
Muž se v noci ve Frýdku-Místku chtěl upálit
Frýdek-Místek – Scénu jako z akčního filmu viděli někteří lidé v noci ze soboty na neděli ve Frýdku-Místku. Před domem se jim pokusil upálit řidič automobilu.
Frýdek-Místek – Scénu jako z akčního filmu viděli někteří lidé v noci ze soboty na neděli ve Frýdku-Místku. Před domem se jim pokusil upálit řidič automobilu.
Ostrava – Na festival Colours of Ostrava, který začne ve čtvrtek 14. července, se připravují také ostravští policisté. Do Ostravy přijede spousta lidí, policisté budou proto věnovat zvýšenou pozornost jejich bezpečnosti, majetku a ochrany veřejného pořádku.
Hranice - Modeláři ze všech koutů Moravy se sjeli o víkendu do Drahotuší na Hranicku, kde se konala historicky první letecká show s názvem Hranické polétání.
Kosov – Asi pětadvacetiletá řidička kabrioletu zahynula včera krátce po páté hodině ranní, když s vozidlem vyjela při cestě od Českého Krumlova na České Budějovice mimo vozovku, kde auto narazilo do stromu.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Pěstitelé, zemědělci, pekaři, uzenáři a další farmáři měli v sobotu ráno přijet na tři místa v Ostravě – na porubskou Hlavní třídu, před nákupní centrum Futurum, svoje stánky s českými domácími produkty měli postavit také na vítkovické autoburze.
Písek – I když město ze svého rozpočtu dává každoročně nejméně sedm procent na opravy a rekonstrukce silnic a chodníků, je na území Písku stále dost dopravně nebezpečných lokalit.
Ústí nad Labem /OTÁZKY ŠÉFREDAKTORA/ - Ústí má svého světového rekordmana! Miroslav Oros s padákem a motorem na zádech uletěl za devadesát dní přes 9000 kilometrů a ještě k tomu pomohl dětským domovům
Šluknov – „Máme domluvenou schůzku s policií a městskou policií,“ říká šluknovská starostka Eva Džumanová.
Náchod –VÍKENDOVÁ POROTA - Od srpna už řidiči nebudou dostávat trestné body za malé překročení rychlosti a malé množství alkoholu. Přidělení bodů nebude nově hrozit ani za překročení povolené rychlosti v obci nejvýše o pět kilometrů v hodině a mimo obec o deset kilometrů za hodinu. Co si o tom myslí osobnosti, které jsme pozvali do Víkendové poroty Náchodského deníku?
Osov – Slyšeli jsme obrovskou ránu. Řidič, který narazil na křižovatce do zrcadla, jel určitě vysokou rychlostí. Tak hodnotili lidé dopravní nehodu, která se stala v pátek 8. července večerna křižovatce u osovského kostela.
Vsetín – Mezi obyvateli Vsetína koluje elektronický dopis, ve kterém tříčlenné sdružení Zdravější Vsetín vyzývá zastupitele k odchodu. Někteří ze Vsetíňanů výzvu podporují. A to přímo na internetových stránkách města. Další jsou skeptičtější. I tak se ale začínají ozývat hlasy: Děkujeme, odejděte.
Rejvíz /FOTO/ – Zraněním motocyklisty skončila nehoda na prestižním cyklistickém závodu Czech Cycling Tour 2011. Nehoda se stala na 78. kilometru sobotní etapy při průjezdu osadou Rejvíz na Jesenicku.
Lesní Hluboké /FOTOGALERIE/ - Dobrovolní hasiči z Lesní Hluboké oslavili v sobotu sto let od svého založení. V rámci oslav mohli návštěvníci Lesní Hluboké spatřit dvě historické koňmi tažené stříkačky, ukázku zásahu u hořícího auta, nebo hasičský útok.
Holešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Motorky s rokem výroby 1920 či auta ještě o dvacet let starší: i takové skvosty mohli lidé obdivovat v holešovské zámecké zahradě. V sobotu se tam totiž konal osmý ročník setkání veteránů a historické hasičské techniky.
Vysoké Mýto – Ve městě se brzy „rozjede“ další regenerování panelových sídlišť.
Zlínský kraj – Požáry, nehody či povodně nejsou jediné události, u kterých pomáhají hasiči ve Zlínském kraji. V posledních týdnech řeší i kurióznější případy – tahají lidi z kanalizací. Jenom za uplynulé dva týdny se staly tři takové případy.
Mladá Boleslav – Na chodník v Mladé Boleslavi, kudy chodí desítky lidí, v rychlosti vletělo auto.
Teplice - Přestřelka mezi policisty a podivně se chovajícím řidičem se odehrálav sobotu 9. červencedopoledne v centru Teplic.
Nová Hůrka -Řidič vletěl na Železnorudsku s peugeotem do lesa, udělal z něj hromádku šrotu.
Vysočina – Výstraha meteorologů před bouřkami platí i nadále pro kraj Vysočina. Velmi silné bouřky k nám dorazily už v noci ze soboty na neděli.
Blanensko – Řidič se večer vrací domů z práce, nervózně krouží kolem svého domu, natahuje krk, ale hledá marně. Žádné místo k parkování nevidí. Ulice v sídlištích měst na Blanensku jsou totiž plná aut. Vedení radnic v Blansku i v Boskovicích doufá, že situaci vyřeší parkovací domy. Bojí se však, že lidé je nebudou využívat, protože za stání v domě se platí.
Litoměřice – Obyvatelé v litoměřické ulici Třebízského se dočkají většího klidu.
Plzeň - Jen se štěstím vyvázl muž, který v pátek procházel centrem Plzně. Jen několik desítek centimetrů od něj totiž dopadla cihla. A nebyla jediná. Z městského domu na rohu Husovy a Kovářské ulice se při prudké bouřce v noci na pátek uvolnilo několik cihel, které ohrožovaly chodce i parkující auta.
Havířov – Na povedené výlupky natrefili dopravní policisté, kteří se při silniční kontrole marně snažili zastavit osobní automobil. Následovala divoká honička.
Vyškov /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce vyškovského průtahu dnes definitivně končí. Nakreslené je dopravní značení, hotové jsou i poslední úpravy obrubníků.
Přerovsko - S letním počasím stále více lidí vytahuje z garáží kola. Přibývá dopravních nehod cyklistů i incidentů s policií.
Praha – Život šoféra jednoho auta a dvě lehká zranění posádky dalšího vozu si v sobotu nad ránem vyžádala srážka, k níž došlo v Radlické ulici na Smíchově. Tragédie se stala kolem čtvrté hodiny.
Chomutov - Pohotovost se přestěhovala jen o pár metrů. Pacienti ale mají daleko lepší přístup.
Blanensko - Problém s parkováním v přeplněných sídlištích vyřeší parkovací dům. Blanenští však se stavbou váhají. Řidiči totiž zřejmě nebudou chtít za tuto službu platit.
Železnobrodsko /FOTOGALERIE/ – Velmi zajímavý zásah měli v pátek odpoledne jablonečtí hasiči. Kolem druhé vyjeli na žádost policistů k vytažení potopeného auta v lomu, které bylo potřeba jako důkazný materiál.
Brno /TIP NA VÍKEND/ - Osvěžit se koupelí v řece, navštívit pláž na hradě Veveří nebo oslavit kulaté výročí vzniku dobrovolných hasičů z Lesní Hluboké. Tím vším si mohou zpestřit víkend lidé v Brně a na Brněnsku.
Děčín – Děčínský deník začal od července spolupracovat se společností Led Media Group. Co z této spolupráce vzniká – a čím se společnost zabývá – objasňuje jednatelka společnosti Regina Prokešová.
Polička - Miroslava Jánu s rodinou můžete potkat v krásném automobilu jako vystřiženém z filmu pro pamětníky. Veterána značky Wanderer dával dohromady dva tisíce hodin jeho otec. Vyjížďka v zeleném autě je pro Jánovy doslova svátek. Na silnicích budí velkou pozornost.
Okoř /FOTOGALERIE/ – Říká se mu hrad a není to hrad, je blízko Prahy a dobou svého vzniku by mohl konkurovat proslulejšímu Křivoklátu. Co je to? Je to Okoř, podle někoho hrad, podle jiného pouhá zřícenina ležící jen sedm kilometrů za Prahou. Ať tak či onak, rozhodně stojí za návštěvu.
Praha – Pro sekačku na trávu se do auta zaparkovaného na Horově náměstí v pražské Libni vypravila pod rouškou tmy dvojice zlodějů. Záznam kamery, jež pachatele zachytila při činu, přitom potvrzuje, že šlo o náhodnou kořist.
Mladá Boleslav - Majitel auta měl štěstí. Klíče ve dveřích našla poctivá občanka dřív, než nějaký zloděj.
Břasy - Třicátník za volantem volkswagenu byl lapen hlídkou v Břasích.
Pasov - V pátek ve tři hodiny v noci probudilo Jürgena Pöschla v Bavorské Železné Rudě vrzání posuvných dveří auta na ulici. Když se podíval z okna, viděl chlapa, jak do bílého vozidla nakládá plné plastové přepravky.
Říká se mu hrad a není to hrad, je blízko Prahy a dobou svého vzniku by mohl konkurovat proslulejšímu Křivoklátu. Co je to? Je to Okoř, podle někoho hrad, podle jiného pouhá zřícenina ležící jen sedm kilometrů za Prahou. Ať tak či onak, rozhodně stojí za návštěvu.
Praha – Víme, kdo je pachatelem, zbývá už jen jedno: najít ho a zadržet. To mohou pražští kriminalisté říci o aktuálním stavu vyšetřování vloupání do osobního auta, k němuž ve Slepé ulici v centru metropole došlo před čtvrtrokem – na počátku dubna.
Hranicko – Ve čtvrtek řidiči na Hranicku bourali kvůli zvířatům. První z nehod zapříčinil volně pobíhající pes, druhou lesní zvěř.
Slavíkovice -Štěstí v neštěstí měla mladá žena ze Železnorudska.
Plzeň – „Ruce na kapotu!“ ozvalo se ve čtvrtek ráno v plzeňské Kovářské ulici. Policisté zde právě dopadli dva muže, kteří řídili kradenou vínovou Škodu Fabia. Svým služebním vozem zablokovali cestu a donutili výtečníky vystoupit z auta. Situaci předcházela automobilová honička.
České Budějovice - Na lávku u budějovické polikliniky Jih nesmí od pondělí auta. Zákaz přišel po čtyřech letech, řidiče to zaskočilo
Kladensko - Doprava v Kladně se v posledních měsících dramaticky změnila. Důvodem je, že řidiči stále více využívají při cestách do Prahy rychlostní komunikaci R6, takzvanou novou karlovarku. To ale znamená enormní dopravní zátěž zejména pro Velké i Malé Přítočno. Více aut jezdí také přes Velkou Dobrou.
Brno – Jak se nejrychleji dostat bez auta do divadla, obchodu či na místo srazu s přáteli? Obyvatelům i návštěvníkům Brna, kteří doposud nemají své oblíbené a vyzkoušené trasy, nově pomůže mobilní telefon. Stačí k tomu jen to aby byl vybavený operačním systémem Android.
Olomouc – Vězně, který třináctého května uprchl z výkonu trestu, zatkli policisté na Slovensku. Ve čtvrtek jej dopravili zpět do Vazební věznice v Olomouci.
Nymburk -Zákaz vjezdu všech vozidel mimo dopravní obsluhu. Tato značka překvapuje šoféry, kteří v posledních dnech zamířili do frekventované Palackého třídy.
Tachov – Prvním porevolučním místostarostou Tachova vzešlým ze svobodných voleb byl Václav Trča. V minulých dnech oslavil své osmdesáté narozeniny. Deník se přidává ke všem gratulantům.
Mikulovice – Řidičku pod vlivem pervitinu a extáze, navíc v autě, které mělo propadlou technickou kontrolu, zadržela hlídka dopravního inspektorátu v Mikulovicích.