
Člen ostrahy naváděl kamaráda k loupežím. Dostal trojnásobek
České Budějovice - Ondřej (30) a Daniel (28) během necelých dvou měsíců společně naplánovali pět loupeží v budějovických hernách a barech.
České Budějovice - Ondřej (30) a Daniel (28) během necelých dvou měsíců společně naplánovali pět loupeží v budějovických hernách a barech.
Praha – S vážným zraněním převezli záchranáři do vinohradské nemocnice řidiče, který v sobotu večer na úrovni Průhonic naboural do stojanu čerpací stanice u dálnice D1. Zraněný muž zůstal v havarovaném autě zaklíněn.
Kroměřížsko – Zimní období umí také na Kroměřížsku některým profesím pořádně zkomplikovat práci. Mnohá zaměstnání se v zimě nedají vykonávat vůbec, lidé zůstávají doma a na úřadech práce přibývá nezaměstnaných.
Brněnsko /AUDIO/ – Dvanáct krádeží se podařilo v těchto dnech objasnit kriminalistům z Brněnska. Trestnímu stíhání například za krádež v Zastávce u Brna nebo ve Zbýšově na Brněnsku teď čelí trojice mladíků ve věku devatenáct, dvacet a dvaadvacet let. V neděli o tom informovala mluvčí brněnských policistů Andrea Straková.
Mšecké Žehrovice – Lehkým zraněním skončila čtvrteční dopravní nehoda osobního vozidla Škoda Fabia. Jeho dvaašedesátiletého řidiče překvapila namrzlá vozovka.
Stod - Jeden z prvních masopustních průvodů prošel v sobotu Stodem, který se plně řídil doporučením starosty - „do zítřejšího svítání patří město plesání".
Frýdlant nad Ostravicí – Nehoda dvou osobních automobilů v neděli krátce před polednem zcela zablokovala provoz na silnici R56 mezi Frýdlantem nad Ostravicí a obcí Ostravice.
Kopřivnice-Lubina - Z dílny kopřivnické restaurátorské firmy Eccora vyjel koncem týdne další skvost. Tentokrát několik párů šikovných rukou zachránilo prototyp vozu značky Tatra 603 A, který je jediným svého druhu na světě.
Východní Čechy /NÁZOR/ - Podobně jako v České republice, tak i u nás v Salemu jsme měli velice chladný a na sníh bohatý týden. Doprava se sice nezastavila, jako je běžné v Čechách, kde jsou silničáři každý rok překvapeni z toho, že v zimě sněží.
Jindřichohradecko – Co přinesl poslední týden na stránkách Jindřichohradeckého deníku? Každou sobotu najdete na tomto místě přehled událostí.
Ústecký kraj - Sklepy, kůlny a garáže jsou pro zloděje stejně oblíbené jako automobily. Policie v Ústeckém kraji eviduje v každém okresu, kromě lounského, stovky vykrádání automobilů.
Rokycany - Povolování zmrzlé půdy a poruchy vodovodního řadu patří ke scénáři tohoto období. Letos jsou ale zatím vodohospodáři poměrně spokojení.Poslední vysvědčení své práce si odnesli spolu s dětmi, jednatřicátého se jim podařilo odstranit vekou poruchu v Hrádku.
Ostrava – Modely hasičských vozidel, pumpování na dvou funkčních historických stříkačkách, sekerky i prapory, simulované ukázky zásahů nebo točení klikou ruční sirény – to tradičně nejvíce zajímalo návštěvníky hasičského muzea v Přívoze i o tomto víkendu.
Studénka - Motocyklista Josef Kulhavý prožil veleúspěšnou loňskou sezonu, ale tu letošní mu bohužel komplikuje nepříjemné zranění. V současnosti smířlivě říká: Nezbývá mi nic jiného, než čekat a být trpělivý.
Černá Hora – Vykácení poškozených stromů, prořezávka větví a výsadba nových stromů. Černohorští se letos dočkají výrazné obnovy zeleně ve svém okolí. Na některých místech bylo vykácení starých stromů podle starosty Černé Hory Ondřej Měšťana nevyhnutelné. Náklady na zásah se vyšplhají k milionu korun.
Vodňany - Náklady na opravu budou 250 milionů korun
Varšava - "Udávám svou manželku a její příbuzné daňové kontrole. Mrzí mě to, ale jestli mi někdo škodí a vykládá o mne nesmysly, tak mu nezůstanu nic dlužný," citoval polský list Gazeta Wyborcza jedno ze 472 udání, které loni dostal berní úřad v Gdaňsku.
Brno – Vyprošťovat zraněnou ženu z auta museli v sobotu večer hasiči po nehodě na dálnici D1. Auto havarovalo krátce po půl desáté večer u brněnských Bohunic ve směru na Ostravu a skončilo na střeše. Ženu po zásahu hasičů převzali do péče záchranáři. Podle posledních informací utrpěla těžká zranění ona i další cestující.
Praha - Pomníku mrtvým cyklistům v Praze nestojí nic v cestě. Iniciátoři projektu už mají nejen potřebná povolení, ale i finance. Podařilo se je získat ve velmi krátké době díky veřejné sbírce. Na transparentní účet darovali peníze nejen pražští fanoušci cyklistiky, ale finanční dar například slíbil i primátor Bohuslav Svoboda.
Zlonice - Velké štěstí měla ve středu odpoledne pětačtyřicetiletá řidička Citroënu Xara, která přejížděla nechráněný železniční přejezd na trati ve Zlonicích. Na koleje vjela autem ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak.
Česká Lípa - Přes deset tisíc krabiček cigaret s běloruskými kolky propašoval ze své země do Čech jednatřicetiletý muž z Polska.
Klatovsko – Policisté z Klatovska pátrají po silničním pirátovi, který se svým luxusním vozem poslal při riskantním předjíždění do svodidel další luxusní vůz a poté ujel.
Ústí nad Labem - Sklepy, kůlny a garáže jsou pro zloděje stejně oblíbené jako automobily. Policie v Ústeckém kraji eviduje v každém okresu, kromě lounského, stovky vykrádání automobilů.
Valašské Meziříčí - Betonové ostrůvky, které stojí od listopadu u dvou přechodů na páteřní silnici ve Valašském Meziříčí, vzbuzují u obyvatel města rozporuplné reakce.
Zaječice - Po požádání o besedu na ZŠ v Zaječicích jsem v úterý 29. ledna 2013 zavítal společně s vedoucím dopravního inspektorátu mezi žáky této školy. Základní škola je malotřídkou a tak jsme besedu rozdělili na dvě části. Nejprve pro první a druhou třídu a následně pro třetí, čtvrtou a pátou. Téma bylo pro všechny stejné. Povídali jsme si o dopravní výchově.
Svitavy – Hlídka celníků objevila v autě, jehož řidič zastavil na odpočívadle silnice u Svitav, téměř kompletní kostru tygra. Muži hrozí až tři roky vězení, protože tygr je mezinárodně chráněné zvíře.
Zubrnice – Prasátko bezstarostně kráčí vedle řezníka, smrťák přihlíží z dálky. „No tak, přidej, máš přece křídla," křičí mladík na dívku v kostýmu kohouta. V Zubrnicích se v sobotu konal tradiční masopust.
Svitavy /OD SOUSEDŮ/ – Hlídka celníků objevila v autě, jehož řidič zastavil na odpočívadle silnice u Svitav, téměř kompletní kostru tygra. Muži hrozí až tři roky vězení, protože tygr je mezinárodně chráněné zvíře.
Jihlava - Jezdí po Jihlavě na kolech a lidé se za nimi otáčejí. Nevozí se na kolech za desetitisíce, ale na skládačkách starých třeba i čtyřicet let.
Moravská Třebová – Nesmyslné autobusové spoje ve svitavském okrese chtějí starostové nahradit od března těmi, které odvezou lidi do práce. Kraj slibuje, že vrátí některé zrušené linky.
Dobřany - U železničního mostu nedaleko dobřanského nádraží buralo v noci na sobotu auto. Nehodu jeden z pasažérů nepřežil.
Zlonice - Velké štěstí měla ve středu odpoledne pětačtyřicetiletá řidička Citroënu Xara, která přejížděla nechráněný železniční přejezd na trati ve Zlonicích. Na koleje vjela autem ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak.
Praha – V celé ČR hrozí od dnešního večera náledí, oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V Jihočeském kraji navíc stále platí povodňová pohotovost, všude jinde už meteorologové výstrahu před záplavami zrušili.
Slovácko – Hned tří přestupků proti bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu se dopustil osmdesátiletý řidič v Prakšicích.
Klatovy – Patnáct rychlostních zkoušek, tři dny zajímavé podívané, představení posádek na klatovském náměstí Míru.
Slaný - Nepříjemná událost se stala v pátek půl hodiny před polednem ve Slaném na Pražském předměstí. Auto zde srazilo osmileté détě.
Příznivci výstav a výletů, kterým už tuzemské možnosti nestačí, potěší pestrá nabídka vídeňských galerií a muzeí, kam lze o víkendu bez problému vyrazit - vždyť rakouská metropole je dvě hodinky autem… Vídeň nabízí interaktivní hudební výstavu, pohled do lidského těla i kontroverzní sbírku nahých mužů.
Chomutov, Litvínov - „Řízení bylo skončeno uznáním viny a uložením příslušných sankcí," zní jediná věta.
Havlíčkobrodsko – Konečné výsledky Tříkrálové sbírky 2013 jsou na světě. Všech 328 pokladniček, do nichž se koledovalo v havlíčkobrodském a humpoleckém vikariátu, skrývalo částku 1 546 763 korun.
Martinice – V pátek v ranních hodinách zaměstnala ledovka i hasiče na Holešovsku. Mezi Martinicemi a Zahnašovice totiž došlo k nehodě Škody Super. Řidička vozidla byla převezena k dalšímu ošetření do nemocnice.
ČR - Silničáři radí řidičům, aby jezdili opatrně. Zejména ve vyšších polohách České republiky mohou mít problémy se sněhem na silnicích.
Kamenice nad Lipou – Policisté v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku zadrželi v úterý v noci pachatele přímo při činu. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Jindřichohradecka, který byl před několika dny propuštěn z vězení.
Českobudějovicko - Velmi zničené jsou nyní silnice na Českobudějovicku. Na hlavních tazích jsou nehorší úseky u Lhotic, v Češnovicích, Boršově a Bavorovicích
Svitavy – Hlídka celníků objevila v autě, jehož řidič zastavil na odpočívadle silnice u Svitav, téměř kompletní kostru tygra. Muži hrozí až tři roky vězení, protože tygr je mezinárodně chráněné zvíře.
Kopřivnice - Podnikatelský areál Vlčovice mohou Kopřivnici jiná města závidět. Zaměstnání v něm našlo kolem tří tisícovek lidí a možná přibudou i další. O vzniku areálu i současnosti hovoří starosta Kopřivnice Josef Jalůvka.
Ostrava - Na přeložku komunikace, která by měla vést podél železniční trati, už byla schválena evropská dotace. Kdy se začne stavět?
Českobudějovicko - Velmi zničené jsou nyní silnice na Českobudějovicku. Na hlavních tazích jsou nehorší úseky u Lhotic, v Češnovicích, Boršově a Bavorovicích
Klatovsko – Policisté z Klatovska pátrají po silničním pirátovi, který se svým luxusním vozem poslal při riskantním předjíždění do svodidel další luxusní vůz a poté ujel.
Kamenice nad Lipou – Policisté v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku zadrželi v úterý v noci pachatele přímo při činu.
Hodonínsko - Řidiči musí být přes zimu ostražitější. Kvůli kolísavým teplotám jsou letos silnice opět plné výtluku. Cesta, při které řidič na výtluk narazí může skončit zničenou pneumatikou.