Nenechávejte v autě své věci bez dozoru
Robousy – Policie ČR stále upozorňuje motoristy, aby si ve svých vozech neponechávali bez dozoru cenné věci, které mohou přilákat pozornost zlodějů.
Robousy – Policie ČR stále upozorňuje motoristy, aby si ve svých vozech neponechávali bez dozoru cenné věci, které mohou přilákat pozornost zlodějů.
Terezín – Máte ve sklepě nepotřebné kolo a nevíte, co s ním? Pošlete jej do Afriky, kde nejen udělá radost, ale i pomůže! V Terezíně je sběrné místo charitativní akce Kola pro Afriku.
Lužany – O víkendu se uskuteční v lotyšské Bausce, vzdálené dvanáct set kilometrů od Nové Paky, druhý letošní závod mistrovství Evropy v autokrosu.
Podlešín - Vážná dopravní nehoda se stala kolem patnácté hodiny v Podlešíně. Na místě zasahovali hasiči i záchranka.
Vsetín, Lužná – Hned ke dvěma nehodám s účastí cyklistů vyjížděli ve čtvrtek vsetínští policisté. Ze srážky s autem vyvázl mladík jedoucí na kole s odřeninami. Lehká zranění si ze své projížďky odnesl také cyklista v Lužné.
Nová Ves - Tragicky skončila srážka dvou osobních aut, která se stala v pátek o půl dvanácté dopoledne na silnici u Nové Vsi na Brněnsku. Zemřel při ní sedmašedesátiletý řidič. Jeho devětapadesátiletá spolujezdkyně a sedmadvacetiletý muž z druhého auta skončili v nemocnici.
Vyšebrodsko – V šoku se ocitla řidička, která se ve středu ve dvě hodiny ráno pohybovala po Vyšebrodsku. Při kontrole svého vozidla objevila bodliny.
Staré Město – Neopatrnost a jen několikaminutové opuštění auta se stalo osudným řidiči dodávky. Zloděj mu z ní totiž ukradl brašnu s platebními kartami, doklady a asi pětadvacetitisíci korunami.
Cheb – Případ se odehrál na chebském sídlišti Skalka.
Dvůr Králové – Legendární kapela Turbo křtí 14. června v Praze svoje nové CD s názvem Žár. Právě dnes by se už mělo objevit na prodejních pultech. Deník přináší rozhovor s Martinem Laulem, členem kapely a rodákem ze Dvora Králové nad Labem.
Pavlov – Rodiče i prarodiče jistě dobře vědí, že už za týden budou mít děti svůj svátek. Proto jsme náš dnešní tip na výlet „ušili" na míru právě rodinám s dětmi a prostřednictvím těchto řádků je pozveme do Pavlova za zvířátky.
Vídeň – Ve škole v rakouském Sankt Pöltenu v pátek ráno střelil otec svého vlastního syna do hlavy a vážně ho zranil. Poté zastřelil 37letý muž sám sebe.
Německo – Poslední čtyři roky opanovala žebříček BrandZ 100 nejcennějších značek automobilů japonská Toyota, teď se tam vrací německé BMW.
Volyně - „Máme na vratech kříž a upozornění. Ale není to nic platné. Auta stále parkují ve vjezdu a my pak nemůžeme vyjet z domu," postěžovala si Strakonickému deníku minulý týden Marie Jonová z Volyně.
Ústí nad Labem - Chcípla mi kráva, shořelo seno, odešlo auto a hrozí exekuce? Tak ať to potká i souseda! Podobně se Češi umí modlit, ač v Pánaboha dávno nevěří.
Hradec Králové – Situace se opakovala. I když jen částečně. I tento týden čekal předseda hradeckého krajského soudu Miloslav Ježek marně na Maria Thomase Michaela Neubauera. Čtyřiapadesátiletý obžalovaný z obecného ohrožení se zdržuje neznámo kde.
Českolipsko - Českolipsko Hazardér za volantem autobusu s 1,6 promile alkoholu v dechu vezl v úterý na odpolední směnu do Stráže pod Ralskem třiačtyřicet zaměstnanců jedné místní firmy.
Doubí u Tábora - Stanice Doubí u Tábora bývala chloubou železnice. Čas a neohleduplní lidé na ní zanechali stopy.
Hradec Králové – Situace se opakovala. I když jen částečně. I tento týden čekal předseda hradeckého krajského soudu Miloslav Ježek marně na Maria Thomase Michaela Neubauera. Čtyřiapadesátiletý obžalovaný z obecného ohrožení se zdržuje neznámo kde.
Hradec Králové – Situace se opakovala. I když jen částečně. I tento týden čekal předseda hradeckého krajského soudu Miloslav Ježek marně na Maria Thomase Michaela Neubauera. Čtyřiapadesátiletý obžalovaný z obecného ohrožení se zdržuje neznámo kde.
Roudnice n. L. – Do Roudnice ho přivezli, zpátky odjel na kole. Gólman AC Sparta Praha Daniel Zítka (20. 6. 1975) se nechystá praštit s fotbalem, ale cyklistika ho baví.
Tábor - Táborští kriminalisté zadrželi muže, který je obviněn ze sexuálního nátlaku
Českolipsko - Českolipsko Hazardér za volantem autobusu s 1,6 promile alkoholu v dechu vezl v úterý na odpolední směnu do Stráže pod Ralskem třiačtyřicet zaměstnanců jedné místní firmy.
Jindřichohradecko - Nové vládní nařízení vypracované ministerstvem životního prostředí, které je zrovna v připomínkovém řízení, by mělo umožnit samosprávám měst a obcí znemožnit vjezd do centra starým autům.
Pardubice - V pondělí 4. června budou otevřeny obálky s nabídkami na první etapu rekonstrukce
Cheb – Případ se odehrál na chebském sídlišti Skalka.
Klatovy - V rámci regenerace sídliště v Podhůrčí v Klatovech se změní místa na parkování i hřiště.
Přerov /SERIÁL NEBEZPEČNÉ ÚSEKY/ – Když se nedávno otevírala nová cyklostezka, jež má propojit obec Želatovice s Přerovem, byla to velká sláva. Radostné fanfáry ale nezněly příliš dlouho. Zatímco úsek ve směru od obce září novotou, na přerovské straně se stále nic neděje. Nedokončená stezka totiž končí v poli.
Orlickoústecko – Středa byla ve znamení vážných dopravních nehod. Ke dvěma nehodám motorkářů musel přiletět vrtulník letecké záchranné služby. Při další vážné kolizi se postupně srazila hned čtyři auta.
Litomyšl - Po zloději, který rozbil z úterý na středu v jedné z obcí na Litomyšlsku u tří zaparkovaných vozidel okénka a pak ukradl vše, co mu přišlo pod ruku, pátrají policisté.
Bakov nad Jizerou - K hrůzně vypadající dopravní nehodě došlo dnes ráno nedaleko zdejší vlakové zastávky.
Hradec Králové – Situace se opakovala. I když jen částečně. I tento týden čekal předseda hradeckého krajského soudu Miloslav Ježek marně na Maria Thomase Michaela Neubauera. Čtyřiapadesátiletý obžalovaný z obecného ohrožení se zdržuje neznámo kde.
Žatec - Po třiceti letech se v Žatci spojí dvě ulice. Oprava Hájkovy ulice přijde na 11,5 milionu.
Rouské – Oslavy 70 let založení Sboru dobrovolných hasičů v Rouském proběhnou v sobotu 26. května.
Trutnov – Jen necelé tři týdny dělí příznivce rychlých aut od Rally Krkonoše a organizátoři se potýkají s novými a novými omezeními. Z původních plánů nezůstane zřejmě kámen na kameni.
Český Krumlov – Jaromír Tarabus chce znovu potrápit českou rallyeovou špičku. Zlínský pilot vyráží do Českého Krumlova s cílem porazit některého z předních jezdců a snížit ztrátu na tradičně nejlepší trojici Kopecký, Kresta, Pech.
Valašské Klobouky – Jaroslav Orsák rozjel sezonu parádně. Valašský pilot dvakrát opanoval ve své třídě závody Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye, jednou uspěl i na Slovensku. Pak se ale zasekl. Na Šumavě musel odstoupit kvůli technickým problémům, ve Slovinsku jej zase posledně vyřadila jezdecká chyba. Tento víkend v Českém Krumlově chce ale vše zlomit.
Liberec - O tom, že se z Revoluční ulice stane pěší zóna, rozhodli občané velmi těsně v anketě. Proti jsou místní podnikatelé a živnostníci.
Brno – Tramvají nebo ještě lépe pěšky. To jsou podle organizátorů festivalu Ignis Brunesis nejlepší způsoby, jak se dostat na páteční úvodní ohňostroj.
Liberecký kraj - Policisté evidují 13 vykradených benzínek za poslední dva roky. Objasnit se zatím podařilo jen dva případy.
Curych - Německý výrobce luxusních aut BMW dostal ve Švýcarsku pokutu 156 milionů franků (3,3 miliardy Kč), protože bránil obyvatelům Švýcarska kupovat jeho automobily v zahraniční za eura v době, kdy růst švýcarského franku zvýšil ceny ve Švýcarsku až o čtvrtinu. BMW se proti pokutě hodlá odvolat.
Želiv – Příznivci vozů značky Škoda si přijdou na své. V Želivě se totiž od pátku až do neděle koná jejich čtrnáctý sraz.
Jako zjevení působí desetičlenná rodina Palánova z Jihlavy v době, kdy se většina rodičů točí kolem jednoho dvou dětí a o třetím až na výjimky nechce ani slyšet.
Česká Lípa - Sportovní klub MS AUTO pořádá již tuto neděli v České Lípě tradiční cyklistickou Jarní časovku jednotlivců.
Tachov – Přesně v deset hodin se Tachovem rozezněly sirény vozidel hasičů, záchranky a policistů. Všechna auta směřovala ke sportovní hale. Námět cvičení složek Integrovaného záchranného systému zněl: při sportovním utkání se zřítila konstrukce střechy haly a uvnitř zůstalo pod sutinami několik zraněných osob.
Liberecko - Policisté evidují 13 vykradených benzínek za poslední dva roky. Objasnit se zatím podařilo jen dva případy.
Prostějov – Vážným zraněním skončila středeční srážka mezi ženou na kole a osobním automobilem. Nehoda se stala před sedmou hodinou večer v Dolní ulici v Prostějově.
Domažlice - Domažlický policista je stíhán za zneužití pravomoci úřední osoby a sexuální nátlak.
Liberecko - Policisté evidují 13 vykradených benzínek za poslední dva roky. Objasnit se zatím podařilo jen dva případy.
Jindřichovice – Už roky bojuje obec Jindřichovice na Sokolovsku za to, aby se hlavní silnice, která je dopravní tepnou mezi Českou republikou a Německem, stala bezpečnější. Denně jí projedou stovky aut a drtivá většina řidičů si ji podle místních i vedení obce plete spíše se závodní dráhou. Úsek je totiž táhlý a široký, a tak některé motoristy k rychlejší jízdě svádí.