Hodonín – Hodonínská radnice má do pátku zapůjčený elektromobil. Jako první jej vyzkoušel starosta Igor Taptič. „Pocity z první jízdy mám příjemné, autíčko je nové a živé. Člověk si jen musí zvyknout na to, že neslyší motor," popsal své dojmy z první jízdy hodonínský starosta.
Moskva - Největší ruská automobilka AvtoVAZ po 28 letech ukončila výrobu klasických vozů Lada, symbolu sovětské epochy. Z továrny v Iževsku v pondělí vyjel poslední model Lady 2104, napsala agentura RIA Novosti. Společnost se nyní chce soustředit na montáže nového vozu Lada Granta.
Praha - Prodej nákladních aut v České republice letos do srpna klesl o desetinu na 4427 vozů. Méně se prodávají zejména vozy o hmotnosti mezi 3,5 tuny a 12 tunami, tahače a další vozy nad 12 tun zaznamenaly čtyřprocentní pokles poptávky. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
Bruntál, Břidličná /FOTOGALERIE/ – Osobní automobil Renault se vzňal v pondělí v ranních hodinách v ulici U Elektrárny v Bruntále. Jednotka hasičů ze místní profesionální stanice a dobrovolná místní jednotka oheň uhasily během pár minut, i tak vznikla předběžně škoda ve výši osmdesáti tisíc korun. Událost, která se přihodila kvůli technické závadě v motorovém prostoru vozidla se obešla bez zranění.
Ústecký kraj - K čelnímu střetu dvou osobních automobilů došlo v sobotu na křižovatce ulic Husova a Plzeňská v Žatci. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Co bylo příčinou nehody nyní policisté vyšetřují. Mohla to být mokrá vozovka, riskantní jízda nebo i alkohol v krvi řidiče.
Hodonín – Hodonínská radnice má do pátku zapůjčený elektromobil. Jako první jej vyzkoušel starosta Igor Taptič. „Pocity z první jízdy mám příjemné, autíčko je nové a živé. Člověk si jen musí zvyknout na to, že neslyší motor," popsal své dojmy z první jízdy hodonínský starosta.
Vyškovsko – To, že si někteří řidiči pletou české silnice se závodní dráhou, není žádný nový objev. Dopravní policisté na to zareagovali pořízením policejních passatů, které dokáží dohnat i nejrychlejší provinilce. V neděli s nimi vyrazili na bezpečnostně preventivní akci na mezinárodní silnici I/50.
Hradec nad Moravicí – K tragické nehodě, při níž přišel o život čtyřiatřicetiletý cyklista z Opavska, došlo v pondělí po šesté hodině ráno na silnici mezi Hradcem nad Moravicí a Kajlovcem.
Krnov - Určitě jste si všimli, že na některých místech stojí pravidelně zaparkovaná auta, s nimiž jejich majitel nejezdí. Nejvíce je to patrné v zimních měsících nebo po deštích, kdy je pod těmito vozidly suchý plácek. Mnoho řidičů přitom neví, že likvidace autovraků je zadarmo.
Brno – Usmívající se, nebo mračící obličej dostali v pondělí dopoledne řidiči, které zastavili policisté spolu se žáky základní školy Pavlovská v Libušině třídě v Brně při preventivní akci Smajlík.
Prostějov – Historický automobil Wikov se dostal na poštovní známky. Známkový sešitek s názvem Světová auta, jehož součástí je i známka výrobku z prostějovské továrny na hospodářské stroje Wichterle & Kovářík, si lidé poprvé prohlédli minulý pátek na pražském výstavišti, kde byl v rámci veletrhu Sběratel 2012 pokřtěn.
Ústecký kraj - K čelnímu střetu dvou osobních automobilů došlo v sobotu na křižovatce ulic Husova a Plzeňská v Žatci. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Co bylo příčinou nehody nyní policisté vyšetřují. Mohla to být mokrá vozovka, riskantní jízda nebo i alkohol v krvi řidiče.
Horní Moštěnice – K nepříjemné slovní rozepři, při které bylo rozbito vybavení domu, došlo mezi třemi muži v Horní Moštěnici v sobotu pár minut po půlnoci.
Hodonínsko – Téměř šest set tisíc korun. Taková je škoda po dvou dopravních nehodách, které šetřili dopravní policisté o víkendu na Hodonínsku. Za oběma stál alkohol a opilí řidiči mohou jít až na tři roky za mříže za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
Berounsko - Každý měsíc zmizí z ulic berounského regionu desítky osobních vozidel. Jejich majitelé mají obrovské štěstí, když se s nimi znovu shledají. Odcizená vozidla většinou zmizí a už je nikdo neobjeví.
Jižní Čechy - Šumavské sportovní hry seniorů chystají pořadatelé na zítřek v areálu Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích. Soutěžit mohou čtyřčlenná družstva a povolen mají také doprovod. Sportovní soutěže jsou naplánovány mezi 10. a 12. hodinou.
Přerov – Pod vlivem drog a bez řidičského oprávnění se vydal na cestu autem po Přerově jednatřicetiletý muž, který svedl v sobotu večer zápas se zasahující hlídkou. Zadržení řidiče provázelo drama. Zfetovaný muž při zákroku zaútočil na jednoho z policistů a bodl ho do dlaně injekční stříkačkou. S lehkým zraněním vyvázl i druhý strážce zákona.
Přerov – Pod vlivem drog a bez řidičského oprávnění se vydal na cestu autem po Přerově jednatřicetiletý muž, který svedl v sobotu večer zápas se zasahující hlídkou. Zadržení řidiče provázelo drama. Zfetovaný muž při zákroku zaútočil na jednoho z policistů a bodl ho do dlaně injekční stříkačkou. S lehkým zraněním vyvázl i druhý strážce zákona.
Kunštát – Hrnčířský jarmark jako na zavolanou. Zrovna nedávno jsem doma rozbil keramický zvonek, který nepřežil pád z věšáku na klíče. Bezva alespoň koupím nový, ještě hezčí. A navíc na hrnčířském jarmarku v Kunštátu jsem ještě nikdy nebyl. Na jubilejním dvacátém ročníku si tak odbudu premiéru.
Hradec Králové - Královéhradecké krajské dožínky kolem koupaliště Flošna byly tentokrát bez tvrdého alkoholu. Prohlédněte si na fotografiích, jak to na místě vypadalo.
Dubí - Fotogalerie- K vážné dopravní nehodě došlo v neděli před 14. hodinou u retardéru u vodárny v Dubí. 21letý motorkář, jedoucí směrem na Cínovec při předjíždění nezvládl řízení a vletěl pod protijedoucí osobní automobil. Provoz řídila policie, pro zraněného přiletěl vrtulník a dopravil ho do nemocnice.
Orlová - Orlovský spolek Václavka uspořádal v neděli sraz auto a moto veteránů. Prezentace a hlavní přehlídka techniky proběhla na Starém náměstí v Orlové-Městě, poté se veteráni vydali na okružní jízdu městem přes Orlovou-Porubu až před Městský úřad v Orlové-Lutyni.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Královéhradecké krajské dožínky kolem koupaliště Flošna byly tentokrát bez tvrdého alkoholu. Prohlédněte si na fotografiích, jak to na místě vypadalo.
Bolatice-Borová /DOPLNĚNO, FOTOGALERIE/ - Unikátní projekt, o němž jsem vás informovali, byl v úterý úspěšně dokončen. Hrubá stavba rodinného domu v Bolaticích-Borové, se kterou se započalo v pondělí v 8 ráno a jež měla být završena přesně po 24 hodinách, úspěšně stojí.
Štěchovice - Smrt osmnáctileté řidičky a jejího jednadvacetiletého spolujezdce si v neděli večer vyžádala dopravní nehoda u Štěchovic v okrese Praha-západ. "Mercedes vyletěl ze silnice a bokem narazil do stromu," sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
Benešovsko - Také na Benešovsku platí, že na některých středních školách je v prvních ročnících méně žáků než tomu bylo v letech předchozích. „Celkově jsme počítali s propadem asi mínus padesát žáků," uvedla Jana Fialová, ředitelka Integrované střední školy technické (ISŠT) Benešov.
Rousínov – Nový sjezd od dálnice a parkoviště pro čtyři sta aut. To jsou plány komořanské firmy EDP pro rousínovskou pobočku. Stavební úpravy mají ulevit Rousínovu, protože auta mířící do firmy budou nově sjíždět přímo z dálnice a nepojedou přes město. Vedení firmy se s Rousínovem zároveň dohodlo na stavbě cyklostezky kolem potoka Rakovce do Slavíkovic.
Česká Skalice - Včera krátce před pátou hodinou odpolední se profesionální hasiči z Jaroměře a jejich dobrovolní kolegové z Velké Jesenice vydali na žádost Policie České republiky k silniční dopravní nehodě, která byla hlášena v ulici Eduarda Beneše.
Kladno - Pomalá jízda a posléze slovní rozepře dvou řidičů v kladenských Kročehlavech skončila smrtí jednoho z nich. Po nevolnosti a následné hádce upadl jednašedesátiletý řidič Renaultu Laguna do bezvědomí, ze kterého už se neprobral.
Region - Dvacetiletá dívka měla obrovské štěstí, že šel zrovna kolem starší muž. Sice ho neznala, ale možná jí zachránil život. Jinak by ji prý muži v černé octavii se slovenskou značkou vtáhli k sobě do auta. Nepěkný zážitek však policii neohlásila, měla strach, že by ji rodiče přestali pouštět ven.
Prostějov – Historický automobil Wikov se dostal na poštovní známky. Známkový sešitek s názvem Světová auta, jehož součástí je i známka výrobku z prostějovské továrny na hospodářské stroje Wichterle & Kovářík, si lidé poprvé prohlédli minulý pátek na pražském výstavišti, kde byl v rámci veletrhu Sběratel 2012 pokřtěn.
Praha – Tramvaj a osobní auto se dnes večer srazily v Legerově ulici v Praze 2, při nehodě se lehce zranilo pět lidí. Informovala o tom mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Podle policie tramvaj vykolejila, na místě je přerušena doprava. Příčina nehody se vyšetřuje.