parkovné, aby mohla odjet od nemocnice.
Praha - Na českých silnicích v únoru zatím zemřelo při 6111 nehodách 34 lidí. Podle předběžných statistik je to o pět mrtvých víc než za stejné období roku 2012, kdy si 6121 dopravních nehod vyžádalo vůbec nejméně usmrcených od roku 1990.
Liberec - Škodolibou radost museli mít všichni řidiči, jejichž auto obouvá městská policie častěji než Baťa jejich nohy. Jedno z aut černých šerifů bylo na dlouhou dobu vyřazeno z provozu, když se v zatáčce ulic Lipová a Oblačná u bývalé tiskárny srazilo s off roadem libereckého řidiče.
Česká Sibiř – Nezvládnutí jízdy na zledovatělé hlavní silnici I/3 mezi Oldřichovcem a Miličínem mělo za následek srážku tří vozidel, dvě zranění a na téměř dvě hodiny zablokovanou mezinárodní komunikaci mezi Voticemi a Táborem.
Brno – Žádám o zbavení státního občanství. Tohle nebyl, není a nebude právní stát. Nechci obhájce a mám na to právo, vyplývá to z trestního kodexu. Tak se ve čtvrtek u Městského soudu v Brně vyjadřoval Lumír Šimeček obžalovaný z toho, že v Brně na ulici napadl muže. Předseda senátu Michal Zámečník jeho žádostem nevyhověl.
Brno, Žatčany – Jedenáctiletý trest vězení pro agresivního řidiče Pavla Domšu platí. Rozhodl o tom Nejvyšší soud, který v minulých dnech odmítl Domšovo dovolání. Čtyřiatřicetiletý muž ze Žatčan na Brněnsku je za mřížemi kvůli napadení důchodce a sedmačtyřicetileté řidičky.
Brno – Cestou k hádce mezi partnery do brněnské Staré Osady vstoupil v ulici Cejl před policejní auto muž a mával na hlídku, aby zastavila. U okna řekl, že s policisty musí naléhavě mluvit o loupežném přepadení, ke kterému došlo chvíli před tím.
Brno, Žatčany – Jedenáctiletý trest vězení pro agresivního řidiče Pavla Domšu platí. Rozhodl o tom Nejvyšší soud, který v minulých dnech odmítl Domšovo dovolání. Čtyřiatřicetiletý muž ze Žatčan na Brněnsku je za mřížemi kvůli napadení důchodce a sedmačtyřicetileté řidičky.
Praha – Pražští zastupitelé neschválili vypsání výběrového řízení na dodávku vozidel pro městskou policii a magistrát. Návrh počítal s nákupem 158 nových aut za téměř 71 milionů korun. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) zakázku obhajoval nutností obměnit zastaralý vozový park. Zastupitelé ale žádali, aby strážníci předložili ucelenou koncepci.