Tábor /ROZHOVOR/ - Na kus řeči s táborským malířem, který letos v Kostnici zaujal svou kolekcí obrazů inspirovaných Starým Městem v Táboře. Výstava se uskutečnila v červenci a srpnu… Pokud se vám dostaly do ruky noviny Südkurier ze začátku letošního července, dozvěděli jste se, že v Kostnici uspořádali táborskému malíři Jaroslavu Vaštovi výstavu. Autor článku v německých novinách se zmiňuje o nádherných náladách, které malíř dokáže vykouzlit na svých olejomalbách, připomínajících holandské mistry.
Praha 8 - Libeň, Ládví, Kobylisy, Karlín. Čtyři lokality v osmé městské části, kde podle projektu architekta Petra Horského residenti stěží zaparkují. A to se má od příštího roku změnit. Už by tak nemělo docházet k tomu, že by auta musela parkovat ve druhé řadě, na chodníku či na trávníku.
Olomouc – Notebook, tablet a přístroj pro diagnostiku vozidel ukradl zloděj ze Škody Octavia, kterou nechal její majitel zaparkovanou v sobotu na třídě Svobody v Olomouci.
Hranice – Afropárty v Hranicích si chtěl užít za volantem podnapilý řidič, který vjel v sobotu po jedenácté v noci do areálu letního kina. O zběsilé jízdě se policisté dozvěděli poté, co se na tísňovou linku 158 obrátil jeden ze svědků. Na místo ihned vyrazila hlídka.
Miličín - Rychlý průjezd zatáčkami silnice I/3 z Miličína na horizont k Oldřichovci nezvládl v sobotu před 9. hodinou řidič služební Škody Fabia Combi, která skončila na střeše. Muž za volantem zřejmě podcenil rádius zatáčky a namoklou vozovku. V levotočivé zatáčce vyjel do protisměru a mimo silnici v příkopu narazil do protisvahu. Vozidlo se několikrát převrátilo a skončilo na střeše.
Blatnička - Dva hasiči se zranili na nohou při likvidaci požáru, který v sobotu večer zachvátil u Blatničky na Hodonínsku nákladní auto Tatra 815. Neštěstí zavinila technická závada. Škoda se odhaduje na půl milionu korun, řekl dnes mluvčí hasičů Jaroslav Haid.
Rakovník – „První den jsme se pokoušeli dopravu řídit, ale to vůbec nejde. Auta pomalu popojíždějí v dlouhých kolonách a nemají vlastně kam odjet. Nic jiného jim nezbývá, než městem pomalu projet," řekl k dopravní situaci ve městě Ladislav Heller, vedoucí Dopravního inspektorátu v Rakovníku.
Most - Policie ukázala Mosteckému deníku arzenál desítek zbraní, které zabavila v úterý večer při razii s krycím názvem Pořádek. Mimořádný zátah s těžkooděnci zabránil zřejmě předem dohodnuté velké bitce mezi Romy a příznivci extremistické krajní pravice. Policie zkontrolovala 32 aut a 142 lidí.
Strakonicko – Na Strakonicku vloni došlo k deseti dopravním nehodám, jejichž účastníkem byl cyklista, letos je jich zatím pět, z toho jednou šlo o dítě.
Novojičínsko - Ve dnech 16.-22. září ve více než dvou tisících městech České republiky proběhl Evropský týden mobility, jehož završením bývá již tradičně Evropský den bez aut. Tento den, jehož vznik iniciovala Evropská komise již v roce 2000, si drží svůj stálý termín, a to 22. září.
Mostecko - Rozsáhlé policejní manévry na mosteckých silnicích pokračují i v těchto dnech. Policistům se sice podařilo koncem minulého týdne zabránit údajně předem naplánované krvavé bitce mezi početnou ozbrojenou skupinou Romů a extrémistů, přesto mostecká policie nenechává nic náhodě a dalším dnem pokračuje v zesílených kontrolách na silnicích dohled nad bezpečností Mostečanů.
Bratislava - Slovenská policie zadržela významného drogového dealera albánského původu přezdívaného velký Tony. U třiačtyřicetiletého muže během zásahu našli i heroin a kokain schované ve slipech. Informovala o tom dnes server tvnoviny.sk.
Brankovice, Nemochovice - Dlouho avizovaná oprava rozbité silnice třetí třídy mezi Brankovicemi a Nemochovicemi má začít na podzim a být hotová do konce letošního roku. Zatím silničáři hledají vhodnou firmu.
Slaný - Složitá, spletitá, dlouhodobě připravovaná a promýšlená nová koncepce parkování ve Slaném, která má od počátku řadu příznivců i odpůrců, už má finální podobu. Spis obsahující desítky stran i připomínek místních, včetně podnikatelů, dotáhli radní od dubna do podoby, jež bude platit s nástupem roku 2013.
Brno, Vysočina – Jihomoravští kriminalisté s kolegy z Vysočiny v úterý zatkli skupinu překupníků kradených aut. Jedna z hlav gangu je zřejmě z Jihlavy.
Uherské Hradiště – Opilí i rychle jedoucí řidiči „bodovali" v minulém týdnu při kontrolách dopravních policistů na silnicích Slovácka. Během sedmi dnů přistihli strážci zákona dvanáct opilých řidičů, což dělá téměř dva denně.
Krnov - V sobotu odpoledne se namísto aut budou prohánět centrem Krnova bruslaři. Město se zapojilo do Evropského dne bez aut, proto bude pro automobilovou dopravu uzavřena část ulice Sv. Ducha.
Želechovice nad Dřevnicí, Lípa – Hned dva zásahy v jeden okamžik a jenom pár set metrů od sebe potkaly během pátečního dopoledne zlínské hasiče. Zatímco pomáhali u dopravní nehody v Želechovicích nad Dřevnicí, začala hořet budova bývalých dřevostaveb v Lípě. Vše se naštěstí obešlo bez vážnějších zranění.
Praha 8 - Libeň, Ládví, Kobylisy, Karlín. Čtyři lokality v osmé městské části, kde podle projektu architekta Petra Horského residenti stěží zaparkují. A to se má od příštího roku změnit. Už by tak nemělo docházet k tomu, že by auta musela parkovat ve druhé řadě, na chodníku či na trávníku.
Bor – Více než šedesát nových parkovacích míst mohou využívat obyvatelé borského sídliště. Město nechalo plochu před bytovkami opravit a zmodernizovat za 4,7 milionu korun.
Hluk - Dvě zdemolovaná auta a těžce zraněný řidič v jednom z nich, to je výsledek vážné dopravní nehody, která se stala v pátek po půl třetí odpoledne poblíž Hluku.
Praha - Pražské Smetanovo nábřeží bude dnes uzavřeno pro automobilovou dopravu, koná se tam Evropský den bez aut. Lidé si budou moci například vyzkoušet jízdu na elektrokolech, poslechnout si přednášky o udržitelné dopravě.
Amsterodam - Šest lidí bylo zraněno při výtržnostech v nizozemském městě Haren poté, co jeho šestnáctiletá obyvatelka poslala přes sociální síť Facebook pozvánku na páteční oslavu svých narozenin omylem 30.000 lidem. Uvedla to média, které dnes citovala agentura Reuters.
Tachovsko – V minulých částech seriálu o řece Mži jsme se převážně věnovali vodní nádrži Lučina. Tu už v dnešním dílu opustíme, abychom po toku řeky postoupili dál, tentokrát až do Tachova, který leží několik kilometrů pod přehradní hrází.
Brno - V Lesné mám nemocnou matku. Dojíždím za ní skoro denně. Z Bystrce, kde bydlím, mi to trvalo skoro tři čtvrtě hodiny. Minulý víkend jsme s manželem poprvé zkusili cestu tunelem. Bylo to úžasné. Za deset minut jsme vyjížděli u Teska v Králově Poli a odtud je to už jen kousek. Zjednodušilo mi to život.
Brno, Vysočina – Jihomoravští kriminalisté s kolegy z Vysočiny v úterý zatkli skupinu překupníků kradených aut. Jedna z hlav gangu je zřejmě z Jihlavy.
Brno, Vysočina – Jihomoravští kriminalisté s kolegy z Vysočiny v úterý zatkli skupinu překupníků kradených aut. Jedna z hlav gangu je zřejmě z Jihlavy.
Prostějov – Páteční odpoledne patřilo v Prostějově koloběžkám. Náměstí T. G. Masaryka se na několik hodin změnilo v soutěžní okruh, po kterém se proháněly desítky dětí i dospělých na koloběžkách.
Praha - Na dvou kolech projedete, se čtyřmi ale ne. Takové varování vydali v pátek pražští policisté, kteří v souvislosti s akcí nazvanou Velká podzimní cyklojízda chystají bezpečnostní opatření. V souvislosti s tím se od sobotní deváté hodiny plánuje omezení dopravy.
Hodonín – Ojedinělá akce odstartuje již 29. září v Hodoníně na Národní třídě – Hodonínský motosprint. V sobotu odpoledne mezi poliklinikou a kostelem profrčí v plné rychlosti desítky aut.
Hranice – Křik z úst stovek nadšených dětí ovládl minulý pátek hranické náměstí. Konal se zde totiž další ročník Dnu bez aut a jeho kolegy Barevného dne.
Kroměřížsko – O tom, že auto není trezor, se ve čtvrtek dopoledne přesvědčila šestatřicetiletá žena z Kroměřížska. Ráno zaparkovala vůz Škoda Superb před svým pracovištěm v obci poblíž Chropyně a řádně jej uzamkla.