Dva zloděje přistihli přímo v chalupě
Proseč pod Ještědem - Při kontrolách chatových oblastí na Českodubsku narazili policisté minulý pátek na zloděje. Byli přímo v chalupě a do auta si chtěli odnést cenné vybavení.
Proseč pod Ještědem - Při kontrolách chatových oblastí na Českodubsku narazili policisté minulý pátek na zloděje. Byli přímo v chalupě a do auta si chtěli odnést cenné vybavení.
Raspenava - První sníh a teploty kolem nuly vyzkoušely řidiče na Liberecku. K nehodě došlo například v Raspenavě.
Louny, Žatec - Soud ho potrestal za to, že bral úplatky od majitelů aut při přihlašování do registru. Všichni obžalovaní se odvolali ke krajskému soudu.
Most – Tři hodiny parkování zdarma v podzemních garážích Central Mostu měly nahradit bezplatné parkoviště na zrušeném „plecháči”. Je však jeden rozdíl mezi těmito parkovišti. Na „plecháči” zaparkovala všechna vozidla. Do Centralu nesmí LPG. A změna se zatím nechystá.
Kolín – Policie se obrací na spoluobčany s výzvou o pomoc při objasnění události.
Karlovarsko - S příchodem zimy přibylo dopravních nehod
Kolín - Počasí řidičům ve čtvrtek 8. prosince zřejmě nepřeje.
Havířov - /AKTUALIZOVÁNO/ Vážná dopravní nehoda se smrtelným zraněním se stala ve čtvrtek ráno na silnici mezi Havířovem a Orlovou.
Jablonec n. N. – Neobvyklou krádeží, kvůli které teď majitel Seatu Alhambra nemůže vozit spolujezdce, se zabývají jablonečtí policisté. Většina zlodějů vykrádá auta kvůli cennostem či autorádiím, ale neznámý pachatel, který v minulých dnech řádil ve Mšeně, si šel vyloženě pro sedačky.
Plzeň - Obří nákupní centrum uprostřed města životnímu prostředí nevadí, na okolí nebudou mít velký vliv ani tisíce aut, která sem Corso přitáhne. Tak alespoň vyznívá posudek vlivu na životní prostředí (tzv. EIA).
Modřany /FOTOGALERIE/ - Řidič, který jel se svou partnerkou, srazil patnáctiletého chlapce a pokračoval v jízdě, aniž by poskytnul zraněnému pomoc. Až doma zjistili, že chlapce náraz vymrštil tak, že se do auta propadl zadním oknem.
Olešnice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Pohled z okna redakce ve středu dopoledne nenasvědčuje tomu, že v Olešnici na tamní sjezdovce začíná lyžařská sezona. V Blansku po sněhu není ani památky.
Vyškov – Vyškovská ulice Tržiště, ve které nedávno skončila rozsáhlá rekonstrukce, je zatím pro osobní auta stále zavřená, ačkoli uzavírka měla skončit už posledního listopadu. Stavba totiž stále čeká na kolaudační rozhodnutí.
Nymbursko -Nejvážnější nehoda se stala v zatáčce mezi Jiřicemi a Benátkami nad Jizerou, vážně zraněno bylo i čtyřleté dítě.
Roudnice n. L. - Závodem na slovenském Slovakiaringu zakončil Martin Matzke letošní motoristickou sezonu.
Mimoň - Několik tisíc aut denně projede Mimoní. Průtah centrem města se stavbou uvolní.
Zlín – Jednadvacet lidí z celé České republiky, Slovenska, ale i Rakouska mu svěřilo své úspory v celkové částce přesahující 6 milionů. Za to jim měl dovézt z USA luxusní auta.
Bělsko – Namrzlý a kluzký povrch silnice překvapil 5. prosince v podvečerních hodinách také řidičku Renaultu Megane.
Mariánské Lázně - Proti stalkerům mohou obětem pomoci i legální prostředky, jako je pepřový sprej
Mladá Boleslav - Několik nehod se během sněhové nadílky odehrálo na silnicích Mladoboleslavska.
Příbram – Příbramská policie v tuto předvánoční dobu posiluje výkon služby v místech, kde se předpokládá zvýšený nápad trestné činnosti. Jde především o různé markety či parkoviště, kde zloděje přitahují věci, které lidé zanechávají v autě na viditelném místě.
Olomouc/Přerov – Nedávno nalezené platební karty v kauze zavražděných manželů v Přerově ve středu hrály hlavní roli u olomouckého krajského soudu. Z dvojnásobné vraždy se před ním znovu zodpovídala bývalá manželka oběti Hana Nárožná se svým synem Pavlem. Právě v jejím klavíru karty exekutoři našli. U soudu ve středu vyšlo najevo, že pro platební karty zavražděného muže posílal Pavel Nárožný z vazby svého spoluvězně. Oba obžalovaní jakoukoliv vinu dnes znovu důrazně popřeli. Těla obou obětí se dosud nenašla. Soud případ odročil na leden.
Olomouc – Dva chodkyně ve středu po půl třetí odpoledne srazil u restaurace Drápal na třídě Svobody v Olomouci řidič osobního automobilu.
Hornolidečsko – V noci z pondělí na úterý vykradli neznámí zloději na Hornolidečsku hned tři auta, ze kterých vzali pracovní nářadí za necelých 80 tisíc korun.
Prostějov /FOTOGALERIE/ – K zadnímu vjezdu do zimního stadionu v Prostějově vyjížděli se dvěma vozy v úterý prostějovští hasiči krátce po půl čtvrté odpoledne. Hořel zde fiat Punto.
Plzeň /MAPA KRÁDEŽÍ/ - Nechcete přijít o své auto? Pak raději neparkujte na plzeňském Severním Předměstí nebo před Fakultní nemocnicí na Lochotíně. Tahle místa jsou totiž podle policistů mezi zloději nejoblíbenější.
Karlovarsko - Muži hrozí až osm let za mřížemi
Dolní Němčí - Měsíce objížděk a složitého kličkování kolem kostela svatých Filipa a Jakuba v Dolním Němčí jsou v těchto dnech u konce. Vrcholí tam totiž rozsáhlá generální oprava téměř 700 metrů silnic v okolí tamního svatostánku, včetně přilehlé zeleně.
Jindřichohradecko – Ačkoli je zejména k řidičům zima zatím poměrně dost milosrdná, i Jindřichohradecko již několikrát pokrylo náledí a brzy má přijít sníh.
Staré Splavy - Naštěstí s jen lehkým zraněním vyvázla sedmačtyřicetiletá řidička z ošklivě vypadající nehody.
Sokolovsko – V Krušných horách napadlo až patnáct centimetrů sněhu, přibude dalších deset
Ústí nad Labem – Na velmi frekventované ulici Sociální péče auto srazilo chodce.
Dubicko /FOTOGALERIE/ – Nákladní vůz havaroval v úterý 6. prosince po dvaadvacáté hodině na silnici mezi Dubickem a Policí. Při úhybném manévru sjel řidič s autem ze silnice a převrátil se s ním na střechu.
Rozstání/Kulířov /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Další, už pátý větrník. V katastru Rozstání roste sto padesát metrů vysoká elektrárna. Většina obyvatel blízké obce Kulířov je přítomností technického obra rozhořčena.
Česká Lípa - Aniž by projevil sebemenší zájem o vážně zraněnou dívku, kterou autem srazil, ujel neznámý řidič od místa nehody.
Město Albrechtice - Mladíka, který brutálně zaútočil kamením na muže středního věku a jeho vozidlo, právě obvinil policejní komisař. Za své agresivní chování si může odsedět za mřížemi i deset let.
Hranice – Ke kuriózní dopravní nehodě došlo v úterý dopoledne na jedné z čerpacích stanic v Hranicích. Čtyřiačtyřicetiletý řidič po natankování zapomněl v hrdle nádrže auta pistoli výdejního stojanu a rozjel se.
Hrušky – Umístění dopravních značek kolem retardérů projednávalo začátkem týdne zastupitelstvo v Hruškách. Retardéry obec pořídila kvůli řidičům projíždějícím Hruškami příliš vysokou rychlostí.
Chebsko - Podle pojišťovny nejčastěji řidiče zradí motor, komplikace si ale prý způsobují i sami
Město Albrechtice - Mladíka, který brutálně zaútočil kamením na muže středního věku a jeho vozidlo, právě obvinil policejní komisař. Za své agresivní chování si může odsedět za mřížemi i deset let.
Mostecko - Třicetikilometrová cesta autem z Brandova do okresního města vyjde průměrně na 100 korun. Loni v tuto dobu by vyšla o zhruba 10 korun levněji.
Brno, Jihlava - Hlavou sedmičlenného gangu slovenských zločinců, který řádil hlavně v Jihlavě, byl bývalý zaměstnanec Bosche.
Mrákotín -Někteří lidé z Mrákotína si až moc zvykli na dříve beztrestný způsob parkování.
Liberec - Sto dvacet čtyři nehod se odehrálo na silnicích Liberecka během listopadu. Množství je to velké, ale nejmenší za poslední tři roky. Během listopadu také nikdo na silnicích nezemřel.
Frýdlantsko - Zloději ve čtrnácti zdokumentovaných případech způsobili škodu přes sto tisíc korun.
Prachatice – Po čtyřech měsících od události včera řešil prachatický okresní soud v hlavním líčení nehodu, která se stala letos v srpnu v prachatické Osecké ulici. Tehdy tam pětadvacetiletá žena v BMW v osmdesátikilometrové rychlosti doslova smetla rodinu s malými dětmi.
Karlovarsko - Podle odborníků na bezpečnost silničního provozu nehrozí nebezpečí, že by svodidla pod nárazem auta povolila
Valašské Meziříčí /AKTUALIZOVÁNO/ – Je to město s nejvyšší kriminalitou na Valašsku. Loni ve Valašském Meziříčí řešili policisté 657 trestných činů. Ve Vsetíně jich za tu dobu zaevidovali 603 a v Rožnově pod Radhoštěm 406.
Písek – Dva trestné činy pravděpodobně spáchal muž, který v sobotu odpoledne u Semic v opilosti riskantně předjížděl a způsobil srážku pěti aut. Při ní zemřela starší žena, která jela jako spolucestující v bílé felicii.
Chrudimsko - Policisté v pondělí sdělili devatenáctiletému muži z Chrudimska podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.