
FOTOGALERIE: Kolinečtí hasiči slavili 140. výročí, křtili i nové auto
Kolinec – Po celý sobotní den slavil sbor dobrovolných hasičů v Kolinci 140. výročí od jeho založení.
Kolinec – Po celý sobotní den slavil sbor dobrovolných hasičů v Kolinci 140. výročí od jeho založení.
Strážnice – Na střeše skončilo podle mluvčího krajských hasičů Jaroslava Mikošky osobní auto po nehodě ve Strážnici. Došlo k ní ve čtvrtek okolo jedné hodiny odpoledne v Radějovské ulici. „Auto bylo mimo silnici, devatenáctiletá řidička při havárii utrpěla lehké zranění,“ konstatoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.
Hustopeče – Do stromu havarovalo osobní auto ve čtvrtek asi ve čtvrt na dvě odpoledne u dálnice D2 u Hustopečí. „Řidič mercedesu nezvládl řízení a vjel mimo silnici,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Domažlice – Domažličtí kriminalisté zahájili začátkem týdne v pondělí 14. května trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestného činu zpronevěry, ačkoli tento protiprávní přečin spáchal již v červenci loňského roku 2017.
Litoměřice - K požáru došlo ve čtvrtek ráno. Hasiči ho zlikvidovali před osmou hodinou.
Střední Čechy – Kolony a nutnost jet po objízdné trase přes Mníšek pod Brdy. Takové bylo ve čtvrtek vysvětlení opožděného příjezdu motoristů, kteří v ranní špičce směřovali do metropole po dálnici D4. U Řitky se na čtrnáctém dálničním kilometru stala nehoda, která se bohužel neobešla ani bez zásahu zdravotnických záchranářů.
Vysočina – Dobrovolní hasiči, kteří potřebují nový automobil, opět mohou využít dotace. Díky státním a krajským financím výrazně méně zatíží často napjaté rozpočty malých obcí.
Trasa zbývajícího úseku nedostavěného Městského okruhu s odhadovanými náklady až 40 miliard korun povede většinou pod zemí. Pražští radní zastavili tento týden prověřování jiných variant než tunely. Z trasy připravované stavby se už stal politický spor: proti konci prověřování je Trojkoalice.
Aktivita havajské sopky Kilauea nabírá na síle. Ve čtvrtek ráno vychrlila obrovský mrak popela, který dosáhl výšky 9100 metrů. Větší nebezpečí však mohou představovat žhavé kameny vylétávající z kráteru. Balvany o velikosti osobního auta jsou vyvrhovány až do téměř kilometrové vzdálenosti. Menší kameny mohou doletět až devatenáct kilometrů daleko, varovala americká geologická služba USGS.
Litomyšl - Sotva začala rekonstrukce silnice I/35 mezi Řídkým a Litomyšlí, už jsou tu komplikace. Jeden z řidičů se neobratně pokusil otočit a odjet z kolony stojících aut, způsobil nehodu a zcela tak uzavřel jediný pruh, kterým se jezdilo.
Vlna terorisických útoků na jihovýchodě Asie stále není u konce. Poslední incident se odehrál dnes ráno v Pekanbaru na Sumatře, kde se před policejní stanici dostalo auto se čtyřmi muži, ozbrojenými samurajskými meči. Po jejich řádění byl jeden důstojník zabit a dva další zraněni, uvedl deník NY Times.
Počet států, které zakazují kouření v soukromém vozidle v přítomnosti dětí a mladistvých, neustále přibývá. Původní počet „sedmi statečných“ se nyní rozšířil na osm, od 1. května totiž zmíněná vyhláška vešla v platnost také v Rakousku.
V úterý večer třískaly plechy. V křižovatce hlavní komunikace mezi obcemi Určice a Výšovice s účelovou komunikací k obci Dětkovice došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.
Táborsko – V úterý krátce po sedmé hodině ranní přijali dopravní policisté upozornění na osobní automobil, který se na 99. kilometru dálnice D3 v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Meznem hnal v pruhu na Prahu opačným směrem – na České Budějovice.
Rabí – Nové vozy za víc než sedm milionů korun slavnostně převzali v sobotu hasiči v Rabí. Do vozového parku jim tam přibyla nová cisterna a dopravní automobil.
Kladensko - Na 10. kilometru dálnice D7 ve směru na Slaný havaroval ve středu ráno osobní automobil, který na mokré silnici vyjel mimo komunikaci do travnatého břehu porostlého stromky. Na místo dorazila záchranka, hasiči i policisté. Posádka sanity měla ale smůlu, při záchranné akci do ní vrazilo zezadu další auto.
Opuštěný vrak starého auta vedle silnice by zřejmě nikdo neřešil. Vrak zdemolovaného McLarenu mimo vozovku v nevadské poušti už ale samozřejmě přitáhl vlnu pozornosti. Navíc, když policisté na místě zjevně těžké nehody nemohli najít její účastníky.
Český Krumlov - Jak se vyprošťují ranění z havarovaného auta? To budou od čtvrtečního rána předvádět jihočeští hasiči ve čtvrtek v Jelence v Českém Krumlově.
Tvarožná – Na tři a půl hodiny uzavřela dálnici D1 nehoda dvou aut a dodávky, která se stala ve středu před druhou hodinou ráno u motorestu Rohlenka nedaleko Tvarožné na Brněnsku. Hasiči museli vyprostit dva zaklíněné lidi, záhcranáři ošetřili celkem čtyři zraněné.
Jižní Čechy - Na jihu Čech se ve středu ráno stalo několik karambolů. Auto havarovalo za Jindřichovým Hradcem směrem na Třeboň a ve Strakonicích vůz srazil chodce.
Konec zimy a začátek jara se na Kroměřížsku obešel bez tragické nehody, od minulého víkendu ale policisté evidují na silnicích regionu první vyhaslý život. Přišel o něj dvaadvacetiletý řidič z Prostějovska, který boural v sobotu krátce před půlnocí v Postoupkách.
Lipůvka – Kamion havaroval v úterý kolem půl šesté v podvečer na silnici I/43 u Lipůvky. Po nehodě zůstalo auto ležet na boku.
Klatovy – O stavu dívky, která byla 8. května sražena v Domažlické ulici v Klatovech na přechodu autem, se šíří po Klatovech fámy. Není to ale pravda, dívka je stále hospitalizována ve Fakultní nemocnici v Plzni.
Pokud bydlíte v hlavním městě Česka, nebo jestli jezdíte do metropole za prací či na návštěvu, tak jste to určitě aspoň jednou zažili. Kroužíte kolem domu a nemáte kam zaparkovat. Na špatnou situaci s parkovacími místy v Praze upozornila studie, kterou provedla dopravní fakulta ČVUT ve spolupráci s firmou Uber, poskytující alternativní taxislužby.
Na víkendové koupání v termálních pramenech na Novém Zélandu zřejmě dlouho nezapomene turista s českým pasem. Zatímco plaval, záludný zloděj mu vzal klíčky, vykradl auto a pak mu klíčky vrátil zpět. Cestovatel přišel o zavazadla, peníze i doklady.
Sebranice – Nedání přednosti bylo příčinou srážky dvou osobních aut na silnici u Sebranic u odbočky na Boskovice. Nehoda se stala v úterý před druhou hodinou odpolední. „Vůz značky Škoda Fabia nedal přednost autu značky Škoda Superb,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Kladno – Kladenští hasiči přijali v pondělí v 17 hodin oznámení, že na křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče v Kladně je dopravní nehoda, při které byla sražena cyklistka.
Někdo parkuje u domu, někdo v garáži pod domem a někdo třeba v luxusním bytě v 56. patře mrakodrapu na Floridě. A aby toho nebylo málo, na stejném patře lze zaparkovat celkem 11 vozidel, kterým budete vždy na blízku.
Dolní Novosedly - Dramaticky vypadající nehoda se stala v pondělí 14. května krátce před osmou hodinou ranní u Chrastin u Dolních Novosedel.
Vlašim - Tři mladí muži poškodili plechovým diskem osobní vozidlo stojící na parkovišti u panelového domu v Prokopově ulici ve Vlašimi, a to již na začátku března. Policisté po pachatelích, kteří tímto způsobili škodu na cizím majetku, proto od té doby pátrají. Potřebují ale pomoc veřejnosti.
Ústecký kraj - Při projíždění okružní křižovatkou pod Větruší v Ústí nad Labem měli řidiči ještě před několika měsíci husí kůži. Někteří ze strachu, jiní z adrenalinu. Auta si tady vynucovala zařazení do příslušného jízdního pruhu, a docházelo tak k pravidelným nehodám.
/FOTO Z MÍSTA/ Nehoda tří aut zablokovala v úterý ráno silnici ve směru od olomoucké městské části Chomoutov na Štěpánov.
Brno – Parkování má obyvatelům historického jádra Brna od září usnadnit první část rezidentního parkování. Zástupci města na úřední desku vyvěsili výčet ulic, kde je změna značení a později i parkování čeká. Proti projektu protestuje spolek Brno autem.
Litomyšl - Stačila chvilka nepozornosti a auto skončilo na střeše.
Rájec-Jestřebí, Němčice - Jedna nehoda a za dvě hodiny o kus dál druhá. Srážka dvou aut uzavřela v pondělí před sedmou hodinou večer silnici 377 u Rájce-Jestřebí. Při nehodě se zranili tři lidé. „Řidič osobního auta Škoda Fabia jel směrem z Rájce-Jestřebí na Kuničky, pravděpodobně chtěl odbočit vlevo, ale zřejmě přehlédl protijedoucí auto mitsubishi a došlo k bočnímu střetu," sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu
Brno /VIDEO/ – Cestu si chtěl neobvyklým způsobem zkrátit v pondělí okolo druhé hodiny odpoledne řidič Škody Octavie. Ve vlakovém kolejišti nedaleko Tkalcovské ulice, které se snažil přejet, však uvízl. Jeho auto z kolejí vyprostili až jihomoravští hasiči.
Lhůta – Policista s dítětem vyjel ze zatáčky. Narazil do auta v protisměru, řidička zemřela.
Valtice – Řidič osobního auta značky Citroën nezvládl řízení a při cestě z Valtic do Břeclavi usnul za volantem. „Plynulou jízdou sjel mimo silnici a narazil do několika směrových sloupků. Se svým autem pak skončil v příkopu,“ popsala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Přestože se vám může zdát myšlenka autonomního závodního auta jaksi zbytečná, i na závodech robotických aut bez řidiče nyní pracuje hned několik společností. Jedna z nich se teď rozhodla otestovat, zda jejich autonomní systém na okruhu obstojí proti schopnostem profesionálního závodního pilota z masa a kostí.
Dolní Kounice - O aktualitách nebo změnách vědí lidé v Dolních Kounicích od prvního května také z nové komunikační platformy Mobilní rozhlas. Radnice jim posílá SMS zprávy, hlasové zprávy nebo e-maily.
Lhůta – Policista s dítětem vyjel ze zatáčky. Narazil do auta v protisměru, řidička zemřela.
Škodu za 160 tisíc korun způsobili dva školáci ve věku dvanáct a čtrnáct let, kteří se před několika dny bavili ničením automobilů v areálu firmy v Ostravě.
Tři dny strávil v nepojízdném autě uprostřed Havířova třiatřicetiletý muž z Polska, tomu pak pomohli místní strážníci. Následně zjistili, že muže v Polsku již několik dní hledají jeho blízcí.
Vyškovsko - Byla asi hodina po půlnoci, když pozornost hlídky ve Slavkově u Brna upoutala cyklistka, která kličkovala slavkovským náměstím.
Vyškov - Na terénní výjezdy za klienty po celém regionu využije vyškovská charita nové auto. Získala ho díky projektu Sociální automobil, který zaštiťuje reklamní agentura z Poděbrad. Jedná se už o třetí auto, na jehož zaplacení se podílelo víc než čtyřicet firem z Vyškova a okolí.
Lužany - Na silnici I/35 před Úlibicemi na úrovni obce Lužany došlo v sobotu před šestou hodinou odpoledne k vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel.
Úštěk – V neděli večer došlo ke střetu auta se dvěma osobami v Údolní ulici na katastru města Úštěku.
K tragické události došlo dnes krátce po druhé hodině odpoledne v obci Machov na Náchodsku. Zemřel při ní devětapadesátiletý cyklista a žena cestující v motorovém vozidle.
Machov - K tragické události došlo v neděli krátce po druhé hodině odpoledne v obci Machov na Náchodsku. Zemřel při ní devětapadesátiletý cyklista a žena cestující v motorovém vozidle.